Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam okolo 40 dem i kilka pelnych gier z PS1 i PS3 to trzeba widze dyzk zewnetrzny szukac bo na pendrive to nie wjedzie dobrze rozumiem?? Pozdrawiam i przepraszam za klopot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością jeżeli na konsoli masz dużo "stafu" to musisz zapewnić sobie odpowiedni sprzęt czyli tak jak piszesz optymalnym rozwiązaniem będzie dysk zewnętrzny, pamiętaj o tym aby dysk był sformatowany w fat32, podczas gdy backup będzie duży będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, konsola będzie "dłuuugo myśleć" aż w końcu backup będzie na dysku zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością jeżeli na konsoli masz dużo "stafu" to musisz zapewnić sobie odpowiedni sprzęt czyli tak jak piszesz optymalnym rozwiązaniem będzie dysk zewnętrzny, pamiętaj o tym aby dysk był sformatowany w fat32, podczas gdy backup będzie duży będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, konsola będzie "dłuuugo myśleć" aż w końcu backup będzie na dysku zewnętrznym.

A jaką największa partycje można zrobić na FAT32? bo wiadomo, ze windows więcej niż bodajże 38gb ci nie zrobi :/ partition magic załatwi sprawę? no i jak backup zrzuci filmy w HD powyżej 4gb (fat32 nie łyknie takich plików)??

Edytowane przez n e o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, czym się różni szybki format od pełnego? W instrukcji wyczytałem tylko tyle, że po szybkim formacie można część danych odzyskać. Jak to zrobić i o które dane chodzi? Chcę zrobić format, bo po aktualizacji 3.40 zaczęło mnie z PSN wyrzucać i przeglądarka o wiele częściej się zawiesza, a jak by tego było mało to jeszcze muzyki nie mogę ściągać. Pisze że nie można pobierać tych materiałów w tle, bo pamięć pliku jest nieznana, po czym dana piosenka i tak się nie ściągnie. Chyba że jest jakieś inne wyjście, np przywrucić ustawienia fabryczne? Proszę was o odpowiedź, wcześniej takich problemów nie miałem więc myślę, że da się z tym coś zrobić. Z góry dzięki.

PS: A i jeszcze jedno. W folderze Poznani gracze nie pokazują się nowi, cały czas są ci sami nie wiem dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę noobowskich pytań odnośnie wymiany dysku:

1 Na pierwszej stronie LOCOSP napisał

"...

następnie uruchamiasz konsole juz z nowym dyskiem ona informuje ze nie ma system albo sie zepsuł teraz musisz mieć plik update systemu ps3 tzw: UPDAT.PUP i on musi być odpowiednio umieszczony tzn: ROOT>PS3>UPDATE>tutaj

..."

Czy ten plik UPDAT.pup ja uzyskam dzięki kopii zapasowej i jak wezmę przywracanie po wymianie dysku wszystko będzie OK?

2 Mam do dyspozycji 8 GB pendrive Kingstone, nie wystarcza on mi na pełne skopiowanie danych i zastanawiam się czy usunięcie plików z folderu "Narzędzia danych gier" i późniejsze ich ściągnięcie z sieci nie spowoduje żadnych problemów z save'ami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość .Od pewnego czasu mam problem ze swoją konsolą ps3 .Mam konsolę 120 gb slim i prawdopodobnie padł mi dysk .Objaw jest taki że w trakcie uruchamiania konsoli pojawia się komunikat że uszkodzony jest system plików i nastąpi jego przywrócenie .Podczas przywracania wszytko staje na 42 % i tak wisi dłuższą chwile kiedy jednak proces się zakończy to po restarcie znowu jest komunikat o uszkodzonych plikach .Pomaga tylko ponowne postawienie systemu ale to też na kilka dni .Czy może mi ktoś wskazać jaki dysk miał bym kupić do tej konsoli ???? Chodzi o to że serial ata 150 już nie występuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość .Od pewnego czasu mam problem ze swoją konsolą ps3 .Mam konsolę 120 gb slim i prawdopodobnie padł mi dysk .Objaw jest taki że w trakcie uruchamiania konsoli pojawia się komunikat że uszkodzony jest system plików i nastąpi jego przywrócenie .Podczas przywracania wszytko staje na 42 % i tak wisi dłuższą chwile kiedy jednak proces się zakończy to po restarcie znowu jest komunikat o uszkodzonych plikach .Pomaga tylko ponowne postawienie systemu ale to też na kilka dni .Czy może mi ktoś wskazać jaki dysk miał bym kupić do tej konsoli ???? Chodzi o to że serial ata 150 już nie występuje .

SATA-300 też pójdzie są kompatybilne (osobiście wstawiłem 500GB)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA-300 też pójdzie są kompatybilne (osobiście wstawiłem 500GB)

Pozdrawiam 

Myślałem bardziej o dysku 250 gb lub 320 gb i chodzi mi konkretnie czy ma on być na sata ,sata 2 czy ata  .No właśnie jakie podpięcie jest w konsoli oczywiście mowa o dysku wewnętrznym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej o dysku 250 gb lub 320 gb i chodzi mi konkretnie czy ma on być na sata ,sata 2 czy ata  .No właśnie jakie podpięcie jest w konsoli oczywiście mowa o dysku wewnętrznym .

SATA 

Różnice w cenie są niewielkie - ja mam już z 500 zawalone połowę - ale wiadomo nie trzymam porządku i pewno jak bym niektóre dema wywalił to miejsce by było - ale coraz więcej jest dostępnych gier on line także tu myślę że warto kupić większy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA 

Różnice w cenie są niewielkie - ja mam już z 500 zawalone połowę - ale wiadomo nie trzymam porządku i pewno jak bym niektóre dema wywalił to miejsce by było - ale coraz więcej jest dostępnych gier on line także tu myślę że warto kupić większy

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź  więc kupię sata  a tak nawiasem wiem że im większy dysk tym lepiej więcej wejdzie  ale mam 38 lat i tak naprawdę gram tylko w Battlefield bad company 2 .Dotychczas na dysku 120 gb miałem dwa filmy i kilka bajek dla córki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź  więc kupię sata  a tak nawiasem wiem że im większy dysk tym lepiej więcej wejdzie  ale mam 38 lat i tak naprawdę gram tylko w Battlefield bad company 2 .Dotychczas na dysku 120 gb miałem dwa filmy i kilka bajek dla córki .

HI HI HI HI tak Ci się tylko wydaje zobacz na mój profil coby nie mówić o wieku (polecam też w wolnej chwili ten wątek) - też w BF BC2 najczęściej - ale i w inne pociskam 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że kiedyś wymieniając dysk w konsoli traciło sie wszystkie dane czy jest na to już sposób. Może jakiś klon obrazu danych.

Wydaje mi sie że to bardzo ważny temat i rozwiązanie na pewno jakieś istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Nie tracisz :) robisz kopie zapasowa np n a pendrive wymieniasz dysk format i przywracasz kopie zapasowa;) ostatnio wymieniałem dysk na 500 gb i mam wszystko co na starym miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk ma być SATA czy SATA II, 5400obr czy 7200obr, pamięć Cache 8MB - 16MB - 32MB

I który z tych będzie najlepszy

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 5400obr. 8MB 500GB 5400obr. 8MB 235.00

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 7200obr. 16MB 500GB 7200obr. 16MB 293.00

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 5400obr. 32MB 500GB 5400obr. 32MB 255.00

Edytowane przez pastorek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 5400obr. 8MB    500GB 5400obr. 8MB                    235.00      

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 7200obr. 16MB     500GB 7200obr. 16MB                     293.00      

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 5400obr. 32MB     500GB 5400obr. 32MB             255.00

Każdy będzie dobry - przy czym ponoć 7200 trochę się grzeją - osobiście nie sprawdzałem - ale były takie opinie

3 pozycję osobiście bym wybrał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając konsolę z FW 3.41 i wymieniając dysk ze 120GB na 640GB będę musiał na nowym dysku aktualizować firmware jeszcze raz do 3.41? (oczywiście unikam 3.42).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony

Dysk twardy 2,5" SATA Western Digital - Caviar 500GB 5400obr. 32MB

Jutro zamiana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy musiałeś wgrywać jeszcze raz firmware 3.41 czy wystarczyło tylko formatowanie w PS3

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak więc kupiłem dysk http://www.redcoon.p...060/refId/Kupu/   i teraz mam pytanie skoro mam dysk to z kąd wziąć soft ??? Muszę wgrać jakiś system .Nie robiłem sobie wcześniej żadnego back upa więc nic nie mam i muszę świerzynkę postawić .

EDIT 

Udało się ściągnąłem plik ze strony sony nagrałem go na pena i niestety instalacja nie chciała ruszyć powodem prawdopodobnie było to że plik ściągałem najpierw na dysk laptopa a później kopiowałem do katalogu update na penie .Sformatowałem pena później na nim utworzyłem katalog PS3 a natępnie wewnątrz tego katalogu następny opisany jako UPDATE i do niego ściągnąłem plik 3.42 po podłączeniu do konsoli wszystko ruszyło jak trzeba .Przy tworzeniu katalogów wielkość liter ma znaczenie .

Edytowane przez dylus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Sformatowałem pena później na nim utworzyłem katalog PS3 a natępnie wewnątrz tego katalogu następny opisany jako UPDATE i do niego ściągnąłem plik 3.42 po podłączeniu do konsoli wszystko ruszyło jak trzeba .Przy tworzeniu katalogów wielkość liter ma znaczenie .

Chwali się, że nie popierasz piractwa i poprzez wgranie 3.42 zablokowałeś możliwość shakowania konsoli.

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwali się, że nie popierasz piractwa i poprzez wgranie 3.42  zablokowałeś możliwość shakowania konsoli.

Nie zależy mi na piraceniu gier .Gram w konkretne gry a takich na rynku jest nie wiele więc jak kupię jedną grę w roku to chyba na tyle mnie będzie stać .A tak nawiasem czy wgranie 3.42 całkowicie nawet po wymianie dysku blokuje taką mozliwosć .

Edytowane przez dylus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Krótkie pytanko czy przy Backup-ie nie tracę nic - save,kontakty,demka,dynamic theme,wiadomości,gry z PSS ?? na tych rzeczach mi zależy :-))

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontakty same ci sie zaladuja.

dem, dynamic theme, gier z pss nie ma sensu backupowac, bo z pss znowu bez problemu mozesz je sciagnac 100000000 razy

save'y sie zgrają, a czy wiadomosci to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z moją ps3

zrobiłem kopię zapasową ale nie mogę jej przywrócić bo po próbie przywrócenia wyskakuje błąd że żadnych plików kopii zapasowych

czy to jest możliwe z powodu innej nazwy użytkownika??

jeśli tak to mam chyba problem bo nie pamiętam jaki był wcześniej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Krótkie pytanko czy przy Backup-ie nie tracę nic - save,kontakty,demka,dynamic theme,wiadomości,gry z PSS ?? na tych rzeczach mi zależy :-))

Dzięki za pomoc

nic nie stracisz, nawet historia z przegladarki przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×