Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi






Zabrakło miejsca na dysku? Chcesz go wymienić na większy? Nie wiesz jak to zrobić i jaki dysk się nadaje?

Dobrze trafiłeś

Instrukcja jak wymienić dysk w konsoli krok po kroku LINK

Dysk powinien spełniać takie oto warunki:

1. Producent - dowolny
2. Format szerokości - 2.5 cala
3. Pojemność - dowolna (podobno max. 1 tb)
4. Prędkość obrotowa - 5 400 obr./min.(ewentualnie 7200 obr./min. przy czym należy pamiętać, że takie dyski wydzielają więcej ciepła i pobierają więcej energi)
5. Pamięć cache - dowolna (najlepiej 8MB lub więcej)
6. Interfejs - Serial ATA
7. Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)
8. Opcje takie jak: średni czas dostępu, maks. transfer wewnętrzny, maks. transfer zewnętrzny mają tylko wpływ na prędkość dysku, wartości tych opcji nie wpływają na obsługę (bądź nie) dysku przez PS3.


Poniżej daję zdjęcie jak powinien wyglądać interfejs dysku

dysksamsungsata2qs4.th.jpg

Dodam też, że nie traci się gwarancji przy wymianie dysku!
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przenosny dysk ten duzy do PC stacjonarnego.. przenosny w znaczeniu w obudowie, podlaczam go do laptopa za pomoca usb, czy w ten sam sposob moge podlaczyc ów dysk do PS3 poprzez USB?! Czy za pomoca systemu PS3 bede mogl korzystac z tej przestrzeni dyskowej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam przenosny dysk ten duzy do PC stacjonarnego.. przenosny w znaczeniu w obudowie, podlaczam go do laptopa za pomoca usb, czy w ten sam sposob moge podlaczyc ów dysk do PS3 poprzez USB?! Czy za pomoca systemu PS3 bede mogl korzystac z tej przestrzeni dyskowej?!

Podłączyć możesz a czy zadziała to nie wiem, sprawdź najlepiej ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedzie na nim tylko jedna partycja w FAT32, to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to oficjalnie max. 250GB, ale chodzą informacje po sieci, że wchodzą większe, nawet do 700GB. Jednak nie wiem czy są to wiarygodne źródła Jeśli chodzi o dyski zewnętrzne to max. 500GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli bedzie na nim tylko jedna partycja w FAT32, to tak.

O widzisz, dzieki! Narazie sa dwie partycje, ale to kwestia paru minut i sie przerobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dyskiem to troszke lipa. PS3 widzi tylko FAT 32 a te nie przyjmują większej paczki danych jak 4 GB. O a ja mam filmHD który ma 10 GB i dupcia. Musiałem podzielić film na 3 pliki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc sie do osoby ktora Ci taki film w pliku srpzedala (iTunes?). Jezeli jednak bylo wyraznie napisane ze plik nie bedize dzialal na PS3 to niestety reklamacja jest bezzasadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy w koncu co?! moge podlaczyc ten dysk zawierajacy jedna partycje, czy nie?! czy chodzi o to, ze jeden kopiowany plik nie moze przekraczac 4GB, ale 5 plikow po 4GB mozna przeslac?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakies dyski o pojemnosci powyzej 100gb co maja 2,5 cala

i predkosc 5400 ?? najlepiej cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy w koncu co?! moge podlaczyc ten dysk zawierajacy jedna partycje, czy nie?! czy chodzi o to, ze jeden kopiowany plik nie moze przekraczac 4GB, ale 5 plikow po 4GB mozna przeslac?!

moze ktos ku pomocy odpowiedziec?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jedną partycję w systemie plików FAT 32 i podłączasz do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wymienilem dysk w konsoli z 40GB na hitachi 120GB (5200 obrotow), operacja banalnie prosta

prosciej niz w laptopie

jak ktos sie jeszcze zastanawia nad zmiana to polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam poprawną instalacje i działanie dysku 250GB ...

Hitachi 250 GB 5200 rpm transfer 150

problem sprawiła mi instalacja świeżego systemu ale spowodowane to było nieodpowiednim pendrivem

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa przeniesienia danych ze starego dysku na nowy ?

Kopiujemy wszystko jak leci pod windowsem i gra, czy trzeba kombinowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pytasz o dysk wewnetrzny, to nie zobaczysz systemu plikow ps3 pod windowsem. jest on szyfrowany i nie mozna go tak po prostu skopiowac na nowy dysk. pozostaje chyba tylko narzedzie do backupu z menu xmb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zanim w ogóle przystąpisz do wymiany dysku musisz zrobić backup ps3 zapisze wszystkie naj potrzebniejsze dane Twojego użytkownika hasła i giery(dema) co masz na hdd, najlepiej podpiąć zewnętrzny hdd żeby zrobić kopie

potem sama wymiana nic trudnego jeśli ma sie dobre śrubokręty ja u siebie wałczyłem ze aż mam ranę na dłoni (wina śrubokrętów)

następnie uruchamiasz konsole juz z nowym dyskiem ona informuje ze nie ma system albo sie zepsuł teraz musisz mieć plik update systemu ps3 tzw: UPDAT.PUP i on musi być odpowiednio umieszczony tzn: ROOT>PS3>UPDATE>tutaj ...

ja sobie wrzuciłem to na pena, ale nie wiem dlaczego

nie ruszyło mi to z jednego pena dobrze ze miałem drugiego (zależności nie znam, ale ten drugi działający pen to by sonego nie wiem czy ma to jakieś znaczenie )

i ok rusza instalka jak już będzie ready

to wtedy już na Świerzym systemie podpinasz znowu zewnętrzny hdd gdzie wcześniej zrobiłeś backup i robisz RESTORE

oto cala filozofia opisane to tez jest w instrukcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie... podczepiajac pod PS3 dysk zewnetrzny i zostawiajac dysk fabryczny to bede mogl zapisywac sobie dema itp albo na dysku fabrycznym albo na dysku zewnetrzym podlaczonym przez port USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to nie dziala giery i dema i co kolwiek z pss zapisuje sie tylko na wbudowanym w ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeniesc tego nie darady? jako importowanie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie na upartego moglbs pokombinowac w taki sposob, ze

co backup to inna gra na hdd

czyli backup jeden 1 : loco roco

bacup 2 : motor storm

backup 3 : fifa 08 i w zaleznosci w co chcesz pograc przywracac odpowiedni backup z jakiegos wielkiego dysku zewnetrznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post i będzie on dość długi Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Sprawa jest związana z wymianą dysku, ale nie dotyczy bezpośrednio samej wymiany a tego co się działo tuż potem.

Otóż postanowiłem zamienić sobie fabryczną 40-kę na 120GB Seagate'a (5400 obrotów, 8MB cache itd.). Sama zamiana przebiegła bezproblemowo - dobry śrubokręt miałem Oczywiście wyczytałem wcześniej co trzeba zrobić (backup, plik z update'tem na penie). A więc - dyski zamienione, odpalam, konsola odczytuje z pendrive'a co ma odczytać, dysk się sformatował, zaczyna się wgrywanie firmware'u, dochodzi do 99% i... staje! Czekam ok. 15 minut - dalej stoi! Buszuję po forach chcąc cię się dowiedzieć "o.c.b." ? Resetuję konsolę, wgrywanie idzie znowu i znowu staje na 99%. Normalnie prawie zawału dostałem, obawiając się najgorszego... Ostatnia deska ratunku - wkładam z powrotem 40-kę, odpalam, wszystko tak samo, tyle że podczas formatowania wyskakuje "serious error" a ja myślę "no to jestem w dupie..." Jeszcze raz reset i o dziwo konsola odpala się jak gdyby nigdy nic, co prawda pogubiła trochę ustawień ale przywrócenie backup'a i wgranie jeszcze raz fw 2.30 z pena dało efekt.

Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem:

1. Dysk walnięty

2. Konsola wadliwa

3. Plik z fw 2.30 uszkodzony

4. Problem z odczytem z pendrive'a bo używałem mp3 Creative'a bo mojego PQI zostawiłem w pracy

Na razie nie bardzo mam jak sprawdzić innego dysku...może da radę wymienić. Ewentualnie spróbuję jeszcze raz używając już porządnego pena i może ze starszym firmware'rem.

Nie wiem czy ktokolwiek z was spotkał się z takim problemem ale być może ktoś będzie w stanie coś poradzić. Napisałem maila do Sony Polska ale nie spodziewam się szybkiej odpowiedzi albo wręcz czegoś w stylu "Co to jest Playstation ?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dla was ciekawa niespodzianke

DYSK TWARDY: 750GB DZIAŁA!!!

a nie mowilem ze ciekawa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×