Skocz do zawartości
kill

Co Nas Wkurza W Grach?

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie że większość gier tej generacji opartych jest o UE3, przez co każda gra wygląda tak samo. Developerzy nie chcą robić autorskich silników tylko kupują i robią wszystko na jedno kopyto.

Wkurza mnie że wiekszość gier stawia na rozgrywkę na max 8 godzin gry.

Wkurza mnie że nie ma nowych pomysłów tylko każdy chce zrobić lepszą kopię gry która wyszła już wcześniej.

Wkurza mnie że nie ma nowości tylko same sequele

Wkurza mnie że teraz od groma jest produkcji w klimatach o wojnie na bliskim wschodzie

Wkurza mnie że Ai któro w tej generacji stoi w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w same fpsy to tak jest. No i jak się głosuje swoim portfelem na te wkurzające gry to nie wypada liczyć na to, że devi zaczną robić lepsze gry. Pozostaje się wkurzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w same fpsy to tak jest. No i jak się głosuje swoim portfelem na te wkurzające gry to nie wypada liczyć na to, że devi zaczną robić lepsze gry. Pozostaje się wkurzać :P

Zgadzam się. Chodzi tu po prostu o pieniądze. Skoro tworzą w większości gry na U3 i zarabiają na tym mnóstwo kasy, to po co mają tworzyć nowe silniki? Wydadzą więcej pieniędzy na rzecz podobnych zysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie "nie zmienia się zwycięskiego zespołu"...skoro ludzie kupują non stop to samo tylko z kolejnym umerkiem ( CoD'y nowe chociażby ) i nabijają kabzę twórcom no to po co zmieniać cokolwiek...kolejne fpsy będą tak samo kiepskie jak obecne i dopóki ludzie nie zagłosują portfelami że chcą zmiań to ich nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie "nie zmienia się zwycięskiego zespołu"...skoro ludzie kupują non stop to samo tylko z kolejnym umerkiem ( CoD'y nowe chociażby ) i nabijają kabzę twórcom no to po co zmieniać cokolwiek...kolejne fpsy będą tak samo kiepskie jak obecne i dopóki ludzie nie zagłosują portfelami że chcą zmiań to ich nie bedzie...

Ale z drugiej strony, to nie wiem, czy taka sytuacja jest możliwa. Wątpię, żeby ludzie nagle masowo przestali kupować takie gry jak PES, COD, MoH, Fifa... Nie jestem aż tak zorientowany, ale czyżby stworzenie poprzednich silników nie było inwencją samych jego autorów chcących zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurzają:

- za małe napisy, których nijak nie idzie powiększyć (szczególnie wkurza przy grach z tylko angielskim audio ale te co mają PL też mają napisy małe i jak człowiek cghce zagrać w obcym języku to trzeba się przysuwać do tv (mam 40" patrzę z trochę ponad 2m) (na argument o znajomości języka odpowiem z góry: angielski znam dość dobrze ale bez napisów choćby eng w wielu grach się nie da dużo zrozumieć). Podobnie wkurzają mnie małe opisy czynności np przy rzeczach, włącznikach, jak np w dead space 2 (znowu) np (wciśnij x aby zabrać) itp itd, w dead space2 jest to tak małe, że z ponad 2m na 40" ledwo widać (co za debil zrobił to takie małe)...

- idiotyczne elementy fabuły blokujące dalszą grę a które są "pierdołami" jak choćby konieczność rozwiązania durnych zagadek (uncharted3) czy jakieś durne strzelanie plazmą w drzwi (dead space2) i inne elwmenty. Zwykle te elementy są nie opisane co zrobić by je zrobić i bez szukania w google stoi się w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza , to że chociaż mnóstwo osób narzeka na stagnacje i brak inwencji w grach, to potem i tak kupują coda ,a nowe marki lądują na przecenach , a potem te studia są likwidowane i kolejne części wielu dobrych gier się nie ukazują.

W samych gra denerwują mnie długie loadingi , zwłaszcza jeżeli zginąłem zaraz po checkpoincie , albo dałem restart (przecież wszystkie tekstury itd są już wczytane, trzeba tylko zmienić parę parametrów) .

Jak gra się zawiesza i trzeba restartować konsolę .

Bugi , które uniemożliwiają dalszą rozgrywkę i trzeba zaczynać grę od nowa. (np znika item , który trzeba komuś dać w mian questcie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co sie stało z serią The Elder Scrolls, w Morrowindzie mamy dziennik misji i trzeba go czytać bo sie nie ogarnie, a w skyrim? mamy strzałeczki i nie trzeba nawet questów czytać. I wogóle tak jest w wielu grach, misje/questy są bardziej proste i strasznie monotonne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje:

-dlugi loading

-wolno doczytujace sie tekstury

-lagi

-brak szybkiego poruszania sie np w rpg tylko np trzeba jechac z miejsca do miejsca 5 10 min

-w fps nieskonczone odradzanie sie jednostek tak jak to bylo w cod blac ops :( bardzo denerwujace

-nudne monotonne misje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- napisy, zdecydowanie za małe w większości gier. Ślepota gwarantowana,

- brak poziomu trudności albo jego sztuczne naciąganie,

- monotonne misje, questy - nie rozumiem nacisku na długie produkcję skoro zadania są powtarzalne, jak nie takie same (Borderlands, Dead Island, Skyrim), wolałbym mieć dobrą wymagającą grę z ciekawą fabułą na +/-20h (Darksiders, Batman, Fallout) niż męczyć się miesiącami nad ukończeniem tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie niedopracowanych/niedokończonych produktów.

Obecny przykład Darksiders II, masa błędów uniemożliwiających dalszą rozgrywkę, trzeba zaczynać od nowa.

Nie jest to jeden przypadek, tylko takich błędów jest przynajmniej tuzin.

Nie wieżę, że deweloperom umknęło aż tyle.

Wygląda to na koniec terminu, a wiadomo wszystko poprawi się patchem który wyjdzie 2-3 tygodnie po premierze.

Jest to strzelanie sobie samemu w stopę, bo gracze do następnego produktu od danego dewelopera/wydawcy podejdą z dużą rezerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast strasznie irytuje ułatwienie w grach, pokroju "intuicji" gdzie mamy zaznaczoną np. ścieżkę wroga, wszelakie podświetlane elementy(żebyśmy się przypadkiem nie zgubili), debilne DLC, długość gier i wszelakie premiumy(z wyjątkiem PSplus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×