Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

Kontrolery Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się dzisiaj nad kupnem pada do PS3, standardowo wszedłem na allegro a tutaj pady od 50zł do 250zł i wszystkie podobno oryginalne. Tylko teraz nasuwa się pytanie czy one faktycznie są oryginalne zdjęcia które są na aukcjach to większości zdjęcia pobrane z internetu, czytałem tez w internecie że na jakims typie opakowń jest napisany kolor poczym wchodze na allegro widzę podobne opakowanie ale niema napisanego koloru, oraz jest krótsze od tego prawdziwego opakownia.

 

http://allegro.pl/pad-dualshock-3-do-sony-ps3-nowy-zapakowany-i3420444598.html - Hmmm... Ciekawostka bo są zdjęcia 2 różnych opakowań, Jedno jest krótsze(to oczym wspomniałem) a drugie jest dłuższe i ma logo Playstation czy tam Sony no i brakuje obrazku z kolorem.

http://allegro.pl/nowy-pad-sony-dualshock3-ps3-white-wroclaw-i3413732853.html  - Może to zemną jest coś nie tak ale wydaje mi się jak by tutaj też były 2 różne zdjęcia, jedno krótsze bez loga Playstation/Sony a drugie już ma te logo...

http://allegro.pl/kontroler-bezprzewodowy-sony-dualshock3-czarny-ps3-i3392348822.html - Na miniaturce aukcji jest dość dziwne zdjcie, ma obrazek z kolorem ale zupełnie inne niż wszystkie na pudełku w prawym górnym rogu jakieś logo się znajduje ale napewno nie takie jak być powinno i jest inny kolor napisu "DUALSHOCK3 " 

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-wysylka-z-polski-kolor-bialym-i3419837074.html - Tutaj niemam pojęcia bo takiego pudełka niewidziałem więc cieżko powiedzieć, ale cena dość niska.

http://allegro.pl/pad-dualshock-3-bezprzewodowy-do-sony-ps3-polecam-i3422223851.html - jak wyżej

 

Jeżeli ktoś ma jakieś większe pojęcie o tym to prosiłbym o pomoc, wiem że dość ciężko rozpoznać "podróbkę" przez zdjcie ale może cos sie uda. Wszyscy się upierają żę pady są oryginalne od sony

Edytowane przez Kusti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w końcu pada w ultimie i dostałem... argentyńskiego. :ohmy: Jego oznaczenie to CECHZC2M, po wpisaniu w google od razu jest strona tamtejszego Sony, więc oznaczenie pewnie oryginalne. Czy ktoś słyszał coś o tych padach? Pod względem wykonania wydaje mi się, że działa bardzo dobrze, tzn. wiadomo, że jest mniej wyrobiony, ale analogi działają bardzo płynnie, idealnie "odskakują" do środa, spusty itp. też dobrze, krzyżak tak jak w moim. Jest on jedynie trochę bardziej szary niż mój, choć nie pamiętam, czy mój też taki nie był na początku. Największa różnica to naklejka z tyłu, bo oprócz modelu CECHZC2M jest jeszcze jakiś szary kwadracik z "B2" w  środku(obok Data Code) i oznaczenie NYCE i NOM, cokolwiek to jest. Przycisk reset jest dokładnie tak samo jak w moim starym padzie, śrubki identyczne(nawet są tak same obrócone w odpowiednim miejscu. Myślicie, że będzie ok? A i pudełko jest z tej nowej serii niebieskich boxów, tyle, że po hiszpańsku. 

Nowe pady są z gorszego plastiku niż poprzednie modele. Bardziej matowe i nieco inny odcień. Mają za to powiększoną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uspokoiliście mnie trochę, ale przyglądałem się obu padom(temu którego mam od zakupu PS3 i temu nowemu) i oprócz naklejki i tego, że jest bardziej szary. są identyczne w każdym względzie, Zresztą koleś z ultimy wczoraj mi napisał, że nie da gwarancji skąd są pady(jaka dystrybucja) ale są na 100% padami Sony i na pewno nie mają chińskich podróbek.

 

Kusti, z tych wszystkich padów jakieś 5% szans na bycie oryginałem ma tylko ten biały. Zauważ, że reszta sprzedawców nawet nie podaje, że sprzedają 100% oryginalnego pada Sony czy Sony Dualshock tylko 100% oryginalnego dulashocka. I tak jest na każdej aukcji z chińskimi podróbkami, a ten biały pad ma zaznaczone, że to pad sony, więc albo sprzedawca jest niedoświadczony i sam nie wie, albo faktycznie mega promocja. Warto do niego napisać o co Ci chodzi to zobaczysz jak wygląda jego wiedza w tym temacie. Możesz tak jak ja zamówić w ultimie(170zł bodajże) to pewnie też dostaniesz argentyńskiego, ale przynajmniej na 100% od Sony. Ewentualnie z tego co wiec w sklepie konsoleigry.pl też napisali mi, że mają 100% oryginał i mają CECHZC2E, czyli europejską wersję. Na allegro najtaniej oryginał(przynajmniej wg kolesia, ale twierdził, że pada ma z polskiej dystrybucji i z naklejką Sony Polska na opakowaniu) znalazłem za 160 w sklepie blue_games czy jakoś tak(ma nazwę podaną w aukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak zobaczyłem inne aukcje użytkownika co sprzedaje to ma też pady za 60zł + dostawa 10zł = 70zł za pad (kolorowego), a 70zł to tak jak za darmo więc teraz to juz mam dylemat czy wydać ~160zł w sklepie za pada i mieć pewność czy zaoszczędzić 60zł+ i zastanawiać się czy nie zostałem "wycyckany"

 

~~

 

W komentarzach jakie dostaje ten sprzedawca wynika że podróbki, bo jakieś 10% pisze że podróbki ale mimo wszystko pady są ok, a reszta pewnie niema pojęcia o podróbce i piszę świetny pad widać że oryginalny. No nic, będe musiał kupić z sklepu jakiegoś 

Edytowane przez Kusti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro pada za 29 PLN ;) dam znać jak się sprawuje gdy go dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak zobaczyłem inne aukcje użytkownika co sprzedaje to ma też pady za 60zł + dostawa 10zł = 70zł za pad (kolorowego), a 70zł to tak jak za darmo więc teraz to juz mam dylemat czy wydać ~160zł w sklepie za pada i mieć pewność czy zaoszczędzić 60zł+ i zastanawiać się czy nie zostałem "wycyckany"

 

~~

 

W komentarzach jakie dostaje ten sprzedawca wynika że podróbki, bo jakieś 10% pisze że podróbki ale mimo wszystko pady są ok, a reszta pewnie niema pojęcia o podróbce i piszę świetny pad widać że oryginalny. No nic, będe musiał kupić z sklepu jakiegoś 

 

Ja kupiłem za 100 zeta (przesylka gratis) i oryginal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zł za nowy oryginał? Coś mi się nie chce wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 45 pln oryginalnego pada z przesyłka z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 45 pln oryginalnego pada z przesyłka z allegro.

 

OK, oryginalnego ale teraz pytanie czy Sony...

 

Zauważyłem że Pady na allegro znikają szybko a dokładniej ich strony z kupnem, więc jeżeli widzicie pada za przykładowo 50zł to ta aukcja zniknie po ~2dniach i będzie widniał napis "skasowana przez pracownika allegro" co oznacza ze te tanie pady nawet nie leżały koło oryginalnych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Sony. Używany :)

Pewnie kolega wyżej też kupił używkę, bo w bajki o CECH za 100 pln to w życiu nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Pisać można wszystko. Tak jak ja opisałem bajkę o padzie za 45 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile kosztuje prawdziwy oryginalny pad Dualshock 3 Sony ? Na aukcji internetowej znalazłem za 95 zł (dostawa gratis), duża ilość kupujących, czy ta cena jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam właśnie Ceneo i jestem zaskoczony, że ceny zaczynają się od 150 pln. Sony obniżyło cenę przed premierą PS4 czy to jakieś szemrane pady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że jestem tutaj nowy to się przywitam :yes: Mam takie pytanko możecie polecić jakiegoś sprzedawce na allegro który ma na 100% pady oryginalne do ps3 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć forum,

 

przychodzę z pewnym problemem. Zamontowałem dysk twardy 80 gb i wgrałem soft 4.46 po czym rozpoczęły się dziwactwa z padem. Mogę włączyć konsole bezprzewodowo naciskając PS lecz zaczynają się świecić wszystkie diody i pad nie zostaje wykryty bezprzewodowo. Poniekąd rozwiązuje to w ten sposób że resetuje go i wciskam PS ponownie tudzież podłączam kabel usb do pada i go wykrywa... wykrywa go po tym jak ten kabel wyciągnę, działa wszystko ok tyle że na miłość boską czemu po prostu muszę być na to ciągle skazany ? czy ktoś wie jak doprowadzić do poprzedniego stanu rzeczy i zrobić tak że tylko przy rozruchu konsoli wciskam przycisk PS i wykryje pada bez tych całych ceregieli przy każdym włączaniu konsolki ? Super Slim, oryginalny pad.

 

Pozdrawiam - Dante.

Edytowane przez dantelca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chińskie gówno. Cały ten sklep specjalizuje się w chińskim badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z ultima.pl za 180zł z wysyłka wiec na 100% bedzie oryginalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jedząc zupkę chińską wylałem kilka kropel na pad od ps3. Oczywiście szybko to wytarłem ale i tak kilka kropelek dostało się do "krzyżaka". Krzyżak nie reaguje a w menu widać tylko jak ekran porusza sie do góry i do dołu.Inne przyciski działają. Da się to naprawić samemu? Jeśli nie to gdzie znajde orginalny pad w możliwie jak najtańszej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć, wyczyść płytkę jakimś spirytusem i sprawdź. Jak nadal nie będzie działać, tzn. że układ zalany i nic już nie zrobisz z tym.

Ale na moje oko po wyczyszczeniu powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć, wyczyść płytkę jakimś spirytusem i sprawdź. Jak nadal nie będzie działać, tzn. że układ zalany i nic już nie zrobisz z tym.

Ale na moje oko po wyczyszczeniu powinno działać.

Zostawiłem pada na 1h żeby poleżał i krzyżak działa oprócz przycisku górnego. Może jutro bedzię w 100% sprawny ? :D Zobaczę jutro i spróbuje go rozkrecić. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz rozkręcał to uważaj na triggery. Przyjrzyj się uważnie jak umiejscowione są blaszki, bo później kłopot z prawidłowym umiejscowieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłem padem 3razy o biurko i o dziwo krzyżak działa :biggrin: Jakby co to dzięki za rady na przyszłość :)

 

Edit: Jednak znowu górny przycisk na krzyżaku przestał działać o.O

 

Edit 2: A może oddać na gwarancje do sklepu? Pad ma rok a gwarancja na 2lata?

Edytowane przez kubello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, bo z gwarancją jest tak, że stracisz czas i nic nie wygrasz. Zawsze dostaniesz odpowiedź, że korzystałeś w nieodpowiedni sposób. Szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×