Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy takie coś podłączę do ps3 ss?

 

disco-rigido-notebook-hitachi-travelstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATA / IDE - raczej poszukaj czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwory na dyskach SATA II służyły do zachowania zgodności  ze starymi kontrolerami SATA I. Jeśli jednak dysk okaże się, iż wymusza tryb SATA II - przestawiasz i masz SATA I. W przypadku PS3 nie powinieneś mieć jednak tego zmartwienia, a nawet jeśli to:

 

problem-z-dyskiem-twardym-i-zlaczem-sata

 

Of koz dla Twojego dysku może być inny układ - ale zjarzysz o co cho..

 

edit:

http://www.storagereview.com/samsung_spinpoint_m8_review

 

"Notice the four pin jumpers on the right side - none are in use and their functionality is unknown. They may be useful for diagnostics or similar performed at the factory." lol

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucę swój post z tematu Serwis Konsoli tutaj:

 

Mam pewien problem, PRAWDOPODOBNIE z napędem. Konsola ma kilka miesięcy, chodzi idealnie, czyta wszystkie płytki i się nie nagrzewa. Problem jest jedynie taki, że jak w środku jest płyta, a konsola w XMB, to PS3 zaczyna bardzo głośno i tak jakby szybko ją zczytywać (nie chodzi mi o te "stukoty", tylko szum szybko obracającej się płyty), przez co cała konsola wchodzi w rezonans i jak nie podłożę pod nią chusteczki czy zgiętej kartki to całość wydaje dźwięki podobne do wibracji w komórce położonej na drewnianym stoliku. Podczas gry dzieje się tak raczej sporadycznie (więcej stukotów), ale w XMB to jest dramat. Nie jest to normalne raczej, bo w poprzedniej wersji (obecnie slim 320gb, przedtem slim 120gb) tak się nei działo. Chyba, że to standard w 320? Nie chciałbym jej oddawać na gwaranację narazie, bo konsola igła, a nie wiadomo jaki egzemplarz zwrotny dostanę... Może ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą ten dysk i czytając w necie na jakiś strona US niby pasuję do PS3 ale wolę zapytać tutaj jakiegoś eksperta lub posiadacza tego samego dysku. Będzie pasował???
95983713_1_644x461_dysk-twardy-na-usb-32

Edytowane przez MinkyDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiałęm sie nad kupnem uzywanego ps3, i zanlazłem ciekawą aukcję na allegro. Problem w tym że konsola sprzedawane jest bez dysku. Czy jeśli podpiąłbym do niej pendrive, to mógłby on służyć jako dysk? Czy nie musiałbym wtedy kupywać dysku do konsoli, aby móc zapisywać stany gier, profile itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane milion RAZY, nie pendrive nie będzie działał jako dysk...

 

Ale takiego WD 750 GB za 220 zł kupisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, będzie ok. Dokup tylko ramkę na dysk do ps3 ss i dopiero wkładaj do konsoli 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć w dziecka PS3 z 12GB dysk twardy. Przeczytałem jak zmienić dysk z mniejszego na większy i zachować wszystkie dane ale nie mogę znaleźć jak zachować wszystkie dane z konsoli z 12GB pamięci wewnętrznej. Czy też muszę skopiować dane na zewnętrzny dysk czy przy podłączeniu dysku twardego konsola zrobi to automatycznie? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem pierwszą konsole PS3 12 GB i wypadało by do niej zakupić dysk i teraz mam dylemat, doradźcie proszę który z tych trzech będzie najlepszy:

1) http://www.morele.net/dysk-twardy-seagate-momentus-thin-500gb-2-5-st500lt012-st500lt012-479555/

2) http://www.morele.net/dysk-twardy-toshiba-2-5-500gb-serial-ata-300-5400rpm-8mb-cache-7mm-mq01abf050-promocja-548443/

3) http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-scorpio-black-2-5-500gb-sata-300-7200rpm-16mb-cache-wd5000bpkt-402690/

Edytowane przez chudas94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Opcja 1 bo najtańsza, poza tym 2 dysk ma interfejs SATA III (a PS3 i tak nie wykorzysta jego możliwości), a 3 dysk ma 7200 obr. więc wydziela więcej ciepła i konsolka będzie się grzac a zysku wydajności nie będzie żadnego...

 

Bierz więc dysk nr 1 :) :)

 

MAŁY EDIT: 500 GB mało bierz z 750 ;) Ja tyle mam :)

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500gb mało? To pojęcie względne. Zależy ile ma gier na stanie i czy ma pudełkowe czy cyfrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojecia czy to dużo/mało ponieważ nie miałem nigdy PS3.

A jak ten dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudas94 - bierz ten 750 bo 500 GB kosztował coś koło 200 zł...

 

A co do tego czy mało czy dużo to powiem tak ;)

 

Skoro jesteś nowym tj. świeżym posiadaczem PLUSA to mam radę (ja jak dostałem PS3 w prezencie a nigdy nie grałem wcześniej na konsoli) to kupiłem abonament PS PLUS i większy dysk i mam teraz TYLEEE gier ;)

 

Co do samego abonamentu PS PLUS to odsyłąm tu:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/77900-playstation-plus/page-1

 

Zasada jest prosta na rok PLUS to ok. 160 zł i jak masz aktywny abonament to dostajesz gry za darmo średnio ok. 3 większych gier i kilka pierdółek: w tym miesiącu jest np. Far Cry 3, ale wcześniej był Hitman Rozgrzeszenie, Assassin's Creed 3, Battlefield 3 i wiele innych ;)

 

A jak abonament się skończy to nie możesz grać w ten pobrane gry, ale za te 160 zł to dostajesz Mega dużo gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudas94 - bierz ten 750 bo 500 GB kosztował coś koło 200 zł...

 

A co do tego czy mało czy dużo to powiem tak ;)

 

Skoro jesteś nowym tj. świeżym posiadaczem PLUSA to mam radę (ja jak dostałem PS3 w prezencie a nigdy nie grałem wcześniej na konsoli) to kupiłem abonament PS PLUS i większy dysk i mam teraz TYLEEE gier ;)

 

Co do samego abonamentu PS PLUS to odsyłąm tu:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/77900-playstation-plus/page-1

 

Zasada jest prosta na rok PLUS to ok. 160 zł i jak masz aktywny abonament to dostajesz gry za darmo średnio ok. 3 większych gier i kilka pierdółek: w tym miesiącu jest np. Far Cry 3, ale wcześniej był Hitman Rozgrzeszenie, Assassin's Creed 3, Battlefield 3 i wiele innych ;)

 

A jak abonament się skończy to nie możesz grać w ten pobrane gry, ale za te 160 zł to dostajesz Mega dużo gier :)

Dzięki bardzo, w pon/wto biorę ten dysk.

PLUS chyba także zakupie na rok, ale jak dozbieram pare zł bo na  razie juz mam prawie wszystko wydane na ps3 + dysk + sanki + gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis rano spalil mi sie dysk 320gb to znaczy widnialo okienko brak pamieci multimedialnej…wiec zakupilam dysk nowy 250gb wlozylam i..
musze wgrac na pendrive oprogramowanie 4.50 wiec sciagnelam sformatowalam pendrive szybkie fat32 [moze trzeba bylo wolne formatowanie zrobic]
i… zrobilam folder PS3 w nim UPDATE i tam wkleilam plik .pup

wlanczam ps podlaczam pada start select i… albo nie widzi pena albo blad 8002f225 uszkodzone dane pomocy;p sorki za literowki i nieskladne zdania ale pisze w stresie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×