Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

To jak ?

Ma ktoś może jakieś propozycje do dysku 160 - 250 GB ps3 .

Proszę o strony aukcji.

Nie koniecznie allegro.

Mogą to być sklepy typu Media Markt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak PS3 omija ograniczenia partycji w FAT32, skoro niektórzy chcą montować terabajtowe dyski do konsoli. O ile zrozumiem więcej niż jedną partycję, to wątpię, że PS3 tworzy tylko jedną.

Brak NTFS bardzo doskwiera, szczególnie, przy kopiowaniu czegokolwiek z pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak PS3 omija ograniczenia partycji w FAT32, skoro niektórzy chcą montować terabajtowe dyski do konsoli. O ile zrozumiem więcej niż jedną partycję, to wątpię, że PS3 tworzy tylko jedną.

Brak NTFS bardzo doskwiera, szczególnie, przy kopiowaniu czegokolwiek z pendrive'a.

A to nie jest tak, że ps3 formatuje sobie wewnętrzny dysk na własny system plików?? Z tego co sie orientuje to tylko zewnętrzny dysk musi być w fat32, gdyż nie wazne w jakim systemie masz hdd - po włożeniu go do środka konsoli , plejka automatycznie go sformatuje pod swój wewnętrzny format plików. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak PS3 omija ograniczenia partycji w FAT32

PS3 nie formatuje dysku na FAT32. Ile to można razy pisać... Skąd się to bierze, że każdy myśli o tym FAT32? :confused:

Do końca nikt nie wie jak jest formatowany system plików w PS3. Najprawdopodobniej jest to JFS zaszyfrowany 256 bitowym kodowaniem AES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się teraz dowiedziałem :)

W każdym razie mogliby wreszcie wprowadzić obsługę dysków NTFS. Mam filmy w wysokiej jakości większe niż 4 GB, chociaż mam 16 GB pena, a to ograniczenie jest śmieszne. Mamy prawie 2011 rok, a NTFS to system jeszcze z czasów Windows NT (bagatela ponad 10 lat!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy dysk Sata 2,5 cala 5400 obr/min powinien pasować do ps3

Zgadza się,PS3 obsługuje także dyski z prędkością obrotową 7200 obr./min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziecie krzyczeć, ale chciałem zapytać jaki dysk kupić do ps3 (250gb) żeby wszystko działało jak trzeba (czyli najfajniejszy;). Oczywiście nie musi być najdroższy;). Czy wystarczy dysk, czy może jakieś przejściówki są potrzebne?

I jeszcze jedno, jak już kupię dysk, to co muszę zrobić, żeby zachować savy i inne ustawienia.

Wiem laickie pytania, ale proszę nie bijcie.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziecie krzyczeć, ale chciałem zapytać jaki dysk kupić do ps3 (250gb) żeby wszystko działało jak trzeba (czyli najfajniejszy;). Oczywiście nie musi być najdroższy;). Czy wystarczy dysk, czy może jakieś przejściówki są potrzebne?

I jeszcze jedno, jak już kupię dysk, to co muszę zrobić, żeby zachować savy i inne ustawienia.

Wiem laickie pytania, ale proszę nie bijcie.

Musisz podjechac scrollem do gory i troche poczytac a jak nie pomoze cofnac strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziecie krzyczeć, ale chciałem zapytać jaki dysk kupić do ps3 (250gb) żeby wszystko działało jak trzeba (czyli najfajniejszy;). Oczywiście nie musi być najdroższy;). Czy wystarczy dysk, czy może jakieś przejściówki są potrzebne?

I jeszcze jedno, jak już kupię dysk, to co muszę zrobić, żeby zachować savy i inne ustawienia.

Każdy dysk w formacie 2,5" będzie pasował,prędkość obrotowa nie ma znaczenia.

Żadne przejściówki nie są wymagane do działania takiego dysku.

Oczywiście dysk musi posiadać interfejs SATA,a nie ATA (IDE lub PATA).

Żeby zachować ustawienia musisz zrobić sobie kopię zapasową danych zapisanych na dysku.

Pamiętaj jednak,że jeśli masz na dysku dużo filmów i danych gier,kopia zapasowa będzie zajmowała sporo miejsca.

Dlatego dobrze jest mieć PenDrive'a 16 lub 32GB,ewentualnie zewnętrzny dysk twardy podłączony do portu USB konsoli.

Zarówno PenDrive jak i zewnętrzny dysk twardy muszą być sformatowane w systemie plików FAT32 i posiadać tylko jedną partycję.

Jeśli na dysku są dwie i więcej partycji i nawet jeśli są sformatowane w systemie plików FAT32,PS3 ich nie wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk w formacie 2,5" będzie pasował,prędkość obrotowa nie ma znaczenia.

Żadne przejściówki nie są wymagane do działania takiego dysku.

Oczywiście dysk musi posiadać interfejs SATA,a nie ATA (IDE lub PATA).

Żeby zachować ustawienia musisz zrobić sobie kopię zapasową danych zapisanych na dysku.

Pamiętaj jednak,że jeśli masz na dysku dużo filmów i danych gier,kopia zapasowa będzie zajmowała sporo miejsca.

Dlatego dobrze jest mieć PenDrive'a 16 lub 32GB,ewentualnie zewnętrzny dysk twardy podłączony do portu USB konsoli.

Zarówno PenDrive jak i zewnętrzny dysk twardy muszą być sformatowane w systemie plików FAT32 i posiadać tylko jedną partycję.

Jeśli na dysku są dwie i więcej partycji i nawet jeśli są sformatowane w systemie plików FAT32,PS3 ich nie wykryje.

http://allegro.pl/dysk-2-5-samsung-500gb-hm500ji-sata-nowy-i1288638799.html

czyli ten będzie działał?

Mam pena 16 gb więc skasuje filmy i demka i dam radę. Mam obecnie dysk 40 gb i brakuje miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj PenDrive musi być sformatowany w systemie plików FAT32 !

Oczywiście pokazany przez Ciebie dysk będzie działał,aczkolwiek ja jeśli chodzi o HDD obracam się tylko w dwóch producentach,

mianowicie Seagate i WD,czyli Western Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podobno nowe modele dysków Samsunga cieszą się uznaniem.

Ja jakoś już się przyzwyczaiłem do marek Seagate i WD,jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

Poza tym są to marki o ugruntowanej pozycji w branży HDD.

Warto tu jeszcze dodać dyski spod znaku OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male sprostowanie - dla tych, ktorzy planuja wieksze pojemnosci - pamietajcie aby zwracac uwage na wysokosc dysku - max 9,6mm - powyzej staniecie sie zapalonymi zwolennikami tuningu obudowy ps3 biggrin.gif

Odnosi sie to glownie do naprawde duzych pojemnosci oraz do czesci tych 10tys. obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male sprostowanie - dla tych, ktorzy planuja wieksze pojemnosci - pamietajcie aby zwracac uwage na wysokosc dysku - max 9,6mm - powyzej staniecie sie zapalonymi zwolennikami tuningu obudowy ps3 biggrin.gif

Odnosi sie to glownie do naprawde duzych pojemnosci oraz do czesci tych 10tys. obrotow

To cenna uwaga.Ja tak miałem,chciałem zamontować w konsoli PS3 pewien dysk i okazało się,że miał lekko powyżej 1cm wysokości.

Nie zmieści się w szczelinę do HDD w PS3.Tutaj nic się zrobić nie da,bo wciskając na siłę można zniszczyć sam dysk lub obudowę konsoli.

Także warto zwracać szczególną uwagę właśnie na wysokość dysku twardego,który chcemy kupić i później zamontować w PlayStation 3.

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dzięki za informację odnośnie wysokości. Z tego co widzę, to wszystkie mają 9,5mm więc jeśli na stronach sklepu wciskają kit, to będę mógł zwrócić dysk. Kupuję jednak WD 320GB 7200 obrotów

http://www.gral.pl/Western+Digital+2+5+cali+320GB+7200+16MB_649.html

Dzieki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę wgrać starszy soft niż 3.42, i wszyscy piszą, że to jest nie możliwe lecz jeśli kupi się nowy dysk to można wgrać soft jaki się tylko chce. I tu jest moje pytanie czy jeśli sformatuję dysk mojego slima do zera w kompie to będę mógł wgrać niższy soft czyli 3.41?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam inny problem , Mam starą czrnulkę 60 GB i pełny dysk mimo kilku dem oraz zdjęć tzn zostało tylko 6GB.

Czy w starych PS3 jest coś takiego jak śmietnik gdzie przy odinstalowaniu dema muszę oczyscić śmietnik jak w PC ? Nie wydaje mi sie by stare save gier zajmowały 40 GB :).

Trochę to trywialne ale zastanawiam sie skąd brak miejsca na konsoli skoro nic praktycznie na niej nie mam.

Pozd

sim4polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ps3 slim 250gb i wgranego najnowszego softa czy jeśli wymienie dysk na nowy bedzie mozliwosc wgrania softa 3.41 ?? Bardzo mi to jest potrzebne ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ps3 slim 250gb i wgranego najnowszego softa czy jeśli wymienie dysk na nowy bedzie mozliwosc wgrania softa 3.41 ?? Bardzo mi to jest potrzebne ;(

Witam.

Chcę wgrać starszy soft niż 3.42, i wszyscy piszą, że to jest nie możliwe lecz jeśli kupi się nowy dysk to można wgrać soft jaki się tylko chce. I tu jest moje pytanie czy jeśli sformatuję dysk mojego slima do zera w kompie to będę mógł wgrać niższy soft czyli 3.41?

nic to nie da,

nie popiracisz sobie :)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×