Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra mam pytanie o HDD w standardowej wersji 40Gb.

Jakiej jest marki dysk??? Seagate,Samsung,WD...to w końcu jakiej jest firmy??

LoL sformułowałeś to tak że nawet Pr. Miodek miałby problem to rozszyfrować

Mnie też bardzo ciekawi, jakiej firmy jest standardowy hdd w czarnulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LoL sformułowałeś to tak że nawet Pr. Miodek miałby problem to rozszyfrować

Mnie też bardzo ciekawi, jakiej firmy jest standardowy hdd w czarnulce?

W mojej 60GB siedzial Segate Momentus 5400.2 60GB.

Teraz siedzi Apple (made by Toshiba) 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej 60GB siedzial Segate Momentus 5400.2 60GB.

Teraz siedzi Apple (made by Toshiba) 80GB

Ile może mieć max dysk? bo jak wymieniać to na największy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile może mieć max dysk? bo jak wymieniać to na największy.

Najwiekszy dysk 2.5" dostepny normalnie w sklepach ma 500GB - jest on jednak o 3mm wyzszy od standarodwego HDD 2.5" wiec nie ma pewnosci ze sie zmiesci do PS3. Wiec bezpieczne maksimum to 320gb. Jest mozliwosc podlaczenia kabla SATA w miejsce HDD w PS3 po czymm wyprowadzenia go na zwenatrz i podlaczenia 3.5" dysku z osobnym zasilaniem - ale nie dosc ze jest to rozwiazanie brzydkie to nie mam pojecia jaki jest limit. Wiedzac jednak ze najgorszy z uzywanych obecnie systemow plikow (FAT32) potrafi poradzic sobie z 2TB to mysle ze do tej granicy mozna smialo probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra mam pytanie o HDD w standardowej wersji 40Gb.

Jakiej jest marki dysk??? Seagate,Samsung,WD...to w końcu jakiej jest firmy??

Ja w swoim miałem FUJUTSU

Model : MHW2040BH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest limit. Wiedzac jednak ze najgorszy z uzywanych obecnie systemow plikow (FAT32) potrafi poradzic sobie z 2TB to mysle ze do tej granicy mozna smialo probowac.

nadal nie jestem w stanie pojąć czemu PS3 korzysta z FAT32...

przecież to właśnie dlatego instalka gry zajmująca powiedzmy 1,5GB w rzeczywistości zabiera 2+ GB miejsca na twardzielu I tak właśnie znika miejsce na HDD a fora przepełnione są tematami dlaczemi mi pokazuje 30/37 anie 35/37 bleble...

Ciekawe czy to zmienią, czy do 2020 (PS4?)roku będziemy jechać na tym syfiastym systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto powiedzial ze ps3 korzysta z fat32 na wbudowanym twardzielu? Ja do tej pory slyszalem tylko i wylacznie ze fat32 jest wymaganym systemem plikow na zewnetrznych nosnikach danych jak pendrivy, karty pamieci i zewnetrzne dyski twarde. Czy mnie cos ominelo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim miałem FUJUTSU

Model : MHW2040BH

U mnie siedzial Seagate. Wlasnie go dzisiaj wyjalem i wsadzilem 250gb momentusa. Jako ze nie mialem odpowiednio duzego pendrive'a to troche nakombinowalem z robieniem backupu Wsadzilem momentusa do laptopa, tam go zformatowalem na fat32, potem podlaczylem przez usb do ps3 (kiedys mi padl wd passport, wiec zachowalem sobie obudowe ) zrobilem backup, podlaczylem do lapka, zgralem backup na lapka, wsadzilem nowy dysk do ps3 a stary zformatowalem w lapku, wrzucilem na niego backup i odzyskalem go na ps3. Ale mialem maly zonk. Wszystko sie niby ladnie odzyskalo, ale oczywiscie proba wejscia w trofea albo we wlasny profil powodowala wywalanie bledu 80022D90. A przy odpalaniu dowolnej gry krzyczalo ze nie moze wczytac save'a. Nic nie pomagalo (ze 2 restarty), do czasu az... wyjalem pendrive'a z ps3 na ktorym byl firmware i ponownie zrestartowalem peeske. Smieszne, bo takie problemy nie powinny sie pojawiac... Tym bardziej ze oczywiscie na stronie sony nic o takim bledzie nie znalazlem...Ale wygooglalem na jakims forum co zrobic i pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Wszystko sie niby ladnie odzyskalo, ale oczywiscie proba wejscia w trofea albo we wlasny profil powodowala wywalanie bledu 80022D90. A przy odpalaniu dowolnej gry krzyczalo ze nie moze wczytac save'a. Nic nie pomagalo (ze 2 restarty), do czasu az... wyjalem pendrive'a z ps3 na ktorym byl firmware i ponownie zrestartowalem peeske. Smieszne, bo takie problemy nie powinny sie pojawiac... Tym bardziej ze oczywiscie na stronie sony nic o takim bledzie nie znalazlem...Ale wygooglalem na jakims forum co zrobic i pomoglo...

U mnie pomogła aktywacja gier z PSS. Też uważam, że takie coś to może w piecu się zdarzyć, a nie na konsoli. Gdzie firmware 2.5?

A co do FAT32 w konsoli. Gdzieś to wyczytałem, ale pewności nie mam. Możliwe, że masz rację i że konsolka nie używa go, tylko jakiegoś swojego. Mam nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pomogła aktywacja gier z PSS. Też uważam, że takie coś to może w piecu się zdarzyć, a nie na konsoli. Gdzie firmware 2.5?

A co do FAT32 w konsoli. Gdzieś to wyczytałem, ale pewności nie mam. Możliwe, że masz rację i że konsolka nie używa go, tylko jakiegoś swojego. Mam nadzieję

No ale ja nawet nie moglem odpalic gierek nie kupiony na ps store... Na szczescie ostatecznie obylo sie nawet bez aktywacji ich. Ale zeby nie bylo zadnego info o tym na stronie sony?

A sony na wlasnym dysku uzywa chyba jakas wersje exFat (cos takiego mi sie o uszy obilo). Tylko to co podlaczamy do peeski musi byc na fat32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem sobie nowy dysk do ps3. Wybór padł na zachwalanego Seagate'a Momentus 250gb. Muszę przyznać, że jestem baaaaaaardzo mile zaskoczony. Dysk naprawdę różni się od tego firmowego sony. Niby też Seagate (przynajmniej ja miałem tej firmy w środku), ale prędkość przesyłu zmieniła się nie do poznania. Żeby nie było, podaję przykład: na 40gb hdd instalowałem SW:TFU i czekałem chyba z 15 minut, tą samą grę instalowałem dzisiaj na tym 250gb i czekałem z 5 minut, na prawdę wielka różnica, do tego menu szybciej chodzi!! Nic tylko brać polecam ten dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty to instalowales ale w 300% wzrost predkosci instalowania to Ci nie uwierze. Chyba zadzialalo na ciebie jakies placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem jak Ty to instalowales ale w 300% wzrost predkosci instalowania to Ci nie uwierze. Chyba zadzialalo na ciebie jakies placebo.

Jest szansa że tyle :-) Możliwe ze na "starym" instalował jak inne rzeczy w tle się ściągały, wtedy mocno instalacje Ci spowolni, a na "nowym" już na "czysto" robił instalke :-)

Ale swoja droga odczuwalnie szybciej (niedużo ale zawsze) pracuje 300 vs 60. Stawiam ze to jakieś wewnętrzne systemy defragmentacji przykładowo. Wiadomo, miejsca sporo spokojnie można rozlokowywac pliki, a jak malo trzeba plik mocno podzielic na fragmenty, albo realokowac cos w inne miejsce itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Ty to instalowales ale w 300% wzrost predkosci instalowania to Ci nie uwierze. Chyba zadzialalo na ciebie jakies placebo.

Trochę mnie poniosło no . Wszystko przez to, że na prawdę jest szybciej! Wiadomo nie 300%, ale odczułem różnice. Zawsze narzekałem na to, że długo instalacja trwa, a już takich plików pokroju SW:TFU co mają 1,3gb to w ogóle. Na starym HDD bardzo długo musiałem czekać, zanim zabrał się do instalacji (pojawiał się pasek z procentami) teraz trwało to dużo krócej. Wiadomo, fakt że jest fabrycznie nowy i dopiero co po sformatowaniu też robi swoje. No ale, nieistotne! Ważne, że jest szybszy(przynajmniej dla mnie) i większy, a w dodatku kupiłem go na allegro za 150zł fabrycznie zamkniętego. Lepiej być nie mogło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frustracja siega zenitu!!!!! jak odkrecic ta jebana niebieska srubke na HDD!!!!????? do C***A Waclawa?! co za debil skonczony tak mocno srubki dokreca!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, wiem co przeżywasz. Wszyscy wiemy

To teraz wyobraź sobie, że czekają Cię jeszcze takie cztery śrubeczki

Jak nie masz porządnego śrubokrętu to odpuść sobie. Ja o mały włos nie zjechałem całkowicie tej niebieskiej śrubki śrubki, a wtedy to kaplica... W akcie desperacji pojechałem do sklepu z narzędziami zaopatrzyć się w przyzwoity śrubokręt za 10 PLN

Z czymś takim odkręcenie tych śrubek było czystą przyjemnością Mały problem miałem z tą ''lekko'' zjechaną niebieską, ale i ta mu się nie oparła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi, wiem co przeżywasz. Wszyscy wiemy

To teraz wyobraź sobie, że czekają Cię jeszcze takie cztery śrubeczki

Jak nie masz porządnego śrubokrętu to odpuść sobie. Ja o mały włos nie zjechałem całkowicie tej niebieskiej śrubki śrubki, a wtedy to kaplica... W akcie desperacji pojechałem do sklepu z narzędziami zaopatrzyć się w przyzwoity śrubokręt za 10 PLN

Z czymś takim odkręcenie tych śrubek było czystą przyjemnością Mały problem miałem z tą ''lekko'' zjechaną niebieską, ale i ta mu się nie oparła.

Tyle razy śrubki w pecetach odkrecalem ze i ta nie stanowila problemu. Dosc mocno zakrecona, ale zadnych akrobacji robic nie musialem zeby odkrecic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo wspomnianych wczesniej problemow z niebieska srubka (a nastepnie czterema jeszcze gorszymi na brackecie hdd) udalo mi sie szczesliwie przeprowadzic wymiane dysku Seagate Momentus 320GB SATA II 5400rpm ST9320320AS. chcialem sie wiec podzielic moimi spostrzezeniami, bo mimo ze wszystko dobrze sie skonczylo, nie obylo sie bez pewnych problemow...

- zaczynamy od backupu na zewnetrzny dysk usb. nalezy liczyc sie z tym, ze pomimo kompresji, backup bedzie zajmowal minimum tyle, ile macie na dysku mp3, zdjec i filmow (bo waga mediow nie zmniejsza sie podczas kompresji) + oczywiscie demka i gry z pss. dla przykladu: zawartosc mojego dysku ~30GB, po backupie zajmuje 20GB

- zeby ps3 wykryla dysk usb, musi tam byc partycja FAT32. najlepiej w managerze dyskow pod XP wydzielic patycje podstawowa i nie formatowac jej. system M$ jest o tyle 'fajny', ze nie potrafi nawet sformatowac dysku z uzyciem natywnego systemu plikow (zalosne). ale dzieki uzytkownikowi blackholesun trafilem na maly i sprytny programik o nazwie fat32format. wystarczy z cmd uruchomic C:\>fat32format X: ( gdzie X wskazuje na nasza partycje do sformatowania) i po 2 sekundach mamy dzialajaca partycje FAT32 o dowolnym rozmiarze

- jak wspomnial Terminator, zeby w ogole zaczac wymiane dysku, nalezy zaopatrzyc sie w dobry srubokret. ja myslalem, ze mam dobre srubokrety ale sie mylilem...

- dalej wszystko to juz sama przyjemnosc. podmienic dyski. zformatowac hdd i odtworzyc system przy uzyciu XMB->SETTINGS->SYSTEM->BACKUP->RESTORE i wszystko jest jak wczesniej!! ŻENIAL!!

co mnie zaskoczylo, to ze po wlozeniu swierzego dysku, wszystkie ustawiena konsoli, konta uzytkownikow, konta PSN, no i oczywiscie firmware (ktorego nie trzeba zaciagac i zapisaywac na penie) sa przechowaywane w pamieci flash konsoli. jednak przez nieuwage udalo mi sie zresetowac ustawienia konsoli przez "Restore PS3 System" (myslalem, ze to tym sie wlasnie backup przywraca.. ale nie.. musialem sie pomylic). wtedy wszystkie, absolutnie wszystkie, mozolnie ustawiane i dopracowane ustawienia poszly sie bzykac... nie musze chyba opisywac jak bardzo sie wscieklem - po raz drugi w ciagu jednego dnia chcialem wyrzucic konsole przez okno... zachowalem jednak zimna krew i przystapilem do nastepnego kroku, ktorym byl prawidlowy restore backapu i dzieki bogu okazalo sie, ze wszyskie ustawienia byly tam zapisane i zostaly przywrocone.. ufff! media, savy, gry z pss (ktorych wcale NIE TRZEBA AKTYWOWAC ponownie), a trofea pojawiaja sie w swojej zakladce po odpaleniu danej gry. wszystko spoko!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem juz dysk 250 gb.

i tu pytanie o backup - czy moge go podlaczyc przez usb i na nim zrobic backup i po wlozeniu go do konsoli restore z tego dysku.

ew. czy moge wyjac dysk stary , wlozyc nowy, stary podpiac pod usb i jakos to skopiowac ?

jednym slowem - majac 2 dyski ,stary, zapelniony 40 gb i nowy 250 gb - jak zrobic ten backup ? bo jak widze Wasze posty to rozumiem, ze uzywacie trzeciego dysku / pendriva ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... raczej kompa, na ktorego zrzucisz zwartosc backapu z nowego dysku. po zamianie dyskow w konsoli, skopiujesz na stary hdd katalog z backupem z kompa, ktory ostatecznie przez usb odzyskasz na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamowilem juz dysk 250 gb.

i tu pytanie o backup - czy moge go podlaczyc przez usb i na nim zrobic backup i po wlozeniu go do konsoli restore z tego dysku.

ew. czy moge wyjac dysk stary , wlozyc nowy, stary podpiac pod usb i jakos to skopiowac ?

jednym slowem - majac 2 dyski ,stary, zapelniony 40 gb i nowy 250 gb - jak zrobic ten backup ? bo jak widze Wasze posty to rozumiem, ze uzywacie trzeciego dysku / pendriva ?

Niestety nie mozesz tak zrobic. Tak jak picld wspomnial, zrob backup na ten nowy dysk, z niego wrzuc na pc, a potem backup przerzuc na wyjety z konsoli dysk i odzyskaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj dysk na 250 Momentusa (w konsoli fabrycznie miałem 60 Momentusa).

W zasadzie mogę tylko podpisać się pod postami kolegi picld. Dobry wkrętak (krzyżak, dobrze dopasowany) to podstawa, a wkręty trzymające dysk w obudowie są dość miękkie i łatwo o ich "zjechanie". Sam miałem problem z piątym (ostatnim), ale ostatecznie udało mi się go napiłować poprzecznie i odkręcić płaskim wkrętakiem. Sam backup i jego restore zajął konsoli 2x 80 minut, co odpowiadało 50GB zajętym na starym dysku. Po całej operacji żaden pendrive z systemem nie był potrzebny (wszystko siedzi we flashu ps3) i całość została poprawnie przeniesiona na nowy napęd. Wszystkim chętnym do wymiany dysku polecam dokładną lekturę tego wątku i dziękuję poprzednikom za dobre rady.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie mogę się zdecydować, jakiej marki dysk kupić...

Jedyne czego jestem pewien, to to, że ma być to dysk 320GB Ale nie wiem, czy zakupić Segate, Samsung, Toshiba czy może WD Scorpio...?

Większość osób, które wypowiadają się w tym temacie, poleca Seagate. Ale czy te dyski rzeczywiście są takie dobre? Czy polecane są ze względu na ich cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nawet ze wzgledu na cene to jakie masz prawdopodobienstwo ze ci sie popsuje? Niektore urzadzenia poprostu oferuja identyczna funkcjonalnosc niezaleznie od marki. Jak dziala to dziala, jak nie to nie. Przeciez dysk nie bedzie dawal ladniejszego obrazu czy robil lepsze pranie. Co do temperatury pracy i szybkosci dzialania wszyscy pisza ze jest ok. To jakimi kryteriami wg ciebie inne dyski moga byc lepsze? Tym bardziej ze nie bedziesz na niego patrzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie neguję jakości dysków Seagate'a, ani też innych producentów.

Chciałem się dowiedzieć, czy jest jakaś różnica w działaniu tych dysków(np. mniejsza awaryjność, itd.)?

Wspomniałem o cenie, ponieważ dyski Seagate'a są najtańsze z wymienionych przeze mnie. W związku z tym, miałem prawo przypuszczać, że ich główną zaletą, jest ich najniższa cena.

Nie jestem specjalistą od dysków twardych, więc przed dokonaniem zakupu chcę się upewnić, że kupię w miarę najlepszy produkt.

Jeżeli dyski Seagate są najlepsze do PS3, to kupię Seagate'a. Jeżeli wszystkie są na tym samym poziomie, to też kupię Seagate'a, bo wtedy po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×