Skocz do zawartości
kill

Darksiders 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymalem z gra do konca. Na kompie w full detalach i full HD gra wyglada miernie, sam gameplay jest strasznie powtarzalny, idz tu, wskocz na deske, znajdz klucz, znowu poskacz po deskach, zabij grupke wrogow, skacz po deskach, skacz po deskach, przebiegniej sie po scianie, wskocz na kolejna deske, uzyj klucza na drzwiach i zabij bossa.

Po 5-6h wymieklem,osobiscie nie polecam. Za duzo skakania (w dodatku strasznie zrobionego, mozesz wskoczyc tylko tam gdzie masz deske ) a za malo walki (ktora w przeciwienstwie do elementow platformowych zostala swietnie zrobiona).

Stosując Twoją argumentację to seria Uncharted też jest słabą grą tylko z lepszą grafą - tam tylko skaczesz, strzelasz, skaczesz, strzelasz, skaczesz, strzelasz, strzelasz, strzelasz. W dodatku skakanie też jest strasznie zrobione, bo Drake łapie się tylko tych krawędzi, które przewidzieli twórcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne hejterskie posty pojawiały się przy pierwszej części. Potem nagle się okazało, że gra jest genialna. Dwójka to nie jest średniak. To gra, która będzie legendą. Przebiła jedynkę wielokrotnie i z czystym sumieniem i wieloletnim doświadczeniem mogę napisać, że stanie w kanonie gier swojego gatunku i to na najwyższym podium.

Ja wiem, że o gustach się nie rozmawia (a szkoda), ale ja nigdy nie napisałbym publicznie, że pizza jest niedobra tylko dlatego że mi nie smakuję. Po prostu czasami lepiej nic nie mówić...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując Twoją argumentację to seria Uncharted też jest słabą grą tylko z lepszą grafą - tam tylko skaczesz, strzelasz, skaczesz, strzelasz, skaczesz, strzelasz, strzelasz, strzelasz. W dodatku skakanie też jest strasznie zrobione, bo Drake łapie się tylko tych krawędzi, które przewidzieli twórcy :P

W kazdym Uncharted mam platyne, zas tej gry nawet nie skonczylem wiec jednak cos w tym musi byc. Ale skoro juz sie bawimy w debilne porownania to niech i tak bedzie, przylacze sie :). W Uncharted mam fajne historie, ktore mnie trzymaly zawsze przy ekranie, tutaj nie. w Uncharted moge wskoczyc w kazdym miejscu na jakas polke skalna, z obojetnie jakiej pozycji (wprost ukos etc.), w Darksiders jak mam polke skalna, moge wskoczyc tylko w miejscu w ktorej jest deska, skocze pol metra obok na te sama wysokosc, jego mosc Smierc nic nie zrobi. W Uncharted walka jak i elementy platformowe (ktore sa, powtarzam, przyjemne) sa wywazone, w Darksiders to co jest mniej przyjemne, robi sie jakies 70-80% czasu zwiedzania lochow.

Dodam jeszcze ze Darksiders 2 jest DRUGA gra ktorej nie skonczylem podczas calej tej generacji, kazda inna gra w jaka gralem (w tym DS1) zostala przezn ukonczona.

PS. Schemat "chodzisz/skaczesz, strzelasz/bijesz/zabijasz, biegniesz/jezdzisz" mozna praktycznie kazdej grze przylepic, liczy sie to, jak to jest zrobione, i czy jest to przyjemne, w Darksiders 2 moim skromnym zdaniem tak nie jest. To na prawde boli kiedy pan zycia i smierci sterowany przez gracza nie moze przeskoczyc przez 2 metrowa krate, by chwile pozniej wzbic na skrzydlach 100 metrow do gory, tudziez biec po scianach na boki tylko dlatego ze tutaj akurat gra nam na to pozwala.

@up

"Hejterzy", to chyba jedyne osoby ktore graly tutaj i po prostu swoja opinie wyrazaja, ja tutaj hejtu zadnego nie widze. Ot zwykle wrazenia po dluzszej sesji z gra, takich jest zawsze pelno w wielu tematach, i nie zawsze sa one przychylne.

PS. Jesli pizza ci nie smakowala to powinienes to jak najbardziej napisac, i dodac DLACZEGO ci nie smakowala. Gdyby ludzie mieli publicznie pisac same dobre rzeczy wstrzymujac sie od tych negatywnych, to jaki bylby tego sens ? Po co ludzie mieliby tu wchodzic, skoro mozna przewidzic jaki bedzie charakter wypowiedzi/opinii etc.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność sprawdzić wersję PS3 i w porównaniu do PC wypada niestety (technicznie, co niby nie powinno dziwić) gorzej.

Podtrzymuję plusy jakie wymieniłem na poprzedniej stronie, ale niestety dochodzi do nich kilka wad, które wpływają na ostateczną ocenę:

- sporo gorsza grafika: widocznie słabsze tekstury postaci, bledsze kolory - co razem daje nam np. w przerywnikach, grafikę rodem z gry typu "HD Collection" - szkoda, bo gra działa płynnie bez AA na naprawdę słabych PC.

- doczytywanie - na PC trwa sekundę, tutaj potrafi się nieco przeciągać co irytuje.

- spadki fps - większa walka, efekty specjalne czy nawet animowane na silniku gry przerywniki (które towarzyszą nam przez cała zabawę) potrafią zauważalnie zwolnić, co w przypadku walk morduje nieco dynamikę, a przerywnikom ujmuje uroku i często dramatyzmu.

Po namyślne zgadzam się również z wspomnianą wyżej wadą, mianowicie - mimo iż śmierć wydaje się mieć wiele wspólnego z małpa to jej skoki są dość sztywno wyliczone i tylko wyglądają na zwinne. W rzeczywistości już w 1, lodowej lokacji zdarzyło mi się spaść kilkukrotnie z powodu złego wycelowani skoku.

Reasumując moja liczbowa prognoza oceny dla Darksiders II w wersji PS3 to 8,5.

8,5 z racji, iż uniwersum tej serii mi odpowiada, a dawno nie grałem w przyjemnego "klona" Prince of Persia.

PS. wersja PC to dla mnie 9,5 - z racji braku większych problemów technicznych (poza słabą grafiką).

Noty wysokie, ale dla mnie zawsze styl stał ponad "liczbową" jakością grafiki, a Darksiders II stylem stoi ;)

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... Zapowiadało się z czego widzę bardzo dobrze a wyszło nie najlepiej :( . Szkoda gdyż miałem sporego moralniaka (i przy okazji nadzieję oraz oczekiwania) kupując sleeping dogs już teraz zamiast poczekać z miesiąc i kupić obie... Teraz widzę że jak stanieje można spokojnie się za nią zabrać (za 3/4 miesiące) i nie mieć wyrzutów (w końcu od teraz naprawdę następuje wysyp premer na najwyższym poziomie)... Szkoda, ten tytuł to tak naprawdę jedyna konkurencja dla wspaniałej serii legend of zelda ale widać że nie podołała a wielka szkoda (jedynce prawie się udało)...

ps. Myślałem że coś ze mną nie tak że już prawie wszyscy w to grali a mnie ominęła premiera (oj nie ładnie wy "piraty" jedne)...

ps2. obiecywano jakiś 3x bardziej rozległy świat i wielkość gry. Udało im się wywiązać z obietnic??

ps3. dla mnie najważniejsza jest fabuła + zagadki, czy są satysfakcjonujące??

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym Uncharted mam platyne, zas tej gry nawet nie skonczylem wiec jednak cos w tym musi byc. Ale skoro juz sie bawimy w debilne porownania to niech i tak bedzie, przylacze sie :). W Uncharted mam fajne historie, ktore mnie trzymaly zawsze przy ekranie, tutaj nie. w Uncharted moge wskoczyc w kazdym miejscu na jakas polke skalna, z obojetnie jakiej pozycji (wprost ukos etc.), w Darksiders jak mam polke skalna, moge wskoczyc tylko w miejscu w ktorej jest deska, skocze pol metra obok na te sama wysokosc, jego mosc Smierc nic nie zrobi. W Uncharted walka jak i elementy platformowe (ktore sa, powtarzam, przyjemne) sa wywazone, w Darksiders to co jest mniej przyjemne, robi sie jakies 70-80% czasu zwiedzania lochow.

Dodam jeszcze ze Darksiders 2 jest DRUGA gra ktorej nie skonczylem podczas calej tej generacji, kazda inna gra w jaka gralem (w tym DS1) zostala przezn ukonczona.

PS. Schemat "chodzisz/skaczesz, strzelasz/bijesz/zabijasz, biegniesz/jezdzisz" mozna praktycznie kazdej grze przylepic, liczy sie to, jak to jest zrobione, i czy jest to przyjemne, w Darksiders 2 moim skromnym zdaniem tak nie jest. To na prawde boli kiedy pan zycia i smierci sterowany przez gracza nie moze przeskoczyc przez 2 metrowa krate, by chwile pozniej wzbic na skrzydlach 100 metrow do gory, tudziez biec po scianach na boki tylko dlatego ze tutaj akurat gra nam na to pozwala.

@up

"Hejterzy", to chyba jedyne osoby ktore graly tutaj i po prostu swoja opinie wyrazaja, ja tutaj hejtu zadnego nie widze. Ot zwykle wrazenia po dluzszej sesji z gra, takich jest zawsze pelno w wielu tematach, i nie zawsze sa one przychylne.

PS. Jesli pizza ci nie smakowala to powinienes to jak najbardziej napisac, i dodac DLACZEGO ci nie smakowala. Gdyby ludzie mieli publicznie pisac same dobre rzeczy wstrzymujac sie od tych negatywnych, to jaki bylby tego sens ? Po co ludzie mieliby tu wchodzic, skoro mozna przewidzic jaki bedzie charakter wypowiedzi/opinii etc.

Tu nie chodzi o to, że krytykujesz, tylko o argumenty jakich używasz, bo te można przypiąć do 99% gier. Gra ma prawo Ci się nie podobać i ja to szanuję, ale Twoja argumentacja jest z d*py wzięta.

Ja nie wbijam na temat o Gran Turismo 5 i nie piszę, że gra jest słaba, bo się jeździ w kółko i nie mogę rozbić mojej fury, bo twórcy do jej modelu nie wrzucili zniszczeń

Edytowane przez look4z
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem sporego moralniaka (i przy okazji nadzieję oraz oczekiwania) kupując sleeping dogs już teraz zamiast poczekać z miesiąc i kupić obie... Teraz widzę że jak stanieje można spokojnie się za nią zabrać (za 3/4 miesiące) i nie mieć wyrzutów (w końcu od teraz naprawdę następuje wysyp premer na najwyższym poziomie)...

Też nie kupiłem SD czekając na D2, ale w PSS na dwóch wyjdzie pewnie po 100 zł za slot, więc tyle za gre na pewno zapłacę, nie czekając na obniżki wersji pudełkowej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... Zapowiadało się z czego widzę bardzo dobrze a wyszło nie najlepiej :( .

Ależ wyszło bardzo dobrze. Mamy nieco więcej zagadek, kreatywnej wspinaczki, a walka gdy się już pojawia jest bardzo szybka i efektowna. Myślę, że gra jest +/- w tym samym stopniu bliska Zeldzie co pierwsza część.

ps. Myślałem że coś ze mną nie tak że już prawie wszyscy w to grali a mnie ominęła premiera (oj nie ładnie wy "piraty" jedne)...

Nie do końca piraty ;) Swój egzemplarz mam w drodze, a wersję PS3 miałem przyjemność sprawdzić w pewnej redakcji (nie mogę niestety pisać kto puścił parę hehe).

ps2. obiecywano jakiś 3x bardziej rozległy świat i wielkość gry. Udało im się wywiązać z obietnic??

Pograłem koło 8h - świat jest duży - bywa pustawy, ale nie do tego stopnia by mocno to raziło. Lokacje często są monumentalne, a opuszczone ruiny w połączeniu z FENOMENALNĄ muzyką dają tajemniczy klimat.

Zresztą sam posłuchaj:

niemal tak magiczne, jak Atlantis II.

Przeszedłem tylko część głównej mapy, a dochodzą jeszcze inne lokacje na niej nieoznaczone. Do tego naturalnie mamy sporo do znalezienia, są zadania poboczne z fajnymi nagrodami, lochy, do których warto wracać z nowymi skillami itd. Śmiało można powiedzieć, że gra jest dużo obszerniejsa od poprzedniczki - nie tylko pod względem terenu.

ps3. dla mnie najważniejsza jest fabuła + zagadki, czy są satysfakcjonujące??

Fabuła rozkręca się początkowo dość mozolnie, ale jeśli polubiłeś to uniwersum powinna Ci się spodobać (wiem, że później jest dużo więcej dynamizmu). Zmianie uległa nieco jej prezentacja - mamy, prócz przerywników, możliwość prowadzenia rozmów w stylu prostego RPG. Dzięki temu możemy nacieszyć się w większym stopniu bardzo udanym angielskim voice actingiem.

Zagadki hmm nie są trudne, ale też nie jest to nic na zasadzie 1 dźwignia = 1 drzwi. SĄ LOGICZNE i dobrze przemyślane, a gdy już wpadniemy na klucz wszytko idzie gładko. Często rozwiązanie jest intuicyjne, ale np. by zdobyć dodatkowo opcjonalną skrzynkę pełną świetnego lootu trzeba pomyśleć nieco więcej. Moim zdaniem trzymają poziom i umilają grę. Co więcej w późniejszym etapie gry śmierć nabywa nowych umiejętności, które podobno wprowadzają kilka ciekawych twistów do zagadek. Sam wiele nie wiem, bo nie czytam spoilerów ;)

Btw. co do zakupu. Ja kupiłem w muve.pl, następnie zarejestrowałem się TU i voila - mam Sleeping Dogs za 100 zł.

Edytowane przez pan_satyros
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tylko część głównej mapy

[...]

Zagadki hmm nie są trudne

Ta "główna mapa" to dopiero pierwsza z wielu ;)

Później bywają takie zagadeczki, że siedziałem godzinę i drapałem się po głowie próbując dojść do rozwiązania.

W tej grze tutorial trwa 15 godzin. Ja rozumiem, że pierwsze wrażenia i w ogóle, ale widzę, że już kilka osób skutecznie zniechęciło się do zakupu, a szkoda, bo ominie je epicka gra. Pograjcie dłużej :)

Panowie, czy trzeba ograć "jedynkę," aby przystąpić do grania w Darksiders 2?

Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "główna mapa" to dopiero pierwsza z wielu ;)

Później bywają takie zagadeczki, że siedziałem godzinę i drapałem się po głowie próbując dojść do rozwiązania.

No faktycznie mogłem napisać 1pierwszej "głównej" mapy :)

Coś tam się o grze dowiedziałem od recenzenta, ale nie chcę tu pisać, bo po co sobie psuć zabawę z eksploracji świata.

Co do zagadek możliwe, że faktycznie te późniejsze są wyzwaniem, biorąc pod uwagę jakie umiejętności nabywa śmierć.

Moim zdaniem tytuł warty zakupu premierowego, i zdecydowanie pokrywający się z zapewnieniami twórców.

Tyle tylko, że jeśli ktoś spodziewał się klona God of War to może być zawiedziony - ta gra miała i ma zdecydowanie inne priorytety, co mnie osobiście cieszy.

Panowie, czy trzeba ograć "jedynkę," aby przystąpić do grania w Darksiders 2?

Nie trzeba, ale warto. (Masz na początku bardzo krótki wstęp, który nakreśla TYLKO główny problem 1 części - zrozumiesz oś fabuły, ale postacie i ich motywy pozostaną dla Ciebie obce).

Ja tydzień temu odświeżyłem sobie pierwszą część (kolejny raz) i nie żałuję tych 24h - teraz przynajmniej mogę delektować się w 100% odbiorem "dwójki".

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Broniłem się ale wlazłem tutaj poczytać co tam pleciecie. Czytam i czytam i podobnie jak Kill mam wrażenie że "już widziałem ten film!" Jedynkę opluwano w podobny sposób, po dłuższym czasie wielu odszczekiwało swoje słowa, innym zabrakło jaj aby przyznać się do bycia kretynem. Rozumiem że ta gra nie trafi w gust każdego, niemniej stwierdzam że niektóre opinie mogliście pozostawić dla siebie, lub chociaż wstrzymać się z nimi do czasu poznania gry, sorry ale 60 min z Darksiders to w porównaniu do innych tytułów jest jak włożenie płyty do napędu.

No ale cóż, byli tu tacy co besztali jedynkę po kilku minutach spędzonych z demem ściągniętym z PSN :wallbash:

Ja swojego Darksiders 2 dopadam dopiero dzisiaj, jeśli ilość gęsiej skórki będzie choć w połowie zbliżona do tej którą zaserwowała mi część pierwsza to spokojnie mogę powiedzieć że będzie to najlepsza gra jakiej dostarczył mi poczciwy rok 2012 :thanks:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdyby osoby besztające tutaj dwójkę napisały jaki był ich stosunek do jedynki. Ja sam mam kolegę, który o jedynce mówi, że to jest kolorowe gówno, w którym lata się jakimś klockiem i nawet nie ukończył gry, więc pewnie siłą rzeczy dwójka też mu nie podejdzie. Natomiast ciekawy jestem czy nie podeszła dwójka komuś kto jedynkę uważa tak jak ja za jednego z najlepszych slasherów tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że krytykujesz, tylko o argumenty jakich używasz, bo te można przypiąć do 99% gier. Gra ma prawo Ci się nie podobać i ja to szanuję, ale Twoja argumentacja jest z d*py wzięta.

Ja nie wbijam na temat o Gran Turismo 5 i nie piszę, że gra jest słaba, bo się jeździ w kółko i nie mogę rozbić mojej fury, bo twórcy do jej modelu nie wrzucili zniszczeń

Ewidentnie wiec nie zrozumiales o co mi chodzi. Podobnie jak i kill ktory "zlajkowal" twoj post. Sprobuje troche klarowniej, chodzi mi o to, ze rzecz ktora jest przez nas robiona przez gruba wiekszosc czasu, zrobiona jest okropnie, elementy platformowe w tej grze to kompletna PORAZKA, to jest moj argument ktory po 6 godzinach zabil moja chec do grania dalej w te gre. Nie dosc ze robimy to prawie caly czas, to jest to strasznie meczace, powtarzalne oraz do bolu oskryptowane. Skaczac ciagle do przodu, jedyną sluszną sciezką w jedyne sluszne miejsce w ktorym jest deska nie jest fajne (przynajmniej wg mnie). Moze ciezko to zrozumiec, stad ten twoj post o moim argumencie, jednak kiedy ludzie zagraja, moze spojrza na moj post nieco przychylniej :), bo poki co najglosniej szczekaja ci ktorzy w gre nie grali jeszcze, co jest smieszne troche. Rozumiem oczywiscie, byc fanem jedynki, czekac jak na zbawienie na nadciagajacy juz sequel, a tu bam, na 5 opinii 4 sa bardziej negatywne, mozna sie zdziwic i nie wytrzymac od napisania czegos opierajac sie TYLKO na materialach z sequela i uwielbieniu do czesci pierwszej, jednak skoro nie jest to opinia odosobniona, to moze cos w tym jednak jest ?

Zanim zaczniecie kamieniowac dalej te negatywne opinie to chociaz poczekajcie az dostaniecie gre w swoje rece i zagracie. Dla jakiegos porownania, napisze ze elementy platformowe w DS1 mi sie zdecydowanie bardziej podobaly i nie byly takie meczace po kilku minutach.

EDIT:

@up

Jedynke uwazam ze gre dobra i nic ponadto, przeszedlem bez wiekszych ekscytacji, jedynie ending pozostawil ogromne nadzieje co do sequela

3 jezdzcow na niebie w drodze aby pomoc bratu prowadzic wojne, WOW :o

ktory po pierwszych informacjach je juz zabil jesli chodzi o historie, liczylem na epicka wojne, kontynuacje watku z jedynki, nie dostalem tego, a szkoda, bo na prawde po endingu spodziewalem sie czegos wiecej.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej opinii dla niezdecydowanych :)

http://www.metacriti...ii/user-reviews

Strasznie słaba gra! ;)

To sa oceny graczy, ci jak wiadomo na mecie daja albo 10, albo 0 ;). Dziwi mnie tylko ze niektorzy wystawili ocene jeszcze przed tym jak gra w ogole sie pojawila w sklepach czy chocby torrentach :biggrin:. <- moj blad, zle spojrzalem w jednej zakladce.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia 9.2 to przeciętniak. Dobre gry zaczynają się od 9.6-9.7 :P

9.2 to średniaki ze słabą grafą, 9.6-.9.7 to przeciętniaki :P , dobre gry to tylko 10 :biggrin:

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7. Muzyka - zdecydowanie jest elementem który wzbudził u mnie zachwyt. Nie znam kompozytora, ale przypomina to trochę twórczość Jeremy'ego Soula (Morrowind, Oblivion, Dungeon Siege 1/2 etc.) Piękna sprawa, dawno moja ps3 nie wydawała z siebie takich świetnych nutek.

To Jesper Kyd, który stworzył muzykę m.in. do serii Assassin's Creed (soundtrack AC II to mistrzostwo świata !)

tutaj można posłuchać kilku utworów z Darksiders 2, a także z innych gier do których tworzył muzykę (po kilka utworów z każdej gry AC):

http://www.jesperkyd.com/

Edytowane przez mdag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai --> tak sobie myślę, że może nie jesteś targetem tej produkcji. Nie Twoje klimaty, nie ta kreska...sam nie wiem. Czasem jest tak, że po prostu gra nie pasuje i tyle. Ja na przykład tak się zawiodłem na GoW3. Pograłem kilka godzin i nigdy więcej do gry nie wróciłem. Po prostu mi się nie spodobała, ani świat, ani grafika...czarę goryczy przelały qte i level design. Moje największe rozczarowanie na PS3, a co dziwne wczoraj kupiłem za 15 zł Dante's Inferno i oderwałem się od konsoli o 4 rano :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×