Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

I tu sie mylisz jeżeli sony wyda PS4 to nie wszyscy kupią je w dzień premiery bo będzie na nią mało gier .

A co do gier to nie trzeba ich kupować w dzień premiery wystarczy poczekać kilka miesięcy i ich cena spada

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier na starcie będzie pewnie ponad 20(na Ps3 było 24), więc to nie mało. Ceny nie będą szybko spadać i tanie nie będą. W przypadku Ps3 pierwsze gry poniżej 100zł pojawiły się z 2 lata po premierze konsoli i było ich chyba 3-4. Jeżeli wyjdzie PS4 to jak na polskie warunki będzie to towar raczej luksusowy, ale cena pewnie nie będzie ustalana pod finansowe możliwości polskiego gimnazjalisty. W USA, Japonii i na zachodzie cały nakład pójdzie jak świeże bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że na ps4 poczekamy minimum 2 lata :( o ile zostanie pokazana za rok na E3. Jednak wszystkie te informacje o tym że prace nad xbox720 i ps4 jeszcze się nie rozpoczęły, wydają się prawdą. Po cichu liczyłem na nową konsole za rok a tak trzeba będzie się 2 lata męczyć z grami typu Uncharted gdzie idziemy wąskim korytarzem :( masakra. Niestety z tego co widać zmuszeni jesteśmy na faierwerki graficzne + gry na małym obszarze takie jak FFXIII, uncharted itd, albo na gry które mają rozbudowany świat ale są słabe graficznie takie jak L.A noire. Jak by nie patrzeć ps3 jest już dzisiaj przestarzała a co będzie za 2 lata, aż strach pomyśleć.

Fajne natomiast jest to że wszystkie nowe silniki graficzne : cryengine, frostbite, id tech 5 engine zostaną przez 2 lata mocno udoskonalone więc możemy spodziewać się naprawdę super wyglądających gier. No i w końcu może doczekamy się nowych padów po 14 latach lol. Czego się możemy spodziewać ? mim zdaniem :

-porządnego 3d w każdej grze

-nowy kontroler z panelem dotykowym na tylnej ścianie pada patent z ps vita (nie zdziwiłbym się gdyby tak było) + ekran 3' między gałkami do wyświetlania różnych informacji. Taki pad byłby podobnych rozmiarów do tych co są teraz.

-konsola 10x mocniejsza od obecnych

-wbudowany ps toy oczywiście z lepszymi parametrami i rozpoznawaniem mowy i gestów

-zestaw super gier na start

-cena max 2500 zł

-kompatybilność gier z ps3

Myśle że takie ps4 jest realne za kilka lat. Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie jest to prowakacją z Twojej strony, ale odpiszę.

Jeśli liczysz na to, że nagle dostaniesz gry z otwartym światem i grafiką jak w UNCHARTED, to chyba oszalałeś. Twórcy mają w nosie takie rzeczy. W dzisiejszych czasach multi to podstawa dla wielu graczy i w to celują twórcy gier. Każdy kto liczy na rozbudowane, piękne i wciągające gry, raczej się zawiedzie. Wsystsko zależy od chęci i zapału twórców, a nie nowej konsoli.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że na ps4 poczekamy minimum 2 lata :( o ile zostanie pokazana za rok na E3. Jednak wszystkie te informacje o tym że prace nad xbox720 i ps4 jeszcze się nie rozpoczęły, wydają się prawdą. Po cichu liczyłem na nową konsole za rok a tak trzeba będzie się 2 lata męczyć z grami typu Uncharted gdzie idziemy wąskim korytarzem :( masakra. Niestety z tego co widać zmuszeni jesteśmy na faierwerki graficzne + gry na małym obszarze takie jak FFXIII, uncharted itd, albo na gry które mają rozbudowany świat ale są słabe graficznie takie jak L.A noire. Jak by nie patrzeć ps3 jest już dzisiaj przestarzała a co będzie za 2 lata, aż strach pomyśleć.

Fajne natomiast jest to że wszystkie nowe silniki graficzne : cryengine, frostbite, id tech 5 engine zostaną przez 2 lata mocno udoskonalone więc możemy spodziewać się naprawdę super wyglądających gier. No i w końcu może doczekamy się nowych padów po 14 latach lol. Czego się możemy spodziewać ? mim zdaniem :

-porządnego 3d w każdej grze

-nowy kontroler z panelem dotykowym na tylnej ścianie pada patent z ps vita (nie zdziwiłbym się gdyby tak było) + ekran 3' między gałkami do wyświetlania różnych informacji. Taki pad byłby podobnych rozmiarów do tych co są teraz.

-konsola 10x mocniejsza od obecnych

-wbudowany ps toy oczywiście z lepszymi parametrami i rozpoznawaniem mowy i gestów

-zestaw super gier na start

-cena max 2500 zł

-kompatybilność gier z ps3

Myśle że takie ps4 jest realne za kilka lat. Pożyjemy zobaczymy :)

Z tym padem to chyba sobie żartujesz ,zastanów się ile by takowy kosztował ? PSV ma takie bajery -bo jest konsolą generującą zyski poprzez prowizje od gier,pad musi się sprzedać generując zysk ,a kto kupi Dualshocka 4 za 600zł ?

Co to ps toy ? -chyba ps eye ....

Uncharted słabą grą - Ty masz w ogóle PS3 ? Bo przenośnego identyfikatora nie widzę a rzucasz bluzgi na takie tytuły. Grafika to nie wszystko-zgodzę się że lepiej by się grało z oprawą fotorealistyczną ,ale wiekszości nie stać na wymianę konsol co 2 lata ,więc cykl jest około 6 letni...

A wracając jeszcze do Uncharted to sandbox w tym wypadku zabiłby tą grę - ta proukcja to połączenie filmu z grą akcji i błąkanie się po bezdrożach byłby ukatrupieniem całej akcji....

Ja od PS4 chciałbym:

-wstecznej kompatybilności,

-lepszego kontrolera ruchu -ps move jest spoko,ale przydało by się móc grać ruchem całego ciała -jak w Kinect(gry taneczne),

-systemu operacyjnego(Linux'a),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale działającym kinectem. ;) Bo ten od Microsoftu jest strasznie nieprecyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe PlayStation? Moje oczekiwania? Wszystkie konsole z rodziny PS to rozwój poprzednich generacji - PS4 nie powinno być wielką rewolucją w stosunku do poprzednika.

Grafika - 1080p we wszystkim, antyaliasing, teselacja. Natywna obsługa 3D.

Interfejs - XMB po przeróbkach, coś jak to w nowych TV od Sony (też dziwne - xbox dostaje 3 wersję dashboardu, a ps3 ma cały czas to samo XMB). Jakieś możliwości personalizacji, ładniejsze animacje. I żeby XMB działało bez ładowania i czekania.

Pad - taki sam DualShock, ale z dodanymi paroma bajerami. Spusty wyprofilowane jak w move, może touchpad jak w Vita, może jakiś żyroskop.

Bebechy - coś na skalę mocnego PC.

Sieć - przeglądarka z flashem, integracja z usługami sieciowymi jak w TV Sony

PSN - trochę rozwinięte, natywne statystyki w grach a'la RGSC, tracking postępu w trofeach (jak w DiRT), crossgame chat, przebudowanie friendslisty i usług sieciowych, by nie czekać na działanie.

Żadnego udawania Kinekta, żadnego podrabiania WiiU, żadnych prób skopiowania konkurencji. Solidne poprawienie PS3, bez szaleństw. Jeszcze mocny lineup startowy, cena <500$, integracja z Vitą i będzie pięknie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z przedmówcą i to z praktycznie każdym podpunktem. Niech zrobią po prostu na maxa doje..ne PS3 w jakimś nowym ładnym (ale nie wycudowanym) opakowaniu. Pady mogą nawet zostać takie same. Najważniejsze są bebechy konsoli. Niech zrobią dorównujące najlepszym pecetom w momencie wypuszczenia konsoli i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne. I po dwóch latach konsola by umarła.

Playstation (zresztą każda konsola), zawsze musi wyprzedzać technologie o kilka lat do przodu, bo nie można jej upgradować. Kiedy wychodziło PS3 to Cell był takim szokiem dla ludzi, że nie wiedzieli co powiedzieć. Dopiero teraz najnowsze procesory powoli go doganiają. To samo tyczy się napędu BR. To była rewolucja. Zresztą CD w PSX i DVD w PS2 też.

Podobnie będzie z PS4. Jeśli zobaczymy chociażby projekty za jakieś dwa lata, to będą to prawdopodobnie dyski holograficzne, których technologia jest obecnie rozwijana i 16 rdzeniowy Cell nad którym już pracują, czy nawet jest prototyp. Tak to będzie wyglądać.

Technologia nas wyprzedza. W maju Sharp pokazał światu TV o rozdzielczości 7680 x 4320. I do takich TV trzeba będzie szykować nowe PS4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że go dopiero doganiają, jak na kompach gry wyglądały lepiej już w momencie premiery PS3. Ma być dobry w praktyce a nie na papierze. Zresztą nie chodzi mi o jakieś porównywanie ilości ramu czy szybkości procesorów. Ma być go napchane tyle żeby nie tylko exclusiwy pisane pod PS3 wyglądały mega zajebiście i chodziły płynniutko i żeby multiplatformy na PS3 nie miały skompresowanych tekstur czy okrojonej trawy bo deweloperom brakło czasu na odpowiednią optymalizację porta. Ja wiem że bebechy są odzwierciedlone w cenie, a ta nie może być zbyt wygórowana co początki PS3 dobitnie pokazały. Ale ja osobiście chętnie bym dopłacił te 200-300 dolców więcej za najbardziej wypasioną konsolę na którą gry mi szczeną po podłodze będą ciskać od początku jej istnienia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy w momencie startu PS3 były komputery zdolne pociągnąć np. Heavenly Sword, a i teraz niejeden by się spocił i lekko zatlił przy Uncharted 2 :)

Do exów Pecety nie mają co startować imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 4K UHD zostanie spopularyzowana za co najmniej 3 lata. Na rynku jest kilka urządzeń obsługujących 4K UHD i zero contentu. Na dodatek jest to tak absurdalnie mnóstwo danych, że ręce opadają.

18 minutes of uncompressed UHDV footage consumes 3.5 terabytes of data and 1 minute of footage consumes 194 gigabytes. If 1920×1080p60 high definition video has a bitrate of 60 Mbit/s using current MPEG-4 compression technologies, then 4 times the width and 4 times the height will roughly require 16 times the bitrate. That would translate to 100 GB for 18 minute of UHDV, or 6 GB per minute. This would mean that a 12cm Holographic Versatile Disc at 3 micrometer separation of different colored tracks (with a capacity of 3.9TB) would be able to store roughly 11 hours of MPEG-4 compressed UHDV, compared to the 18 and a half minutes of uncompressed UHDV. Additionally, an eight layer Blu-ray disc (with a capacity of 200GB) would be able to store approximately 36 minutes of MPEG-4 compressed UHDV, compared to the 1 minute of uncompressed UHDV.

Znacząco bardziej niż rozdzielczość, którą wykorzysta kilka % użytkowników (TV do domu ma 40-46" - 1080p wystarczy) wolałbym FHD + bajery. Gra w 1080p + 60fps + FSAA x16 + AF x16 + teselacja zrobi większe wrażenie niż grafika z PS3 z teksturami w rozdziałce 4K UHD.

EDIT:

A walnąłem błąd - 4K to 4096x2160 lub 3840x2160, to o czym jest w tym cytacie to UHD, czyli szesnastokrotne HD.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale to tak nieprawdopodobnie wygląda TERAZ. A pamiętajmy, że PS4 ma się ukazać na rynku za ~5 lat.

Swoją drogą ilu z was 5 lat temu miało TV Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu-Ray i FHD rozwija skrzydła dopiero teraz. Rozdziałka 4K ma może sens, ale powinni się skupić na osiągnięciu super-hiper jakości na HDTV, które ma jakieś 90% posiadaczy PS3 i większość potencjalnych kupujących PS4. Teraz jest boom na 3D, ale sprzedaż nie powala bo jest drogo i mało contentu. Tak samo będzie z następnym milestonem - nową rozdziałką. I tak mnóstwo ludu używałoby PS4 z HDTV, bo sprzęt na 4K będzie cholernie drogi na startupie.

EDIT:

PS4 pojawi się w 2012-2013. Ta generacja nie pożyje jakoś szczególnie długo. E3 po premierze Vity to będzie oficjalne potwierdzenie prac i pierwsze tech demos. Sony nie chce być znów ostatnie, bo dzięki PS3 wiedzą ile kosztuje bycie ostatnim. WiiU będzie w handlu już niedługo, na gamescomie albo jakimś spec evencie (w Q3) MS da jakiś teaser nowego X'a. Ten przestój w grach na x360 może znaczyć że pracują nad grami na nową konsolę. A to może być pogrom dla Sony, szczególnie jeśli się uprze na dziesięcioletni lifetime PS3.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne. I po dwóch latach konsola by umarła.

Playstation (zresztą każda konsola), zawsze musi wyprzedzać technologie o kilka lat do przodu, bo nie można jej upgradować. Kiedy wychodziło PS3 to Cell był takim szokiem dla ludzi, że nie wiedzieli co powiedzieć. Dopiero teraz najnowsze procesory powoli go doganiają. To samo tyczy się napędu BR. To była rewolucja. Zresztą CD w PSX i DVD w PS2 też.

Podobnie będzie z PS4. Jeśli zobaczymy chociażby projekty za jakieś dwa lata, to będą to prawdopodobnie dyski holograficzne, których technologia jest obecnie rozwijana i 16 rdzeniowy Cell nad którym już pracują, czy nawet jest prototyp. Tak to będzie wyglądać.

Technologia nas wyprzedza. W maju Sharp pokazał światu TV o rozdzielczości 7680 x 4320. I do takich TV trzeba będzie szykować nowe PS4 :)

Nie zgodze się z żadnym słowem :) . Cell to porażka - najprawdopodobniej w PS4 będzie procek od firmy która robiła serce PS Vita -miało by to duży sens. Dyski holograficzne były by strzałem we własne kolano -po cholerę zabijać Blu ray skoro wojna trwała przez lata i ten format skrzydeł jeszcze nie rozwinął -lepszą opcją jest parowarstwowa wersja nawet do 400GB.... . A ultra HD -człowieku -SD było od lat 50 -z tego co pamiętam z technikum z lekcji :D ,HD od 2004 ,a ultra hd pojawi się może w 2020 -do tego czasu PS4 będzie badziewiem ;p . "Jeśli zobaczymy chociażby projekty za jakieś dwa lata"-za dwa lata to Sony o wersji slim będzie myśleć .... PS4 ukaże się pod koniec 2012 - to pewne niemalże w 100%....

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 pojawi się w 2012-2013.

Ja obstawiam jesień 2013, mam nadzieję że nie tylko w Japonii.

PS3 było pierwszy raz oficjalnie zapowiedziane na E3 w 2005 i to bez prezentacji działającego pleja. W listopadzie 2006 wyszło w Japonii. Moim zdaniem na następnym E3 pokażą konsolę w jakiejś tam wczesnej wersji, a wyjdzie rok później wczesną jesienią. Wtedy co czwarte Uncharted :).

Chyba że Japońce będą jeszcze bardziej przesądni i podtrzymają co-6-letnią tradycję (1994, 2000, 2006), wtedy PS4 wyjdzie za rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym padem to chyba sobie żartujesz ,zastanów się ile by takowy kosztował ? PSV ma takie bajery -bo jest konsolą generującą zyski poprzez prowizje od gier,pad musi się sprzedać generując zysk ,a kto kupi Dualshocka 4 za 600zł ?

Co to ps toy ? -chyba ps eye ....

Uncharted słabą grą - Ty masz w ogóle PS3 ? Bo przenośnego identyfikatora nie widzę a rzucasz bluzgi na takie tytuły. Grafika to nie wszystko-zgodzę się że lepiej by się grało z oprawą fotorealistyczną ,ale wiekszości nie stać na wymianę konsol co 2 lata ,więc cykl jest około 6 letni...

A wracając jeszcze do Uncharted to sandbox w tym wypadku zabiłby tą grę - ta proukcja to połączenie filmu z grą akcji i błąkanie się po bezdrożach byłby ukatrupieniem całej akcji....

Mówisz że pad z 3' wyświetlaczem nawet dotykowym + panel dotykowy na tylnej ścianie podniósł by wartość pada do 600 zł ? Niezły żart :) Mp4 z 2' dotykowym wyświetlaczem + 2gb pamięci wbudowanej kosztuje 54 zł a na tym sprzęcie musi ktoś jeszcze zarobić. W tych czasach słabej jakości ekranik dotykowy kosztuje grosze więc albo robisz sobie jaja albo taki ekranik kosztował by 600zł -150(150 to cena orginalnego dualshocka) czyli 450 zł :). Przypominam że w tej chwili PS Vita kosztuje 675 zł !!!!! a w tej cenie kupujesz całą konsole. Człowieku zastanów się troche :P. Pad z małym ekranem jest jak najbardziej realny zwłaszcza po przedstawieniu koncepcji Wii u nintendo. Mogę się założyć że nawet tablet nintendo nie będzie kosztować więcej niż 500 zł.

A co do tego że Uncharted jest słabą grą to nie ulega wątpliwości. Bo co ta gra ma niby takiego fajnego ? fabuła jest ok (nic specjalnego na te czasy), zagadki są gorsze niż w grze sly z ps2 czy racheta (a są to gry dla dzieci), multi jest taki sobie i na chwilę, nie znam nikogo kto by grał jeszcze w multi uncharted 2, Strzelanina z tego żadna. Lokacje zamknięte (wąski korytarz i nic więcej). Grafika jest super !!!. Gra jest na jeden raz na max 10 godzi z czego część to przerywniki filmowe. Sorry ale to nie moja wina że gry pokroju Uncharted zostają grami roku.

A co do tego czy mam ps3 to chciałbym ci powiedzieć że kupiłem ps3 w dniu premiery aktualnie mam 13 lvl i 16 platyn, przeszedłem 1 uncharted na max (jeszcze przed tym jak wprowadzili trophy) mam też platyne w uncharted 2, a konto na ps3site mam założone 3 lata wcześniej niż ty czyli 2007 roku !!!. Gram również we wszystkie ważniejsze tytuły, dlaczego jeżeli są słabe ? ponieważ nic innego ciekawego nie ma a na gry pokroju Baldur's gate 1,2, planescape torment, Diablo 2, Sly, ratchet moge sobie pomarzyć ponieważ tworzenie takich gier jest jak widać za trudne w tych czasach. Chciałbym ci przy tym zaznaczyć że większość gier konsolowych na pc wyglądają jak wykastrowane np. dragon age czy mass effect !!!!.

Mam nadzieje tylko że ps4 pozwoli na tworzenie rozbudowanych ciekawych gier również z mocną grafiką. Fajne by było szersze zastosowanie myszki i klawiatury w fps-ach, strategiach i rpg-ach.

P.S proszę nie dawajcie mi bana już raz miałem :) ale nie mogę się zgodzić z tym że uncharted jest grą dobrą bo nie jest. Wystarczy zadać sobie pytanie czy wolałbym zagrać w uncharted 2 jeszcze raz czy demon's souls albo battlefield 2.

Ja obstawiam jesień 2013, mam nadzieję że nie tylko w Japonii.

Też tak myślę. Podejrzewam że premiera ps4 będzie w tym samym czacie na całym świecie bo wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży ps 3. USA xbox a PS4 japonia i europa. Więc nie sądzę aby sony pozwoliło sobie na olanie europy.

Myślę że w tej chwili jest dobry moment na spekulacje odnośnie tytułów startowych na ps4. Uncharted 3 wychodzi w 4 kwartale tego roku więc za 2-3 lata na następną część było by idealnie. GOW też może już powstawać. Ladnie wpasowała by się premiera Gran turismo 6 w sam raz za 2-3 lata jeszcze bardziej dopieszczona. Battlefield 4 zapewne pojawi się zaraz po premierze nowego klocka i ps4. Wygląda na to że ten rok jest przełomowy pod względem głośnych tytułów i exclusivów (same sony o tym mówi). Na dobrą sprawę 2012 rok jak narazie nie zapowiada się aż tak interesująco pod względem głośnych tytułów. A 2013 to prawdopodobnie rok nowej generacji. Popatrzcie również na GTA5 !!!! mamy 0 informacji, silnik gta 4 nie dawał rady na ps3 i kolcku. Fajnie by było gdybyśmy razem z zapowiedzią nowej konsoli dostali zapowiedz newego gta. Trochę się rozmażyłem :D.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz że pad z 3' wyświetlaczem nawet dotykowym + panel dotykowy na tylnej ścianie podniósł by wartość pada do 600 zł ? Niezły żart :) Mp4 z 2' dotykowym wyświetlaczem + 2gb pamięci wbudowanej kosztuje 54 zł a na tym sprzęcie musi ktoś jeszcze zarobić. W tych czasach słabej jakości ekranik dotykowy kosztuje grosze więc albo robisz sobie jaja albo taki ekranik kosztował by 600zł -150(150 to cena orginalnego dualshocka) czyli 450 zł :). Przypominam że w tej chwili PS Vita kosztuje 675 zł !!!!! a w tej cenie kupujesz całą konsole. Człowieku zastanów się troche :P. Pad z małym ekranem jest jak najbardziej realny zwłaszcza po przedstawieniu koncepcji Wii u nintendo. Mogę się założyć że nawet tablet nintendo nie będzie kosztować więcej niż 500 zł.

Ile kosztuje ps vita ?!! -haha-ja mam się zastanawiać ? 249 euro to 675 -proponuje zainwestować w kalkulator z instrukcją obsługi! Ta mp4 z dotykowym ekranem za 54 zł - weź się nie ośmieszaj -po pierwsze w tej cenie nic nie dostaniesz -nawet na allegro od ponad 100zł się zaczynają,druga sprawa to to iż taki sprzęt to bullshit .... Sony to wiodąca marka na świecie i miała by oferować najtańsze i mega awaryjne ekrany dotykowe?! A wracając do PS vita to ta konsola zarabia na siebie -poprzez niską cenę(za cholere nie jest to 675 zł!) znajdzie się na nią wieksza liczba nabywców ,a to bezpośrednio wpłynie na większe zyski z prowizji od twórców gier na ta konsolę, a pad niby jak ma zarabiać ?! -prowizja od ładowarki?! -Sony urąbało sloty na karty pamięci,porty usb a ty chcesz ekran dotykowy w padzie -haha -i zniech zgadne -ps4 ma kosztować nie więcej niz 675 zł ??:D Zapomniałem że pisałeś jeszcze o tylnym dotykowym panelu -ale nie ,nie skomentuje już tego....

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholerę zabijać Blu ray skoro wojna trwała przez lata i ten format skrzydeł jeszcze nie rozwinął

Czas zweryfikuje nasze przypuszczenia. Dodam tylko, że w momencie wypuszczania PS3 format DVD był najpopularnjeszym formatem zapisu audio-video na świecie i jakoś to nie przeszkodziło Sony wypuścić raczkujący BR. Nie zarabia się stojąc w miejscu z technologią, tylko trzeba ją pchać do przodu, bo ludzie mają to do siebie, że pragną ciągle czegoś nowego w życiu. Nowa technologia otwiera nowe okienko dla fabryk i rynków zbytu dla klas średnich i bogatych. A starą technologię kupują wszyscy biedniejsi (a koszt jej produkcji wynosi grosze - tak jak np. tony filmów DVD). Tak to się kręci :)

Do reszty się nie odniosę bo jest niedziela, szkoda nerw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze porównywanie konsol do pecetów to kolejna durnota która nasila sie coraz bardziej

Po drugie Blu-Ray to nie tylko PS3 z kulawym i prymitywnym napędem

PS4 jak i Xbox 720 bedą posiadały taki sam napęd BD zdolny do odtwarzania płyt w technologii CLV i CAV

Po czwarte może nie być nośnika w postaci płyty. Zniknie bo koszty są zbyt duże

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Za bardzo wybiegasz myslami w przyszlosc, tak jak Sony z ich planem 10-letniego zycia PS3 - technologia zap****** az sie kurzy i trzeba skupic sie na tym co jest tu i teraz, za rozsadna cene. M$ jako pierwszy wyskoczyl z next-genowa konsola, ktora nastawiona na 720p bo w owych czasach znaczna wiekszosc TV byla tylko 720p/1080i, i co tu duzo mowic, swietnie im to wyszlo. Wiec Sony z PS4 powinno sie skupic na 1080p, bo to bedzie standard przez kolejne kilkanacie, a moze i nawet kilkadziesiat lat - UDH w tych TV co maja po 100-150" nie maja prawa bytu na rynku z bardzo prostego powodu - 99.99% domowych uzytkownikow nie bedzie mialo jak w ogole wniesc taki TV do domu, 60-70" to jest absolutny max co zwykly Kowalski moze przepchnac przez drzwi. Do tego reszta multimediow jak TV, Internet, itd. - tutaj to nawet 720p nie jest jeszcze standardem, a gdzie dopero 1080p. Wiec jesli chodzi o podzeslpoly to PS4 powinno byc nastawione na 1080p, nic wiecej i nic mniej, ew. 2x1080p (3D), bo robiac teraz sprzet pod UHD gry beda wygladaly jak kolekcje HD z PS2, gdzie owszem, rozdzielczosc jest HD, ale grafcznie jest straszna bieda. Dyski holograficzne - Blu-ray wystarczy az nadto do PS4 - filmy FHD zajmuja zaledwie kilkanascie GB, a gry tak naprawde jeszcze mniej. Zamiast na pojemnosci plyt i jakis holograficznych nosnikach powinni sie skupic na szybkosci czytnika, bo najnowsze BDXL z pojemnoscia 100 lub 128GB, nie mowiac juz o wielowarstwowych BD o pojemnosciach 200-400GB, jeszcze przez wieeeeele lat nie zostana nawet w polowie wykorzystane, a tak naprwade predkosc czytnika "hamuje" PS3 - 2x to jak widac za malo do gier i trzeba duplikowac po kilka razy te same dane i/lub gry wymagaja czesciowych instalacji, takze gdyby SONY juz w PS3 zastosowalo przynajmniej dwa razy szybszy naped tj. 4x, to nie bylo by problemu i do dzisiaj zadna gra nie zblizyla by sie nawet do granic 25BD jednowarstwowej plyty.

Po czwarte może nie być nośnika w postaci płyty. Zniknie bo jest to nieopłacalne w produkcji

LOL, wlasnie dlatego od dluzszego czasu jedziemy na roznego rodzaju nosnikach optycznych - bo sa tanie jak barszcz, koszt wyprodukowanie obojetnie jakiej plytki to sa doslownie GROSZE, a porownujac wspolczynnik GB/$ to plyty deklasuja wszystkie inne rodzaje nosnikow.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy Napęd w PS3 to typowy napęd do odtwarzania mediów a nie gier.

Dlatego gry na PS3 maja po kilkanaście GB

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Za bardzo wybiegasz myslami w przyszlosc, tak jak Sony z ich planem 10-letniego zycia PS3 - technologia zap****** az sie kurzy

Zobaczymy. Wiem jedno. 10 lat temu graliśmy na CD- romach i kartridżach. Przez ten czas skoczyliśmy do BR. Premiera Władcy Pierścieni jako pierwsza obnażyła słabość tego nośnika, gdzie nieskompresowany film musi być podzielony na dwie płyty (sic!). Ba! Już Kojima narzekał na brak miejsca przy MGS4.

Jeśli PS4 ma korzystać z bezstratnej jakości, musi mieć większy nośnik. Dźwięk 9.1, i przypuszczam, że może nie obsługa UHD, ale Quad HD. Zdziwicie się jakie telewizory pojawią się w ciągu dwóch lat. Rozwój tej dziedziny rynku jest zastraszający i dynamika wzrostu jest jednostajnie przyspieszona, a nie stagnacyjna. Żeby true 3D w 1080p było możliwe tak jak mówisz, to już trzeba QHD, plus HDMI2. Takiego czegoś się właśnie spodziewam po PS4 (obsługi HD i QHD). Patrząc na historię dotychczasową ciężko przypuszczać, że Sony pójdzie na łatwiznę i wyda PS 3.5 tak jak wielu by chciało. Nie. To będzie nowa konsola ale z Cellem na pokładzie, tyle, że w konfiguracji 16 albo 21 rdzeniowej. Zbyt dużo zainwestowali w tą technologię, żeby z niej rezygnować. Ot tak sobie nie zburzą fabryk za miliardy dolarów. I nie spodziewałbym się np. 8 giga ramu. Jak będzie 2 to uznam to za sukces. Taka jest polityka firmy. Konsola nie może mieć nieograniczonych możliwości (choć mogłaby). Przyczyna tego jest prosta. Gry na konsoli muszą się nieprzerwanie sprzedawać. Muszą być ładne, proste i krótkie. Duże, rozbudowane gry są dobre na PC i to najlepiej z abonamentem. Na konsoli nie można uzależnić konsumenta od jednej pozycji, bo przestanie kupować inne. Przykre, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zweryfikuje nasze przypuszczenia. Dodam tylko, że w momencie wypuszczania PS3 format DVD był najpopularnjeszym formatem zapisu audio-video na świecie i jakoś to nie przeszkodziło Sony wypuścić raczkujący BR. Nie zarabia się stojąc w miejscu z technologią, tylko trzeba ją pchać do przodu, bo ludzie mają to do siebie, że pragną ciągle czegoś nowego w życiu. Nowa technologia otwiera nowe okienko dla fabryk i rynków zbytu dla klas średnich i bogatych. A starą technologię kupują wszyscy biedniejsi (a koszt jej produkcji wynosi grosze - tak jak np. tony filmów DVD). Tak to się kręci :)

Do reszty się nie odniosę bo jest niedziela, szkoda nerw :D

Może,ale popatrz na pojemności obecnych gier -po co większe nośniki skoro BD daje nawet do 400GB -rozdziałka się nie zmieni,dźwięk też już nie będzie więcej zajmował niż teraz -więc po co wprowadzać i promować nowy napęd -bo na pewno będzie to krążek - a jeśli nie to była by to mega głupota .... A wracając do DVD to podałeś właśnie powód zaprzeczający swojemu argumentowi -poprzedni format był mega popularny ,BD nadal nie może go przebić ...A czy wszyscy lubią nowości -ja tak,ale szczerze nalezę do mniejszości. Masy nie lubią zmian ,szczególnie jak bije to po kieszeni :D -a np filmy na BD tanie nie są .... 3D -też nowość a jednak mało kto z niej korzysta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem zdania, ze powinni zrobic konsole ktora tak jak dotychczasowe starczy na te 6 lat, ale bedzie to 6 konkretnych lat, gdzie od poczatku do konca gry beda (bez problemow) chodzily w 1080p, a nie jak obecnie, ze nie dosc ze sie pospieszyli to jeszcze mieli 10-letni plan, i w efekcie otrzymalismy ani to HD ani SD, tak jak mowilem - M$ lepiej przemyslal sprawe. Podsumowujac - teraz porzadne 1080p, a dopiero za ~6 lat QHD, i za nastepne ~6 lat UHD, IMO taka strategia duzo bardziej sie oplaci konsumentom jak i samej firmie, ale po strarach jakie Sony ponioslo na PS3 jestem pewien ze oni juz o tym wiedza ;)

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×