Skocz do zawartości
Mac88

Rocksmith

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wybór pieca zaprawde powiadam :)

A co do wynagrodzenia to obstawiam że będzie to jakieś jedno z dostępnych już DLC...ale znając życie to wynagrodzenie wliczone będzie w cenę tylko że powiedzą nam że tak naprawdę nie jest...

Taki apropo gitar do Rocksmitha...musicie mieć taką która stroi...ponieważ przed każdym kawałkiem jest automatycznie odpalany tuner który sprawdza cz macie wszystko ok...jeżeli nie dacie wtedy rady nastroić dobrze gitary lub nie będzie sama z siebie trzymała stroju to wtedy możecie mieć problem z pograniem...

Polecam też od razu pobranie wszystkich patchy do gry ( w sumie jednego )...podobno poprawia jakieś tam błędy i pomaga tym którzy mają video/audio laga... niektórzy się skarżyli że mimo że grają kawałki w dobrym timingu to dźwięk jest opóźniony...ja osobiście tego nie miałem...

Lag nie jest możliwy do poprawy, patch po prostu delikatnie opóźnia program, dostraja (wizję oraz program wychwytujący rytm opóźnia). PS3 to nie profesjonalna karta dźwiękowa, będzie lag, pytanie jest jak duży? Sporo czytałem na ten temat na forach, znalazłem też newsy że gra miała odnieść ogromny zysk finansowy ale tak dobrze się nie przyjęła ze względu na lag. (niestety nie podam linku, to było dość dawno) Zobaczymy przy szybkich solówkach, jak potestuję od razu się wypowiem bo na razie piszę to co wyczytałem.

EDIT: Snipe_PL a co do piecyków zobacz też sobie spidera line6 :)

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym...ja żadnego laga ani nic nie zauważyłem...dosłownie w tej samej chwili co szarpnę strunę słychać dźwięk z tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem tylko czy gra nie sprawi problemów w przypadku gitary leworecznej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...w końcu gitara to gitara...ogólnie jest wykonana tak samo...po prostu lewo ręczna jest odwrotnie a nie jakoś dziwnie zrobiona...leworęczne też obsługuje...nawet jest chyba opcja na początku do wybrania ręki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedy gra wychodzi w europie?

Mam gitarę jednak leży nieruszana z 3 lata, i pytanie czy warto w grę zainwestować.

Nie liczę, że będę po graniu w RS jakoś specjalnie wymiatał, tylko czy gra nie jest denna i szybko nie wyląduje na półce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi w połowie września

gra wyszła już jakiś czas temu w US więc jak mniej więcej wygląda można poczytać w recenzjach.

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/rocksmith

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowi i Panie...po przeżuciu wszystkiego co ma rocksmith do zaoferowania mogę śmiało wyrazić pełną opinię...

POCZĄTKUJĄCY GITARZYŚCI NIECH TRZYMAJĄ SIĘ OD TEJ GRY Z DALEKA ! ! !

Powody:

-gra sama skaluje nierówno poziom utworów...zagrasz na najniższym poziomie dobrze kilka nutek to potem masz ich 2x...ale to nic po zagraniu 2x tylu nutek dobrze ma się ich od zawalenia i nie wiadomo gdzie łapę położyć...

-gra pokazuje "co i jak" ale dokładnie nie uczy...

-gra z góry zakłada że umiesz już skakać po kolorowych strunach + progach więc poziom każdego kawałka jest od największego jaki się uzyskało w poprzednim...czyli...jeżeli na single note udało Ci się zagrać łatwy kawałek na 70% to nastepny Slayer zacznie się właśnie od poziomu 70%...

To teraz dla całej reszty gitarowej braci która już ma trochę za sobą...można pograć ale więcej się zaczniecie denerwować niż cieszyć...a to tylko z jednego głupiego powodu...ta gra ma masakrycznie skopane pokazywanie co trzeba nacisnąć w danym momencie...czasami nie idzie rozróżnić czy trzeba walnąć dźwięk F#,G czy G#...

Tak samo z akordami...niby coś tam pokazuje ale nie widać dokładnie czy dobrze łapiemy...szybkie przeskakiwanie zazwyczaj kończy się pokazaniem przez grę strzałem w lewo,prawo,górę lub dół...

Nie mówię że gra jest do bani...ponieważ jest bardzo dobra i chyba najlepsza z gier muzycznych...alee można na niej strasznie zjeść zęby...

Więc radzę dobrze się zastanowić przed kupnem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra jest dobra nawet dla początkujących, zwłaszcza jesli ktoś nie kożysta z lekcji gry na gitarze. Świetnie uczy orientacji na gryfie, wiadomo że z początku jest ciężko trafiać w odpowiednie progi nawet grając na jednej strunie, ale jeśli ktoś będzie w miarę regularnie ćwiczył to po paru dniach powinno być coraz lepiej. To że gra skaluje sama poziom jest dla niektórych bolączką, ale nawet jeśli podniesiesz poziom danego utworu a np po jakimś czasie będziesz mieć problem z jego zagraniem, gra stopniowo będzie odejmować dźwięki, do poziomu na którym dobrze sobie radzisz. Minusem jest tutaj raczej szybkość podnoszenia poprzeczki, powinna być jakaś regulacja szybkości z jaką dodawane są nowe elementy utworu, bo żeczywiśce czasem chciałoby się dłuże pograć tylko z tymi dźwiekami kóre już dobrze opanowaliśmy, a gra już dorzuca kolejne i kolejne co może powodować frustracje.

''-gra pokazuje "co i jak" ale dokładnie nie uczy...'' No ale pokazuje i to dość dobrze, więc to już raczej od nas zależy jak szybko i czy wogóle się danej rzeczy nauczymy.

Jakby nie było to wiele zależy od podejścia samego gracza, i masz rację pisząc że ktoś się może zrazić do tej gry, zwłaszcza jeśli oczekuje się cudów po jednym dniu gry, natomiast jeśli ktoś zawsze myślał o gitarze i jest w stanie poświęcić regularnie trochę czasu na grę, to raczej na pewno będzie zadowolony. Decyzja zakupu na pewno nie jest łatwa zwłaszcza jeśli ktoś nie posiada gitary, wtedy jest to już spory koszt dlatego trzeba dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Edytowane przez Rathgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coraz wiecej osób grała w grę :) więc spytam o ważną rzecz, jak z lagiem przy szybkich solach ? (dla przykładu flight of the bumblebee 160-180 BMP). Jak już pisałem PS3 nie posiada karty muzycznej z najwyższej pułki więc musi być lag, pytanie jak duży. Testował ktoś grę kto już sporo gra na gitarze? (chociaż pare zespołów, >6 lat gry itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich bassmanów ;D dodali oficjalnie opcję grania na bass'ie :) razem z nowym patchem 1.0.3 :) tylko nie wiem czy trzeba za to DLC zapłacić jednorazowo czy nie...

@up...ja nie widzę żadnego laga a jestem na ten temat strasznie wyczulony...niby dali kartkę która te lagi ( dla tych co mają ) minimalizuje...no i patche wydali co to poprawiają podobno...

A tak...razem z nowym patchem pokazali wszystkim cheaterom "fakera"...od teraz w guitarcade nie można robić pauzy więcej niż 3x ponieważ potem wynik nie liczy się do leaderboard'ów...skończy się nabijanie 100,000,000,000 na chociażby ducks...

Niestety nie poprawili nic w kierunku skalowania poziomu...dalej z poziomu 3/4 nutek na takt jest przeskok na masę więcej bez żadnego przygotowania...

Może kiedyś dadzą opcję nie dla noobów albo pro...tylko dla normalnych graczy...

A tak zauważyłem pewien błąd przy graniu kawałka soundgarden...mimo że gra pokazuje że trzeba nacisnąć 3 próg to musimy naciskać 2 ponieważ inaczej nic nam nie zaliczy...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem waszego złego nastawienia do ustawiania przez gre poziomu, ponieważ jest opcja "najnizszego poziomu" oraz "najwyzszego" ktory to albo dodaje coraz wiecej bardzo szybko albo czeka zanim cos doda. Może nie zauwazyliscie tego w opcjach gry bo doszlo to z jakims patchem i sam kiedys bylem w szoku.

Ze swojej strony bardzo polecam gre nawet dla bardzo poczatkujacych graczy, ktorzy nie mysla ze poswieca na nauke mniej czasu niz przy normalnym trybie nauki. Warto pograc poniewaz sam doslzifowalem swoja szybkosc na gryfie i precyzje, najbardziej intryguje mnie tryb multiplayer ktory sprobuje juz w polowie pazdzierniki i moi znajomi zakupia gre.

Chciałem jescze spytac jak uważacie wygladac bedzie DLC na wersji Rocksmith PC ? A takze jak bedzie wygladal lag ktory bedzie juz zalezal od sprzetu prawda ?

Edytowane przez matix27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryk, Elektro-akustyk/klasyk i bassowe już też :) + mikrofon z usb jak ktoś chce śpiewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tej gitary jakąś porządną...ale jako że dodają ją do gry i jest za 400zł z grą to można brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tej gitary jakąś porządną...ale jako że dodają ją do gry i jest za 400zł z grą to można brać...

Napewno lepsza niż dodawany w zestawie Gibson Epiphone Les Paul Junior,mówię tu nie tylko o jakości ale i o wartości na rynku.Za 499zł to raczej gitary tej nie kupisz a tu masz jeszcze grę,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dobrej gitary z rocksmithem nie kupisz za 500zł...ale jakbyś miał tylko na gitarę 500zł to spokojnie kupisz lepszą od tej...mimo wszystko jak ktoś chce tylko do grania w rocksmitha to można brać śmiało...inaczej odradzam...i fakt LP Junior jest jeszcze gorszy od tej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już oficjalnie można kupić Rocksmith'a w naszym kraju :) cena 260zł ( gra + kabel ).

Dostępne też są DLC na PSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z DLC...kupiłem sobie Megadeth i w grze tego nie ma...tak samo jak odpalam sklep z poziomu gry to pokazuje ze nic nie mozna kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QTRaCeGuitar

Na pewno nie przeoczyłeś tych utworów? Kiedyś ściągnąłem darmowe dlc z psn us i też na pierwszy rzut oka myślałem że ich nie ma, dopiero później je znalazłem. No chyba że europejski sklep coś szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z DLC...kupiłem sobie Megadeth i w grze tego nie ma...tak samo jak odpalam sklep z poziomu gry to pokazuje ze nic nie mozna kupic...

Masz wersje gry z USA? Więc pewnie nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×