Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno zakupiłem dysk twardy do ps3 :

- 80Gb

- interfejs SATA.

- wielkość 2,5''

- prędkość 5400 RPM

dysk był wcześniej użytkowany w laptopie i jest sformatowany pod system plików - fat32 tak że wykrywa go komputer ale playstation go nie widzi .i nie wiem podobno mam go jakoś sformatować żeby działał na ps3,ale nie wiem jakim programem i na jaki system plików

prosze pomóżcie oczekuje szybkiej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno zakupiłem dysk twardy do ps3 :

- 80Gb

- interfejs SATA.

- wielkość 2,5''

- prędkość 5400 RPM

dysk był wcześniej użytkowany w laptopie i jest sformatowany pod system plików - fat32 tak że wykrywa go komputer ale playstation go nie widzi .i nie wiem podobno mam go jakoś sformatować żeby działał na ps3,ale nie wiem jakim programem i na jaki system plików

prosze pomóżcie oczekuje szybkiej odpowiedzi

jeśli chcesz go używać jako dysku wewnetrznego to go po prostu włóż do konsoli a ona sama go sobie sformatuje, jeśli zaś jako zewnętrzny to fat32 i jedna partycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale konsola go nie widzi, jak wkładam dysk do konsoli to pwinno mi sie coś wyświetlić w tv, a tu nic sie nie wyświetla 

możliwe że konsola jest popsuta? bo kupiłem ją bez dysku dopiero teraz go osobno dokupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale konsola go nie widzi, jak wkładam dysk do konsoli to pwinno mi sie coś wyświetlić w tv, a tu nic sie nie wyświetla

możliwe że konsola jest popsuta? bo kupiłem ją bez dysku dopiero teraz go osobno dokupiłem

Jak chcesz go mieć jako wewnętrzny to włóż go do konsoli ( przyciśnij dobrze ) i sprawdź.

Wątpie żeby konsola była popsuta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przestudiowałem temat ale im więcej czytałem tym większy mętlik mam w głowie.

Wiem, że podobne pytania już padały ale może zlitujecie się nad staruszkiem:

Złapałem YLODa, a że z naprawą jest jak jest to sprawiłem sobie nową maszynkę.

Czy jest jakaś możliwość odzyskania (przynajmniej save'ów) z starego dysku z pierwszej kosoli?

Pozdrawiam!

-gazza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jest jakaś możliwość odzyskania (przynajmniej save'ów) z starego dysku z pierwszej kosoli?

Przeczytaj samodzielna naprawa YOLD i spróbuj naprawić sobie a później podłączenie 2 konsol lub backup i restore

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - czy ktoś może polecić mi jakiś dobry serwis PS3 w Poznaniu, który wymienia dyski i robi przeglądy konsolek? Za info będę niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mogę w nowej slimce umieścić dysk ze swojej starej poYLODowej PS3 i zrobić backup na pendriva, potem zmienić dysk na docelowy i przywrócić dane? Zadziała? Nie chciałbym sobie w nowej konsoli namieszać a być może ktoś już próbował. Sorki jeśli pytanie już padło - widocznie nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady. po wlozeniu dysku kosnola bedzie chciala go formatowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady. po wlozeniu dysku kosnola bedzie chciala go formatowac.

dzięki za odpowiedź - zrobię tego formata bo i tak tych danych nie odzyskam a mam tam dużo prywatnych fotek.

mam jeszcze jedno pytanie - moja nowa slimka 250GB pokazuje w informacjach o systemie że ma wolnego miejsca 202/232GB - dysk jest praktycznie pusty więc zastanawiam się na co konsola rezerwuje sobie 30GB??? To prawie tyle, ile miałem całkowitego miejsca w poprzedniej konsoli :/

Edytowane przez malkon777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mój problem jest następujący. Mam PS3 z 40GB, zakupiłem 250GB samsung SATA. Chciałem podmienić dysk na większy ale jak na razie to mam wielki problem gdyż, nie zrobiłem backupu podłączyłem starą 40GB do kompa wykryło ją i w zakładce zarządzaj dyskami pojawiła się moja 40GB i była nie zainicjowana, niechcący zainicjowałem ją lecz nie formatowałem. Odpiąłem ją i włożyłem z powrotem do PS3, gdy startuje system pojawia się komunikat "Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji wersji 3.41 lub nowszej, a następnie jednocześnie naciśnij przyciski START i SELECT" a wcześniej pojawiła się informacja ze dysk nie jest sformatowany. Mam mnóstwo danych na starej 40-ste pełno save`ów której przez dwa lata gromadziłem nie chce tego stracić. Pomóżcie Proszę. Gdy wkładam nowy dysk to znów jest taki problem ,że mam nowego firmware na penie 3.41 gdy dalej start select przygotowuje do instalacji i dochodzi do 38% i wywala z powrotem komunikat powyższy ze nie znaleziono odpowiednich danych... także na razie jest bez mojego PS3 zarówno i starego dysku jak i nowy też mi nie działa, co robić. Sprawdzałem u kolegi czy z pendriva zainstaluje fimeware i poszo bez problemu. Tylko ze u mnie nie podnosi się w ogóle system. Proszę o jakieś porady i co ważne co z moimi savemi jest możliwość przywrócenia ich>>>>??Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o savy to każdy dysk musi być przy włożeniu do PS3 sformatowany więc możesz je stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana dysku oznacza utratę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chociaż od dawna korzystam z tej strony, to dopiero dzisiaj się zarejestrowałem. Mam pewien problem ...

Zakupiłem i zamontowałem sobie nowy dysk do PS3 (WD scorpio blue)

Ma on pojemność 500GB. Po sformatowaniu wyświetliło mi się, że jest dostępny 420GB/465GB, chociaż nie przywracałem jeszcze kopi danych. Po tej czynności mam dostępne tylko 390GB. Tak więc, gdzie straciłem 80GB (22GB zajęły dane ze starego dysku)?

1) Dlaczego nie ma 500GB, skoro system operacyjne konsoli ma 170MB?

2) Po drugie, dlaczego było dostępne 420GB, skoro dysk był pusty? Straciłem 45GB (do 465), ale nie wiem na co.

Nie wspominając o 35GB do 500. Razem 80GB zniknęło. Czy muszę jeszcze raz zrobić format?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem.

Zadzwoniłem na infolinie: 801-230-000 (serwis playstation). Okazało się, że im większy/pojemniejszy dysk, tym większe są straty na dysku.

Przelicznik: dysk HDD-PS3 nie jest 1:1 (czyli 1 GB na dysku to NIE 1 GB w konsoli)

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem.

Zadzwoniłem na infolinie: 801-230-000 (serwis playstation). Okazało się, że im większy/pojemniejszy dysk, tym większe są straty na dysku.

Przelicznik: dysk HDD-PS3 nie jest 1:1 (czyli 1 GB na dysku to NIE 1 GB w konsoli)

no tak. w fat 80gb jest 74gb a w slim 250gb jest (nie pamiętam dokładnie) 238gb czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pc tez tak masz. dysk np 8,4 gb ma w rzeczywistosci dostepne 7,8 gb (czy cos kolo tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pc tez tak masz. dysk np 8,4 gb ma w rzeczywistosci dostepne 7,8 gb (czy cos kolo tego)

rozumiem o co ci chodzi. Do dyspozycji mam 465GB- ale choć jest on pusty, to coś zajmuje mi 45GB. I mam 420/465GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche teorii chlopaki:

1 GB = 1 073 741 824 B

dlatego pojemnosci dyskow podawane przez producenta (w GB) sa rozne od tego, jaka widzimy w systemie.

czyli, Twoj dysk 500 GB to:

500 000 000 000 B (pojemnosc wg producenta) / 1 073 741 824 B (rzeczywista wartosc 1 GB) = 465,6612873077392578125 GB.

i taka wartosc (prawidlowa, sluszna, prawdziwa) zglasza Twoja PS3.

a dlaczego masz dostepne "tylko" 420 GB z tych 465? bo reszte rezerwuje sobie system operacyjny PS3 (sam system, cache i in.) a wielkosc tej rezerwy jest zawsze stalym procentem pojemnosci dysku. dlatego im wiekszy dysk, tym wiecej GB zostanie zarezerwowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps3 80 gb od jesieni 2009 i chciałbym zmienić zmienić dysk na dwa razy większy .

Gdzie kupić taki dysk i jak zrzucić osiągnięcia z dysku by ich nie stracić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps3 80 gb od jesieni 2009 i chciałbym zmienić zmienić dysk na dwa razy większy .

Gdzie kupić taki dysk i jak zrzucić osiągnięcia z dysku by ich nie stracić ?

Ja swój dysk kupiłem z WWW.X-KOM.PL- szczerze ich polecam. Kupiłem już u nich laptopa i dysk (WD scorpio blue 500GB).

Osiągnięcia musisz zgrać na jakiś nośnik pamięci. Ja zgrałem to sobie na przenośny dysk zewnętrzny.

W ustawieniach konsoli wybierasz: KOPIA ZAPASOWA.

Po zainstalowaniu nowego dysku i po sformatowaniu musisz mieć (np. na pendrivie) najnowszego softa.

Softa zapisujesz w folderze: 1) PS3

2) w nim folder UPDATE

3) dopiero w folderze update zapisujesz softa.

Jak już wgrasz softa, podpinasz dysk z kopią zapasową, wchodzisz w ustawienia i naciskasz PRZYWRACANIE KOPII ZAPASOWEJ.

Jak będziesz potrzebował więcej informacji, bądź pomocy to pisz na mojego maila: kamil7f1@wp.pl

PS. Ilość potrzebnego miejsca na przenośnym dysku lub karcie sd podpiętej pod czytnik, sprawdzisz w opcjach ps3 lub jak podepniesz jakąś pamięć i zaznaczysz KOPIA ZAPASOWA, to konsola obliczy Ci, czy starczy miejsca.

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić dysk twardy w mojej konsolce FAT 80, chciałbym się zapytać jaki dysk w przedziale 320 do 500 gb polecacie oraz mam parę pytań organizacyjnych:P:

1) czy na dyskach niektórych firm przycinają się gry?, czytałem, że killzone 2 i LBP przycinają się na Seagate'ach a na WD już nie;

2) czy jak zrobię backup dysku (mam zamiar skasować instalki zostawić tylko dodatki i save'y) to cała zawartość zostanie przywrócona na nowy dysk, boję się, że stracę save'y zabezpieczone przed kopiowaniem jak Killzone, Demons Soul's czy Assassin 2,

3) jak wygląda sprawa zakupionych wspólnie z innymi graczami dodatków i gier ( mam dodatki do LBP i 2 gierki na PSX na dysku) czy je stracę czy też będą chodzić?

4) czy jak będę chciał włożyć z powrotem starą 80 to czy będzie chciała konsola formatować ten dysk czy można swobodnie sobie zmieniać je w obrębie jednej konsoli?

5) czy wszystkie profile konsoli kopiuję się bez problemów? bo gdzieś na forum chyba czytałem, że komuś zniknęły profile ale to było przy jakimś starszym sofcie

6) czy zmiana dysku jest bezpieczna jak mam soft 3,41, bo podobno jakieś problemy były jak ktoś miał nie orginalny dysk, ale nie jestem dokładnie pewien;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×