Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Yogi widzę po tym co napisałeś że skłaniasz się w kierunku GTS, ale co by kto nie mówił i tak żeby się dowiedzieć co jest miodniejsze to trzeba jednak spróbować. Dla mnie jednym z ważniejszych była fizyka i czucie auta na torze, a tu zdecydowanie PC2 przebija GTS, warunki pogodowe, pory roku, i zmienność czasu dodały dodatkowo miodności i to jeszcze przy dużej ilości torów co daje wiele kombinacji do eventów. No i system kar który tu się świetnie sprawdza. Ja tak czy siak GTS już przetestowałem i nie zdecyduję się przejść z PC, to trochę jak cofnięcie w czasie. Możliwość jest taka że kidyś zakupię GTS z sentymentu, ale to grubo tańsze musi być.

Tak że czekam na rozwój sytuacji. Moje zdanie już znacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się rozpisywać specjalnie nie będę - o zaletach gry już pisałem i uważam, że głównie dla zastosowań ligowych PC2 bije GTS na głowę. A mowa o wersji bez aktualizacji wspierających ligi.

 

Muszę się jednak ustosunkować merytorycznie do tego co napisał Yogi bo podejście ma wybitnie wybiórcze :) Po kolei:

- piszesz o błędach w GTS podczas gdy PC2 póki co nie ma żadnych :) 

- pomyliłeś setup kierownicy z tuningiem auta - ten pierwszy ustawiasz dosłownie chwilę i do tego nie wracasz

- możliwości tuningu w PC2 traktujesz jako wadę a to samo w GTS pomijasz. Jeśli chcemy tuningować - mamy taką możliwość w obu grach i w obu zyskują znacznie zawodnicy umiejący majsterkować. Dlaczego więc to niby wada PC2? :) Blokować tuning możesz także w obu grach

- nie bardzo rozumiem dlaczego fakt, że ktoś niechcący nacisnął X w boksie w GTS świadczy o tym, że to właśnie ta gra jest lepsza do wyścigów długodystansowych :) Wytłumacz proszę :) 

- wyrównanie osiągów - o ile dobrze pamiętam sam miałeś słabe zdanie o PO w GT6. Auta o tym samym PO różniły się osiągami dość znacznie. Skąd więc zaufanie do podobnego automatu w GTS? Dla przeciwwagi, w PC2 masz z miejsca kategorie aut a w nich gotowy zestaw furek do ścigania - bez kombinowania, dobierania osiągów - po prostu wsiąść i jechać. Prostszego systemu nie ma

 

Ostatecznie prawda obroni się sama :)  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem w żaden z tych tytułów ;) więc nie powinienem wogole gęby otwierać, ale cieszy mię że Yogi podał kilka fajnych argumentów za GTS. Szczególnie podoba mi się jego argument wpadasz, wsiadasz, jedziesz wyścig (bo tak to było kiedyś). Podoba mi się też mega jego argument o wyrównanie stawki aut przez automatyczne ustawienia pokoju ;). Jeśli to działa tak jak powinno to mega... No i to są argumenty które poraz pierwszy od roku dały mi do myślenia... No bo jak do tej pory byłem jednym z tych mocno zawiedziony GTS. Argumenty o ekstra grafice i inne foto sesje i malowanki to dla mnie nieistotne bzdur. Cały czas jednak z racji na mega pozytywne doznania z PC1 mam większe przekonanie do tego tytułu. Pamiętam że jak pierwszy raz pojechałem w tą grę to nie mogłem uwierzyć że wcześniej miałem radoche z grania w GT6... Bo różnica była mega i to na korzyść PC1 oczywiście. GT6 wydało mi się wtedy plastikowa zabawka z odpust w porównaniu do mega spasionych klocków Lego (od taka metafora) ;)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do błędu o którym pisałem to chyba nie jest błąd.  Nie zrobiłem samouczeka do końca a to nie dopuszcza do wyścigów online .

Także gapcia ze mnie .

Co do setupu ffb i auta to nic nie pomyliłem.  Ffb ma cztery warianty ustawień...wyjściowo ale pewnie można je edytować. Do tego tuning auta który w GT jest prosty a w PC pewnie już nie bardzo :) Jeśli jest to bezproblemowo do ogarnięcia to spoko ale ...w poprzedniej części nie było;) 

A co do pit stopu to jeśli muszę to tłumaczyć to chodziło mi o to że już tak prosty pit jak w GT potrafi wygenerować błąd a co do piero taki jak PC gdzie trzeba przygotowywać strategie pit stopu jeszcze przed wyścigiem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opierasz na domniemaniu Yogi :) Nie można zakładać, że coś co nie sprawdza się w jednej grze będzie jeszcze gorsze w drugiej tylko dlatego, że system wygląda inaczej. Od jednego nie uciekniemy i to trzeba sobie uświadomić - to nie są te same gry, różnią się i jeśli mielibyśmy jeździć w PC2 to na pewno pewien czas będzie musiał być przeznaczony na wejście w logikę tej platformy. Uważam, że taka inwestycja jest raczej marginalna i na pewno opłacalna.

 

Jeśli chodzi o setup ffb to mamy 3 tryby a w ramach tych trybów kilka suwaków - to ustawienia, o których piszesz. Tyle, nic więcej. Jedyny moment kiedy tam zajrzałem to chwila po zakupie gry kiedy nie miałem jeszcze pełnej zawartości bo w tle zaciągały się aktualizacje - wpadłem wtedy na sesję na jakiś dostępny od razu tor, poustawiałem to w 3 min i zapomniałem o temacie. Ten aspekt został jednoznacznie poprawiony w stosunku do PC1 i moim zdaniem tematu w ogóle nie ma.

 

Temat tuningu auta to już w ogóle czepianie się na siłę. Jeśli ktoś jest w stanie wykorzystać każde ustawienie to spoko, ma taką możliwość ale fakty są takie, że jeśli już coś modyfikujemy to z reguły obracamy się wokół kilku kluczowych parametrów typu skrzynia, zawieszenie itp. - czyli wszystko co znamy z GT6 (balans hamulców już w ogóle możemy sobie zmieniać dynamicznie w czasie jazdy). Z tego też powodu - mimo, że nie jestem mistrzem tuningu i nigdy nim nie będę - w ogóle nie obawiam się eventów z tuningiem, szczególnie w naszym gronie gdzie trudno zakładać, że w przerwie od GTbN ktoś nagle stał się inżynierem :) Rozumiem jednak tych, którzy się tym stresują. Zważywszy, że większość eventów w GT6 była na zablokowanym tuningu - w PC2 możemy mieć dokładnie to samo. Co do PC1 to też wydaje mi się, że jednak największy problem był istotnie z ustawieniami ale nie auta tylko porąbanym ffb. 

 

Dodam też, że argument typu siadam i jadę dotyczy nie tylko GTS ale i PC2. Jeśli stawiamy pokój z zablokowanym tuningiem oraz np. pozwalamy na aktywację asyst realnie dozwolonych w danym aucie/serii - załatwiamy sobie temat naprawdę szybko. Mamy też przecież tzw. ulubione gdzie kompleksowy setup tor + ustawienia zawodów mamy na wyciągnięcie ręki. Boję się, że zaraz krytyka dotknie np. ustawień pogody i pory roku bo przecież w GTS w ogóle nie ma pogody i ustawienia się proste, że hej :1_grinning: Skoro możliwości są większe (i mowa tutaj o naprawdę przydatnych i miodnych dodatkach) to naturalne, że ustawień może być nieco więcej. 

 

Trudno mi się jednak nie rozpisać w tym wątku ale uważam, że jestem rycerzem w słusznej sprawie. Uważam, że nie możemy z konserwatywności do bólu robić wizytówki GTbN. Nie zmieniać totalnie nic a wręcz trwać w platformie, która zamiast rozwijać się - cofa się w rozwoju. Wszystko zrozumiem, model jazdy, sterylność, brak pogody itd. ale zawartość jest po prostu zatrważająca. W wątku o GTS wyczytałem dwa stwierdzenia, które moim zdaniem świetnie opisują ten przykład. Pierwsze to kwestia, że GTS jest tak naprawdę demkiem gry. Drugie to tak naprawdę projekcja kształtu eventów w GTS - "ile można w kółko jechać to samo", esencja. Jeśli na event GTbN o standardowej wielkości 7 wyścigów nie można w GTS uzbierać takiej liczby realnych torów to nie brzmi za dobrze. Tory autorskie - jakie by nie były (a są słabe) - nie zastąpią realnych marek, których na pęczki w PC2. Skoro można lepiej w PC2 to dlaczego nie?

 

Powyższe opieram tylko na obecnym kształcie obu gier, nie patrząc na ewentualny rozwój (chociaż i tak ponownie PC2 to grube konkrety i realne funkcjonalności, które robią różnicę - np. organizator eventów a w GTS?). Czy jeśli GTS otrzyma sensowny pakiet torów, popatrzę na tę grę przychylniej? Jasne, to wciąż nie będzie klasa PC2 ale wyobrażam sobie już w takim wypadku ogarnięcie ligi. Na tym etapie po prostu tego nie widzę.    

 

 

 

 

Edytowane przez cieglo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po raz kolejny polatane. Najpierw Hockenheim i ulewa, która na slickach zamieniała się w jazdę na wrotkach :) Trzeba było znajdować kreatywne sposoby na pokonanie wielkiego rozlewiska, które gromadziło się w pewnej części toru - lepiej poradzili sobie Falo oraz Cat, ja przy 10 okrążeniach zostałem zdublowany mimo świetnego początku. Wpadła kara przejazdu przez pit lane, potem jakieś karne 50 sekund (no przecież musiałem gonić! :) ) i pozamiatane. Nie wiem czy w tej grze jest coś takiego jak opony na przejściowe warunki ale jeśli tak - te to dopiero mają sens (zakładam, że jadą sensownie na suchym a po wjechaniu w kałużę ładnie odprowadzają wodę i zmniejszają aquaplanning). Poziom hormonu szczęścia jednak rósł i postanowiliśmy wbić na Spa :) O ile wcześniej jechałem niemrawym i cichym Porszakiem, o tyle na Belgię wybraliśmy sobie chyba wszyscy Merca GT1. Świetne auto, gwiazda na masce robi swoje :) O ile poprzedni wyścig przyciągał uwagę warunkami i baletami na torze to ten walką w zwarciu, jazdą na zderzaku - miód, a było nas tylko trzech. Fajnie można było jednak sprawdzić w lepszych warunkach działanie spottera - kiedy udało mi się złapać Falo na wyjściu z zakrętu, przed wejściem w kolejny nie miałem pewności czy jestem z przodu ale zanim zdecydowałem się na przyhamowanie  odezwał się spotter i obwieścił "all clear" :) Mega wynalazek i tak naprawdę nawet te strzałki są przy nim zbędne.  W trakcie wyścigu nie mieliśmy nawet jednego kontaktu, cokolwiek, przytarcia, lekkiego stuku w bagażnik - nic. A jechaliśmy koło siebie. A skoro było już późno to trzeba było....pojechać jeszcze jeden wyścig :):):) Ja pozamiatałem sobie już na starcie - falstart i kara ale jechałem dalej i udało mi się chłopakom nieco uciec :) Szkoda, że Falo średnio dostępny w tym tygodniu bo z chęcią polatał bym tam znowu, ten sam tor i auta (chociaż kusi mnie mocno by sprawdzić z tej klasy to Ferrari bez abs-u :) ). Mam autentyczne marzenie by pojechać tam w szesnastu :) 

 

PS. W grze do wyboru jest też chyba Spa historyczne - czym różni się od tego obecnego?

 

Edyta.

 

Dobra, już wiem :)

 

 

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kałuże nie pomagają żadne opony. Za każdym razem kręci się spina.

Co do braku błędów. Gra często gęsto rozdaje kary z dupy. Wczoraj wyrzuciło gracza i następna osoba dostała karę za nie przepisowe wyprzedzanie.
Opony deszczowe trzymają lepiej przy niższej temperaturze niż slicki itd itp. Błędów jest cała masa. Całe szczęście w drodze jest patch.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System BoP (balance of performance) z GTS działa bardzo dobrze. Nie ma sensu tego porównywać do PO z GT6, bo to dwa różne światy. Przy włączonym BoP, różnica między najszybszym a najwolniejszym autem w gr.4 to ok. 1s na okrążeniu Brands Hatch GP. Na zablokowanym tuningu. PD przy aktualizacjach jeszcze bardziej balansuje BoP, dzięki czemu stawka staje się jeszcze równiejsza.

 

W GTS w locie można regulować: balans hamulców, TC oraz mapy paliwowe.

 

Fikcyjne tory asfaltowe kwestia gustu, dla mnie się podobają (poza owalami, mogli dać tylko jeden). Co nie zmienia faktu, że jest ich zdecydowanie za mało.

 

Pisanie 'ileż można robić to samo' oznacza tyle, że ktoś nie specjalnie interesuje się ściganiem. Ile razy można w FIFCe/PESie grać na niemal identycznych boiskach?

 

Content w postaci aut będzie na pewno, są już przecieki nt. skanowania aut klasy Super GT i innych. Wciąż jednak nie wiadomo co z torami.

 

Jeżeli chodzi o content i wszystko, co jest ważne dla zorganizowanego ścigania ligowego, to lepiej wypada PC2.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mataman: możesz podrzucić szczegóły tego patcha? Czy coś wiadomo na temat tych opcji organizacji ligi? Na discordzie za wiele o tym nie piszą...

 

@medmaxx: co do robienia tego samego w kółko - myślę, że nie trzeba być jasnowidzem by przewidzieć znużenie tematem kiedy jedziesz kolejny event na tych samych torach (ich zestawie), nawet jeśli zmieniasz auta. Wszyscy jeździliśmy w lidze, GT6 dawało tutaj możliwości zróżnicowania zarówno obiektów jak i aut - co najmniej takiego poziomu bym oczekiwał (i na pewno zamieniłbym tryb foto/kreator malowań czy jeszcze kilka innych ficzerów na dodatkową zawartość - głównie tory). Nie oszukujmy się, dla organizatora ale i uczestników to dość istotna sprawa by móc dopasować tory pod auta bądź odwrotnie. Przy ograniczonej zawartości masz skrępowane ręce i nie oszukujmy się - to wcześniej czy później da o sobie znać.

 

A tak nawiasem mówiąc, dotarło do mnie coś niedorzecznego związanego z edytorem malowania - ludzie narzekają na to, że setup czy treningi pochłaniają czas a jednocześnie są skłonni spędzać godziny na picowaniu malowania albo ustawianiu fotek. Coś mi tu nie gra. Ja np. od zawsze traktowałem samą jazdę i jej jakość jako element nadrzędny, rdzeń a całą resztę jako uzupełnienie. W/w podejście to już troszkę zachwianie tej równowagi bo wychodzi na to, że to jednak sama jazda jest na doczepkę...Zakładam, że w naszej grupie istotny jest jednak ten pierwszy model.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym niedorzecznego? Szczególnie jeżeli umiesz i lubisz to robić?

Do do patcha to wiadomo tyle że będzie :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę, że to złe, kwestia preferencji. Uważam tylko, że jednak gra dla ligi powinna ogniskować się raczej na aspektach związanych z samą jazdą a nie robieniu fotek :) To drugie to raczej ukłon w stronę arcadowości a co by o nas nie mówić to chyba jednak wszyscy jesteśmy głęboko w sercu jednak bardziej sim niż arcade :) Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Ja osobiście, tak może nawet podświadomie czuję pewną więź z osobami, które wydając grubą kasę na gry samochodowe, kierownice, shiftery, stojaki, wybierają widok z maski czy kokpitu na koniec dnia doceniają bardziej w nowych produkcjach jednak te przesychające kałuże i spottery niż piękne scenerie w photomode i edytory malowania ;) 

 

A tak abstrahując to wciąż płaczę za Ascari z GT6. Raz, że jeździło mi się tam pysznie a dwa, że na tym torze problemy miał sam Jaski :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem PC2, więc mam nadzieję wkrótce zacznę pojawiać się na treningach :)

 

Sam mam duży sentyment do Gran Turismo, ale sentyment to nie wszystko, Skoro PC jedynka (mimo wad) zrobiła na mnie takie wrażenie to poprawiona edycja, z tymi wszystkimi zaletami o których można przeczytać, będzie dobrym wyborem. GTS na pewno może być przyjemne, ale nie mam czasu na dwie gry wyścigowe, a liga w GTS nie ma za bardzo sensu z wielokrotnie wyżej wymienianych powodów.

 

Moje oczekiwania co do reaktywowanego GTbN to jeden wyścig w tygodniu, piątek 22:30?, a do tego ew. 1 trening do eventu, czy to w weekend, czy jakoś w tygodniu. Make it happen :)

 

@Kupczyk 

Tak jak ktoś napisał nie chodzi tu o mnogość opcji ustawień w PC2, ale generalny poziom kierowców. Mogę założyć, że mój poziom to średnia potencjalnego GTbN, a jak jechaliśmy razem kilka razy w Assetto to odjeżdżałeś mi strasznie. Tak więc w naszym evencie widzę Ciebie  z rezerwacją podium :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w iRacing czy rfactor ludzie trzepią malowania więc nie wiem co w tym dziwnego. Fajnie jest pojechać w samochodzie własnoręcznie pomalowanym i tyle.

Czasem masz dosyć specyficzne opinie nt niektórych rzeczy :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych? To było tego więcej? :) Wymień co najmniej 3 ;) Ale też nie zrozum mnie źle - na pewno customowe, własne malowanie/naklejki/napisy podnosi miodność wyścigów, nie tylko w kwestii foto relacji. Bardzo chciałbym podobnej funkcji w PC2. Przykładam tylko temu mniejszą wagę, ot tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za impulsem od Grande i kliknąłem zakup PC2 na Amazon ... Może na jakieś treningi się zatem pojawię ;) ale nie obiecuję ;)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrandeBombik: dawaj na discorda, link masz w wiadomości na psn (tej do wielu osób). Robimy tam ustawki i bieżące dyskusje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Na PSN wysłałem linki do filmików które ostatnio zapisałem, tutaj kopia :-D

 

 

 

 

Edytowane przez WRL_CATANI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już PC2, wczoraj wieczorem uruchomiłem myśląc że śmignę choć chwilę, a tu patch 11 GB :)  W każdym razie jutro i w weekend trochę pojeżdżę. Chcę przede wszystkim sprawdzić słabsze auta, w tym głównie te drogowe. jakoś zawsze bardziej jarała mnie jazda takim "zwyklejszymi" autami. Potwory wyścigowe są ok, ale raz na jakiś czas. Najbardziej po GT5 i GT6 brakuje mi tego 1000 aut i możliwości robienia eventu np. autami z lat 70, 80, Japonia vs USA etc. 

 

Fajnie,  że w PC2 jest dużo torów, zwłaszcza tych wąskich, angielskich, gdzie eventy słabszymi drogowymi autkami, lub wyścigowymi typu Ginetta Junior mogą być super miodne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jesteś. Można się skrzyknąć przy okazji i polatać razem :) Co do furek to wiadomo - był to jeden z uroków GT6 ale w PC2 będzie równie ciekawie, choć inaczej. Większy nacisk na motorsport i wierniejsze oddanie realnych serii wyścigowych niż ciekawostek typu birthday event. 

 

Co do aut to zgadzam się, że na początek auta typu Ginetta Junior są idealne. Pamiętam, że w PC1 jechaliśmy tym autem pierwszy event i było naprawdę świetnie (sam jeszcze wtedy jechałem na padzie i miałem ogromne problemy ze stabilnością ale wspominam to z wypiekami :) ) . Nie za szybkie ale potrafiące zaskoczyć. Tory, które wymieniasz mnie zaczarowały - bardzo fajne, techniczne, z szykanami itd. Zobaczysz jednak, że szybkie, mocno przyczepne maszyny na torach takich jak Monza czy Spa też dają ogromną radość - patrz filmy wyżej. Podobnie starsze maszyny typu BMW group 5 na torach typu Sonoma, także techniczne, ze ślepymi zakrętami, szykanami, nawrotami. Miód. Wiele torów i aut do okrycia, przed nami piękne czasy :) 

 

Nie zmienia to faktu, że na dłuższy event na przetarcie, wdrożenie się, odrapanie z rdzy - kombinacja Ginetta/w/w tory jest właśnie idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem przed chwilą w demo PC2. 

Na dzień dobry powitalo mnie intro w którym zamiast klimatem zostałem zasypany gradem cytatów jakie to PC2 świetne, jakie to wspaniałe , według tego i według tamtego i że w ogóle najlepsza sciganka w historii;) No nic, przeklikalem . Skalibrowalem kierownice i ruszyłem w pierwszy wyścig.  Zanim wyjechałem wybrałem model FFb " Surowy" z opisu najpełniej oddajacy doznania kierowcy podczas jazdy . Wyruszylem na tor i to.co fajne to dźwięk silnika :) Poza tym grafika słaba, w porównaniu do GTS ,bardzo słaba, model jazdy i ffb , szarpany, mało płynny, nawet na prostej miota kierownica , a mimo to nie mogłem zespinowac , nawet w bolidzie . Także model jazdy , tak jak grafika , na MINUS . Do tego w wyścigu przy uderzeniu w auto przed tobą nie słychać żadnego dźwięku kolizji , a jeśli chodzi o między czasy , to brak pomiarów do gracza przed i za :38_worried: No i nie zauważyłem pomiaru czasu na odcinkach ? Żeby nie było to podobała mi się pogoda , trochę deszczu , trochę słońca...no i tyle . 

Jak dla mnie PC2 na chwilę obecną to jazda po wielu torach :) ..brzydkich torach ;( w brzydkich autach:( z niefajnym ffb:(  

Nie podoba mi się ta gra. Co robić;)

Potem wszedłem w GTS i pierwsze gdzie się udałem to do galerii zeby zobaczyć nowe projekty . Gdybyście widzieli auta Mattamana , Medmaxa i innych , kopara opada!!:) Potem szybko na tor , bez żadnych kalibracji i miodne wyścigi ze świetnym modelem jazdy , grafika i dźwiękiem:) 

Polecam GTS :)

I proszę żeby fani PC2 się nie denerwowali;) każdy ma swoje zdanie :) Peace;)

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr-yogi-reborn

Ale co tu sie denerwowac. GTS ma byc rozwijany, cena spada. moze kiedys kupie.

 

pCARS2? no tez czekalem na jakas obnizke bawiac sie w PC1 (ktore szalu nie robi).

 

Wczoraj odpalilem demo pCARS2 na lapciaku i na PS4 (amator) z padami od XO i PS4 (bo mi sie nie chcialo kierownicy rozkladac).

1. Z racji lenistwa nie napisze nic o jezdzie na kierownicy.

2. jazda na padzie - wspomagania prowadzenia wozu na realistyczne, a konfig pada nie zmieniany - duzo lepiej jechalo mi sie na PC nizli na PS4 nie wiem moze juz przywyklem bo pare scigalek (choc glownie bardziej arcade) gralem na PC z tym padem. Albo potwierdza sie to co zaobserwowalem u siebie wczesniej ze w tej samej grze (PS3 vs PC) duzo lepiej sterowalo mi sie i lepsze czasy krecilem z padem od x(czy to xo czy x360).

3. Grafika  - wiadomo nie jest najwazniejsza, Assetto zdaje sie tez nie ma wodotryskow. Do rzeczy PS4 amator ma ustawienia na moje oko srednio-wysokie z podbitym AA. I zgodze sie ze nie wyglada to jakos rewelacyjnie. Nie wiem czy to LiveTrack3.0 i liczenie fizyki kaluzy czy innej spowodowalo takie podciecie ale mam wrazenie ze gra wyglada gorzej nizli 1ka na PS4. Plusem jest to ze stonowali troche odbicia i wozy nie swieca sie jak psu jaja czy inne resoraki.

To co mnie dobilo natomiast (3 wyscig w deszczu) to migotanie - nie jest moze tak zle jak w GT6, ale wkurza niemilosiernie (tak samo i na PC jak i na PS4) banery reklamowe wieszane nad torem rzucaja cien ktory migocze, odbica na torze innych elementow rzucajacych cien migocza meczy to tylko niepotrzebnie oczy.

4. Plynnosc - Na lapku bylem pozytywnie zaskoczony optymalizacja - choc moze to byc kwestia toru red bull ring i max 16 wozow na gridzie. Ustawienia medium spokojnie mialem rowne 60klatek zadnego spadku czy to slonce czy deszcz czy mgla. Pozytywne zaskoczenie wynika z tego ze pCARS1 i PC demko czyli pCARS Pagani na tym samym lapku to byla padaczka - fakt, mocny deszcz 32 wozy na starcie i pelen nurb to roznica dosc znaczna ale na starcie to niewazne jakie mialem ustawienia gra dropila ponizej 30fps. Nawet koszmarne obnizenie rozdzialki, wylaczenie wszystkiego o sie dalo, i wszystko na low. na starcie dawaly 31fps, jak juz sie wozy nieco rozciagnely po torze to gra wracala (nawet w full HD i ciut lepszych ustawieniach) do poziomu 50-60fps.

pCARS2 na PS4 amator czuc ze cos tam chyba nie do konca rowno te klatki sa generowane ale to tak tylko na moje oko.

 

Hajpilem na pCARS2, ogralem bete i demo-bete GTS (na kierownicy), mam porownanie do pCARS1, jutro sprawdze pCARS2 z kierownica i wtedy bede mogl wiecej powiedziec.

Poki co pierwsze wrazenia - bez szalu i czapki z glowy to mi ta gra nie zerwala.

 

nie wiem, moze stracilem serce do gier wyscigowych... za czasow GT5 i GT6 (a takze pierwszego shifta ktory w mojej opinii plasowal sie jako sim-cade i fajnie sie w to gralo na kierownicy) katowalem moja DFP (tak wiem na dzisiejsze standardy marna zabawka z plastikowymi trybikami) i mialem z tego tone funu.

Teraz sprzet lepszy "nowa" konsola, lepszy lapciak, T300RS i jakos jak mnie najdzie ochota to odpalam szybki wyscig w pCARS1 wybieram auto, nurba pojezdze troche i na tym koniec.

Wyjatkiem gdzie mialem tone funu byla FH3 ale ta lezy duuuzo bardziej po stronie arcade i kierownicy nawet do niej nie podlaczalem.

 

milego weekendu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr-yogi-reborn wygląda na to, że demo różni się od pełnej wersji PC2 bo większość rzeczy, które wypisujesz po prostu nie są prawdziwe. Wiadomo, że GTS wygląda cudownie i tutaj nic odkrywczego nie napisałeś. Ale to w zasadzie tyle jeśli chodzi o GTS ;) Mimo wszystko sam się zastanawiam czy nie kupić tej gry dla dzieci, cena już bardziej adekwatna do zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dr-yogi-reborn napisał:

Potem wszedłem w GTS i pierwsze gdzie się udałem to do galerii zeby zobaczyć nowe projekty . Gdybyście widzieli auta Mattamana , Medmaxa i innych , kopara opada!!:) Potem szybko na tor , bez żadnych kalibracji i miodne wyścigi ze świetnym modelem jazdy , grafika i dźwiękiem:) 

Polecam GTS :)

 

W imieniu żony, autorki większości moich stylizacji i wszystkich cykniętych obecnych i przyszłych fot, dziękuję za uznanie ;)

 

7 godzin temu, cieglo napisał:

@dr-yogi-reborn wygląda na to, że demo różni się od pełnej wersji PC2 bo większość rzeczy, które wypisujesz po prostu nie są prawdziwe. Wiadomo, że GTS wygląda cudownie i tutaj nic odkrywczego nie napisałeś. Ale to w zasadzie tyle jeśli chodzi o GTS ;) Mimo wszystko sam się zastanawiam czy nie kupić tej gry dla dzieci, cena już bardziej adekwatna do zawartości.

 

Demo PC2 nie wyszło przed premierą gry, tylko PO premierze. Powinna być to więc okrojona z torów/aut wersja próbna, z tą samą grafą, fizyką itp.

 

GTS to nie tylko grafika ;) Gdyby tak było, to już by w to nikt nie grał. Do końca marca ma dojść 50 aut, z czego 15 jeszcze w tym roku ( te na pewno będą za FREE). Zapowiedziane są nowe tory, a na początek te kilkanaście w zupełności wystarczy. Ja, mając może z 5-6h tygodniowo na granie jeszcze się nimi nie znudziłem. Jak ktoś ma 5h dziennie na samo jeżdżenie w gierki, to faktycznie mogło by to się znudzić, ale tu chyba nikt tyle wolnego czasu nie ma?:) 

GTS to też wciągający singiel (który niebawem rozbuduje się o znaną z poprzednich odsłon prawdziwą karierę), wszystkie te unlocki, punkty mil za które kupuje się nowe felgi, lakiery, naklejki czy auta niedostępne w salonach. Ogółem mówiąc takie motywatory do jeżdżenia ;) Już nie wspominam o przyszłych zawodach FiA, które mogą wywołać prawdziwą adrenaline i zaangażować do poważnych treningów, co by wypaść jak najlepiej. 

W poniedziałkowym patchu mają wejść zmiany w przyznawaniu kar, być może poprawią  ten aspekt, więc już na prawdę mało będzie można zarzucić tej grze (przyjmując, że regularnie będą dodawać nowe tory do gry).

 

Zwróćcie jeszcze uwagę na ilość potencjalnych graczy w oba tytuły - ilu na dzień dzisiaj jest w stanie ścigać się w PC2 na ramach GTbN a ilu w GTS? W której grze będzie łatwiej uzupełnić grid powiedzmy 8 nowymi osobami? Czy chcecie tylko i wyłącznie serie wyścigówkami, czy też drogowymi autami (a te ponoć w PC2 lipnie się prowadzą)? 

 

Na dniach i ja ściągnę demo PC2 i sam się przekonam czy na prawdę jest przeskok jakościowy (poza grafą) ponad GTS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medmaxx: ja nawiązuję jedynie do wypowiedzi Yogiego, z której ewidentnie wynika, że albo ubarwia rzeczywistość (w myśl jego krucjaty ;) ) albo demo różni się od pełnej gry. Brak dźwięków zderzeń? Ffb szarpany? Brak międzyczasów czy pomiarów sektorowych? No kurde, to nawet na youtube można sobie zweryfikować więc nie mogłem tego zostawić bez komentarza :1_grinning:

 

Staram się być orędownikiem lepszego (dla ligi) rozwiązania a niekoniecznie jedynego. Przyznam szczerze, że ostatnia sesja na Spa (w PC2) pokazała pierwszą i jedyną jak na razie słabą stronę PC2 - organizację zjazdów do boksu i elastyczność (a raczej jej brak) w reagowaniu na sytuację na torze. Jest więc na pewno daleko od "różowo" ale na tą chwilę PC2 trzyma się jednak wciąż mocno, tym bardziej, że w grudniu (a może wcześniej) spodziewamy się sporego patcha. Osobiście - głównie ze względu na cenę - zamierzam najprawdopodobniej kupić GTS i zobaczyć co i jak. Żeby nie było, konkurencji w ścigałkach nigdy za wiele i jeśli Polyphony rozkręci się z updatami to tylko lepiej dla nas. Chcę też wyrównać szanse i przetestować pełną wersję gry by nie wyjść na hipokrytę :) 

 

Co do uzupełnienia grida to też nie chodzi o to by nawrzucać tam randomy i cieszyć się z kompletu na starcie. Przecież to nasza liga, ze specjalnym klimatem i pewnie nie dla każdego. Platforma nie jest argumentem ale i tak już na tą chwilę mamy kilkanaście osób entuzjastycznie nastawionych do startu w PC2 a ludzi, którzy lubią tę platformę a przypasuje im format GTbN wiem gdzie w razie czego szukać ;)  Wśród nich są także osoby, które mniejszą uwagę zwracają na platformę a większą na ekipę. I - jak to kiedyś pisałem - lepsza gra dla ligi sama się obroni i jeśli spotkamy się ostatecznie w GTS - nie będę płakał dłużej niż tydzień ;) Chciałbym mieć jednak pewność, że rzetelnie porówna się oba tytuły przed podjęciem decyzji a nie na zasadzie "widziałem demo i jest lipa". Przecież gry staniały i lepszej okazji do posiadania i testowania obu tytułów chyba nie można sobie wyobrazić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×