Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wrzucam swój wyścig (z RANDOMAMI o zgrozo!) jako pokazanie jak to wygląda obecnie w GTS. Nie jest to taka zła gra, jak ją malują Catani i Cięglasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest. Najlepsze Gran Turismo jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie o tym świadczy? Skupmy się na potrzebach właściwych dla tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, cieglo napisał:

Co konkretnie o tym świadczy? Skupmy się na potrzebach właściwych dla tego wątku.

 

A jakie to są te potrzeby i kto je ustala ?:smile:

 

Chyba wszyscy zgodnie twierdzą, że PC2 będzie lepsze w tym wypadku (no chyba że z czasem w GTS faktycznie dojdzie torów i sporo aut, wtedy role mogą się odmienić). Jak PC2 mocno potanieje (lub wyjdzie edycja GOTY) to się w nią zaopatrzę i porównam organoleptycznie obie gry.

Póki co twierdzę, że GTS wcale słabą grą nie jest. Można po prostu wskoczyć do gry, pojechać z randomami emocjonujący daily race i wyłączyć grę. Można wziąć udział w mistrzostwach FiA i czuć, że bierzesz udział w czymś naprawdę ważnym :) Po prostu ta gra nie zasługuję na chłostę z każdej strony bo jest na prawdę dobra i wciągająca, nawet mając mniej wymagający model jazdy (mniej wymagający nie znaczy arcade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że chłosta wynika nie z ogólnego poziomu gry a raczej oczekiwań graczy, którzy mieli prawo widzieć tutaj killera w każdej płaszczyźnie. Nie oznacza to, że gra nie daje radości w określonych zastosowaniach, sam nigdy tego tak nie ująłem. Co do potrzeb tego wątku to piję do tego, że jako liga mamy określone oczekiwania co do gry i taka jazda np. z randomami nie ma tu żadnego znaczenia, nawet jeśli jest najlepsza na świecie. Wszyscy jeździliśmy w GTbN i wiemy czego potrzeba więc jeśli piszecie, że system rang oraz zawody o konkretne puchary świadczą o wielkości tej gry to w tym kontekście (wątek ligowy GTbN) wypada napisać, że gra jest bezużyteczna (a tamte relacje to raczej ciekawostka niż coś co może przydać się GTbN) :) Po to też zakładałem naszą dyskusję pw by rozpoznawać PC2 jako alternatywę dla GTS właśnie w działalności ligowej - żadnej innej.

 

Sam od wczoraj zastanawiam się czy nie wejść przypadkiem w GTS ale pod typową rozgrywkę singlową (tyle, że z żywymi przeciwnikami) i sprawdzić grę pod kątem takiej lekkiej rozgrywki, nawet bez rozkładania kierownicy, po prostu siadam z padem i sobie jadę. To rozgraniczenie jest tutaj jednak ważne - gra pod ligę oraz gra pod singla. Pewnie będę miał pytania ale zadam je w wątku poświęconym GTS, dla porządku :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cieglo napisał:

Sam od wczoraj zastanawiam się czy nie wejść przypadkiem w GTS ale pod typową rozgrywkę singlową (tyle, że z żywymi przeciwnikami) i sprawdzić grę pod kątem takiej lekkiej rozgrywki, nawet bez rozkładania kierownicy, po prostu siadam z padem i sobie jadę. To rozgraniczenie jest tutaj jednak ważne - gra pod ligę oraz gra pod singla. Pewnie będę miał pytania ale zadam je w wątku poświęconym GTS, dla porządku :) 

 

Kup używkę i spróbuj, ja wsiąkłem. Jak nie podejdzie to szybko sprzedasz z niemal zerową stratą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cieglo napisał:

Ja myślę, że chłosta wynika nie z ogólnego poziomu gry a raczej oczekiwań graczy, którzy mieli prawo widzieć tutaj killera w każdej płaszczyźnie. Nie oznacza to, że gra nie daje radości w określonych zastosowaniach, sam nigdy tego tak nie ująłem. Co do potrzeb tego wątku to piję do tego, że jako liga mamy określone oczekiwania co do gry i taka jazda np. z randomami nie ma tu żadnego znaczenia, nawet jeśli jest najlepsza na świecie. Wszyscy jeździliśmy w GTbN i wiemy czego potrzeba więc jeśli piszecie, że system rang oraz zawody o konkretne puchary świadczą o wielkości tej gry to w tym kontekście (wątek ligowy GTbN) wypada napisać, że gra jest bezużyteczna (a tamte relacje to raczej ciekawostka niż coś co może przydać się GTbN) :) Po to też zakładałem naszą dyskusję pw by rozpoznawać PC2 jako alternatywę dla GTS właśnie w działalności ligowej - żadnej innej.

 

 

Podpisuję się pod tym, .....a jeszcze jak wprowadzą automatyczne tabele rankingowe w grze dla prywatnych lig to już będzie całkowity miód.

Co do GTS pewnie kiedyś się skuszę bo mnie młody męczy, ale na pewno nie za te pieniądze co teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wasze opisy i wrażenia z PC2 sprawiają, że jestem przekonany, że spotkamy się właśnie w tej grze... Myślę, że nie ma sensu kurczowo trzymać się GT... Zwłaszcza w takiej formie w jakiej się ukazała... Formuła GTbN pozostaje bez zmian. Jeździmy z sobą dla wspólnej zabawy. Nie nastawiamy się na SIM przez duże S, ale robimy to z jak największym nastawieniem na realizm. Bez zbędnych utrudnień (każdy używa widoku jaki lubi, jeździ na kontrolerze jaki lubi/ma itp.).

Szkoda tylko, że nie będziemy mieli już do wyboru takiej gamy aut cywilnych :38_worried: Ale jakoś sobie z tym poradzimy :thumbsup:

 

Dla mnie teraz najważniejsze, to kupić kiere i wreszcie pojeździć coś na PS4 :smart:

 

Skłaniam się po woli bardziej w stronę T300 PRO niż G29 i będę wdzięczny za cynk, jeśli ktoś wypatrzy jakiś fajny deal $$$$$

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mataman napisał:

Niezły @mataman deal szkoda że jak ja kupowałem T150 nie było takiego. 
Nervus dobra cena. Chyba że 24 listopada coś będzie lepiej w czarny piątek, ale nie sądzę że aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra, ale... nie wiadomo kiedy kupowana. Ile gwarancji już "uciekło". 250 pln różnicy + to, że w sklepie mogę skorzystać z rat...

Ale dzięki za cynk mataman ;) Każde takie info jest bezcenne.

 

Czekam cat na ten czarny piątek z wielkimi nadziejami :1_grinning:  Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervus, poniżej linki do dwóch aukcji (może któraś Cię zainteresuje):

http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-t300rs-ps4-ps3-pc-i7032007844.html

http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-t300-ferrari-gte-wheel-i7034075043.html#thumb/2

 

Pozdro dla wszystkich zaglądających do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę krótko do dyskusji o odczuciach z jazdy PC vs GT (w PC2 i w GTS jeszcze nie jeździłem). GT5 i GT6 bardzo mi się podobało, ale wtedy nie miałem porównania  do innego sima. Po dłuższej przerwie od grania, już na PS4 odpaliłem PC  i jak na początek pojechałem prostą Ginettą junior to byłem oszołomiony tą "immersją" :). Ilość informacji na kierownicy o zachowaniu auta i to poczucie wagi i responsywności auta było sporo większe niż to co pamiętałem z GT.  jednak  wiele w PC nie pojeździłem z innych powodów niż jakość gry. Ostatnio pojechałem pare wyścigów w AC i nie odczułem różnicy względem PC. Jednak to było tylko pewnie max 10h w AC i pewnie jeszcze mniej w PC. 

 

Wkrótce zakupię PC2 i sprawdzę jak się jeździ.

 

Co do kierownicy, to sam mam T300, wrażenia po przesiadce z DFGT są oczywiście bardzo dobre. Należy jednak pamiętać o dużej awaryjności Thrustmaster. Wiele osób miało problemy z kierami, ja także wymieniałem na gwarancji koło kierownicy. Gwarancja działa, odesłałem im samo koło, a dostałem cały nowy zestaw :) Także teraz mam zapasową bazę w komórce, która leży w rezerwie jak obecna się zepsuje.  Generalnie, jak po gwarancji coś padnie to pewnie trzeba kupować nowy sprzęt, bo nie sądzę, by ktoś to naprawiał.

Edytowane przez GrandeBombik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiają, zwłaszcza że zazwyczaj jakaś pierdoła tam pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i polatane wczoraj. Byliśmy we trzech, z Catem i Falo - oni trenowali pod konkretny event a ja miałem okazję zapoznać się z LMP900, których wcześniej nie znałem i generalnie nie przepadałem. Zmieniłem zdanie :) Świetnie się śmigało, auta (przynajmniej Toyota) trzymają jak szalone. Szkoda tylko, że Cat wypadł przed samym wyścigiem bo jednak te 10 min byśmy się pościgali już na małej spince :) Falo w zasadzie na pierwszej czy drugiej szykanie sam się wyeliminował - najechał na krawężnik na tarce, złapał jakieś uszkodzenie i musiał jechać do boksu (ale dobrze bo sobie przy okazji przećwiczył zjazd :) ). Tutaj pytanie - jak poznać, która pit crew jest moja? Jeśli zjadę na pit lane a gotowych jest akurat kilka składów to po czym poznam, że to moi? :) Już sobie wyobrażam te początki kiedy ludzie będą przejeżdżać przez cały pit lane bo zapomną, że trzeba manualnie podjechać do swojej załogi :):1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem GTS:) Tak z sympatii do marki, wiadomo:)  Odpaliłem grę i z ekranu od razu wylał się klimat charakterystyczny dla Gran Turismo :)  Sentymentalny, bardzo fajny ,  filmik o historii motoryzacji :)  A im dalej w głąb tym Miodniej :) Kariera jak zwykle super , budowana na zasadzie rozwoju :) Zrobisz zadania dostajesz auto lub tor :) No i oczywiście rankingi znajomych :) Można masterować technikę i wskakiwać na p1:) haha w paru zadaniach się udało .....chyba:)

No a co do online , to gra się fantastycznie . Świetny , ulepszony , intuicyjny i mega miodny model jazdy ! Mega poprawione widoki , widok z kabiny jest perfekcyjny , widać wszystkie lusterka :) A temat bezpieczeństwa na torze potraktowali super poważnie. Nie dość że lusterka i czerwone wskażniki po bokach gdy ktoś się zbliża , to można sobie jeszcze radar włączyć ....jak w samolocie ;) Pościgałęm się trochę  z randomami i jest świetnie . Nic nie chrupie , wszystko płynnie a walka na torze legendarna :) A legendarna bo force feedback i  model jazdy są znakomite !  Mega miodna symulacja w prostym wydaniu :)  Nic nie trzeba ustawiać , zmieniać , kombinować , wsiadsz i jedziesz a każde auto prowadzi się inaczej i ze swoimi smaczkami . Do tego stopnia że przy jednym potworze musiałem na testy zostawić kontrole trakcji  bo cienki jestem i nie mogłem sobie z bestją poradzić :)

Co dzwieków to ten aspekt również poprawili . Jeżdżę na słuchawkach i  audio jest ciekawsze i dużo szersze niż w GT6. Fakt że jest słabiej niż w PC ale i tak miodnie .

No i ostatni z pozytywów acz bardzo ważny . Postawienie pokoju i śmiganie online to chwila moment :) Wszystko łatwo , prosto i przyjemnie :)

Oczywiście  minus tej gry to  zawartość ...choć na razie tego nie odczuwam .  Mam mało czasu na ściganie i przejście tej zawartości zajmie mi z rok :) Do tego okazało się że za zaliczanie zadań odkrywa sie tory:) i ostatnio wpadł Brands Hatch :)  Jeśli z czasem będą dodawać zawartość to będzie Perfekcyjnie :) Teraz przede mną  rozwój kariery aby zasłużyć na odblokowanie Nurba :) Nie dla amatora taki tor;)

Co do PC2 to boję się prze kombinowania...znowu . Ustawienia FF które mocno wpływają na jazdę . Słabo dobierzesz setup FF i nie pojedziesz dobrze , nie mówię nawet o setupie auta ... , wszystko można ustawić a co za tym idzie wszystko zepsuć albo nie ustawić optymalnie . Boje się że nie będę miał na to czasu , tak jak w PC 1 nie miałem .

Oczywiście jak z tanieje to mogę też kupić PC2 , ale GTS jest tak miodny że mi się nie chce;) 

Co tu zrobić ...;) 

 

 

Właśnie obejrzałem powtórkę Meda :)  I przypomniało mi się o czym zapomniałem napisać . Ahhh te powtórki , te malowanie aut , te fotki  przeróżne .  Taka Nervusowa foto relacja z GTS to dopiero byłoby coś !!:) 

Jak powtórki wyglądają w PC2 i możliwość ich przeglądania ? Pamiętam że w PC1 było z tym fatalnie :38_worried:

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie napisałeś :) Rozumiem Twój punkt widzenia ale to wciąż jednak charakterystyka pod gracza singlowego a nie organizację fajnych eventów w zgranej paczce. Zawartość robi ogromną różnicę i pozwala naprawdę na wiele. Co do setupu:

- tuning aut można zablokować - jak w GT. Jeśli jednak jedziemy na tuningu - są dostępne bardzo przyzwoite presety fabryczne, które można zaczytać. Dodatkowo, istnieje możliwość pobierania ustawień udostępnionych przez naszych znajomych. Same ustawienia tuningu - podobne jak w GT ale nieco rozbudowane np. możliwość sterowania rozwarciem chłodnicy czy kanałów powietrznych hamulców

- setup ffb - w jedynce faktycznie był upierdliwy bo nie dość, że trzeba było ustawić kierownicę to jeszcze chyba dodatkowo jakieś jego dodatkowe elementy pod każdy tor z osobna. Nie dziwię się, że wiele osób to odrzucało - niektórzy mimo wszystko ustawiali (do zrobienia, żaden kosmos ale schodziło) a inni po prostu sobie darowali. Bardzo ważną sprawą w PC2 jest więc to, że setup ffb bardzo mocno uproszczono. Pisałem już wcześniej, że mamy 3 podstawowe tryby, które wyznaczają generalne zachowanie feedbacku + bodajże 4 parametry, którymi można dostosować np. siłę, mnogość efektów pod swoje potrzeby. Tyle, 3 min ustawiania. Co jest najpiękniejsze to fakt, że można to robić podczas pobytu na torze - jeśli np. mamy za małą siłę ffb, wracamy do boksu, podbijamy suwak, wracamy na tor i jeździmy

 

Pytasz co tu zrobić...Wyciągnij max soków z GTS w zakresie singlowej zabawy a równolegle sprawdzaj PC2 bo warto. Pamiętam, że sam na początku jarałeś się PC1 i bugi zmusiły Cię do porzucenia tematu ale po tych nie ma już śladu.

 

Co do fotorelacji to wiele nie opowiem, powtórki są i chyba działają należycie - do sprawdzenia. Tryb foto także jest ale taki bardziej do dokumentowania wyścigu a nie picowania aut w plenerze :) Malowania aut nie ma (chociaż każde auto ma swoje różnorakie warianty kolorystyczne/teamowe) ale i tak uważam, że w fotorelacji mimo wszystko lepiej wyglądają auta, w których widać zniszczenia, rysy, kawałki gumy na asfalcie niż takie, które mają logo miejscowego pegieeru ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę bardzo krótko. W PC2 jadę ligę LTE & PMC, jest mega fajnie, ale bez treningu wyników nie będzie, bo gra jest naprawdę wymagająca. Zakupiłem GTS i podpisuję się pod wszystkim co napisał Yogi. Dzisiaj np. miałem dosłownie 40 min wolnego czasu i co? Odpaliłem GTS i świetnie się bawiłem. Ferrari Gt4 na Suzuce, nie tracę czasu na trening i ustawianie samochodu bo tam wsiadasz i jedzie się miodnie. W tym momencie mojego życia nie mam zbyt dużo czasu na jazdę, a co dopiero na trening i szukanie ustawień. Ja niestety czuję, że jak GTbN ruszy spowrotem to nie będę uczestniczył z powodu starości :) No sory, ale o 23 to już myślę o spaniu, a nie startowaniu w wyścigu. Tak czy siak będę Was obserwował i jak wystartujecie to może coś pozmieniam w swoim życiu i dołaczę do Was. To tutaj zaczęło się moje pierwsze poważne ściganie online i pozostał sentyment :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupczyk: troszkę mijasz się z prawdą :) Wyników bez treningu nie ma bo ekipa, z którą jeździsz do herbatników nie należy. To nie problem platformy a ustawień - jeśli trafiasz w paczce na kogoś z alienowym skillem a dodatkowo biegłym w ustawieniach tuningu - masz miazgę (mowa o eventach z odblokowanym tuningiem). Przecież w GT też mieliśmy przecinaków poza zasięgiem a nawet takich, którzy specjalizowali się w eventach z tuningiem (ktoś pamięta ziemniaka? :) ) . 

 

Co do "starości" to nieco mnie rozwaliłeś. Mam kilka latek więcej od Ciebie, rodzinę, dzieci, pracę, trenuję fizycznie dość wyczerpująco w dni "wyścigowe" do 22:00 a mimo to cieszę się jak dzieciak  na myśl, że mogę zasiąść na dodatkowy kawałek czasu właśnie w okolicach 22:30, bawić się przednio, oglądać powtórki, komentować na forum. Jeszcze będziesz miał czas by odpoczywać ;) Chociaż fakt, że wszyscy się zmieniamy i warto się dopasowywać w imię lepszej zabawy. Może jakieś korekty są wykonalne, na pewno warto o tym rozmawiać.

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz mi właśnie brakuje jazdy z zawodnikami na swoim poziomie, bo z tymi cyborgami już ńie mogę, więc czekam na reaktywację jak na zbawienie. Yogi ogarnij się i zapodaj PC2 a moment zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tam (forum pcars) rozkład talentu jest też z grubsza podobny jak był u nas w GTbN - są niemożliwie szybcy, średniacy jak i wolniejsi. Różnica jest taka, że Ty się mocno poprawiłeś (sądząc po kilku wspólnych eventach w PC1) więc żeby nie było w tą stronę, że Ciebie trzeba będzie gonić ;) Inna sprawa, że moim zdaniem to właśnie w PC2 łatwiej o niespodziankę i możliwość rywalizowania z szybszymi. W GT6 jak miał Cię Jaski złapać to bez problemu to robił, kwestia czasu.

 

A zapomniał bym, swoje robi także tuning. Przy podobnym skillu setup auta robi dramatyczną różnicę. W naszej - uchodzącej ze zgrania - paczce można poprosić najlepszego tunera o udostępnianie innym setupu , na którym jedzie się po prostu lepiej, myślę, że nie będzie z tym problemu. Mamy też oczywiście blokadę tuningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "starość" to tak z przymrużeniem oka. Bardziej chodzi o to, że parę lat temu miałem tylko jedno dziecko i sypialnię. Grałem w dużym pokoju kiedy chciałem, a żona mogła w tym czasie albo oglądać TV w sypialni albo spać :). Teraz mam dwójkę dzieci, córa dostała pokój po naszej sypialni, a my śpimy w dużym. Teraz, żeby pograć przy jednocześnie rozłożonym łóżku muszę robić małe przemeblowanie. Chyba wierzysz, że to mało komfortowe w okolicach północy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem że Falo śmigal w GTS a potem PC2, może jakieś porównanie , Falo?:)

Ja wczoraj trenowalem z Tomkiem , Smokey , Martem i jeszcze innymi scigautami.  Treningi były mega miodne:) Wyścigu niestety nie pojechałem:( Dopadł mnie bug GTS . Wyszedłem na tor ale nie mogłem ruszyć z linii startu, auto przyklejone do betonu:( Poza mną cała reszta ekipy śmigala bez żadnych problemów.  Zrzucam to na dobrze Nam znana " niezgodność z hostem ";) Stare dobre GT;)

 

I tak podsumowując Cięglasz to co napisałeś: PC to świetna symulacja w której starano się by w prosty sposób oddać w ręce graczy setki ustawień i opcji dostępnych w każdej chwili . Ci którzy dobrze się w tym poruszają są nie do dogonienia ;) Jak masz czas ustawiać to super sprawa jak nie to kopiuje setup od kogoś.  Gorzej jak wejdę na tor i setup się nie sprawdzi...wtedy szybka korekta i ustawiam samemu .. ..po jakimś czasie zaczynam szukać dalej bo przecież może da się lepiej ..;) 

Kombinacje dla profesjonalistów ;)

Wczoraj przy prostym pit stopie w GTS ktoś miał problemy i nie zatankowal bo mu się niechcący x wcisnąl na kierze . Także właśnie z punktu widzenia zawodów dlugodystansowych w szerszym gronie prostota GT wydaje się być lepsza do organizacji zawodów. I jest jeszcze jedna fajna opcja w GTS online . " Automatyczne wyrównanie osiągów " . Jako host wybierasz kategorie aut do wyścigu np. gr.4 i ustawiasz wyrównanie osiągów.  Konsola sama dobiera limit masy i mocy do każdego wybranego przez scigantow auta :)

Tyczy się to zarówno aut sportowych jak i drogowych .

Także w GTS w minute  można ustawić wyrównany event na 16 różnych aut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×