Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

Kontrolery Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Siema potrzebuje jakiś zamiennik pada na tydzień/dwa bo mi się zepsuł (raczej bateria ale i tak cały już zniszczony) i idzie na gwarancje do sklepu, a na miejscu pewnie nie wymienią na nowy. 

Więc warto kupić takiego: http://allegro.pl/ak147b-pad-do-sony-playstation-3-ps3-przewodowy-i3267622882.html albo: żeby móc zagrać tylko w Fife/Bf'a3? 

 

No i czy ktoś dawał pada na gwarancje? Chce im się bawić z tym w sklepie czy na nowy wymieniają? Bo mi powiedzieli w PIHu że Sony może i daje 12 miesięcy ale sklep ma przyjąć przez 24 miesiące i naprawiać (pad ma 18 miesięcy, a sklep to Media Markt).

Sprzedawca odpowiada na podstawie dowodu zakupu dwa lata, dlatego też firmy zazwyczaj i tak dają minimum dwa lata, że to się pokrywało. Z punktu widzenia prawa gwarancja jest dobrowolna (producent może dać Ci tydzień, a może 10lat - jego sprawa, inna sprawa to to, że każdy kto produkuje w jego mniemaniu świetny sprzęt stara się dawać te gwarancji jak najwięcej), a 2 letnia odpowiedzialność wynika z wykładni prawa, jednakże jak piszesz, że pad i tak ejst cały zniszczony, to mogą Ci taką reklamację odrzucić, ze względu na ew. uszkodzenia mechaniczne i tutaj już niestety nic nie zrobisz. Co do pada z Allegro, ja bym nie kupił takiego wynalazku, lepiej zainwestuj w nowego oryginalnego pada, najwyżej będziesz miał dwa jak starego naprawią w ramach gwarancji, a jak odrzucą to i tak oryginalnego będziesz musiał kupić i tylko stracisz 20zł na tą "kupę" z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"orginalny" powiadasz?

 

gdzie i za ile był kupiony?

Empik,200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem go dzisiaj i pracownik powiedział że jak reklamacje uznają to wymienią raczej na nowy. Co do zniszczenia pada to wpisał tylko ślad użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem go dzisiaj i pracownik powiedział że jak reklamacje uznają to wymienią raczej na nowy. Co do zniszczenia pada to wpisał tylko ślad użytkowania.

 

Wyżej pisałeś, że jest zniszczony. Zniszczony, a zużyty/noszący ślady użytkowania to jest duża różnica. Poprzez zniszczony rozumiemy uszkodzenia mechaniczne. Więc masz dużą szansę, że Ci go wymienią. Tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałeś, że jest zniszczony. Zniszczony, a zużyty/noszący ślady użytkowania to jest duża różnica. Poprzez zniszczony rozumiemy uszkodzenia mechaniczne. Więc masz dużą szansę, że Ci go wymienią. Tylko się cieszyć.

 

No bo myślałem że zniszczony przez mnie, ale pracownik powiedział że zniszczony plastik wokół analoga (na tyle że mógłbym go prawie wyjąć) to uszkodzenia wynikłe z normalnego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo myślałem że zniszczony przez mnie, ale pracownik powiedział że zniszczony plastik wokół analoga (na tyle że mógłbym go prawie wyjąć) to uszkodzenia wynikłe z normalnego użytkowania.

 

Mam w jednym padzie, dokładnie to samo (przy lewym analogu). Dodatkowo już drugi raz wymieniam lewą gałkę, bo się ta guma na niej kręci. To akurat to norma w padach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, taki problem z padem DS3 ( oryginał ) pewnego dnia włączam ps3, pad sie nie łączy więc myśle że się rozładował, kabelek podłączony iii..... nic . Pad nie działa, wszystkie diody (4) migają . przedtem został zalany wodą nie gazowaną ale został w 2-3 min rozkręcony i oczyszczony z wszystkiego ( brudu, klejenia się itd.)  jedynie co zauważyłem, to że jeden kabelek tak jakby miał sie oderwać ( w sensie ten po bokach płytki drukowanej ) ale to było z miesiąc temu i do wczoraj wszystkie działało . Dziękuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może wie ktoś gdzie mogę zakupić bezprzewodowy kontroler do gitary od ps3 tej z dołączonym gryfem. Jest to urzadzenie podłączone pod usb w konsoli i posiada 4 wejścia usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sie sprawdzi tani pad z allegro typu jakaś Hama za 30zł. Oczywiscie nie jako głowny pad ale taki do uzytku sporadycznego jak ktoś wpadnie zagrać w fife np. Tylko piszcie z wlasnego doswiadczenia a nie posty w stylu "to chinski szmelc, rozleci sie po tygodniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile mniej więcej można już być raczej pewnym, że pad z allegro jest oryginalny?

Interesuję mnie poniższe aukcje:

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-urban-camouflage-gwarancja-w-wa-i3405341874.html

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-oryginalny-sony-srebrny-czerwony-i3398096468.html

http://allegro.pl/oryginalny-nowy-pad-dualshock-3-czarny-sony-ps3-ed-i3382599201.html

 

Pierwszy to dość oryginalny wzór i nowy wzór pudełka(swoją drogą są już podróbki w niebieskich pudełkach, bo nie wiem czy na to zwracać uwagę?), więc mam nadzieję, że oryginał, bo cena dość normalna.

Drugi wygląda wiarygodnie, ale może ktoś z was zna przypadek, kiedy podobna aukcja okazywała się fałszywa? Cena trochę niska, mimo tego, że koleś ponoć pada dostał. No i jakoś nie ma chętnych, za taką cenę to by pewnie zeszły, gdyby była pewność, że oryginał, chyba, że większość kupujących nie ma pojęcia, że są podróbki i kupują te za 100zł myśląc, że to oryginał.

Ostatni prawdopodobnie oryginał, tyle że OEM i nie wiem co o tym myśleć. 

Najbardziej interesuje mnie pierwszy, ale ze względu na cenę kupiłbym drugi. Co o tym sądzicie? Czy może lepiej kupić zwykły czarny na ultimie czy w innym sklepie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile mniej więcej można już być raczej pewnym, że pad z allegro jest oryginalny?

Interesuję mnie poniższe aukcje:

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-urban-camouflage-gwarancja-w-wa-i3405341874.html

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-oryginalny-sony-srebrny-czerwony-i3398096468.html

http://allegro.pl/oryginalny-nowy-pad-dualshock-3-czarny-sony-ps3-ed-i3382599201.html

 

Pierwszy to dość oryginalny wzór i nowy wzór pudełka(swoją drogą są już podróbki w niebieskich pudełkach, bo nie wiem czy na to zwracać uwagę?), więc mam nadzieję, że oryginał, bo cena dość normalna.

Drugi wygląda wiarygodnie, ale może ktoś z was zna przypadek, kiedy podobna aukcja okazywała się fałszywa? Cena trochę niska, mimo tego, że koleś ponoć pada dostał. No i jakoś nie ma chętnych, za taką cenę to by pewnie zeszły, gdyby była pewność, że oryginał, chyba, że większość kupujących nie ma pojęcia, że są podróbki i kupują te za 100zł myśląc, że to oryginał.

Ostatni prawdopodobnie oryginał, tyle że OEM i nie wiem co o tym myśleć. 

Najbardziej interesuje mnie pierwszy, ale ze względu na cenę kupiłbym drugi. Co o tym sądzicie? Czy może lepiej kupić zwykły czarny na ultimie czy w innym sklepie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Co do ceny jest taka zależność że coś np poniżej 100 zł jest na pewno podróbą, ale nie znaczy też że coś za 250 nią być nie może ;) Myślę że ten z ostatniego linka jest najpewniejszy. Problemem jest to że aby mieć pewność co do oryginalności trzeba mieć go w rękach. Ja osobiście swojego kupiłem w sklepie stacjonarnym za 200 zł bo wiedziałem że i tak będzie służyl mi na lata :) warto.

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystkie to oryginały.

Ale jeżeli masz obawy kup w stacjonarnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyknąłem tego srebrnego. Zobaczymy czy oryginalny. Najwyżej zablokuję kolesiowi konto :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet od pada "urban camouflage" napisał, że pochodzą one z czeskiej hurtowni, więc nie wie jak z gwarancją u nas, ale powinna być europejska, jednak póki co nikt z niej nie korzystał, wiec nie są pewni. To już nawet nie o gwarancję mi chodzi, bo jeśli pad jest oryginalny to pewnie jeśli się zepsuje w ogóle to albo po niej, albo z mojej winy.

 

Mnie natomiast ciekawi oznaczenie, bo z tego co widziałem na filmikach typu unboxing na YT to pady w tym kolorze mają oznaczenia CECHZC2U a nie E. Nie wiem z jakich państw były osoby, które dawały filmik, ale jak to jest: U to zawsze USA a E to Europa czy jak? Czytałem też, że te z U mają gorsze wykonanie, a wątpię, żeby Sony pozwalało sobie na dostarczanie gorszych produktów na rynek w Stanach. Nie wiem więc, czy te pady są w ogóle z "E" na końcu, czy ta edycja posiada może tylko wspomniane U, które oznacza rynek czy może to po prostu podróbka? Jak z tym jest? Już miałem zamówić na ultimie, tam raczej nie ma szansy na chińskiego, no ale ten "urban camouflage" bardzo mi się spodobał.

 

EDIT:

Sprzedawca napisał, że kontaktował się z Sony i gwarancja obejmuje również pady z Czech. Widocznie na serio posiada oryginał z tamtejszej hurtowni, skoro zawracał sobie głowię tym, żeby do nich dzwonić/pisać.

Edytowane przez ppatroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuję model kontrolera bezprzewodowego o numerze 95451.805 RedOctane w załączniku fortki

post-41826-0-58546000-1374191304_thumb.j

post-41826-0-67231600-1374191315_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyrodzie nic nie ginie. Twój poprzedni temat jest tu i ma się świetnie, zakładanie kolejnych nie przyniesie Ci rozwiązania. Buszuj po necie i poluj na uszkodzoną gitarę albo obdzwoń sklepy zajmujące się wyłącznie konsolami, zacznij od games4you z sosnowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile mniej więcej można już być raczej pewnym, że pad z allegro jest oryginalny?

Interesuję mnie poniższe aukcje:

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-oryginalny-sony-srebrny-czerwony-i3398096468.html

 

 

Właśnie przed chwilą otrzymałem srebrnrgo pada z aukcji powyżej.

Oryginalny, wersja CECHZC2E A1, czyli z tego gorszego plastiku niż w starszych padach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jakiś czas temu przestał mi działać przycisk L1 na padzie, jakiś czas nie grałem i znów zaczął działać.

Ostatnio jednak pad upadł mi na ziemię i L1 ponownie nie działa i wątpie żeby po raz kolejny sam się naprawił

Jego dzwięk przy naciskaniu jest inny od R1, jest taki tępy nie czuć tego kliknięcia 

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze, z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od tygodnia mam PS3 FAT 60GB z wsteczną kompatybilnością (dysk już wymieniłem na 320GB) . Posiadam jeden oryginalny pad Sony Sixasis. Raz na jakiś czas wpada do mnie kuzyn i lubimy pograć w fife . Wcześniej graliśmy na PC z padem USB identycznym jak ten
http://allegro.pl/joystick-pad-pc-usb-megawibracje-dualshock-jak-ps2-i3403927088.html
. Ze względu na to ,że pada miałem 2lata i biorąc pod uwagę cene był już uszkodzony kabel i nie zawsze łączył . Po kupnie ps3 postanowiłem sprawdzić czy ów pad zadziała na konsoli. Podłączyłem pod usb i ku mojemu zdziwieniu lampka "analog" zaczęła świecić ,mało tego można było śmigać po menu bez problemu.  Niestety nie sprawdziłem czy działa w grach ,bo nie miałem wtedy ich jeszcze. Na drugi dzień pad umarł ,bo kabel dotarł się do końca aż kabelki było widać. Tu mam pytanie do Was,może się wydawać głupie ,ale jestem nowy w świecie Sony i nie wiem. Czy jeśli kupie podobnego pada do 20PLN pod USB będzie on działał z playstation 3 ? Nie proponujcie mi oryginalnych ,bo kuzyn rzadko przyjeżdża raz na 2tyg i nie uśmiecha mi się wydawać 1/2 ceny za którą kupiłem całą konsole (400 PLN) na dualshocki . 

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tycior @Bartinho41

 

Zerknijcie tutaj, temat dotyczy co prawda gry LBP2 ale przy okazji wbijania platyny testowałem taniego pada z marketu. Działał z Ps3 :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w końcu pada w ultimie i dostałem... argentyńskiego. :O Jego oznaczenie to CECHZC2M, po wpisaniu w google od razu jest strona tamtejszego Sony, więc oznaczenie pewnie oryginalne. Czy ktoś słyszał coś o tych padach? Pod względem wykonania wydaje mi się, że działa bardzo dobrze, tzn. wiadomo, że jest mniej wyrobiony, ale analogi działają bardzo płynnie, idealnie "odskakują" do środa, spusty itp. też dobrze, krzyżak tak jak w moim. Jest on jedynie trochę bardziej szary niż mój, choć nie pamiętam, czy mój też taki nie był na początku. Największa różnica to naklejka z tyłu, bo oprócz modelu CECHZC2M jest jeszcze jakiś szary kwadracik z "B2" w  środku(obok Data Code) i oznaczenie NYCE i NOM, cokolwiek to jest. Przycisk reset jest dokładnie tak samo jak w moim starym padzie, śrubki identyczne(nawet są tak same obrócone w odpowiednim miejscu. Myślicie, że będzie ok? A i pudełko jest z tej nowej serii niebieskich boxów, tyle, że po hiszpańsku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×