Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mission complete.

Solution: wystarczy wsadzić oryginalny dysk z PS3 do obudowy USB, przejść do narzędzi administracyjnych w WinXP, zainicjować dysk, utworzyć partycję, przypisac jej literkę i nie formatować tej partycji.

Następnie pobrać darmowy util fat32format umożliwiający sformatowanie partycji > 32 GB w FAT32. Format trwa 0.5 sekundy.

Wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam foramtowania go tym systemem: exFAT,po ponownym podłączeniu tego dysku USB do konsoli ta go nie wykryje...

Hmm, zasugerowałem się tym, że Vista rozpoznała dysk sformatowany właśnie pod linuksem jako dysk exFAT. Cóż, jak widać ułomność Microsoftu w tworzeniu rozwiązań kompatybilnych tylko z ichnymi własnymi nadal u nich króluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestey,ale taka prawda,dobrze to ująłeś"ułomność".HeHe podoba mi sie,pasuje do Visty jak do tej obsranej marki za przeproszeniem. Vista to chyba najbardziej irytujący system jaki kiedykolwiek powstał.Linux był i będzie najbardziej stabilnym systemem,gdyby tylko nie te komendy(czasami miałem tego dość,stare czasy) i kompatybilność z potrzebym mi oprogramowaniem to pewnie pozostałbym z nim po dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

MAM NASTĘPUJĄCY PROBLEM

Zrobiłem backup-a starego dysku (40GB) na zewnętrzyny dysk USB.

po włożeniu nowego dysku 160GB podałem mu z USB system , zrobiłem format a następnie RESTORE z zewnętrznego dysku USB.

i tu zaczęły się problemy.

Mianowicie po odpaleniu pełnej gry ściagniętej z PSStore gra uruchamia sie normalinie jednak po wyjściu z niej i powtórnym uruchomieniu gra działa juz jedynie jako wersja demo. (dotyczy obydwóch gier pełnych z PSStore które posiadam)

Czy miał ktoś juz podobny problem i czy jest możliwość obejścia tego problemu?

Niestety nie mam już możliwości ponownego ściągnięcia gry z PSStore.

Proszę o pomoc jeżeli ktoś jest mi w stanie coś doradzić.

Pozdrawiam FUJIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak sie kupuje jedna gre na 5 konsol

Chcialem cie uratowac piszac zassaj gre od nowa ale wlasnie wyszlo kombinowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak cwaniaki z Warszawy.

Po co tacy ludzie wogóle udzielają sie na forach - chyba po to aby komuś dowalić jakimiś idiotycznymi tekstami.

Podejżewam że nie jednego pirata masz w domu a pieprzysz takie głupoty.

Forum jest po to aby pomagać ludziom a nie pieprzyć farmazony.

Jeśli chodzi o ścisłość to sciągnolem sobie jeszcze raz te gry.

Pytam czy jest inny sposób gdyż sciagnąć można 5 razy - co jeśli 5 razy kotoś bedzie miał podobny problem lub straci grę z innych przyczyn?

Wtedy bedzie musiał kupować grę jeszcze raz a po co robić sobie koszty które w przypadku gier oryginalnych nie są małe a wręcz są to sumy złodziejskie !

Ewentualnie uzyska pomoc na forum od jakiegoś barana z Wa-wy

Pozdrawiam i nie życzę nikomu takiej pomocy jakiej udziela QGAR !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gry sa twoje i tylko twoje to inna sprawa. Ale to co napisales niemalze jednoznacznie wskazywalo na to ze kupiles gre na spolke z innymi graczami. Pozwol ze przypomne to co napisales: "Niestety nie mam już możliwości ponownego ściągnięcia gry z PSStore." Jest jeszcze opcja ze poprostu zapomniales danych do konta lub je poprostu skasowales, ale wtedy to ty bys wyszedl na barana, prawda?

Wracajac do problemu, jezeli jest to gra kupiona na twoje konto i ponowne sciaganie nie pomaga to proponuje zadzwonic do Polskiego Centrum Obslugi Klienta Playstation. Slyszalem opinie ze rzeczowi ludzie i masz szanse na pomoc.

Pozdrawiam

Baran (tan naprawde to wodnikiem jestem :*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry dysk wewnętrzny do PS3. Z tego co się zorientowałem to maksymalne pojemności dla 2,5'', 5400 obr./min to 320GB, choć 250GB to też niemało.

Rozglądam się miedzy asortymentem firm Seagate, Samsung lub WD.

PODOBNO w zależności od firmy dyski o tych samych parametrach mogą różnić się prędkością pracy, czy to prawda?

Jak na razie udało mi się znaleść:

-Seagate Momentus 5400.4 2,5'' 250GB, 5400RPM SATA/300, 8MB cache

-Samsung Spin Piont M5S 320GB, 5400, SATA/150, 8MB cache

Czy warto inwestować w któryś z tych dysków, czy może jednak szukać czegoś innego?

DZIĘKI!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie co do marki bral bym je w takiej kolejnosci: WD, Seagate, Samsung, z czego ja bym samsunga raczej wogole przekleslil Jakos nie pasuje mi ta nazwa przy dysku twardym. Predkosc dysku nie jest az taka istotna w przypadku ps3 wiec bralbym 5400 rps, szybsze dyski moga sie grzac nadmiernie i skutek moze byc nieobliczalny. Pojemnosc dysku zalezy juz tylko od Ciebie. Oczywiscie dysk kazdego producenta moze sie nieznacznie roznic srednimi czasami odczytu/zapisu danych, ale sa ta marginalne roznice i ja bym to pominal.

Jak juz bym kupowal to moj wybor padlby na WD 5400 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki qgar

Więc do wyboruzostały dwa:

-WD Scorpion 250GB 2,5'' 5400 8MB Sata/150

-Segate Momentus 5400.4 250GB 2,5'', 54008MB Sata/300

Byłbym bardzo więczny, gdyby napisał ktoś kto ma w PS3 któryś z tych dysków, lub chciarz widział jak pracują i może potwierdzić ich poprawną pracę.

Wiem, że parametry obu są bardzo zbliżone i chciałbym się upwenić, że także pracują z podobną prędkością i niezawodnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc do wyboruzostały dwa:

-WD Scorpion 250GB 2,5'' 5400 8MB Sata/150

-Segate Momentus 5400.4 250GB 2,5'', 54008MB Sata/300

Byłbym bardzo więczny, gdyby napisał ktoś kto ma w PS3 któryś z tych dysków, lub chciarz widział jak pracują i może potwierdzić ich poprawną pracę.

Wiem, że parametry obu są bardzo zbliżone i chciałbym się upwenić, że także pracują z podobną prędkością i niezawodnością.

Witam. Ja posiadam w swojej czarnulce dysk Seagate Momentus 250GB i jestem bardzo z niego zadowolony, podczas pracy wgule go nie słychać, a gry śmigają mi o niebo lepiej jak na dysku 40GB. Moim zdaniem warto jest kupić ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
-Segate Momentus 5400.4 250GB 2,5'', 54008MB Sata/300

Również ten dysk od jakiegoś czasu w PS3 posiadam. Śmiga ładnie miejsca a miejsca :-)

Planowałem pierwsze WD Scorpio z racji 320GB ale te trudno dostać od ręki na miejscu.

A w końcu Seagate najlepsze dyski robi wiec koniec końców padło na tego Momentusa. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuje wymienic dysk w PS3.

Po Waszych opiniach chyba skusze sie na Segate Momentus 250GB.

Mam pytanie do uzutkownikow tego modelu. Ile w PS3 jest dostepnej pamieci dla uzytkownika w XMB?

Zastanawiam sie jeszcze na 320GB. Mozecie jakies polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pamieci? Operacyjnej? Czy dyskowej? Jezeli chodzi o dysk to chyba calosc minus jakies 5gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Też planuje wymienic dysk w PS3.

Po Waszych opiniach chyba skusze sie na Segate Momentus 250GB.

Zastanawiam sie jeszcze na 320GB. Mozecie jakies polecic?

Spokojnie Ci Seagate wystarczy.

Ja mam praktycznie wszystkie dema jakie tylko wyszły na PSS, większość gier pełnych z PSS, sporo "zwykłych" które porobiły save/patche/cache na dysku, do tego Linux następne -10GB, sporo trailerów z PSS i aktualny stan Free Space 149/232GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten dysk Seagate 250GB po sformatowaniu mam 232GB dostępnej pamięci z czego wolnej 205GB czy system PS3 zajmuje az tyle miejsca, gdzie tkwi przyczyna?

Dokładnie jest napisane Free Space 205GB/232GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też planuję wymianę dysku na większy i już w końcu nie wiem czy ma to być ATA(IDE) czy SATA/SATA II ?????

Help please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też planuję wymianę dysku na większy i już w końcu nie wiem czy ma to być ATA(IDE) czy SATA/SATA II ?????

Help please

SATA i najlepiej 5400rpm (mniej sie grzeje)

Link - Proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki Piciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też planuję wymianę dysku na większy i już w końcu nie wiem czy ma to być ATA(IDE) czy SATA/SATA II ?????

Help please

Odpowiedz masz w pierwszym poscie tego topicu. Czytajcie tematy, zanim cos napiszecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, dziękuje.

Masz post powyzej, i wogole w temacie bodajze tlumaczone.

Tak samo jak Windows Ci nie zobaczy "pelnej" pojemnosci producenta kazdego dysku.

Ot przelicznik 1024 vs 1000 robi swoje, a producentowi lepiej bo wiecej moze wpisac :-)

Wiec zaden dysk 20/40/60/80/120/160/250/320 itd. itd. NIE ma tej pojemnosci podawanej przez producenta.

Im wiekszy tym wieksza roznica bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo trolinka ze wiesz ze informatyczne kilo to 1024, ale mishmaz juz pisal ze wie dlaczego max rozmiar dysku to 232GB (wynika to wlasnie z dzielenia 250 000 000 000 przez 1024^3). NAtomiast mimo braku danych z 232GB wolne jest tylko 205. To potrafisz wyjasnic? Bo ja nie mam jasnej i pewnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×