Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w sklepie przy odbiorze dysku mogą to zrobić za mnie.

A jest w ogóle możliwość, że dysk będzie działał bez zworki (na 300)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to moze dysk sam sie przestawic na 150, bog jeden wie co oni w tych dyskach dzis montuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że w sklepie przy odbiorze dysku mogą to zrobić za mnie.

A jest w ogóle możliwość, że dysk będzie działał bez zworki (na 300)?

Zworka jest potrzebna tylko i wylacznie w wypadku pierwszych kontrolerow SATA - nowe konstrukcje (w tym ps3) same negocjuja predkosc innymi slowy - dysk SATA 3Gbit (aka SATA300, SATA2) bedzie dzialal z predkoscia 1.5gbit z kontrolerem sata1 i z predkoscia 3gbit z kontrolerem sata2 - zadne zworki nie beda potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że w sklepie przy odbiorze dysku mogą to zrobić za mnie.

A jest w ogóle możliwość, że dysk będzie działał bez zworki (na 300)?

Ja mam ps3 40GB i kupilem Seagate Momentus 320GB poprostu wyjolem stary 40gb wymienilem na ten i wszystko dziala... nic do niego nie wczepialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znow ja Chcialbym sie dowiedziec jak sprawdzic ile zostalo mi wolnego miejsca na dysku w ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! ! !

chciałbym się dowiedzieć który dysk będzie dobry do ps3 ???

http://proline.pl/sklep.php?prodid=WD+WD2500BEVS

lub

http://allegro.pl/item409743051_250_gb_seagate_2_5_sata.html

lub

http://allegro.pl/item409827579_hdd_caviar..._sata_8_mb.html

lub może któryś z tych

http://allegro.pl/search.php?string=hdd+sa...1&country=1

I czym się różni sata od sata II

I czy lepsze są do Ps3 Seagate czy WD(Western Digital)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Deklarowaną maksymalną przepustowością.

- Seagate ogólnie ma lepsze dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

A czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś dysk seagate tak od 160gb-250gb

taki żeby był najlepszy do ps3.

Może by parę dysków napewno sobie coś wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Momentus 5400.4 2,5 250GB, 5400RPM, SATA/300, 8MB.Zakupilem dzieki opiniom ludzi posiadajacych ten dysk.Sprawuje sie swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytac komentarze w sklepie i kilka postow wyzej w tym temacie

Odpowiedz: tak, chodzi normalnie i ten co podales jest dobry.

ps. sam go kupuje za kilka dni jak tylko wyplata wpadnie na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oco chodzi z tym?? skopiowalem to z 1 strony, bo tak napisał przem_2010

Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oco chodzi z tym przestawieniem zworki?? skopiowalem to z 1 strony, bo tak napisał przem_2010

Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)

Napisałem tak, bo kiedyś tak było, teraz już nie wiem jak to jest, technika idzie do przodu Ale gdzieś chłopaki pisali, że już nie trzeba przestawiać zworek i PS3 sama wybiera transfer. Czyli możesz spokojnie brać dyski z transferem 300 MB/s.

Jakbyś się wczytał w posty, to byś zauważył, że odpowiedz na Twoje pytanie padła nieraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie napisać ile mniej więcej zajmuje pamięci Backup, wiem zależy ile mam gier itp. ale chce wiedzieć szacunkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo tyle ile masz zainstalowanych gier i dem omg :| i mp3 i filmow tez. Wejdz w ustawienia konsoli i daj se system info czy cos i bedziesz mial jak na dloni. Nie da sie tego ot tak oszacowac. Jezeli masz dysk 40gb to szacunkowo przy zapchanym dysku backup zajmie 40gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przysłali dysk Samsung HM320JI Z 320Gb (POLECANEGO przez "Chipa")(dysk jest sprawny sprawdzałem na laptopie) robiłem wszystko tak samo jak było pokazane na tym pierwszym filmiku i jak wyczytałem w "Chipie"(czasopismo). Zrobiłem Back Up. wszystko ładnie. Trwało to jakieś 40 min. Po zakończeniu wyjełem dysk i się żdziwiłem. Za tą pokrywą było wogóle inne przykręcenie dysku. Może jest to związane z tym że moja konsola była wyprodukawana w Chinach. Wracając wsadziłem nowy dysk. Włączyłem konsole i pojawia się komunikat, aby podłączyć pada i nacisnąć PS Button. Zdziwiłem się tym, ponieważ tego komunikatu nie było w filmiku. Nacisnołem przycisk i następny komunikat w którym było napisane (dokładnie nie pamiętam) PS3 nie mógł otworzyć systemu aby zrestartować naciśnij PS Button dalej niestety nie pamiętam. Było jeszcze cos napisane updatem 2.42 lub pożniejszym i naciśnij START i SELECT w tym samym czasie Więcej nie pamiętam.

Prosze o jak najszybszą pomoc.

Z góry dziękuje.

Ok już sobie poradziłem. Przeczytałem dokładniej wcześniejsze posty i znalazłem. Musiałem pobrać freeware wersja 2.42 i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe ostrzeżenie. Nie wszystkie dyski się mieszczą w PS3. Wczoraj nie udało mi się wcisnąć Fujitsu mhv2200bt. Wysokość mojego dysku wynosi 12,5 mm. Nie wiem dokładnie, ale to co najmniej 1mm za dużo.

Nie martwi mnie to, bo na brytyjskim eBayu można kupić 320GB za 50 GBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, trochę sie pogubiłem czytając wszystkie posty w tym temacie; Jedni z Was piszą , że trzeba zassać firmware z neta i umieścić go w odpowiednim katalogu na penie, a inni, że konsola ma wgrany system w pamięci flash. Jak to wkońcu jest. Czy potrzebny jest firmware na penie i backup na dysku zewnętrznym czy wystarczy tylko wymienć dysk i wgrać backupa, a konsola bedzie miała system we flashu, czy jednak potrzebny jest ten pen z firmwarem??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola na 100% ma system w pamieci flash. Trzymanie systemu PS3 w takiej pamieci jak dysk twardy jest czystym absurdem. Jednak jeszcze nie mialem okazji wymieniac dysku w swojej konsoli wiec nie potrafie powiedziec czy wymiana dysku wymaga wgrania pozniej nowego systemu z pendriva, ale padlo juz wiele odpowiedzi ze ow manewr jest konieczny, wiec proponuje przygotowac sie do takiej ewentualnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie o HDD w standardowej wersji 40Gb.

Jakiej jest marki dysk??? Seagate,Samsung,WD...to w końcu jakiej jest firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×