Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Solid HD Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Najpiękniejszy dzień w moim życiu! Szkoda, że brak jedynka MGS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem po cichu na newsa na e3 i doczekałem się:smile: Must have, zarówno dla tych co przeszli już kiedyś części z ps2 jak i dla młodszych stażem graczy. Bardzo boli brak jedynki, choćby w postaci vouchera na ściągnięcie z psn, ale i tak cieszmy się, bo chwila jest wielka! Mam nadzieję że w przypadku trójki zostaniemy obdarzeni normalną kamerą, t.zn taką, jaka była w MGS 3 Subsistence. W listopadzie to chyba będę ściany obgryzał, tyle dobrych tytułów :sweat:

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że przy zakupie MGS HD dostaniemy możliwość ściągnięcia jedynki.

Wiadomo, kupić i zamknąć się na tydzień w pokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przeszkadza brak MGS w zestawie - za mały piniądz można ściągnąć z PSN, poza tym wydaje mi się że ta gra, mimo że jest "sucharem" pod względem grafiki, nie potrzebuje absolutnie żadnego liftingu. Ten tytuł to klasa sama w sobie.

Dla mnie ta kolekcja to wydarzenie roku w kategorii "gry na ps3".

Najbardziej cieszę się z tego, że nie będę musiał pożyczać starej konsoli żeby, kiedy mnie najdzie ochota, zagrać sobie w najlepszą serię gier jaka pojawiła się na ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przeszkadza brak MGS w zestawie

A mi przeszkadza. Po cichu liczyłem na The Twin Snakes HD a tu lipa. Cieszycie się tak bardzo, a tymczasem połowa z Was pewnie krytykowała Raidena i pomstowała na Kojimę, kiedy wyszedł MGS2, a teraz wielka radość, kiedy jesteśmy robieni w trąbę. Owszem gra była dobra (jak wszystkie MGS'y), ale "jedynka" to kult, mistrzostwo, nie zapomniane chwile i sceny... Nintendo miało Ocarina of Time, PSX miał Metal Gear Solid - tak ja to widzę, choć to dwie totalnie różne gry, ale jednakowoż kultowe i cieszę się, że miałem przyjemność rozkoszować się oboma. Żeby nie było offtop - MGS3 miał swoje piękne chwile (choćby finałowy boss, a właściwie Boss...), Guns of the Patriots również (świetne spotkania po latach itd.) ale to MGS 1 zapoczątkował to wszystko i dał nam najwięcej przeżyć, rozterek i całe uniwersum postaci, dzięki czemu pozostałe części mogły zaistnieć i wnieść coś do tego uniwersum. Tymczasem w wydanym pakiecie olano tę najpiękniejszą i najwspanialszą grę w historii (tak, nie boję się tego napisać) konsol Sony.

P.S. nadal mam cichą nadzieję, że może wydadzą ją oddzielnie, choć będzie to naciąganie graczy na kasę, to lepszy rydz niż nic, wtedy i tak kupię, bo chcę przeżyć to jeszcze raz.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wszystkie HD collection to skok na kasę i nic więcej .

Podciągną tekstury do HD i koszą kosmiczną kasiorę .

Do tego tak jak piszecie brak 1 czyli gry od której wszystko sie zaczęło to kpina .(w SH tak samo)

I nic mnie nie obchodzi że trzeba było by tworzyć każdą teksturę od nowa a nie tylko podbic rozdziałkę .

Konami idzie na łatwiznę jak najmniejszym kosztem chce się nachapać .

Ja teraz sie bawię emulatorami Ps2 i gamecuba i uwierzcie mi że GoW collection na emu wygląda identycznie jak collection z ps3 .

Podbita rozdziałka i nic więcej .

Jak to ma byc prawdziwy collection to zestaw powinien wyglądać tak 1,2,3 i 4 w osobnym pudełeczku .

To nie jest prezent dla fanów serii to jawny skok na kasę, ja tego nie kupię (pożyczę od kolegi żeby przejść 3 wg mnie najlepsza część serii bok 1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz

Zgadzam się z Tobą w każdym zdaniu.

Bardzo cenię sobie serię MGS ale nie zamierzam inwestować w coś co już posiadam.

Brak MGS1 w tym zestawie to tak jak czytać książkę od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Cieszycie się tak bardzo, a tymczasem połowa z Was pewnie krytykowała Raidena i pomstowała na Kojimę, kiedy wyszedł MGS2, a teraz wielka radość, kiedy jesteśmy robieni w trąbę. ...

Ja jestem ta druga połowa. MGS2 jest rewelacyjny, właśnie dzięki Raidenowi. Jego udział w MGS4 także bardzo dużo wnosi. Z niecierpliwością czekam na Rising.

MGS z jakichś powodów nie znalazł się w kolekcji HD, może zbyt dużo czasu musieliby poświęcić na remake, może za dużo by to kosztowało, nie mam pojęcia i się nad tym nie zastanawiam bo mam go na dysku ps3.

Powtarzam moją całkowicie subiektywną opinię - cieszę się z tej kolekcji jak cholera, podobnie jak z GoW czy ICO bo nie mam ps2 a dzięki nim będę miał okazję odświeżyć niektóre tytuły a inne poznać, bo nie dane mi było w nie zagrać kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wymienił żeby pojawiło się Twin Snake's - chyba kolego nie grałeś w ten rimejk, bo powinnieneś wiedzieć że w tej grze znajdują się takie małe pierdółki jak np. figurki Mario, czy moment w którym Psycho Mantis pyta się Snejka czy grał w "the Legned of Zelda". Więc wątpie żeby Nintendo odsprzedało tą część, a szkoda bo grafika w niej jest po prostu rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wymienił żeby pojawiło się Twin Snake's - chyba kolego nie grałeś w ten rimejk, bo powinnieneś wiedzieć że w tej grze znajdują się takie małe pierdółki jak np. figurki Mario, czy moment w którym Psycho Mantis pyta się Snejka czy grał w "the Legned of Zelda". Więc wątpie żeby Nintendo odsprzedało tą część, a szkoda bo grafika w niej jest po prostu rewelacyjna.

No właśnie nie grałem, a chętnie bym zagrał i stąd mój post. Nie wiem też czemu widzisz problem w usunięciu figurek Mario i tego typu pierdół. I masz rację - szkoda. Jak już wspomniał akumatom - wydanie tej kolekcji bez jedynki to jak czytanie książki od środka. Poza tym każdy ma swoje własne podejście do tematu reedycji HD. Dla mnie MGS jest tak wspaniałą grą, że chętnie bym w nią zagrał jeszcze raz, ale właśnie z poprawioną grafiką, bo osobiście nie potrafię dziś już przekonać się do tej z pierwowzoru. Wracając jeszcze do The Twin Snakes - nawet niekoniecznie chodzi mi o wydanie dokładnie tej gry, ale skoro opłacało się Konami ją odświeżyć i podrasować grafikę dla Nintendo, to nie bardzo rozumiem, czemu nie mogą tego zrobić dla Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w MGS 3 -no i teraz w MGS4 ,szkoda że w tych grach nie ma polskich napisów -bo mnie na drukowanie stron z tłumaczeniem nie stać :D . "3" była super grą -jedna z moich ulubionych :) . Ciekawe ile ten zestaw będzie kosztował -oby nie więcej niż 150 zł . Zastanawia mnie też czy będzie dostępna od razu wersja do ściągnięcia na dysk konsoli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Moim zdaniem najważniejsza jest sama informacja, że w końcu pojawi się chociaż kilka części podciągniętych do HD. Sam fakt, że ma być w tej serii Peacewalker jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Z jednej strony zgadzam się z tymi, którzy mówią, że to "skok na kase", ale uważam, że czystą głupotą byłoby podbijanie pierwszej części do dzisiejszych standardów. Jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany całą serią od zera, to pomimo słabej grafiki wciągnie się i tak po uszy. Co więcej, skończeniu przygody na Shadow Moses z zapartym tchem i jeszcze większą ochotą zasiądzie do kolejnych, odnowionych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kolekcja wychodzi rowniez na Xboxa, mozliwe ze przez to czesc 1 nie zostala zawarta, cholera wie jaka to oni umowe kiedys sporzadzili czy cos w ten desen. Mi osobiscie brak jedynki nie przeszkadza, przeszedlem ja tyle razy ze znam na pamiec kazdy kat shadow moses, mi juz wystarczy. 2jka jest czescia najslabsza moim zdaniem, ale warto bedzie ja sobie odswiezyc. 3jka to oczywiscie czysty obowiazek, a peace walker mimo ze gra na PSP, rade daje wiec tez przejde ponownie, juz nie moge sie doczekac az trafi na polki sklepowe.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta kolekcja bardzo dobrze sprzeda sie na x360.

MGS 2 wyszedł na xboksa natomiast MGS 3 już nie

Plus Metal Gear Solid: Peace Walker daje mocny kop finansowy dla Konami od użytkowników kloca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - Peace Walker. Jak teraz muszą się czuć użytkownicy PSP których jednym z powodu kupienia konsolki było właśnie min. MGS ? Szkoda mi ich.

Wiadomo Konami odcina kupony i żądzą zysku wydaje swoje wszystkie produkty na wszystkie konsolę, no cóż takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :confused: Spodziewałem się że zrobią coś więcej niż sztuczne podbicie rozdziałki. Lipa na całej linii. Jestem naprawdę ciekaw, czy w trójce dadzą kamerę z subsistence. Jak nie, to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładna lipa .

Pace walker na 32 lcd full hd bedzie wyglądał tragicznie ale nawet nie chodzi o grafikę gameplay jest archaiczny i momentami wygląda to tragikomicznie .

2 i 3 zapewne będą wyglądac o wiele lepiej ale widac juz po raz kolejny że konami poszło na łatwizne i to nie bedzie dopieszczony na maxa produkt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :confused: Spodziewałem się że zrobią coś więcej niż sztuczne podbicie rozdziałki. Lipa na całej linii. Jestem naprawdę ciekaw, czy w trójce dadzą kamerę z subsistence. Jak nie, to...

A różni się czymś kamerka z MGS3 od MGS3 Subsistence ? A tak wgl jako fan serii, twierdze iż PW i PO (części z PSP) wgl nie pasują do uniwersum chociaż są powiązane dla Mnie to kompletnie inne gry i nie zagram w to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera w Subsistence jest taka jak np. w Splinter Cell ( bądź większości przygodówek z perspektywy 3 osoby), czyli pełnoprawne tpp z możliwością obrotu kamery. W każdym momencie można powrócić do widoku z oryginalnego mgs3 ale nie to najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie nawet, nawet - ta edycja to będzie coś w stylu GoW collection? W końcu będę miał okazję pograć we wcześniejsze, pewnie równie dobre odsłony tejże gry. Mam nadzieję, że jak to wyjdzie to będzie kosztować ~100 zł.

Ale SONY sobie znalazło sposób na wyciągnięcie kasy od klientów. Moim zdaniem to głupota, że nie można na każdej PS3 odpalić gier z PS/PS2 - dwójka to potrafiła. BTW może wyjdzie Gran Turismo Collection... thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×