Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

W japońskiej wersji MGS4 zabraknie angielskiego języka i na odwrót Dlaczego? Kojima powiedział, że Blu-Ray ma za mało miejsca na pomieszczenie więcej niż jednego języka

Trochę dziwne Albo gra jest naprawdę tak rozbudowana, albo w grze znajdzie się taka ilość gadek, że MGS 2 wymięknie (a może to i to)

BTW nie mogli dać 2 warstwowego Blu-Raya?

Źródło: KOTAKU

sluchaj, wlasnie jest sprawa taka ze dali 2 warstwowy blu-ray i i tak im nie wchodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze gra będzie na 1 płycie , na 2 płyty jeszcze za wcześnie jak wogule coś takiego zobaczymy na ps3 bardziej opłacalne będzie wydawanie na większych płytach 50gb , 100gb , 300gb itd niż dzielenie na parę po 25gb sama gra na pewno tyle nie zajmuje , napchali filmików w wysokiej rozdzialce , pewnie gole baby w hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caballero - emu MSX i rom z netu sciagnij - na licencji abandonware ;-).

@froniu - cutsceny w CALEJ sadze MGS zawsze byly na engine gry - nie istnieja w calej sadze cutsceny prerenderowane. W tej czesci bedzie tak samo, wiec posadzanie o zapchanie plyty prerenderowanymi cutscenami HD jest co najmniej nie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie czy jest sens kupywac MGS4 (jak wyjdzie) nie grajac w poprzednie czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxavelli a czy ja gdzieś napisałem ze chodzi o filmiki pre renderowane ? a co do tych pre renderowanych to wątpię żeby filmiki które maja pokazać cala fabule z poprzednich części były na enginie gry no ale kto wie kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie jest takie czy jest sens kupywac MGS4 (jak wyjdzie) nie grajac w poprzednie czesci

Jest, to nadal świetnie zapowiadająca się gra, chociaż nie zrozumie sie 80% fabuły

Ale w sumie mógłbyś zagrać w MGS1 i MGS2 (bezpośrednie prequele, MGS3 opowiada już inną historię). MGS1 na PSXa i śmigać na PS3/PSP a MGS2 na kompa (chyba że masz PS3 60GB). Przynajmniej ja tak zrobiłem i jestem happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojima w licznych wywiadach wypowiadał się że historia będzie podana w taki sposób że osoby które nie miały styczności z poprzednimy częściami

złapią o co chodzi w tej epopeji dzięki retrospekcją itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest, to nadal świetnie zapowiadająca się gra, chociaż nie zrozumie sie 80% fabuły

Ale w sumie mógłbyś zagrać w MGS1 i MGS2 (bezpośrednie prequele, MGS3 opowiada już inną historię).

Jasne, zbedne. Bo EVA w MGS 4 pojawia sie z przypadku, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kojima w licznych wywiadach wypowiadał się że historia będzie podana w taki sposób że osoby które nie miały styczności z poprzednimy częściami

złapią o co chodzi w tej epopeji dzięki retrospekcją itp.

no jesli tak to moze sie zastanowie nad tym tytulem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, zbedne. Bo EVA w MGS 4 pojawia sie z przypadku, prawda?

Tylko że MGS4 to bezpośrednia kontynuacja MGS2 Jasne, pojawią się nawiązania do pozostałych części (także to MGS:PO, i to spore), no ale mi musi to wystarczyć do szczęścia bo nie mam PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale MGS3 jest najważniejsze... Bo gdbyby nie Big Boss nie było by Snake'a, Liquida... no i Ocelot by się nudził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do znawców...

Dlaczego Big Boss przeszedł na stronę "złych" ?? Cóż...mogłem nie wysłuchać/nie zrozumieć jakiegoś dialogu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do znawców...

Dlaczego Big Boss przeszedł na stronę "złych" ?? Cóż...mogłem nie wysłuchać/nie zrozumieć jakiegoś dialogu....

[span style=color:#000000;background:#000000]po ukartowanej śmierci jego mentorki przejrzał na oczy jak filozofowie/patrioci bawią się światem, i po iluś tam latach mając fundusze na założenie własnej armii najemników wypowiedział patriotom swoją własną prywatną wojnie w której zresztą poległ przez własnego klona(Solida) nasłanego przez ową organizacje "the patriots"

Solid Snake zresztą tez im sie sprzeciwił ale działa po cichu w przeciwieństwie do Big Bossa i w 4 części wszystko ma sie wyjaśnić... Big Boss'a też prawdopodobnie ujrzymy w mgs4 -ale raczej w formie retrospekcji[/span]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem nowy jeżeli chodzi o forum. Przymierzam sie do kupna PS3 po wakacjach i chciałem zapytać o serie MGS. Wczesniej miałem PSX i xboxa. Teraz stwierdzilem ze SONY jednak rzadzi do rzeczy: nigdy nie gralem w MGS (nie wiem jakim cudem ) i teraz napewno kupie MGS4. Czy oplaca sie w to grac nie znajac poprzedniejszych czesci? O co w gole kaman w tej grze? pozdrawiam i dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! jestem nowy jeżeli chodzi o forum. Przymierzam sie do kupna PS3 po wakacjach i chciałem zapytać o serie MGS. Wczesniej miałem PSX i xboxa. Teraz stwierdzilem ze SONY jednak rzadzi do rzeczy: nigdy nie gralem w MGS (nie wiem jakim cudem ) i teraz napewno kupie MGS4. Czy oplaca sie w to grac nie znajac poprzedniejszych czesci? O co w gole kaman w tej grze? pozdrawiam i dziekuje:)

Do czwartej części wymagany jest angielki - odrazu mówię

Oczywiście że opłaca się kupować grę nie grając w inne! Hideo obiecał dać do gry całe historie z poprzednich części (w postaci tekstu) oraz zaprezentować czwartą odsłonę w taki sposób aby była zrozumiała dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! jestem nowy jeżeli chodzi o forum. Przymierzam sie do kupna PS3 po wakacjach i chciałem zapytać o serie MGS. Wczesniej miałem PSX i xboxa. Teraz stwierdzilem ze SONY jednak rzadzi do rzeczy: nigdy nie gralem w MGS (nie wiem jakim cudem ) i teraz napewno kupie MGS4. Czy oplaca sie w to grac nie znajac poprzedniejszych czesci? O co w gole kaman w tej grze? pozdrawiam i dziekuje:)

W sumie to można zagrać nie znając poprzednich części, bo mają być te retrospekcje... ale to imo nie będzie to :/ Żeby dobrze się wczuć trzeba zagrać w MGS1-3 (w PO też dobrze by było...)

Ogólnie to w grze się skrada, inaczej jak w SC, i pokonuje bossów ;p Tyle o gameplay'u, fabuły nię spróbuje nawet opisywać ;p trzeba zagrać ;x

Podsumowując, lepiej zagrać w poprzednie części. Powinieneś zdążyć przed premierą 4, mi 1 przejście MGS3(na easy, bez zbytniego patyczkowania się z przeciwnikami...) zajęło nieco ponad 10h. Reszta podobnie, zależy jak się gra.

Mam nadzieję że pomogłem choć trochę

Pozdrawiam

edit: wonx był szybszy tak to jest jak sie pisze posta 8 minut xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, retrospekcje. Jezeli w tekscie pisanym to ok, nie bede mial problemow. Tekst mowiony juz troche gorzej. Ale mysle ze beda podpisywane teksty Co do przechodzenia wczesniejszych czesci to własnie problem w tym ze nie mam ich na czym przejsc :/

no a wonx napisał, że w postaci tekstu wiec na luzie

dzieki Wam i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, retrospekcje. Jezeli w tekscie pisanym to ok, nie bede mial problemow. Tekst mowiony juz troche gorzej. Ale mysle ze beda podpisywane teksty Co do przechodzenia wczesniejszych czesci to własnie problem w tym ze nie mam ich na czym przejsc :/

no a wonx napisał, że w postaci tekstu wiec na luzie

dzieki Wam i pozdro!

Aluzjonisto, tak ogólnie rzecz biorąc, to nie musisz grać w trójką, bo to już troszkę inna historia. Żeby wiedzieć o co chodzi w MGS 4 wystarczy zagrać w jedynkę i dwójkę

MGS 1- Podobnież gry z PSX odpalają na Playstation 40 GB, choć nie jestem pewien... Ale i tak gra wyszła na PC

MGS 2- Gra wyszła również na PC

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aluzjonisto, tak ogólnie rzecz biorąc, to nie musisz grać w trójką, bo to już troszkę inna historia. Żeby wiedzieć o co chodzi w MGS 4 wystarczy zagrać w jedynkę i dwójkę

MGS 1- Podobnież gry z PSX odpalają na Playstation 40 GB, choć nie jestem pewien... Ale i tak gra wyszła na PC

MGS 2- Gra wyszła również na PC

Pozdrawiam

Dzięki bardzo W takim razie postaram się o 1 i 2 w wersji PC. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że MGS został wydany na pc, dobrze info:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay jest stary niestety... Ale screeny w miare ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×