Skocz do zawartości
Myron

The Lord Of The Rings: War In The North

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu nigdzie nie ma tematu o tej świetnie zapowiadającej się grze. Gra ma swoją premierę 4 listopada tego roku również w wersji kinowej po polsku.

530x650_23695.jpg

A tutaj 13 minutowe demo z ostatniego Comic-con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki GOLDEN AXE w świecie Tolkienowskim, a raczej Jacksonowski. Graficznie takie sobie. natomiast jakiś potencjał ma, choć wolałbym, żeby twórcy gier nie gwałcili już Śródziemia, bo Tolkien się w grobie przewraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to slasher nawet na poziomie Dante's Inferno, to zagram na bank, bo uniwersum Hobbitów, Orków, Sauronów, Gimlich (!!!) kocham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się spostrzeżeniami po zakupie tej gierki bo bardzo mnie ciekawi jak wypadła. Ostatnio pojawiło się tyle tytułow że nie wiadmomo co kupić teraz. Od dawna się nastawiałem na kupno LOtR ale oczywiście jak się zaczyna czytać negatywne komentarze o tym tytule to pojawiają się wątpliwości. Klimatycznie wolałbym LOtRa od U3 ale prosiłbym osoby posiadające tą gre o kilka słow recenzji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamespot wystawił tej grze ocenę 6.0 więc niestety, ale klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia skąd tak niska ocena. Ale skoro ją wystawili to musieli mieć ku temu powody. Tylko po przeczytaniu kilku stron z ocenami generalnie odczucia recenzenci mają mieszane. W większości graczy na 7 osób badanych 5 się podoba 1 ma mieszane odczucia a 1 osobie się nie podoba. Ogólna ocena 18 graczy oceniających tą grę to ponad 8. Więc na tym etapie za bardzo nie możemy mówić że to gniot. Może ludzie mieli zaporowe oczekiwania wobec LOtRa i stąd się biorą tak niskie oceny. Ale gdybanie zostawiamy. Ja podjąłem już decyzje i jutro idę kupić egzemplarz. Zobaczymy czy będę żałował a może się okaże strzałeem w 10 :) . Dane z serwisu metacritic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc jutro masz na myśli sobotę czy niedzielę? Zresztą kiedy byś nie kupił to podziel się informacją o LotR'ze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz czeka na mnie w Empiku, ale odebrać będę mógł dopiero w poniedziałek, więc przyłączam się do wcześniejszych próśb i proszę osoby, które już choć odrobinę ograły tytuł o kilka słów jak wygląda graficznie, jak się gra i jak z klimatem tolkienowskiej Północy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Saturnie widziałem jak pewien gościu grał w LotR i powiem, że nieźle wyglądało, grafika też dobra, scena w deszczu w nocy przypominała Castlevanię. Ucięte nogi czy głowy ładnie się prezentowały :) Co prawda było to na X'ie, ale aż takich różnic chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to gra jest liniowa, czego pewnie każdy się spodziewał, przecież nie będzie to otwarta gra w stylu MMO. Ogólnie z tych recenzji co widziałem/czytałem to jeśli ktoś interesuję się, czytał książki bądź oglądał filmy to napewno gra jest warta polecenia. Ja osobiście kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoW'y, CoD'y, BF'y, NFS'y, Resistance'y. Resident'y, MoH'y, SWtFU'y też są liniowe do bólu i nikomu to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoW'y, CoD'y, BF'y, NFS'y, Resistance'y. Resident'y, MoH'y, SWtFU'y też są liniowe do bólu i nikomu to nie przeszkadza

No tutaj się z tobą zgodzę, ale musisz wziąźć pod uwagę fakt iż nikt nie oczekuje od tych gier otwartego świata, w takich grach wydaję mi się lepiej funkcjonuje liniowość (wszystkie wybuchy, spadające helikoptery, czujesz się wtedy jak byś oglądał film Rambo), natomiast po LoTR, przynajmniej ja, czytając książki i oglądając filmy spodziewałem się bardziej otwartego świata i mniejszej liniowości coś ala Fallout bądź też WoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to gra jest liniowa, czego pewnie każdy się spodziewał, przecież nie będzie to otwarta gra w stylu MMO. Ogólnie z tych recenzji co widziałem/czytałem to jeśli ktoś interesuję się, czytał książki bądź oglądał filmy to napewno gra jest warta polecenia. Ja osobiście kupie.

Ale filmy mają się nijak do książek... Gierka klimatem przypomina bardziej wizę Jacksona, a nie Tolkiena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę moich pierwszych spostrzeżeń po zagraniu kilkunastu godzin:

- co do grafiki to nie rozumiem czemu ludzie czepiają się tej gry. Moim zdaniem jest lepsza od Dragon Age którego mało ludzi sie czepiało (sam grałem). Oczywiście zaczynając grać rzucało się trochę w oczy ale w pózniejszym etapie gry naprawdę LOtR fajnie wygląda

- dzwięk i muzyka ... tu mam trochę mieszane odczucia. jeśli chodzi o sam dzwięk to jest spoko i naprawdę czasami oddaje 100% klimatu. Za to muzyka czasami burzy harmonię ale nie jest żle

- co do fabuły to chyba nie jest tak żle jak sie naczytałem. Nie jestem jakiś super fanem Tolkiena choć film jak dla mnie był bardzo dobry. Fabuła zaczyna się tak jak film od wyprawy Froda z dołączonymi wątkami innych postaci występujących w grze. Więc moim zdaniem fabuła jest ciekawa

- system walki naprawdę jest prosty a zarazem bardzo ciekawy. Walki z dużą ilością przeciwników naprawdę dostarczają frajdy. Strasznie mi się podoba walka z Trollami :). Drugą ciekawą rzeczą są walki z bossami. Bardzo fajna sprawa. Odblokowuję się jeszcze 2 areny do wykazania się z nadciągającymi falami wrogów. Próbowałem na levelu 11 zrobić tą pierwszą ale niestety mnie to przerosło :). Więc co do systemu walki nie można nażekać bo naprawdę jest bardzo dobry

- w drzewku skilli mamy po 3 specjalizacje na każdą postać (3 postacie do wyboru: dwarf, elficka czarodziejka i łotrzyk). Choć wygląda to blado na tle innych rpg naprawdę nie jest żle

- system broni, tierów i innych przedmiotów podobny do tego z Dragon Age

- system dialogów ... zresztą identyczny praktycznie jak w Dragon Age tu jest dla mnie troszkę męczący. Niektóre teksty i odpowiedzi są trochę niespójne ale tragedi nie ma

- co do liniowości ... jak kolega odpisał - "- też są liniowe do bólu i nikomu to nie przeszkadza". Tego tu nie odczułem tak jak grając np w dragon Age.

Choć dużo nie pograłem mogę śmiało stwierdzic że ta gra jest ciekawa. Nie jest to super gra ale też nie zasługuje na tak niskie noty jak niektórzy ją oceniają. Oczywiście oczekiwania wobec tej gry były ogromne i był materiał na naprawdę fajne dzieło a tak niestety mamy tylko moim zdaniem dobrą grę. Ale to są tylko moje odczucia.

Dla osób lubiących gry typu Dragon Age myślę że ta gra powinna się spodobać.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szybko będzie tanieć i niedługo da się wyrwać za psie pieniądze :) Zresztą nie było jakiejś wielkiej kampanii reklamowej więc pewnie za dobrze się nie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach grania i stwierdzam z całą mocą, że gra daje radę. Obym nie przedobrzył, ale naprawdę gra się przyjemnie, a lokacje wciągają. Nie odważę się jeszcze ocenić tego tytułu, ale jak przejdę, na pewno napiszę o moich odczuciach. Póki co informuję, że "Wojna na Północy" to bardzo przyzwoity hack`n`slash, a to RPG w opisie, chyba przypadkiem się tam znalazło. Chociaż kilka elementów erpegowych się znajdzie.

GRAFIKA zaskakuje, ponieważ spodziewałem się czegoś o wiele gorszego, a tutaj grafa zdecydowanie lepiej wygląda niż ta z "Dragon Age 2". Śliczne tła i wygląd postaci. Trochę nędznie wyglądają wszelkie krzaki i zielsko, zwłaszcza kiedy podejdziemy bliżej, ale nie razi to specjalnie.

FABUŁA jak i cała gra daje radę. Nie jest może to coś wybitnego, ale wciąga, a spojrzenie na konflikt między Wolnymi Ludami Śródziemia a Sauronem z perspektywy innej niż Gondor czy Rohan, jest ciekawe. Dodatkowo zaskakują dosyć mocno rozbudowane dialogi, jednak zauważyłem, że pełnią one bardziej funkcje informacyjna o tolkienowskim świecie północnego Śródziemia i niewiele wnoszą do samej rozgrywki. Oczywiście występują questy poboczne, ale nie powiem o nich niczego, ponieważ dopiero dwa zaliczyłem i należały do serii "przynieś, podnieś, pozamiataj" ;)

WALKA dosyć przyjemna i początkowo prosta, opierająca się na dwóch-trzech podstawowych atakach i broniach (oczywiście dla każdej postaci inne). Jednak w miarę rozwoju każdej postaci, jej możliwości bojowe wzrastają i wachlarz ciosów powiększa się zdecydowanie, więc nie ma co narzekać na zbyt prosty system walki. Jakoś tak porównuje mi się "Wojna na Północy" do "Dragon Age 2" i system prowadzenia walki jest tutaj o niebo ciekawszy i lepszy, a finiszery robią duże wrażenie i człowiek łapie się na tym, że walcząc, czeka właśnie na cios kończący, mniam :)

KLIMAT jest zdecydowanie na plus i to duuuży plus. Nie wiem, może dlatego, że gram po nocach, ale ponury nastrój udziela się grającemu oraz dodatkowo wrażenie, że nasza misja to coś poważnego, dorosłego - nie to co zabawa w innych grach, naprawdę :) Co tu dużo mówić, gra zasysa i to ostro.

DŹWIĘKI to chyba najsłabszy element gry. Do samych odgłosów bitwy, dzięków oręża, czy otoczenia nie ma się o co przyczepić, za to muzyka jest mało przekonująca i jakaś taka brzęcząca jak natrętna mucha. Natomiast głosy postaci, to totalna porażka. Po raz pierwszy grając na PS3 mam wrażenie, że ten element gry został najzwyczajniej w świecie olany. Może brakowało już kasy na zapłacenie dobrym, zawodowym aktorom, bo to co słychać odrzuca na kilometr i psuje ogólne wrażenie z gry.

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Za kilka dni będę miał już wyrobioną ocenę i na pewno się nią podzielę. Na dziś dzień stwierdzam, że warto zagrać, a dla fanów Tolkiena to rzecz obowiązkowa, ponieważ bije na głowę tytuły, które do tej pory ukazały się na naszą Czarnulkę, czyli "Podbój" i "Wyprawę Aragorna".

Edytowane przez remimar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak ustawić żeby stan gry zapisywał także drugiego gracza bo zapisuje pierwszego a drugi gracz musi zaczynać od początku doświadczenia to jest bez sensu prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, tak już niestety jest i nic się na to nie poradzi :confused: Krążą ploty, że niebawem ma się ukazać łatka do trybu multi i być może zostanie to poprawione. Być może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem singla i jestem mile zaskoczony bo gra jest rewelacyjna

a jak multi??

nawet nie mam czasu żeby przetestować

edit:

gdzie w Rivendel jest kupiec??

kowal jest a kupca nie mogę znaleść

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest rzeczywiscie bardzo dobra, a multi wymiata. Ta gra w kooperacji zyskuje nowy wymiar :-)

A kupiec jest w Rivendell - pod arkadami w budynku po lewej, gdy opuszczasz dom Elronda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest rzeczywiscie bardzo dobra, a multi wymiata. Ta gra w kooperacji zyskuje nowy wymiar :-)

A kupiec jest w Rivendell - pod arkadami w budynku po lewej, gdy opuszczasz dom Elronda.

dziękować już znalazłem

namawiam znajomego na zakup

czy mi się wydaje czy to pierwsze rpg z trybem co op??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest coop lokalny czy online??

i taki i taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×