Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mówimy o obecnej sytuacji po końcówce 6 sezonu to tak. Ja miałem na myśli sam początek książek i serialu. Wtedy faktycznie było dużo pretendentów do tronu faktycznie mających do niego prawo. Całość była świetnie przemyślana. Teraz kadra się przerzedziła i emocje nieco mniejsze.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malpka napisał:

Jeśli mówimy o obecnej sytuacji po końcówce 6 sezonu to tak. Ja miałem na myśli sam początek książek i serialu. Wtedy faktycznie było dużo pretendentów do tronu faktycznie mających do niego prawo. Całość była świetnie przemyślana. Teraz kadra się przerzedziła i emocje nieco mniejsze.

No nie do końca żaden Lannister i Baratheon prawa do żelaznego tronu nigdy formalnie nie miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert Baratheon był królem. Prawa do tronu miały jego dzieci z Cercei, które oczywiście nie były jego, ale nikt o tym nie wiedział. Z Lannisterów Cercei jako wdowa po nim. Oczywiście te prawa są grubymi nićmi szyte. Jednak z historii wiemy że słabsze przesłanki były powodem do roszczeń i wojen.

I to w Grze podoba mi się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, malpka napisał:

Robert Baratheon był królem. Prawa do tronu miały jego dzieci z Cercei, które oczywiście nie były jego, ale nikt o tym nie wiedział. Z Lannisterów Cercei jako wdowa po nim. Oczywiście te prawa są grubymi nićmi szyte. Jednak z historii wiemy że słabsze przesłanki były powodem do roszczeń i wojen.

I to w Grze podoba mi się najbardziej.

Jakie miał prawa?  Wytłumaczę ci to najbardziej łopatologicznie jak to tylko możliwe ...

Powiedzmy ze żyjesz w czasach Piastów , zabijasz Władysława Łokietka , ale jego syn ucieka i gdzieś sobie żyje , a ty siadasz na tronie . Kto ma prawa do tronu? Ty czy Kazimierz Wielki?

Rozumiesz? Nie bez powodu rebelia Roberta nazwana została Wojna Uzurpatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Elliot778 napisał:

Jakie miał prawa?  Wytłumaczę ci to najbardziej łopatologicznie jak to tylko możliwe ...

 

W żyłąch Roberta płynęła krew Targaryenów. Stąd jego prawo do tronu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, malpka napisał:

W żyłąch Roberta płynęła krew Targaryenów. Stąd jego prawo do tronu.

Dalej prawa do tronu nie miał żadnego zwłaszcza że żyje Danka , Jon i uwaga duży spoiler najprawdopodobniej brat Danki, Aegon  i jeśli Młody Gryf jest tym za kogo się podaje to on ma największe prawa do tronu od samego początku :)

Swoją drogą ciekawe czy rusza ten wątek w kolejnym sezonie czy w serialu go oleja , bo jest to raczej dość istotna kwestia ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć w żyłach współną krew z władcą, to o wiele za mało, by mówić o prawie do tronu. Chyba że zaznaczy się, że X jest, którymś tam w kolejce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lipalipski napisał:

Mieć w żyłach współną krew z władcą, to o wiele za mało, by mówić o prawie do tronu. Chyba że zaznaczy się, że X jest, którymś tam w kolejce.

 

No to właśnie o tym tu mówimy prawa do tronu miały dzieci Aerysa w kolejności Rhaegar>Visaerys>Daenerys

A w dalszej kolejności z tego co wiemy już po ostatnich wydarzeniach dzieci Rhaegara, Aegon (Młody Gryf?) , Rhaenys i mimo iż z nieprawgo loża to Jon Snow .

W tej chwili z tych potencjalnych kandydatów żyje 2 albo 3 , chyba że okaże się że Tyrion też jest Targaryenem to wyskoczy nawet przed Jona :24_stuck_out_tongue:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wam. Też chciałbym mieć takie problemy jak wy. Wtedy życie było by o wiele prostsze i łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360b2dfe75597b6fca0b1698178a4fad.png

HBO potwierdziło oficjalnie ze Rhaegar jest ojcem Jona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 29.06.2016 o 18:02, Elliot778 napisał:

 

Powiedzmy ze żyjesz w czasach Piastów , zabijasz Władysława Łokietka , ale jego syn ucieka i gdzieś sobie żyje , a ty siadasz na tronie . Kto ma prawa do tronu? Ty czy Kazimierz Wielki?

 

Jeśli mamy się odnosić do historii to w praktyce prawo do tronu ma ten, kto ma najwięcej wojska. I właśnie to jest fajne w twórczości Martina i serialu na niej opartym - mimo, że to fantasy, to nawiązują do sposobu działania prawdziwego świata, gdzie dobrzy i naiwni tracą głowy, źli często wygrywają, a postacie nie są czarno-białe.

 

Wreszcie nadrobiłem ostatnie odcinki sezonu i na mnie aż tak wielkiego wrażenia nie zrobiły, ale jest dobrze, a widoki na kolejny sezon są jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, hmm fajnie, że wreszcie pokazują jakieś bitwy, czyżby większy budżet... Ostatni odcinek już nie zrobił takiego wrażenia jak krwawe gody. Ale generalnie mam wrażenie, że jest lepiej  :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja osobiście wolałem aby starucha Frey'a załatwiła Pani Kamienne Serce, no ale scenarzyści serialu nie podejmują się (przynajmniej na razie) tego tematu. Mam nadzieje że Martin w książce zemstę za krwawe gody rozpisze inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AXA napisał:

Cóż ja osobiście wolałem aby starucha Frey'a załatwiła Pani Kamienne Serce, no ale scenarzyści serialu nie podejmują się (przynajmniej na razie) tego tematu. Mam nadzieje że Martin w książce zemstę za krwawe gody rozpisze inaczej :)

Ja myślę że ona może się pojawić w kolejnym sezonie , nie przypadkiem powróciło Bractwo bez Chorągwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Elliot778 napisał:

Ja myślę że ona może się pojawić w kolejnym sezonie , nie przypadkiem powróciło Bractwo bez Chorągwi :)

No właśnie przez ten ich powrót miałem nadzieje że się pojawi, finał sezon mógłbyć właśnie jeszcze lepszy gdyby to Cat a nie Arya załatwiła starego Freya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno na takie rozwiązanie. Ten wątek powinien pojawić się w 4 sezonie, a teraz historia zaszła tak daleko, że nie ma sensu do tego wracać. Zresztą Arya przecież przejęła rolę takiego mściciela rodziny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arya także zawsze była tym mścicielem, przecież ma swoją listę i jeszcze nie jest za późno na powrót Cat (choć najlepszy moim zdaniem właśnie minął). Mam jednak nadzieje że coś w tym kierunku zrobią, wątek Greyyoy'ów też dopiero ruszył się w 6 sezonie, choć należy do najsłabszych w książce.

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cat już robaki zjadły, niech lepiej zostawią ja w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno następny sezon ma być przedostatnim. Jak to wygląda z perspektywy książek? Serial już chyba dogonił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sLk napisał:

Podobno następny sezon ma być przedostatnim. Jak to wygląda z perspektywy książek? Serial już chyba dogonił?

Przegonił :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już własnym życiem, żyje ;)  Jeszcze chyba dwie książki maja wyjść? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sLk napisał:

To już własnym życiem, żyje ;)  Jeszcze chyba dwie książki maja wyjść? 

 

Dwie ale w takim tempie to się chyba nigdy nie doczekamy :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Shintokatana napisał:

 

Dwie ale w takim tempie to się chyba nigdy nie doczekamy :1_grinning:

Może Martin czeka na to co się wydarzy w serialu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No serio nikt nic nie pisze? :P

Ja powiem tylko, że pierwszy odcinek jak dla mnie umiarkowanie zachwycający. Fajna końcówka, fakt. Ale ogólnie mało się działo, dużo gadania o niczym. Kilka scen było jakiś takich technicznie niedorobionych. Na moje, jak na 8 sezon skrajnie popularnego serialu, to scena ... no dobra, mikrospoiler, ale niech będzie...

Spoiler

latania na smokach

wyglądała przeciętnie. Tak samo jedna ze scen z rozmową Jona z kimś, nie pamiętam, wyglądała dziwnie, bo obie postacie wyglądały, jak zrobione cyfrowo :/

No ale że na końcu się zaczęło robić ciekawiej to jestem pewien, że się rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×