Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanko.

Zastanawiam się nad kupnem konsoli Super Slim i zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia zwykłego dysku USB pod konsole za pomocą przejściówki do SATA ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko. Chcę kupić sobie slota do gry, ale zastanawiam się, czy gdy w przyszłości będę wymieniał dysk to będzie możliwe ponowne pobranie tej gry? Ten slot jakby "zapisuje sie" w jakiejś pamięci podręczna konsoli, czy dysku?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że gdy kupie dysk 7mm grubość jest niwelowana przez szynę w której znajduje się dysk.Bo ogólnie w Ps3 znajdują się oryginalnie dyski o grubości 9mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk może mieć max. grubość 9,6mm. Tylko niektóre 1TB i powyżej zdarzają się grubsze. zdecydowana większość mieści się rozmiarowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić PS'a. Chciałbym "wyrwać" ją za jak najmniejszą cenę, by mieć więcej na gry. Mam do dyspozycji dyski zewnętrzne 500GB i 1TB. Czy jeśli będe mieć dysk wewnętrzny 12GB + podłącze sobie jeden z dysków zewnętrznych, to czy będe mieć jakieś większe ograniczenia? Czy opłaca robić się takie połączenia? Nie zamierzam odłączać tego dysku ani przemieszczać konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić PS'a. Chciałbym "wyrwać" ją za jak najmniejszą cenę, by mieć więcej na gry. Mam do dyspozycji dyski zewnętrzne 500GB i 1TB. Czy jeśli będe mieć dysk wewnętrzny 12GB + podłącze sobie jeden z dysków zewnętrznych, to czy będe mieć jakieś większe ograniczenia? Czy opłaca robić się takie połączenia? Nie zamierzam odłączać tego dysku ani przemieszczać konsoli.

Te 12GB to nie dysk. To pamięć Flash. Dysk możesz dokupić i zainstalować w konsoli. Jest tam wolna kieszeń na niego.

Po instalacji dysku w konsoli wszystko z pamięci Flash "przeleci" na dysk bez żadnych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

znalazłem ten dysk http://allegro.pl/dysk-twardy-mq01abf050-500gb-2-5-sata3-8mb-i3624488975.html jak go oceniacie? Martwi mnie tylko interfejs dysku (serial ATA 600) i nie wiem czy to dobry wybór, bądź czy ewentualnie nie dopłacić jakieś niewielkiej kwoty i kupić coś lepszego. Po prostu potrzebuję czegoś typu: "Dobry dysk, kup, będzie dobrze działał" lub "Nie kupuj, polecam ten i ten". Zależy mi na dysku 500GB do 200zł. Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

 

EDIT: Ile potrzebuję miejsca na backup (jakiej wielkości dysk zewnętrzny) gdy zapisuję savy (ok. 100 MB), konta 4-5 użytkowników, login i hasło do PSN (jedna sztuka), żadnych danych gier i gier zainstalowanych, brak zdjęć i filmów.

Edytowane przez Seventior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze jestem zielony w tych sprawach pytanie kieruje do was mianowicie mam zamiar zakupic ps3 12gb za 650 zl i tu rodzi sie moje pytanie czy podejdzie mi dysk twardy 160gb z laptopa Acer 5720zg? A i jeszcze jedno pytanko laptop mam zapsuty i nie mam mozliwosci sformatowania tego dysku czy moge go wsadzic z tymi plikami co na nim sa i sformatowac go na ps'ie? I czy 160gb mi wystarczy na gry czy to jednak malawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to dysk SATA to podejdzie, PS3 sama sobie sformatuje dysk, czy Ci 160GB wystarczy to zalezy czy będziesz pobierał gry z PSS i je trzymał. Pamiętaj o dokupieniu tzw. sanek na dysk do konsoli SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  ;)  Mam zamiary kupić dysk ale nie wiem czy 500GB czy może 320 mi wystarczy.. chociaż patrząc na ceny to nie ma jakiejś wielkiej różnicy i chyba lepiej dopłacić do tego 500GB. Doradzicie może jaki konkretnie najlepiej kupić? do 200 zł, ale im taniej tym lepiej. Czy te podane będą dobrym wyborem?

http://allegro.pl/nowy-seagate-500gb-8mb-5400rpm-24-m-ce-gw-fv-i3649265795.html

http://allegro.pl/promocja-nowy-dysk-wd-640gb-8mb-24m-ce-gwarancji-i3668757578.html

Szczególnie zastanawia mnie ten 640GB, większa pojemność i cena dobra, co byście polecili? A jak się ma sprawa z używanymi, warto czy lepiej odpuścić?

Podpowiedzcie, bo chcę wybrać jak najlepiej i oczywiście w miarę możliwości najtaniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż 4.71 PLN do tych 200 i bierz to:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-429498-Dysk-WD-WD7500BPVX-2-5-750GB-WD-Blue-5400-8MB-SATA.html

nie stracisz ani ZETa....

U mnie śmiga już ponad 2 lata...

-------------------------------------------

Po premierze PS4 (bo zakładam, że qpisz i będziesz grał online), PS+ będzie niezbędny.

A wtedy docenisz te dodatkowe GB za grosze w PS3...

A nawet będziesz mógł później ten dysk włożyć do PS4 zastępując te 500GB, które wystarczy na max 10 gier....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, zastanowie się nad tą opcją  ;)  a co do PS4 to narazie nie mam zamiaru kupować, dopiero za rok, może dwa.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam specjalistów

Dostałem do naprawy ps3 slim po upadku. Poleciał dysk. Wsadzam drugi i nie mogę zainstalować aktualizacji. Konsola nawet nie pyta o to czy go sformatować. Sformatowałem go przez recovery. Następnie wkładam pendriva z aktualizacją wciskam start i select i nie znajduje odpowiednich danych do aktualizacji.

pytanie czy nowy dysk musi mieć jakąś partycję czy ma być pusty?

czy pendrive musi spełniać jakieś wymagania?

czy zamiast pendrive z aktualizacja mogę użyć dysku zewnętrznego na usb?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim katalogu na pendrivie masz aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive w formacie FAT32 czy NTFS? W obecnych czasach większość używa NTFS, a w niektórych przypadkach konieczny jest FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem fat 32 i ntfs

 

Problem rozwiązany

Wina leżała po stronie pendrive. Podpiąłem dysk twardy na usb z aktualką i poszło jak z płatka

pozdr

Edytowane przez koloboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Na wstępie powiem, że jestem laikiem odnoście konsol, także proszę o wyrozumiałość ;)

Posiadam konsolę PS3 Slim 120GB i mając PS+ to trochę jednak dla mnie mało pamięci. Czytałem na forach jakie kryteria powinien spełniać dysk do PS3, więc wybrałem ten: http://www.morele.net/dysk-twardy-toshiba-2-5-1tb-serial-sata-ii-5400rpm-8mb-cache-9-5-mm-mq01abd100-475180/ Nie jestem jednak pewny na 100% co do niego, więc moje pytanie brzmi; czy ten dysk nadaje się? Czy nie będzie problemów z zamieszczeniem go do obudowy i czytaniem przez system (chodzi mi o pojemność, czy nie jest za duża)? I jakie dyski polecacie/posiadacie?

 

Kolejnym krokiem po kupnie jest zamontowanie go w konsoli. Wiem, że przed wyminą dysku trzeba zrobić 'kopię zapasową'. Nie jest to trudne i patrzyłem na filmiki instruktażowe. Potem wymieniam dysk: wyciągam 'stary' i wkładam 'nowy'. I tutaj pojawia się następny problem. Ponieważ w PC trzeba mieć zainstalowany SO, a na kilku filmikach (dotyczących PS3) widziałem, że od razu po wymianie konsola się włączała bez problemu, tak jakby PS3 miało inny wew. dysk z systemem :D Dalej odtwarzam 'kopię zapasową' starego dysku i mam wszystko 'po staremu', tylko, że z większym dyskiem, tak? 

 

Podsumowując, nie wiem czy dysk, który podałem będzie odpowiedni oraz co z systemem operacyjnym konsoli po wymianie dysku. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te same pytania co kolega wyżej czy jest taka możliwość wymiany dysku tylko problem jaki dysk można zakupić do PS3. Jakie musi spełniać kryteria oraz pytanie odnośnie kopii zapasowej. Czy da się zgrać przez to wszystkie dane z jednego dysku na drugi jak gry, savy itp? Żeby po zmianie dysku tego nie stracić

Edytowane przez Patrykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim otrzymałem odpowiedź od kogoś kompetentnego, sam sobie na moje pytania odpowiedziałem ;)

 

Zacznę może od dysku, który kupiłem, a jest to Western Digital WD10JPVX.

Następnie zrobiłem backup plików ze starego dysku:

"Można utworzyć kopię zapasową danych zapisanych na dysku twardym w urządzeniu pamięci masowej USB, wykonując jedną operację. Wybierz kolejno Settings (Ustawienia) > [system Settings] (Ustawienia systemowe) > [backup Utility] (Narzędzie do kopii zapasowych) > [backup], a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wykonać tę operację."

Wato przypomnieć, że w kopii zapasowej NIE znajdują się trofea, trzeba je wcześniej synchronizować z serwerem:

"W celu wykonania kopii zapasowej informacji o nagrodach na serwerze PlayStation®Network należy wybrać opcję in_game.gif(Gra) > in_trophycollection.gif(Kolekcja trofeów), nacisnąć przycisk b_triangle.gif, a następnie wybrać z menu opcji opcję [synchronizuj z serwerem]." Posiadając dysk 120GB zapełniony w ok 50% (specjalnie usunąłem pliki oraz gry aby backup nie tworzył się 10h  ;)  ) zajęło mi to ok 2h. 

Następnie zacząłem proces wymiany dysku. Wspomogłem się tym poradnikiem: http://hcgamer.pl/wymiana-hdd-w-ps3-slim-poradnik-5324. Po zamontowaniu nowego dysku konsola poprosiła o pozwolenie formatowania dysku (oczywiście się zgadzamy), następnie włożyłem pendrive z update 4.50. Posłużyłem się tą stroną: http://us.playstation.com/support/systemupdates/ps3/pc_update/index.htm (oczywiście interesuje nas tylko akapit "Update data download procedure"). 

Po tych czynnościach konsola uruchomiła się tak jak za pierwszym razem gdy ją kupiłem, tzn. prosiła o datę, czas itp. Następnie przywróciłem kopię zapasową, którą miałem na dysku zewnętrznym (postępujemy prawie tak jak przy tworzeniu kopii zapasowej, tylko zamiast 'Backup' naciskamy 'Restore'), zajęło to mniej-więcej tyle samo czasu co backup. Później konsola zrestartowała się i wszystko było tak jak na starym dysku, tylko z tą różnicą, że posiadałem ok 900GB wolnego miejsca na dysku  :biggrin: 

Na koniec chciałbym przedstawić FAQ, które rozjaśniło mi sytuację na temat dysków twardych http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PlayStation3-FAQ/strona2.php  ;) 

Pozdrawiam 

 

 

Źródła: http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd10jpvx-575027/http://pl.playstation.com/ps3/support/general/detail/linked349695/item417067/Kopia-zapasowa-danych/http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/3_15/settings/backuputility.html

Edytowane przez wiktorwes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem sobie nowy dysk do mojej PS3 Super Slim 12 GB i tą kieszeń za 40 zł. Wszystkie pięknie ładnie, konsola wykrywał dysk, przeżuciła na niego pliki i zaczęło się tworzenie bazy danych. Pierwsz 10% to 2 sekundy, a reszta około 4 godzin. Niestety na 70% wywala błąd i trzeba dysk sformatować. Przeszukałem wszystkie fora Polskie i nikt nie miał na to rozwiązania, ale na zagranicznych forach już sporo osób. Niestety nie za bardzo znam angielski i korzystałem z translatora, ale to nic nie dało. Mógłby mi ktoś pomóc ? Oczywiście dysk sprawdzilem u siebie na komputerze i śmiga. Formatowałem też do FAT32, ale w sumie aktualnie to już nawet nie potrzebne bo konsola widzi dysk nawet w NTFS.

 

 

Podaje link do tematu w którym ponoć jest rozwiązanie.

http://community.eu.playstation.com/t5/Support-PS3/Error-at-70-of-rebuild-process-when-adding-1tb-hdd-to-12gb-super/td-p/17599604

 

Będę wdzięczny za pomoc, a przy okazji ten temat zostanie pewnie przez Polskie google wypozycjonowany i każdy kto będzie miał problem będzie tu mógł wejść i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×