Skocz do zawartości
Hades26

LOST - The Video Game (Recenzja by Hades26)

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, jak wspomniałem tak się skłoniłem i napisałem!!...

Moja pierwsza w życiu recka, więc śmiało krytykujcie...

Fabuła/elementy gry - o co cho?...

Wycieczka kończy, a może bardziej pasuje tu stwierdzenie że zaczyna na bezludnej (?) wyspie, na której jakimś cudem 'wylądowali' co poniektórzy rozbitkowie!! Oczywiście na początku zaczynamy pomagać co poniektórym potrzebującym i staramy sie ogarnąć naszą nową sytuację...

Gra nie nawiązuje tylko i wyłącznie do fabuły serialu i nie musimy (na całe nasze szczęście) robić wszystkiego krok za krokiem jak w serialu! Mamy możliwość w trakcie zabawy odwiedzić znane z serialu miejsca, wchodząc równolegle w interakcje z głównymi bohaterami opowieści. Fabuła gry nie zajmuje się powielaniem kolejnych odcinków serialu (choć widać czasami nawiązanie), lecz oferuje równoległe, bardzo interesujące wątki. Fabuła gry, jak i serial, rozgrywa się na bliżej nieokreślonej wyspie, gdzieś na Pacyfiku. Wcielamy się w postać jednego z rozbitków lotu 815, podróżującego na trasie pomiędzy Sydney, a Los Angeles. Producent gry zadbał w tym tytule aby tak samo jak w serialu czuć było element zaskoczenia i i tajemniczości, w czasie gry spotykamy bardziej znane z serialu postaci jak i calkiem nowe, ktore dzięki swojej obecności wnoszą 'coś' nowego do gry oraz wątków w grze zawartych! W grze jak i w samym serialu mamy możliwość poznawania tajemniczej przeszłości głównego bohatera którym jest (nie powiem bo popsuję zabawę), stopniowo brnąc w grę mamy co chwilę sposobność zobaczyć (w przerywnikach) co nasz bohater ukrywa, o czym nie chce mowić, o czym mysli... mozna powiedzieć że to pomaga zintegrować się nam z bohaterem którym idziemy przez grę!

W grze eksploatujemy dość duży połać terenu, sa znane z serialu lokacje (np plaża) jak i inne, które widzimy po raz pierwszy! Są to rozległe punkty (niby badawcze), bunkry, jungla, jaskinie... jedno jest pewne, pod tym względem gra nie zawodzi, mozna powiedzieć że pokazuje spore możliwości i daje równie spore możliwości!!

12595_1005_2.jpg

Dużą rolę stanowią w grze zagadki, mniej lub bardziej skomplikowane! Co prawda na początku gry nie ma co się spodziewać wypasionych problemów ale w trakcie rozgrywki wszystko w wyważony sposób brnie do przodu!! Przykład, zaczynamy od znalezienia np plecaka... niby łatwe i w kilka minut mamy plecak, po kilku godzinach gry przyjdzie nam odnaleźć nakrętkę w junglii a to już nie jest łatwe!! nie myslcie jednak że gra opiera sie tylko na szukaniu czegoś, to mylne spostrzeżenie ale o reszcie nie powiem aby nie psuć zabawy!! Dużym plusem jak dla mnei jest 'spotkanie' wykonanego w specyficzny sposób "potwora" z gry, watek z nim w roli głównej sporo nam wyjasnia i daje do myślenia!!...

Grafika

Grafika w grze jest stonowana i aby dac porównanie mozna podać jako przykład dwie gry, Uncharted i Assassin, własnie pomiędzy nimi znajduje się ten tytuł! Mamy sporo elementów które budzą podziw, np jungla, wygląda wyśmienicie, tak samo jaskinie gdy idziemy z pochodnią, barwa i zachowanie świateł/cieni są piękne! Wchodząc do jaskini można zauważyć jak podmuch wiatru buja nam płomieniem, ktory wibruje lekko i rzuca ruchomy cień na ściany jaskini!! Morze i plaża dają pokaz możliwości, podobają mi się elementy samolotu powbijane w ziemię i cały bałagan który gdzies tam leży!!

12595_1006_2.jpg

Ale aby nie było za kolorowo to przyczepię się do kilku spraw... postać jaka kierujemy czasami podczas animacji 'wpada' na np rozmówce, wbijając się w niego, druga sprawa to taka że niektóre elementy gry mają kanty, których moim zdaniem być nie powinno, nie są odpowiednio okrągłe (zaokrąglone)...

Muzyka

Podkład dźwiękowy daje pewne uciechy dla ucha... na amplitunerze 6.1 z zestawem głośników świetnie było słychać spadający (łamiący się) samolot!! Do tego 40" robi swoje gdy z bliska widzimy (oczami bohatera) jak lecimy na łeb i szyję... szkoda że nie mam wiatraka, bo bym se włączył i dmuchał w gębę aby oddać efekt wiatru i spadania... no ale cóż!

12595_1007_2.jpg

Podczas samej gry słychać dobrze elementy poruszania się postaci, np chodząc w junglii mamy oddźwięk łamiących patyków, coś tam słychać w oddali nadając element grozy i niepokoju... podkład muzyczny też jest niczego sobie, w odpowiednich momentach daje nam oznakę że coś sie stanie, jest to dobre rozwiązanie bo czasami myślimy że 'oj będzie jazda, ale będzie jazda że hej...' a tu nie, element zaskoczenia i dopiero po chwili mamy jeża na głowie (plecach co niektórzy)...

Gameplay

Jak to zwykle bywa z 'przygodówkami' z elementem eksploracji sporej części (w tym przypadku) wyspy można się czasami ponudzić! Nie uświadczymy tu na pewno strzelaniny na każdym kroku jak w Uncharted! Często zdarzy się przejść spoty kawałek aby zacząć coś robić, będziemy szli i szli i... dojdziemy! Ale nie znaczy to że gra nudzi się i kończy w kilka godzin, mam na liczniku 9h i nie powiem aby widać było koniec!! Wprost przeciwnie, pogubiłem się w fabule ponieważ kilka razy zakręciła niespodziewanie ale myslę że jestem na dobrej drodze aby wyprostować kilka elementów (kluczowych) w rozgrywce!! Reasumując, gra na początku jest 'powolna' z czasem rozkręca się i nalezy uważać aby nie pogubić się bo powrót na dobrą 'ścieżkę' może być trudny!!

Podsumowanie

Podsumowując moje wypociny...

Myślę że gra jest warta zakupu, szczególnie że jej cena w Allegro osiąga 150zł! Mamy tytuł z dość rozbudowanymi lokacjami, pokręconej i zawilej fabule którą nie przejdziemy od tak w weekend!! Ponad to fani serialu mogą obcować z wiernie odwzorowanymi bohaterami i zwiedzić dobrze odwzorowane lokacje! Dzieki grze rozwiązujemy nowe zagadki które w serialu nie byly dośc czytelne dla widza... a tu dają mozliwośc zrozumienia i poznania nowych faktów!!

Grafika: 8/10

Dźwięk: 9/10 (przy amplitunerze i zestawie 6.1 świetne efekty)

Gameplay: 8/10

Cena: przystepna!

Ocena końcowa: Polecam zakup!!

Sorki za jakość screenów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko ładnie pięknie ale moim zdaniem dużo lepiej by się czytało jakbyś zamieścił jakieś screeny.

Ale widać że się postarałeś

@Edit

O widzę że już są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajna/świetna/genialna nie to co moja

Mam pytanko, czy według Ciebie H@desie osoba nie znająca serialu (taka jak ja) może się świetnie bawić przy tej grze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze screenami w dobrej jakości jest problem że ich... niema lub nie da się podciągnąć linka do tematu!!... Ale dla chcącego nic trudnego, to co wstawiłem ma pokazać ogólnie jak wygląda gra, jeśli ktoś chce więcej screenów z pewnością znajdzie w necie!!

Co do zabawy przy grze bez znania serialu... myślę że możesz dobrze się bawić, z powodu dośc prostego!! Nie jest ta gra powiązana sztywno z serialem! Dowiesz się czegoś co było w serialu i rozgryziesz grę i jej wlasny scenariusz!!

@Edit:

Piernicze, nic nie poprawiam po piwie jestem i mam już fikołka... więc nic lepszego nie zrobię na obecną chwilę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta gra miała już premierę?? Nie kupię na pewno, ale recka może być.

Jedna uwaga! POPRAW TE KOSMICZNE POWTÓRZENIA! W 3 zdaniach pod rząd używasz aż 4 razy słowa "serial"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przyznam się, że nie czytałem całej recenzji, tylko to co mnie interesowało (czyli grafikę i muzykę pominołem), ale to co czytałem jak na pierwszą recenzje było dobre, nawet bardzo dobre. tylko jedno jest nie tak, nie opisałeś jak wygląda gra, tzn. chodzi mi głownie o to "...będziemy szli i szli i... dojdziemy!..." i "...Dużą rolę stanowią w grze zagadki...", będziemy iść i iść dosłownie czy np. wchodzą w to elementy zręcznościowe? np. wspinaczki itp. a te zagadki? byłbym wdzięczny jak byś napisał tu/na pw jakąś z tych bardziej skomplikowanych zagadek, oczywiście bez rozwiązania , jeśli możesz, bo chciał bym wiedzieć jakie są mniej więcej te zagadki, czy na zasadzie, "przeciągnij to tu a to tam" czy coś bardziej skomplikowanego. bo szczerze powiedziawszy po przeczytaniu recki zastanawiam się nad kupnem gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem jak na pierwsza recenzje to Ci nieźle poszło Milo sie czyta Powiedz mi tylko jedno, czy w wersji na PS3 tez występują tak często loadingi? Podobno na PC loadingi są co kilka minut!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momentach gdy musimy dotrzeć do celu, z punktu A do punktu B, aby 'coś' tam zrobić mamy elementy zręcznościowe, nie rzadko przytrafiło mi się spaść w dół (który skądś się wziął...) lub aby iść dalej wejść na coś co z punktu widzenia jest nieosiągalne...

Co do zagadek, np na początku gry (okołu 3h) jeśli zechcemy się tym zająć mamy do zebrania plecak z drzewa w którym jest pistolet... na drzewo trzeba się jakoś dostać, jak to juz zostawiam Wam jedno jest pewne, życie z gunem jest łatwiejsze, wróciłem po niego kasując savey z kolejnych 3h grania i powtarzałem część na nowo bo w kolejnych etapach było masakrycznie!!

Loadingów nie ma, może nie doświadczyłem tego... lub grałem po pijaku??... ale nie widziałem nic owego co pisał ktoś kiedyś, że na 5min grania 2min to ładowanie gry... Oczywiście aby załadować większą lokacje mamy do czynienia z loadingiem trwającym około 10s, ale rzadko się to trafia i robi jakby w 'tle'!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@ades , sam tytuł LOST mnie intryguje poniewaz ogladam serial i jest zdrowo zakrecony czyli to co lubie i takie pytanko jezeli ogladasz lost po prostu przekanasz mnie piszac czy WARTO KUPIC CZY NIE ?? chodzi mi bardziej nie o sieke jak w uncharted tylko wkręt :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam LOST, poza wersją TV mam tez 3 serie na DVD więc jestem niby fanem serialu!... ma niedługo wyjść wersja kinowa no i gra już jest... Jest mocno zakręcona i bez sieczki a wręcz przeciwnie daje do myślenia!!...

Jakbym miał komuś polecać to z całą pewnością na TAK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo własnie o to mi chodziło :] w poniedziałek zamawiam w takim razie z allegro lub kupie w media bo róznica w cenie jest niewielka , pierwsze słysze o wersji kinowej ale jezeli bedzie to bedzie trzeba to zobaczyc poza tym jezeli ogladasz serial i gra ci sie podoba to znaczy ze cos w sobie ma co przyciagnie do niej na kilka-kilkanascie godzin :]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kilkanaście bo juz mam na liczniku 13h ostatnio siedzę nad Burnout i nie zaglądam do LOSTów ale jutro pewnie wróce!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burnout szczeze mówiac fajny ale chyba sie nie wkreciłem , brakowało mi karamboli z 3 czesci narazie katuje COD4 ale chce własnie cos nad czym usiąde i bede musiał pokombinowac a znajac lost, zagadki moga byc naprawde ciekawe to teraz po złości jak zamówie w poniedziałek pewnie nei bede mógł sie doczekac :] mam do dyspozycji plazme 50' i kino domowe wiec moze byc ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oglądam LOST, poza wersją TV mam tez 3 serie na DVD więc jestem niby fanem serialu!... ma niedługo wyjść wersja kinowa no i gra już jest... Jest mocno zakręcona i bez sieczki a wręcz przeciwnie daje do myślenia!!...

A na N'ce wrzucaja wlasnie 4 sezon LOST'a :-) Tydzien opoznienia odcinkow w stosunku do premiery w usa.

Teraz to sie serial dopiero zakrecil mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolego zobaczymy jak to jest ...

zainteresowales mnie tym opisem a ze strzelanki juz nie dla mnie

wole sobie pochodzic, poszukac, pomyslec to ... kupilem

jakby co, to bedzie twoja wina ze mi sie nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na N'ce wrzucaja wlasnie 4 sezon LOST'a :-) Tydzien opoznienia odcinkow w stosunku do premiery w usa.

Teraz to sie serial dopiero zakrecil mocno

Wiem, wiem... nagrywam u rodziców na N Box Recorder... i se oglądnę całą serię na raz jak już skończą emisję

no to kolego zobaczymy jak to jest ...

(...)

jakby co, to bedzie twoja wina ze mi sie nie podoba

Heh no tak, jakby co to moja wina... racja... zawsze było tak że ten co sie odezwał pierwszy to na niego zwalali wszystko

Swoją drogą, ja zawsze mialem tak że grę którą kupiłem musiałem skończyć choćby to był kicz! Po prostu wydana kasa musi mi się jakoś zwrócić!, było wiele tytułów które nie miały tego czegoś, siedziałem nad nimi bez chęci na kontynuację... np FinalFantasy 7, ta grę polubiłem po 50h grania, heh dopiero się połapałem że moje statystyki są za niskie na dalszą przygodę gdy trafilem na bossa którego nie mogłem przejśc przez 3 tygodnie... wróciłem w save'ach do 23 godziny grania, podniosłem staty do poziomu 'adekwatnego' do rozwoju gry i tak rozwaliłem giere na maxa

Czasami trzeba trochę czasu aby zagłębić się w rozgrywkę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiem, wiem... nagrywam u rodziców na N Box Recorder... i se oglądnę całą serię na raz jak już skończą emisję

Nie pomyliłeś czegoś? Nie możesz nagrać bo to w VOD wystawiają w nscreen, 1 i 2 odcinek już "wygasły/wyleciały", aktualnie są 3,4,5 odcinki dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyliłeś czegoś? Nie możesz nagrać bo to w VOD wystawiają w nscreen, 1 i 2 odcinek już "wygasły/wyleciały", aktualnie są 3,4,5 odcinki dostępne.

Nie, nie pomyliłem się Jest mozliwość nagrania dzięki podłaczenia N do odpowiedniego recordera z odpowiednim softem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie, nie pomyliłem się Jest mozliwość nagrania dzięki podłaczenia N do odpowiedniego recordera z odpowiednim softem...

Ah, tak to oczywiscie :-)

No nic, pora zamowic sobie LOST'a :-) Screenshoty do mnie jakos nie przemawialy, ale skoro coraz wiecej dobrych opini to mozna pograc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz kupiłem i wieczorem przetestuje , w media jest róznica w cenie 10zł w porównaniu z allegro czyi tyle ile zaplaci sie za wysyłke ale widze ze na wejsciu gra skrobneła 4gb dysku zeby szybciej dane wczytywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no powiem ze fajna mozna sie poczuc jak w filmie, świetnie e pokazane sa przypomnienia jak kontynułujemy gre no i powiem ze muzyka robi swoje , nabiera tępa gdy ma sie cos stac a czasem po prostu zeby wzbudzic groze (jaskinia z pochodnia kiedy nic prawie nie widac) wkrecik niezły po prostu kazdy kto lubi serial powienien sobie zagrac ,jest troche łażenia ale w dzungli cos zyje , czasem listek zaszelesci czy jakas gałązka pęknie ogólnie klimat gry swietnie polaczony jest z filmem, nie załuje zakupu , jestem całkowicie zadowolony fajnie sie gra po ciemku no dabrym nagłośnieniu narazie serce mi wali po wejsciu do jaskini , pochodnia zgasła i cos sie poruszyło .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawajcie ciężko zarobionych pieniędzy na tą gre >.> 200 zł za gre która jest za krótka , nie ma online , można przejść ją w 4 godziny i nie ma po co grać dalej... Nawet większego poziomu trudności nie można wybrać... Po prostu bez sensu. Podsumowując - Kompletna strata czasu i pieniędzy. Moja ocena 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem serialu i myslę że każdy fan serialu nie będzie żałował kupna tej gry. JA nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra zostala mocno zjechana w PSX Extreme :/ Mam wrazenie, ze tamtejsza recenzja prezentuje nieco inny punkt widzenia niz H@des26

Pytanie tylko kto ma racje. Jestem duzym fanem serialu i wolalbym zeby nie skisili tak dobrej licencji... niestety nie pamietam gry na podstawie filmu/serialu, ktora trzymalaby jako taki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gra się przyjemnie fanom serialu polecam nie zawiodą się jak przejdę sam będę chciał sprzedać może ktoś się skusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×