Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie pytanie o dysk http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-red-wd7500bfcx-2-5-750gb-sata-600.html. Niby wszystko pasuje, ale dysk jest z tą technologią NAS. Czy to nie przeszkadza? No i czy będę potrzebował ramki, czy będzie pasowała ta ze starego dysku 160gb wersja ze slimki?

 

EDIT: Ostatecznie kupiłem inny model WD7500BPVX 750gb 5400rpm i powiem szczerze... jestem średnio zadowolony. Po zrobieniu pełnego backupu swojej slimki (wyszło niecałe 140GB) dysk okazało się, bardzo wolno wczytuje. Płynność gier (sprawdzałem szczególnie te z pss) była w porządku, tak samo jak na starym dysku toshiby, ale loadingi i instalacje trwały niesamowicie długo (NFS Hot Pursuit wczytywał się parę minut, wcześniej z minutę może). Zrobiłem więc odbudowę bazy danych. Po ponownym uruchomieniu konsola w ogóle się zwiesiła. Na szczęście po restarcie wszystko gra. Dysk przyspieszył (znacznie) loadingi, niemniej daleko mu do prędkości oryginalnej toshiby. Choć teraz przynajmniej da się w miarę komfortowo grać. Odpukać, bo nie wszystkie gry jeszcze sprawdziłem. Także jakbym miał teraz mozliwość wzięcia innego dysku to bym chyba z tego zrezygnował. Raczej nie polecam.

Edytowane przez Mattinap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zakupić większy dysk do mojej czarnuli (FAT 80GB), lecz nie mam pojęcia jak się za to zabrać oraz jaki dysk byłby odpowiedni.

Jaką sumkę muszę mieć w zanadrzu?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść do jakiegoś sklepu internetowego i obczaić dyski do laptopów . Niestety podrożały - http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,16,,,0,0,0,,/45168/SAMSUNG-320-GB-8-MB-5400-obr-min-2-5-SATA2-ST320LM001/, ja za szajsunga 320gb zapłaciłem 139 zł cztery lata temu . I nie polecam , raczej WD lub Seagate , ale to już 2 stówki jest . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za nowy dysk twardy Sony 500Gb - ten sam, który jest w zestawie PS3 SS 500Gb, dałem w lipcu 159 pln. Kupiłem ze sklepu na Allegro, działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko małe pytanko, czy do fatki będą mi potrzebne sanki, tudzież inne pierdoły.

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam przenośny dysk  WD Passport 1 TB z danymi. Dysk na konsoli to 160GB, usunąłem kilka gier tak, żeby zajętego miejsca zostało mniej niż 120GB. Sformatowałem sobie jedną partycję o wielkości nieco większej niż 120GB. Ta partycja jest w FAT32. Poza tym dysk ma 2 inne partycje w NTFS. Tych danych nie chcę ruszać.

Konsola nie wykrywa mi tego dysku. Jedyne co słyszę to lekkie "pikanie" co 5 sekund. Co zrobić w takiej sytuacji, żeby tą partycję mi jednak wykryło? Czytałem, że trzeba kupić rozgałęziacz USB, który trzeba podłączyć do prądu, zeby dostarczyć dla dysku więcej energii, ale może da się zrobić coś innego? Ktoś miał podobny problem?

Konsola to PS3 Slim.

Edytowane przez dKc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się konsola 12GB po dodaniu dysku?

Pamięć 12GB jest cały czas widoczna? Można przenosić pliki pomiędzy obiema pamięciami?

 

Konkretnie chciałbym włożyć jakiś dysk, pobrać Okami, przenieść je do pamieci wewnętrznej i wyciągnąć dysk.

Szłoby zrobić coś takiego?

 

Konsolę 12GB kupiłem, wydawało mi się, z pełną świadomością. Do dyspozycji miałem mieć 9GB, a Okami zajmuje 6GB.

Teraz okazało się, że Sony w kompletnie beznadziejny sposób zaimplementowało pobieranie gier z PSN.

Ponoć potrzebuje na dysku dwuktroność tego ile zajmuje gra, kompletna amatorka.

W alternatywie mam tylko zakup Okami z japonii za jakieś 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam PS3 Super slim 12GB postawnowiłem powiekszyć sobie pamięć dokładając dysk i tu sie pojawił mój problem, a mianowicie: dysk umieszczony w konsoli, słychać że pracuje oglądałem filmy na YT jak zamontować dysk ale nie ma nigdzie powiedziane co mam zrobic po włączeniu konsoli ponieważ nic sie nie ładuje itp. Resetując ustawienia po zakończeniu tej czynności i załadowaniu sie systemu wyskoczył mi komunikat ze znaleziono dysk więc wziąłem 2x TAK aby wszystko zapisywalo sie na dysku i przy kopiowaniu danych z PSa na dysk wyskoczył mi bład. Jestem zielony jeśli chodzi o ten temat poniewaz ps3 to moja pierwsza konsola a 12GB nie pozwala mi na granie. Wiec proszę was o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu lub naprowadzeniu mnie co zrobic aby dysk chodzil. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli po tym co opisałeś pojawiają się błędy to oznacza jedno - niekompatybilny lub uszkodzony dysk twardy. 

 

Maker3 - pamięć 12GB po podpięciu dysku nie jest widoczna ale podpinając nowy dysk wszystko co masz na 12GB zostaje przeniesione (kopia 1:1) na nowy dysk więc się nie martw.

Zawsze (jeśli masz mniej niż 12GB na nowym dysku) możesz przenieść na dysk wewnętrzny z poziomu menu serwisowego i spokojnie wypiąć dysk. Nie wiem tylko po co ta operacja z podpinaniem i wypinaniem dysku jest potrzebna :) 

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można skopiować bezpośrednio na pamięci wewnętrznej?

Wcześniej coś znalazłem, że można zrobić kopię na pendriva i dopiero ją przywrócić.

Pendriva na jeden raz nie opłacało mi się kupować, to w we wrześniu ostatecznie kupiłem używany dysk 250GB i siedzi w konsoli.

Jakbym we wrześniu wiedział, to może bym się pobawił (celem było Okami HD).

Wysłano z Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jak z konsoli ps3 ss 12 gb, odłączy się wcześniej dołączony dysk, to konsola wróci do stanu przed podłączeniem dysku (czyli savy, gry, aktualizacje) które były na tych 12 gb przed dyskiem?, czy może konsola będzie czysta i trzeba będzie coś dodatkowo robić, żeby wogole się uruchomiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×