Skocz do zawartości
Gość ProroK

Deus Ex: Human Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ProroK

deusexokladka.jpg

Deus Ex: Bunt Ludzkości, po zaliczeniu solidnej obsuwy, w końcu znalazł się na ostatniej prostej, prowadzącej na sklepowe półki. Gra zapowiada się wprost fenomenalnie, bowiem może przyciągnąć do siebie nie tylko miłośników FPS-ów, ale również skradanek czy... fanów gatunku cRPG! W jaki sposób? O tym (i nie tylko o tym!) przekonacie się, czytając naszą zapowiedź...

Nadchodzi nowy Deus Ex. Co wiemy?

---> Mamy rok 2027, będący czasem wielkich przemian i innowacji, pozwalających nie tylko na skuteczną walkę z dręczącymi ludzkość chorobami, lecz również zastępowanie organicznych rąk i nóg ich lepszymi, mechanicznymi odpowiednikami, czy zwiększenie możliwości mózgu przy pomocy specjalistycznych wszczepów.

---> Prym wiedzie organizacja Sarif Industries, która pada ofiarą ataku przestępców-cyborgów. Główny bohater, Adam Jensen, pracujący jako ochroniarz w siedzibie firmy, cudem uchodzi z życiem ze starcia z o wiele potężniejszymi od siebie przeciwnikami. Niestety, wbrew własnej woli został poddany procesowi „ulepszania” organizmu, co przyniosło ze sobą zarówno pozytywy, jak i negatywy. Niemniej jednak, z czasem udaje mu się odkryć, że jego nowe umiejętności mogą okazać się niezwykle przydatne w poszukiwaniu sprawców całego zamieszania. Niestety, szybko zdaje sobie również sprawę, że został wplątany w aferę na skalę światową, której rozwikłanie nie będzie łatwym zadaniem.

---> Jako, że mamy do czynienia z grą cRPG, deweloperzy stawiają na niemal nieograniczoną wolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy napotkany problem rozwiązywać w myśl zasady „najpierw strzelać, potem pytać”, jednak każdy, kto planuje działać właśnie w ten sposób, bardzo szybko zrozumie, że nawet na najniższym poziomie trudności Bunt Ludzkości potrafi dać solidnie w kość.

---> Właśnie dlatego o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem będzie krycie się w cieniu i wyczekiwanie na odpowiedni moment na ogłuszenie przeciwnika czy ciche posłanie go do piachu i ukrycie ciała w miejscu, do którego nie trafią nawet najbardziej podejrzliwi wrogowie.

---> Do dyspozycji graczy preferujących właśnie taki styl zabawy, została oddana cała gama tak zwanych „stealth killi”, które możecie zobaczyć na jednym z filmików dołączonych do niniejszego tekstu. W celu pozostania niezauważonym należy wykazać się olbrzymią dozą cierpliwości, gdyż nieraz trzeba przesiedzieć w ukryciu kilka długich minut, by przyjrzeć się trasom patrolowym strażników i wyczuć odpowiedni moment do ataku.

---> Oczywiście, najlepszym wyjściem jest prowadzenie dialogów z napotkanymi w trakcie zabawy osobami i poszukiwanie pokojowych rozwiązań. Deweloperzy twierdzą, że niemal całą grę można przejść bez oddawania ani jednego wystrzału.

---> Jeśli macie ochotę na zabawę w hakera, możecie podjąć próbę włamania się do systemów bezpieczeństwa. Hakowanie zostało zrealizowane w formie interesującej mini-gry, ale potrzebne hasła można zazwyczaj znaleźć na przykład na sąsiednich komputerach. Mimo wszystko, pomysł wygląda naprawdę ciekawie!

---> Oczywiście, Jensen jest cyborgiem "z krwi i kości", toteż wszystko w nowym Deus Ex kręci się wokół wszczepów. Te zostały podzielone na cztery grupy, a przy ich dobieraniu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż raz użyte, pozostają na zawsze w naszym organizmie. Nie będzie już więc odwrotu z obranej ścieżki "wewnętrznego rozwoju".

---> Wspomniane wcześniej cztery grupy to Combat (związane z walką), Stealth (skradanie), Hacking (hakowanie) oraz Social (prawdopodobnie rozmowy i charyzma). Już na starcie warto również nadmienić, iż nie będzie możliwe stworzenie super-człowieka, który każdą z nich miałby rozwiniętą do maksimum.

---> Modyfikacje możemy implementować do naszego organizmu po zdobyciu określonej ilości tak zwanych jednostek PRAXIS, które zdobędziemy na kilka sposobów. Podstawą jest dokładne przeszukiwanie wszystkich lokacji, jednak czasami zdarzy się, że trafimy na takowe w sklepie, bądź otrzymamy je automatycznie po zdobyciu konkretnej ilości punktów doświadczenia.

---> Te ostatnie dostaniemy za niemal każdą formę naszej aktywności, począwszy na wykonywaniu zadań, skończywszy na odkryciu alternatywnej drogi prowadzącej do celu czy ogłuszenie przeciwnika.

---> Rozwinąć możemy takie części ciała jak korpus, nogi, głowę, ręce, plecy, oczy czy skórę, co ma realne przełożenie na rozgrywkę. Osoby, które planują działać pokojowo, śmiało mogą odpuścić sobie inwestowanie w górne kończyny czy nogi, koncentrując się przede wszystkim na głowie, w przeciwieństwie do graczy mających mniej pacyfistyczne zapędy. Cholera, czy naprawdę wszystko zostało tu zapięte na "ostatni guzik"?

---> Warto wspomnieć również o arsenale jaki trafi w nasze ręce, który nie wyróżni się niczym oryginalnym na tle futurystycznych gier FPS. Znalazło się tu miejsce na wszelkiego rodzaju karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, karabiny snajperskie czy pistolety z tłumikiem lub rewolwery.

---> Co ciekawe, każdy przedmiot zajmuje konkretną ilość miejsca w naszym ekwipunku, toteż jeśli macie ochotę na zabranie ze sobą karabinu snajperskiego (długi i ciężki) musicie liczyć się z tym, że po drodze nie uzbieracie zbyt wiele wartościowego sprzętu, który później będziecie mogli wykorzystać czy sprzedać.

---> Pora przejść do świata gry, który zapowiada się iście… nieziemsko. W trakcie zabawy zwiedzimy takie miejsca jak Detroit czy Szanghaj, a ludzie na jakich tam trafimy będą przedstawicielami rozmaitych warstw społecznych. Jedni już na starcie będą przyjaźnie nastawieni do bohatera i z chęcią udzielą mu cennych informacji, natomiast z innymi może na pójść o wiele gorzej.

---> Bunt Ludzkości dotyka również trudnych kwestii dręczących współczesną rzeczywistość, takich jak chociażby prostytucja, handel narkotykami oraz rasizm, prawdopodobnie będzie poruszona także sprawa eutanazji, moralności oraz etyki, w końcu mamy tutaj do czynienia z modernizacją ludzkiego ciała..

---> Ciekawe wydaje się być również to, że twórcy przygotowali na potrzeby gry szereg fikcyjnych firm, których logotypy znajdziemy w różnych zakątkach poszczególnych lokacji. Ma to wywołać efekt „Cholera, mam przecież giwerę tej firmy!”.

---> Grafika jaka jest, każdy widzi, toteż nie ma sensu się na jej temat rozpisywać. Gra wygląda ładnie, aczkolwiek do Killzone 3 czy drugiego Crysisa ma naprawdę daleko. Niemniej jednak, tamte tytuły to jedynie shootery, natomiast nowy Deus Ex to pełnoprawne cRPG, które zapewni nam nie tylko kilkadziesiąt godzin zabawy, ale przede wszystkim możliwość rozegrania całej historii na nowo, dokonując innych wyborów czy inaczej rozwijając swoją postać.

---> Zabawa w Boga, mit Ikara i jego symbolika widoczna niemal na każdym kroku, a przede wszystkim nawiązania do współczesnych teorii spiskowych oraz doskonała fabuła i klimat – oto główne cechy tej produkcji, sprawiające, że swoje zamówienie przedpremierowe złożyłem już jakiś czas temu. I jeśli mam być szczery, wszystkim miłośnikom gatunku radzę zrobić to samo! Tym bardziej, że gra ukaże się w polskiej, kinowej wersji językowej.

źródło

Edytowane przez DaraS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogaty

Gra jest super grałem w jedynke na pc pozniej w 2 na xboxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wlasnie dzisiaj tez widzialem newsa na IGN'ie...

Gralem tylko w pierwszą część na PS 2 - powaliła mnie na ziemię... jeżeli 3 bedzie miala taki sam klimat i taką swobodę jaką oferowała część pierwsza ( a mniemam, że tak będzie), dość określić ją słowami MUST HAVE. Czekam z niecierpliwością.

Trailer jest świetny. Bardzo lubię taki głos lektora, szkoda ze przed filmami w kinach nie puszczaja takich trailerów gier... może póki co niewiele sie można dowiedzieć na temat fabuły, ale treśc wzbudziła u mnie ciarki

Odkąd usłyszałem, że FALLOUT 3 jest robiony z myślą o Xboxie, mam nowego faworyta... i jakoś wcale z tego powodu mi nie smutno. Goodbye Fallout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze bedzie bardziej podobne do jedynki niz do dwojki ! Jedynka to najlepszy fps-rpg jaki powstal , i chyba to jest jasne dla wszystkich ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzisiaj tez widzialem newsa na IGN'ie...

Gralem tylko w pierwszą część na PS 2 - powaliła mnie na ziemię... jeżeli 3 bedzie miala taki sam klimat i taką swobodę jaką oferowała część pierwsza ( a mniemam, że tak będzie)

Hoho, żebyś sie nie zdziwił, teraz gry idą w kierunku maxymalnego uproszczenia, juz 2 częśc była tylko namiastką 1 wiec, nie jestem optymistką w tym temacie (choć bardzo bym chciała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No trailer "chujny", a za żadną częścią jakoś specjalnie nie przepadam. Project Snowblind osadzony w świecie DS* jest całkiem niezły, ale nie lubię takich skomplikowanych strzelanek . No, ale dla wielu fanów - szok ;].

* - jakby kto nie wiedział o co chodzi to tytuł miał brzmieć Deus Ex: Alien Wars, ale wielu fanów nie chciało, żeby DS osadzono w tak uproszczonej części, więc zmienili - TYLKO - tytuł, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Starsznie mało optymizmu na tym forum... ja wiem, ze co nowa gra to zawodzi, ale rok 2k8 ma byc przelomowy Trochę WIARY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość THE chief

czekam z niecierpliwoscia na ten tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Deus'a Ex'a na PC ostatnio i powiem tyle, że po PS3 oczekuję grafiki mega powalającej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screenshot_202477.jpg

''(...) nie było dotąd takiej gry jak Deus Ex 3'' CD-ACTION

> RPG/FPS

> Gra inspirowana głównie pierwszą częścią cyklu.

> Jest rok 2027.

> Eidos Montreal wybrał siedem kluczowych elementów do oddania istoty tej serii:

1. Wybór i konsekwencja.

2. Akcja.

3. Role-playing.

4. Otwarta rozgrywka.

5. Historia konspiracji.

6. Zapadający w pamięć bohaterowie.

7. Wizje nieodległej przyszłości.

> Są cztery style grania, które można zamieniać w przeróżne kombinacje:

1. Walka.

2. Skradanie się.

3. Włamywanie do systemu PS3... systemów komputerowych.

4. Interakcja, czyli rozmowa z osobami niezależnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, co im z tego wyjdzie. Jest to na pewno jedna z ciekawszych gier 2009 roku jak dla mnie, ale także jedna z cięższych pozycji dla twórców do zrealizowania. Część z tych zapowiedzi brzmi, jak wyjęta z ust Molyneuxa. Oby tylko słowa te znalazły odbicie w finalnym produkcie, bo fani czuwają. Ja kupię na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam jestem ciekaw, co im z tego wyjdzie. Jest to na pewno jedna z ciekawszych gier 2009 roku jak dla mnie, ale także jedna z cięższych pozycji dla twórców do zrealizowania. Część z tych zapowiedzi brzmi, jak wyjęta z ust Molyneuxa. Oby tylko słowa te znalazły odbicie w finalnym produkcie, bo fani czuwają. Ja kupię na 100%

A a lubię takie klimaty, a gra zapowiada się interesująco, co sprawia, że obserwuję non-stop tą grę. Tylko czy wyjdzie na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat troche ucichl wiec trzeba nieco rozruszac towarzystwo ;) Najnowszy trailer (tak nawiasem mowiac to jeden z lepszych jakie w zyciu widzialem):

http://gamersyde.com...r-15621_en.html

I pare screenow:

ss_preview_dx_hr_screenshot_metro_station.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_hideout_fight.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_seaport_fight.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_sewers.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_newsroom.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_morgue.jpg.jpg

ss_preview_dx_hr_screenshot_operation.jpg.jpg

8.jpgmh21.jpg

xx0hkq.jpg

LOL, Bush scigany XD

Z tego co do tej pory wyczytalem to gra zapowiada sie lepiej niz swietnie, czekam na jakis gameplay.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie dobrze chociaz prawdopodobnie i tak kupie z sentymentu :) Pamietam jeszcze jak tluklem w demko pierwszego Deus Ex na moim pierwszym kompie i nie moglem sie doczekac pelnej wersji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra wygląda pięknie na obrazkach, poczekamy do E3 i zobaczymy czy pokażą jakiś dłuższy gameplay, bo szykuje się hicior! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik nie FPS-sów jesli to się okaże tak kozackie jak ten trailer to jestem kupiony duży świat i wciągająca historia for the win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie jest do końca FPS, więc jeżeli oczekujesz czegoś a la Modern Warfare czy Killzone to nie jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie jest do końca FPS, więc jeżeli oczekujesz czegoś a la Modern Warfare czy Killzone to nie jest to.

Wiem mój kochany, dlatego napisałem miłośnik wszystkiego co nie jest FPS-sem :) gdyby to miał być kolejny badziew typu MW2 to bym nawet nie wchodził do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit, źle przeczytałem. Myślałem, że jesteś miłośnikiem FPS'ów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z zamkniętego pokazu E3

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włamywanie do prawie każdego kompa i elektroniki w grze... no nieźle. Czekam z niecierpliwością, może wreszcie tytuł, który przykuje mnie do ekranu na tyle godzin co F3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że Deus Ex: Human Revolution plasuje się u mnie na pierwszym miejscu tegorocznych trailerów. Już dawno nie widziałem tak doskonale zmontowanego zwiastunu, który nie tylko w wyrafinowany sposób wprowadza nas do świata cyber-punku i mechaniki samej gry (kamuflaż, włamywanie do sieci etc), ale bez miałkiej paplaniny wyraża istotę Deus Ex Machina. 9.5/10 ode mnie i już gra powędrowała do statusu pre-order.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gamespocie jest trochę więcej szczegółów z dema. Nie mogę się doczekać. Wygrzebałem swoją płytkę z pierwszym Deus Exem i ponownie go zainstalowałem. Może w końcu przejdę tą grę do końca :tongue: (jedna z niewielu, która bez problemów śmiga mi na Win7).

Mam nadzieję, że szybko ujrzymy gameplay - najchętniej liczyłbym na demo, ale to raczej marzenie ściętej głowy.

@SouL - w pełni się zgadzam co do trailera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex dziesięć lat temu był hitem, bardzo dobrze przyjętym przez graczy i krytyków. Jeśli za rok Deus powróci do korzeni i przedstawi nam świat rodem z "Łowcy androidów", w nowej oprawie audiowizualnej i, co najważniejsze, z dobrą fabułą i długim gameplayem to będzie strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×