Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, w mojej ps3 super slim 500Gb padł dysk,i niemoge odnaleść tej klapki od dysku.

Czy w tej wersji dysk wymienia sie w inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Przywróć system PS3 od Narzędzie do formatowania? Jeśli chcę normalnie sformatować dysk tak aby konsola była jak z pudełka to którą opcję wybrać z tym że system po włóżeniu mojego dysku skopiował się na niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam dysk: WD Black WD7500BPKX (2.5", 750GB, SATA/600). Kupiłem PS3 12GB wraz z tym dyskiem i szyną montażową. Wystarczyło tylko włożyć dysk do konsoli i wszystko działa od ręki. Ma 7200 obrotów i nic z konsolą złego nie dzieje się. Konsolka cicha i chłodna :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam że kompletnie się nie znam na parametrach dysków i stąd moje pytanie:

 

Czy dysk z tej aukcji (http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-1tb-st1000lm024-nowy-fv-i4150244279.html) nadaje się do ps3 fat 40 gb?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, w mojej ps3 super slim 500Gb padł dysk,i niemoge odnaleść tej klapki od dysku.

Czy w tej wersji dysk wymienia sie w inny sposób?

 HDD w Super Slimach jest ukryty.

Znajduje się z prawej strony pod plastikiem.

 

Na załączonym zdjęciu dokładnie widać jego położenie :

 

PS3SS.jpg

 

Witam, czy ten dysk jest kompatybilny z Ps3(80gb) http://allegro.pl/nowy-dysk-seagate-2-5-500gb-sata-ii-5400-8mb-i4090028342.html

Ma ktoś ten dysk ? Wszystko dobrze chodzi ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

 

Do wszystkich Konsol Playstation 3 dedykowany jest jest HDD o wielkości 2,5cala. Pozostałe wartościu typu pojemność, szybkość obrotowa zależy od naszego portfela.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie : Tak, śmiało można zamontować taki HDD w PS3.

 

Z góry zaznaczam że kompletnie się nie znam na parametrach dysków i stąd moje pytanie:

 

Czy dysk z tej aukcji (http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-1tb-st1000lm024-nowy-fv-i4150244279.html) nadaje się do ps3 fat 40 gb?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

HDD podejdzie do konsoli.

 

Jedyna rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to grubość HDD, Z tego co pamiętam to HDD nie może być grubszy niż 9mm (nie wejdzie w sanki, aczkolwiek zawsze można zamontować bez sanek. Nie będzie to super rozwiązanie ale co najważniejsze - skuteczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko bo czytalem na necie ze uzytkownicy maja z tym problem. Nie mozna zgrac seavow na pendrivea z konsoli ps3 np przed wymiana dysku itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale są gry które na to nie pozwalają. Wtedy pozostaje wykupienie PLUS'a i zgranie wszystkiego do chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takowe pytanie,dokładnie dziś postanowiłem wymienić dysk w Mojej konsoli Ps3 FAT40GB ... zakupiłem dysk 500 GB tylko 2,5'' tylko w interfejsie SATAII ...Czy śmiało mi taki zadziała?I moje drugie pytanie brzmi...Ile miejsca wolnego będę mieć po zainstalowaniu 500GB?w wersji 40 gigowej mam 31 giga wolnego...Oto ten dysk:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4244412062

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 zadziała ci ten dysk bez problemów co kupiles

z 500GB powinno być ok 50GB mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dysk w PS3 Slim nie może być wyższy niż 9,6mm (niektóre 1TB (1TB od WD są ok i pasują, inne lepiej sprawdzić) i większe są grubsze, więc mniejsze pojemnościowo można kupować w ciemno bez sprawdzania wysokości). W sanki zmieści się każdy dysk 2,5", ale do konsoli już nie. Co do wysokości w superslimie to się nie wypowiadam, bo nie wiem, ale tam jest chyba więcej miejsca, bo nikt nigdy o wysokość dysku w SS nie pytał, a przynajmniej ja nie zauważyłem.

 

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singularity dziekuję za informację.Mam jeszcze jedno pytanie...Nie mam nic na wartościowego na starym dysku,po zamianie na nowy z tego co wiem następuje format dysku...Czy po tym formacie muszę coś dogrywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,sprawa wygląda tak...Zakupiłem dysk 80 Gb z myślą o mojej konsoli Ps3 no i przez moją głupotę oraz nieuwagę zakupiłem dysk seri:ATA/IDE,jak teraz mi wiadomo dysk ATA/IDE różni się złączami od dysku typu:Sata i teraz moje pytanie.Czy takowy dysk zadziała na mojej konsoli jeśli użyję tzw.przejściówki ATA/IDE na SATA ? jeśli to nie sprawi problemu dołącze link z aukcji na allegro takowej przejściówki.Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

 

 

 

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-kontroler-ide-ata-to-sata-i4173415271.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tego to będzie nie lada ekwilibrystyka, jakiekolwiek zwarcie = masz kupę $$$ do wydania na naprawy.

W końcu dysk 80GB kosztuje 60 zł więc nie wiem czy jest sens wariować z montażem tego który kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglibyscie podac jakas propozycje dysku do ps3 super slim z allegro? Nie zalezy mi na duzej wielkosci , moze byc nawet do 50gb zebym mogl zainstalowac sobie jeszcze kilka gier. Moze byc uzywany. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie prosze o pomoc mam ps3 super slim 12gb dokupilem dysk zewnetrzny 2,5 " sata 120gb marki WD1200bevs sformatowalem na fat32 i po podlaczeniu do konsoli konsola widzi dysk wyskakuje komunikat czy zapisac dane na dysku potem zaczyna chyba formatowac po przejsciu okolo 54% wyskakuje blad 8001002F ,dysk sprawny dziala po podlaczeniu do kompa juz prubowalem pare razy prosze o pomoc moze cos zle robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie prosze o pomoc mam ps3 super slim 12gb dokupilem dysk zewnetrzny 2,5 " sata 120gb marki WD1200bevs sformatowalem na fat32 i po podlaczeniu do konsoli konsola widzi dysk wyskakuje komunikat czy zapisac dane na dysku potem zaczyna chyba formatowac po przejsciu okolo 54% wyskakuje blad 8001002F ,dysk sprawny dziala po podlaczeniu do kompa juz prubowalem pare razy prosze o pomoc moze cos zle robie

 

A próbowałeś szukać kodu problemu na google ?

 

Opis kodu błędu PlayStation: system PlayStation 3 nie może uzyskać dostępu do danych zapisanych w zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, ponieważ urządzenie zostało usunięte.

Rozwiązanie:

  • Ponownie włóż zewnętrzne urządzenie pamięci masowej i wykonaj tę operację ponownie.
  • Sprawdź, czy połączenie między zewnętrznym nośnikiem pamięci a systemem PS3 jest prawidłowe i czy żadne przewody łączące nie są uszkodzone.
  • Aby uzyskać więcej wskazówek i podpowiedzi dotyczących użytkowania systemu PlayStation, odwiedź nasze fora pomocy technicznej dostępne pod adresem community.eu.playstation.co

 

Jeśli dalej nie daje rady to oznacza że dysk nie był wstanie odczytać danych,wyjmij i włóż jeszcze raz,jak to nie poskutkuje to obawiam się ze dysk będzie do dupy.

Jak masz jakiegoś znajomego z konsolą, możesz u niego jeszcze sprawdzić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry zaczyna mi sie przycinac dana gra, podejrzewam ze cos jest z dyskiem, jak moge sprawdzic ze jest uszkodzony? Podlaczeniem do komutera stacjonarnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sesnu jest kupowanie dysku przenisnego, pozniej rozbieranie w nim obudowy i przekladanie dysku twardego z niego do ps3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kciukers - dyski np 40GB specjalnie do PS3 można kupić za około 40zł + do tego sanki 39zł - jak byś miał problem ze znalezieniem tego to daj znać na PW - mamy dostępne.

Armani - jeśli zacinają sie tylko elektroniczne wersje gier (Demo) to masz dysk do sformatowania lub wymiany na nowy - spróbuj po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, konsola przestała wykrywać mój dysk. W niedzilę wszystko było ok, natomiast w poniedziałek konsola nie znajdowała już pamięci, przez ten czas PS3 był wyłączony nikt w nim nie grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może recovery menu zrob? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przetestować czy dysk jest do końca sprawny? Niektóre gry mają problemy z dźwiękiem i szarpiącymi animacjami, problem ten rozwiązałem wyciągając dysk i instalując w pamięci wewnętrznej. Tylko dalej nie wiem czy winny jest dysk czy może w konsoli połączenie z dyskiem jest nie tak. Dysk był formatowany i nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×