Skocz do zawartości
KopaczK

Metro: Last Light

Rekomendowane odpowiedzi

METRO 2033 ominęło PS3 szerokim łukiem, ale jej kontynuacja trafi na japońską konsolę. Cieszy mnie ta informacja, gdyż jestem fanem książek spod znaku METRA. :)

336.jpg

157.jpg

239.jpg

429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalkerowych tematów nigdy wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki były rewelacyjne, jeśli gra będzie choć w połowie tak klimatyczna jak pierwowzór to biorę w ciemno. Słyszałem też, że ma powstać ekranizacja filmowa, no...no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś info nt. fabuły/ korelacji z poprzednią częścią?

Nie grałem w jedynkę i nie zagram raczej a nie chciałbym odpuścić takiego ciekawego post-apo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ludziska spekulują, że to będzie kontynuacja przygód Artema z pierwszej części gry, ale to nic pewnego. Podobno METRO 2033 fabularnie nie zachwycało, więc wiele nie stracimy. Chociaż zastanawiam się nad zakupem gry na PC.

P.S. sprawdziłem wczoraj jedną rzecz, która mnie zaniepokoiła. Pierwotnie METRO 2033 miało ukazać się na PS3, ale niestety tak się nie stało. Mam nadzieję, że tym razem twórcy dotrzymają słowa i faktycznie będziemy mogli zagrać na konsoli Sony. Po cichu liczę, że na E3 pojawi się zapowiedź spóźnionego portu części pierwszej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. sprawdziłem wczoraj jedną rzecz, która mnie zaniepokoiła. Pierwotnie METRO 2033 miało ukazać się na PS3, ale niestety tak się nie stało. Mam nadzieję, że tym razem twórcy dotrzymają słowa i faktycznie będziemy mogli zagrać na konsoli Sony. Po cichu liczę, że na E3 pojawi się zapowiedź spóźnionego portu części pierwszej. ;)

To by rozwiązało mój problem :thumbsup:

Kolejnym upgradom pieca do gier mówię stanowcze nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwszą książkę METRO ..... ale jakoś w grę chyba nie chciałbym zagrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie czytałem książki, ale grałem w pierwszą część gry i bardzo mi się spodobała. Ciekawa, klimatyczna, do tego świetnie wykonana. Jedynie wymagania sprzętowe, aby grać w wysokich lub bardzo wysokich detalach miała ogromne, no ale przy takiej grafice to w sumie nie jest dziwne.

Może tylko bossowie dawali się we znaki, poziom trudności był dosyć wysoki, pamiętam etap z przesadnie wytrzymałymi potworami w bibliotece lub najgorszy, z "glutami" w jakichś podziemiach.

Czekam z niecierpliwością na kontynuację :).

Edytowane przez Rainhaus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno METRO 2033 fabularnie nie zachwycało, więc wiele nie stracimy.

Podobno :sleep:

Ja gre przeszedlem 4 razy, 2 razy na Xboxie i 2 razy na PC, historia jest swietna i ciekawie opowiedziana (sa 2 zakonczenia), poznalismy kilka waznych postaci ktore pewnie pojawia sie w czesci 2iej, gra jesli chodzi o klimat to po prostu powala na kolana i daje pimp slapa na dzien dobry. Jak ktos ma mozliwosc niech lepiej zaopatrzy sie w 1 czesc bo straci na prawde godny polecenia produkt.

Licze tylko ze poprawia troche system obrazen i sekwencje skradankowe [w 1 czesci 80% gry mozna bylo zrobic po cichaczu zabijajac badz nie, niestety tylko 1 bron byla w miare skuteczna do takich akcji co odstraszalo ludzi do probowania zabawy w Sam'a Fishera - oczywiscie zadymy tez byly mile widziane].

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno. :P W kilku recenzjach pisano o tym. Wynikało to pewnie z faktu, że recenzentom podobała sie książka i mieli zbyt wygrowane oczekiwanie w stosunku do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie czytałem książki, ale grałem w pierwszą część gry i bardzo mi się spodobała. Ciekawa, klimatyczna, do tego świetnie wykonana. Jedynie wymagania sprzętowe, aby grać w wysokich lub bardzo wysokich detalach miała ogromne, no ale przy takiej grafice to w sumie nie jest dziwne.

Może tylko bossowie dawali się we znaki, poziom trudności był dosyć wysoki, pamiętam etap z przesadnie wytrzymałymi potworami w bibliotece lub najgorszy, z "glutami" w jakichś podziemiach.

Czekam z niecierpliwością na kontynuację :).

heh jak byś słuchał kolesia który z tobą wtedy szedł (chyba że rosyjskiego za bardzo nie kumasz ) to byś wiedział że te potworki w bibliotece lepiej omijać bo są bardzo wytrzymałe na obrażenia :thumbsup:

a pierwsza część była genialna

specjalnie dla tej gry kupiłem x boxa 360 i warto było

jak nie macie x-ów to polecam na pc

wiele wspólnego gra ma z książką

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Metro 2033 strzelanie nie sprawiało mi satysfakcji. Jest takie jakieś bezpłciowe. Nie jest to tylko problem Metro. Niektóre gry nie maja po prostu tego czegoś. Nie wiem jak to nazwać ? ... Gameplay

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie jak klimat w porównaniu z ksiązką? Bo książkę czytałem i bardzo mnie wciągneła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała Bogu, że nie nie tworzą sequela na bazie Metra 2034, bo była by ostra kupa. A tak to można pogratulować kreatywności, przeniesienie akcji tak wiele lat do przodu daje spore pole do popisu scenarzystom. Oby tego nie schrzanili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak byś słuchał kolesia który z tobą wtedy szedł (chyba że rosyjskiego za bardzo nie kumasz ) to byś wiedział że te potworki w bibliotece lepiej omijać bo są bardzo wytrzymałe na obrażenia :thumbsup:

Wsłuchiwałem się, a właściwie wczytywałem we wszystkie dialogi i rzeczywiście ten koleś coś takiego mówił. Sęk w tym, że ja się nawet te stwory starałem omijać, ale niekiedy się po prostu nie dało :P. Pamiętam, że co najmniej jeden

akurat nie spał tak jak reszta, tylko blokował przejscie dalej i chcąc, nie chcąc trzeba było się z nim zmierzyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj METRO 2033. O dziwo, gra całkiem nieźle przedstawia wydarzenia opisane w książce. Oczywiście jest to tylko zarys fabularny, ale zważywszy na to, że jest to FPS będący adaptacją prawdziwej cegły, to jest imho bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy multi będzie. Bo całkiem fajnie było by posztrzelać np. w co-op.

patryk1945.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Bardzo dobrze się zapowiada. Jedynka mi się podobała, a nowa część zapowiada się jeszcze lepiej. Ciekawi mnie warstwa fabularna. Liczę na ciekawą i wciągającą opowieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga część dema, pierwszą zamieścił kolega wyżej. :)

No cóż, widać nazistów, troszkę biegania tak jak w jedynce ale filmik nadal uświadamia, że gra będzie mocna. Będzie bitwa w przyszłym roku o miano najlepszej gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Może najlepszego FPSa, ale nie Gry Roku.Tak czy siak, gra zapowiada się nader smakowicie.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część dema.

Robi wrażenie, chociaż te dźwięki broni jakieś takie... dziwne "czi-ciag. czi-ciag"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część dema.

Robi wrażenie, chociaż te dźwięki broni jakieś takie... dziwne "czi-ciag. czi-ciag"...

W metro sa 2 rodzaje amunicji, niskiej jakosci produkowana w metrze i wysokiej jakosci militarna. O ile ta pierwsza brzmi slabo, ta druga juz kopie calkiem niezle :).

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda tych kulek na leszczy, bo stanowi jednocześnie walutę w Metrze.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda tych kulek na leszczy, bo stanowi jednocześnie walutę w Metrze.

W 2jce maja zrezygnowac z naboi militarnych jako waluty, wiec bedzie mozna bardziej poszalec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×