Skocz do zawartości
Mac88

Rocksmith

Rekomendowane odpowiedzi

@dredsons

Jedną rzecz zauważyłem na filmikach. Nie jestem pewien jak jest domyślnie ale lepiej ustawić to dobrze, a mianowicie ustawienie gryfu na ekranie. Przestaw od razu na porządne ustawienie czyli struna E6 (ta w niższej tonacji, grubsza) ma być na dole ekranu a E1 (cieńsza) na górze. W większości filmików początkujący gracze mają nieprawidłowo czyli na odwrót. Zapis nutowy czy też tabulatory mają tak jak ja podałem. Złe ustawienie byłoby akurat jednym z tych złych nawyków wspomnianych wcześniej :)

oraz parę pytań:

1. Czy występuję jakieś opóźnienie, coś na zasadzie laga?

2. Jest dostępny zapis nutowy lub też tabulatory do danego utworu ?

@DJYano

Szkoda, że bliżej nie mieszkasz można by się ustawić na jakieś jam session. A bolące paluchy, schodząca skóra to trzeba lubić po prostu. Ale zauważyłem jedną rzecz, schodząca skóra z palców zależy od paru czynników, grubości strun, stanu strun oraz w mniejszym stopni stanu progów (przy częstych slide'ach). Im struna grubsza i starsza tym skóra częściej popękana. Im struna nowsza i cieńsza tym rzadziej. Aktualnie przerzuciłem się na lepsza gitarę, dbam o struny i bardzo rzadko dochodzi do problemów z paluchami, w sumie też testuje bardo dobre struny ale cieńsze, to już długi temat - jakie struny.

Przyznam się, że mi się podobał ten ból palców na początku nauki, znaczyło że dobry trening był :)

Edytowane przez Marcoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dredsons

Wielkie dzięki za info o dlc z psstore gdyż byłem pewien że będą one dostępne tylko po zalogowaniu na amerykańskie konto i głównie dlatego czekałem na europejskie wydanie, a tak to chyba od razu zamówię :) A te dlc kupowałeś przez amerykańskie pss store czy z poziomu gry?

EDIT

Mógłbyś jeszcze napisać co zawierał Twój exclusive?? bo ceny są bardzo różne np na allegro znalazłem tylko jedną ofertę za 470zł oO(gra+pasek do gitary) a na ebay.uk za 60 funtów

Edytowane przez Rathgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dredsons

Wielkie dzięki za info o dlc z psstore gdyż byłem pewien że będą one dostępne tylko po zalogowaniu na amerykańskie konto i głównie dlatego czekałem na europejskie wydanie, a tak to chyba od razu zamówię :) A te dlc kupowałeś przez amerykańskie pss store czy z poziomu gry?

EDIT

Mógłbyś jeszcze napisać co zawierał Twój exclusive?? bo ceny są bardzo różne np na allegro znalazłem tylko jedną ofertę za 470zł oO(gra+pasek do gitary) a na ebay.uk za 60 funtów

Moja wersja zawiera 3 Exclusive Pedals ,które nie są dostępne od początku z tego co czytałem na innych forach to odblokowujesz wraz z postępami w grze.Dodatki kupujesz z menu gry i US Store,drugie konto konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega wyzej ale ...

nie mozemy mylic GH z Rocksmith'em bo GH to czyste arcade ze "zblizonymi" zasadami gry na prawdziwej gitarze ... gralem na gitarze elektrycznej 8 lat i wczesniej na akustyku ze 2 i co ? biorac do reki "joystick" z GH radzilem sobie wysmienicie i po paru minutach gralem na hardzie konczac kawalki ktorych wczesniej nie gralem w gh ... wiec techniki i opalcowanie gryfu w prawdziwej gitarze tutaj pomaga do tego dochodza inne aspekty jak synchro obu rak i dloni ... ale tutaj nie bede sie rozwodzil na ten temat bo seria GH na to nie zasluguje i nie ma potrzeby znania terminologii gitarzysty ... co do rocksmith'a i zlych nawykow to nie sadze aby tak sie dzialo gdyz mechanika w tej grze jest identyczna z graniem na gitarze nota bene granie odbywa sie na gitarze ktora sobie zakupimy to tez ma odpowiednio bardzo duze znaczenie ... do tego dochodzi tryb amp gdzie mozna poznac efekty head'y comb'a itd mysle ze gracze z GH nie beda sie masowo przesiadac na rocksmith'a bo to jest za wysoka polka i takie mam wrazenie nie kazdy moze byc gitarzysta a ta gra na to kladzie nacisk i mysle ze w pojedynku nawet mega uber pro gejmerem z GH gitarzysta prawdziwy nawet nie pro kladzie takiego typa w rocksmith jedna reka ( ta gra napewno bedize naradzac zajebistych ogarniaczy anie mega naciskaczy z GH ) ... aby osiagnac sukces w tej grze trzeba bedzie spelnic mase zaleznosci ktorych w GH nie bylo wcale wystarczyly szybkie paluchy aby ogarnac te "AŻ" 5 guzikow ja znam przypadki gdzie ogarniecie tych 3 to byl max :) do tego tutaj dojda techniki tappingu pull off hammeringi i masa masa innego gitarowego "gowna" ktorego nie ogarnie zwykly zjadacz chleba ... do tego dojdzie fakt ze jedni posiadaja mega zajebiste wiosla ( jakies ibanezy fenderki ) a inni do gry beda kupowac tanie gowna po 200 300 pln z alledrogo.pl i bedzie placz zobaczycie ... do tego opuchniete paluchy z ktorych bedzie chodzila skora itd kazdy prawdziwy gitarzysta nie wazne czy byly jak jak czy grajaca caly czas potwierdzi moje slowa ... mimo to mam nadzieje ze gra odniesie sukces i bedzie masa fajnych kawalku do ogrania ...

edit : @dredsons mozesz podzielic sie wrazeniami dot. gry ?

jako przyklad daje

niech to bedize przestroga dla "PRO GEJEMROW" z GH to jest tak prosty kawalek ze srac sie chce a gosc pewnie porzucil swoje GH i kaleczy jak ja pierdole ( pewnie sprzedal juz dawno gre i "gitare" ) :)

Wszystko fajnie tylko po co ta ironia i drwina z tych którzy w serię GH grają? To chyba forum traktujące o grach? Jeżeli ktoś będzie chciał nauczyć się gry na "prawdziwej" gitarze zaloguje się na np. gitarzyści.pl. Przede wszystkim chodzi chyba o to żeby czerpać radochę z grania w GRY? Tak czy nie? Jeżeli komuś sprawia przyjemność granie w GH to co w tym złego? Piszesz tak jakby to było jakieś świętokradztwo... Nieważne czy skończę "Chemical Warfare" na expercie 100% czy "She Will Be Loved" na 3 gwiazdki. Dopóki mnie to bawi to będę GRAŁ i tyle.

A co do przechodzenia graczy z GH na Rocksmith to różnie z tym może być. Jednych odstraszy cena, innych granie na "prawdziwej" gitarze, ale zapewne znajdą się i tacy którzy będą się chcieli sprawdzić lub po prostu dobrze bawić. Jak z każdą grą - nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z alien666. Ja pomimo tego że zaczynam brzdękać na prawdziwej gitarze to nadal mam kilka GH i RB i nie zamierzam ich sprzedawać bo czasami lubię do nich wracać. Jeśli chodzi o Rocksmitha to myślę że jeszcze bardziej zmotywuje mnie do gry na prawdziwej gitarze lub po prostu dostarczy podobnej radochy z gry co GH z tym że będzie łączyć przyjemne z pożytecznym. Zamówienie już złożone, więc za ok tydzień sprawdzę czy moje oczekiwania choć po części się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja zawiera 3 Exclusive Pedals ,które nie są dostępne od początku z tego co czytałem na innych forach to odblokowujesz wraz z postępami w grze.Dodatki kupujesz z menu gry i US Store,drugie konto konieczne.

Jak tam z lagiem ? szukając właśnie nowych informacji odnośnie wersji na Europę znalazłem informacje o patchach minimalizujących lag, więc pewnie tuż po premierze mieli problem z lagiem. O wersji na Europę wciąż cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam z lagiem ? szukając właśnie nowych informacji odnośnie wersji na Europę znalazłem informacje o patchach minimalizujących lag, więc pewnie tuż po premierze mieli problem z lagiem. O wersji na Europę wciąż cicho.

Nie zauważyłem żadnych opóżnień w grze.Podczas pierwszego odpalenia pobrało aktualizację,która mogła rozwiązać wcześniejszy problem.

@Rathgar gdzie zamówiłeś swoją grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dredsons

Zamówiłem z angielskiego ebaya za 60 funtów od sprzedawcy z Kanady z darmową przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dredsons

Zamówiłem z angielskiego ebaya za 60 funtów od sprzedawcy z Kanady z darmową przesyłką.

@Rathgar cena zachęca,czytałem na forum odnośnie Real Tone Cable podobno czasami się pierniczy,ktoś pisał że po dwóch godzinach grania kabelek padł, oby trafił się Tobie sprawny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko po co ta ironia i drwina z tych którzy w serię GH grają?

kolego zadna ironia sam napieprzalem i jesli mam ochote to dalej napieprzam w gry z serii GH ... ja chcialem tylko powiedziec ze to nie jest to samo ... to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko a mianowicie

Czy jeżeli kupie grę ze stanów to będę mógł korzystac z DLC europejskiego kiedy gra zostanie wypuszczona w europie?

Bo piosenki, które są w grze z pewnością na pewien czas mi wystarczą, więc ze ściąganiem nowych mógłbym po prostu poczekac aż gra zostanie wydana w europie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie nikt Ci nie udzieli z pewnością odpowiedzi twierdzącej, bo tego nie wie nikt. Jednak doświadczenie pozwala przypuścić, że nie będą działały, dodatki są zazwyczaj do konkretnych wersji oznaczonych numerami na pudełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłoby tak pięknie :)

Ciekawe kiedy pojawią się jakieś konkretne informacje na temat premiery w europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zacząłem interesować się tym tytułem. Mam pytanie, czy kupowanie taniego elektryka na allegro + tej gry to dobry pomysł dla gościa który o gitarach nie ma żadnego pojęcia, ale chciałby się nauczyć? Troszkę mi szkoda na droższą gitarę, bo nie wiem czy mi się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi będą pewnie różne ale ja na twoim miejscu kupiłbym raczej tanią gitarę na początek.

Dobra gitara to dośc duży wydatek a nie wiadomo czy będziesz na niej później grał. Tanie gitary z allegro mają więcej wspólnego z deską niż z instrumentem muzycznym, ale sam na takiej zaczynałem się uczyc i jakoś grac się dało. Jak ci się nie spodoba to przynajmniej nie będzie ci szkoda odłożyc jej w kąt, jednak jeżeli postanowisz kontynuowac naukę to radziłbym rozejrzec się za lepszym sprzętem. Ogólnie rzecz biorąc grze wszystko jedno czy grasz na gitarze za 300 czy za 10 000 zł.

Pozdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Myfonick

Mam tą grę od paru dni i śmiało mogę ją polecić, chociaż koszt jest niemały zwłaszcza że musiałbyś kupić gitarę. Jeśli już tanią na początek to najważniejsze by dobrze stroiła i tyle, do Rocksmitha będzie ok przynajmniej tak mi się wydaje. Warto odwiedzić stronkę http://gitarzysci.pl/ , jest tam wiele tematów dotyczących kupna np. tańszych gitar , bo na ślepo zwłaszcza taniej gitary bym nie kupował.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpowiedzi będą pewnie różne ale ja na twoim miejscu kupiłbym raczej tanią gitarę na początek.

Dobra gitara to dośc duży wydatek a nie wiadomo czy będziesz na niej później grał. Tanie gitary z allegro mają więcej wspólnego z deską niż z instrumentem muzycznym, ale sam na takiej zaczynałem się uczyc i jakoś grac się dało. Jak ci się nie spodoba to przynajmniej nie będzie ci szkoda odłożyc jej w kąt, jednak jeżeli postanowisz kontynuowac naukę to radziłbym rozejrzec się za lepszym sprzętem. Ogólnie rzecz biorąc grze wszystko jedno czy grasz na gitarze za 300 czy za 10 000 zł.

Pozdr

@Myfonick, @Dębal

Nie zgodzę się do końca, gitara za 300 zł może mieć tyle wad, że będzie Ci tylko stroiła w jednym miejscu, tam gdzie będziesz akurat ją stroił. (krzywy gryf, klejenie, zjechane progi, można wymieniać i wymieniać) Tania gitara tak, ale najlepiej taka z optymalnym przelicznikiem cena/jakość. proponuję nie allegro a sklepy, które aktualnie maja naprawdę bardzo dobre ceny, a czasem i mniejsze od allegro. Ragtime opolski, gdy podaję im cenę na allegro, proponują mi niższą. A między gitarami za 300 a 10 000 jest przepaść. (szczególnie między tymi za 200 a 2 000 zł) Ostatnio akurat miałem w rękach Petrucciego gitarę :)

Druga sprawa, gitary to nie gry, tak szybko nie tanieją. Starsze niektóre modele nawet z czasem zyskują na cenie. Więc ja bym proponował wydać około 500 zł na pierwszą gitarę, odsprzedanie jej za 400 zł nie powinno być problemem, chyba że mocno się wczujesz w granie i zaczniesz nią rzucać, grać zębami, zrywać struny itd itp :)

Oczywiście możesz trafić na jakąś okazję i dorwać używaną, w fajnej cenie, tak jak kolega napisał 300 zł, ale polecałbym odbiór osobisty i sprawdzenie jej z kimś rozeznanym w temacie.

Ostatnia sprawa, jeżeli chcesz tylko i wyłącznie spontanicznie kupić gitarkę, nie miałeś nigdy dużego zapału do gry, to fakt najtańsza jaka może być, bo i tak pewnie nie będziesz grał. Ja zaczynałem od akustyka za 50 zł, tylko po to aby sprawdzić czy będę wciąż, po pewnym czasie, zainteresowanym graniem, bo przekonany nie byłem :). Po niecałym roku przyszedł czas na elektryka w podanej powyżej cenie.

@Myfonick, widzę po avatarze Metallica, od nich zaczynałem naukę na gitarze, prócz samej gry Rocksmith, granie ich utworów da Ci dużą frajdę. :) jak będziesz miał problem z ich utworami pisz na prv, pomogę.

Edytowane przez Marcoch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę się rozpędziłem z tym porównaniem 300 zł a 10 000 zł :P Jednak mi właśnie chodzi o to, że z tego co ja zrozumiałem chłopak chce kupic gitarę tylko z powodu tej gry a wiedząc jaka frustrująca jest nauka istnieje duża szansa, że zrezygnuje. Ogólnie najtańsze gitary mogą miec nie tylko problem ze strojeniem, ale także z wykonaniem co może przeszkadzac podczas gry (np. wystające progi które mogą pokaleczyc ręce a ta przypadłośc jest nagminna wśród najtańszych instrumentów). Tak jak Rathgar także polecam ci wejście na http://gitarzysci.pl/ znajdziesz tam informację, które z pewnością pomogą ci w zakupie.

Pozdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitar z allegro nie ma co kupować, natomiast w sklepach muzycznych za 500-600 zł można kupić całkiem przyzwoite wiosło na początek, a tym bardziej z przeznaczeniem do rocksmitha:) najpopularniejszymi i całkiem dobrymi w tej cenie są Washburny: RX 12, WIN 14. Od siebie mogę polecić natomiast Jay Turser JT 50, jak za tą cenę rewelacja:) a czego byś nie brał pamiętaj o stałym mostku, przy tej cenie nie ma innej rozsądnej opcji;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitar z allegro nie ma co kupować, natomiast w sklepach muzycznych za 500-600 zł można kupić całkiem przyzwoite wiosło na początek

500-600 zl za nowke w sklepie to nie bedzie nic ciekawego, ale jesli taki mamy tylko budzet to polecam wlasnie kupic uzywke na allegro. Bedzie to calkiem przyszlosciowy zakup i mysle, ze na 2-3 lata taka gitara styknie. A jak skill podrosnie, kasy sie nazbierze to mozna myslec o lepszym sprzecie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Jak tylko uzbieram troszkę kasy (trochę to potrwa, bo chciałbym zobaczyć Metallicę i może Slayera :P) to kupię jakąś używaną gitarę za ~500pln. Jeszcze raz wielkie dzięki :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używkę wiadomo, że lepiej ale musi być ona w dobrym stanie, najlepiej jakby ktoś doświadczony mógł ją przetestować przed zakupem. Osobiście bym nie zaufał w tej sprawie prywatnemu sprzedawcy.

Ja nie pisałem, że te gitary są super, ale są na pewno wystarczające na początek i nieporównywalnie lepsze od allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do osób posiadających tą grę:

1. Co z tą produkcją - zero wiadomości, w ogóle była premiera w Europie?

2. Czy jeśli nie mam pojęcia o grze na gitarze - mogę się nauczyć grać dzięki tej produkcji ?

3. Dlaczego ten real tone usb jest aż tak drogi ?

4. Dlaczego gra znikła z amazon.co.uk ?

5 Jak oceniacie grę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. maj 2012

2. tak

3. bo akcesoria kosztuja - kazde

4. nie wiem

5. interesuja cie odpowiedzi sybiektywne :) ? pomysl czego ty oczekujesz od gry ...

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w media markt podobny produkt do Rocksmitha, gitara na USB do PC. Niestety nazwy nie zapamiętałem (Guitar USB coś w tym stylu). Ktoś testował ten produkt ? Jak wypada na tle Rocksmitha?

@DJYano

Skąd masz informacje o maju 2012? rozwiązali problem z nazwą ? (podobno to był jeden z problemów opóźnienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×