Skocz do zawartości
azrael88

Sony Wireless Stereo Headset

Rekomendowane odpowiedzi

sony_ps3_wireless_stereo_headset.jpg

Pierwszy kontakt:

HS jest zapakowany w przyciągający wzrok niebieski karton, na którym dość łopatologicznie wyjaśniono do czego służy zawartość owego pudełka. W kartonie jest tekturowa wypraska-kształtka dopasowana do HS, dwustronicowa instrukcja, mały dongle pod USB i karteczka z info, że działanie HS może być zakłócane innymi urządzeniami emitującymi fale radiowe. Niestety, ale kabelka USB nie ma w zestawie.

Wykonanie:

HS sprawia wrażenie solidnego. Plastik jest mocny, nie trzeszczy, nie skrzypi, zachowując jednocześnie elastyczność. Gros obudowy ma kolor czarny, pałąk spinający boki słuchawek jest wzorowany na szczotkowanym aluminium.

Niestety, o ile słuchawki są wykonane bez zastrzeżeń, to mikrofon (rozsuwany), który mieści się po lewej stronie jest – dość powiedzieć – filigranowy. Nadal mam wrażenie że przy odrobinie pecha, będzie można go uszkodzić machnięciem ręką. Po lewej stronie znajdują się suwaki głośności i balansu między dźwiękiem a chatem, przycisk on/off i przycisk Surround.

Pracę HS sygnalizuje mała niebieska dioda umieszczona na mikrofonie, jej blask nie jest zbyt intensywny. Mnie nie przeszkadzał w trakcie gry w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Zresztą, zawsze można go zakleić małym kawałkiem nie przezroczystej taśmy klejącej. Nadajnik wpięty w port USB także emituje niebieskie światło, ale ja praktycznie go nie zauważałem podczas rozgrywki.

Ergonomia:

Jest dobrze, słuchawki są wygodnie, miękkie i dobrze leżą na głowie. Kilkugodzinne posiedzenia nie powodują bólu głowy ani innego uczucia dyskomfortu. Gąbka otulająca ucho jest komfortowo miękka i obita dobrej jakości skórą (tak mi się wydaje że to skóra). Po oswojeniu ze sprzętem można bezproblemowo, na wyczucie, regulować suwakiem siłę głosu i przełączać się między stereo a surround.

Dźwięk – muzyka:

Pisząc tą recenzje HS mam na uszach a z głośników sączy się soundtrack z God Of War. Dzwięk w trybie stereo jest czysty, dynamiczny i zrównoważony. Ani basy ani tony wysokie nie wychodzą na pierwszy plan. Głośniki nie eksponują w szczególny sposób żadnego elementu muzyki. Mnie to odpowiada, aczkolwiek osoby bardziej wymagające mogą mieć za złe Sony, że sprzętu nie wyposażono w equalizer. HS zdał też egzamin przy ostrzejszych dźwiękach – Hatebreed, Machine Head i Samael brzmiały w mojej głowie tak jak powinny.

Dźwięk – gry:

Do wyboru mamy dwa tryby pracy – stereo i wirtualne 7.1, przełączamy je wciskając mały przycisk po lewej stronie nad głośnikiem, zmiana jest sygnalizowana na ekranie konsoli. Do tej pory korzystałem głównie z trybu surround, który oddaje w pewnym stopniu wrażenie przestrzeni. Nie jest problemem zorientować się skąd do nas strzelają albo z którego kierunku dochodzi dźwięk syreny czy nadlatującego samolotu. Słuchawki dobrze „separują” dźwięki, odgłosy strzelaniny nie zlewają się z komunikatami radiowymi (Battlefield 3) ani muzyką (Space Marine).

Komunikacja:

HS dobrze zbiera nasz głos, osoba z którą rozmawiamy nie ma problemu z odbiorem mowy. Niestety w obecnym FW konsoli nie ma możliwości ustawienia głośności mikrofonu, nie da się jej zmienić z standardowej wartości 3 na inną, prawdopodobnie aktualizacja FW zmienia ten stan rzeczy. Można za to suwakiem zmienić balans między dźwiękiem z gry a rozmową.

Werdykt:

Recenzję piszę właściwie na świeżo po zakupie, słuchawki cały czas na zmianę chodzą albo się wygrzewają. Zapewne z czasem, po kilkudziesięciu a może kilkuset godzinach pracy ich dynamika i wyraz się zmienią. W takim wypadku dam znać w jaki sposób.

Oceniam ten sprzęt na 8/10. Wyższej oceny nie dam z dwóch powodów. Primo – mikrofon powinien być solidny, tymczasem wygląda jakby nie był projektowany jako część tego HS tylko jakaś doczepiana popierdułka. Zaznaczam, że nie odbija się to na jakości rozmów. Secundo, dźwięk 7.1 dostępny jest tylko w grach, odtwarzając na PS3 muzykę czy film zostaje nam tylko tryb stereo.

//. Dodane przez Patricko

Recenzje innych użytkowników:

- Tomisior

- Patricko

- stachna01

Edytowane przez Patricko
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przysłonięcie czymś przodu nadajnika (z tą nieszczęsną diodą) nie powoduje spadku jakości dźwięku?

można w tym HS iść do innego pokoju/kuchni etc [w "perspektywie" normalnego mieszkania] po coś i HS nie rozłączy się?

masz w tym samym pokoju router wifi?

na jakimś ang forum wyczytałem, że niektórzy mają problemy z HS ponieważ są zakłócenia z routerem, możesz to jakoś sprawdzić?

BTW: bdb rezenzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azrael88 --> super recka. Też myślę o tych słuchawkach, głównie do BF3. Ich największą zaletą jest fakt, że są bezprzewodowe. Nie zanotowałeś opóźnień dźwięku w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singularity: sygnał z dongla jest mocny, u mnie nadajnik leży za nogą stolika RTV i nie ma problemu. Zrobiłem test - wyszedłem z salonu do łazienki, słuchafony grały, potem dalej do następnego pokoju i tu zaczęły się zakłócenia - wniosek: 1 ściana działowa nie przeszkadza, dwie powodują już zakłócenia.

Net mam po kablu, bez wifi. Wczoraj inny user pisał mi że słuchawki gryzą się z routerem, poradziłem by nadajnik podpiął do ps3 przez metrowy przedłużacz. W ten sposób dongle nie siedzi bezpośrednio przy antence konsoli.

Palpatine: nie mam lagów na słuchawkach :biggrin:

EDIT w dół:

No właśnie, mój imiennik:) niestety ale często tak bywa że dwa urządzenia działające radiowo się gryzą, wtedy wyjścia są dwa: oddalić je od siebie albo zmienić częstotliwość (RF) jednego z nich.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym userem byłem ja. Wysłałem także zapytanie do Sony co oni na to, a oni na to:

Hello Michal

Thank you for contacting Sony Computer Entertainment America LLC (SCEA). I sincerely apologize for any inconvenience this may have caused. I can definitely assist you with your PS3™ Wireless Stereo Headset.

The PS3™ Wireless Stereo Headset sends a signal to communicate with the with the PlayStation®3 system via the USB device. Unfortunately, some routers also uses this same signal to transmit the wireless signal. In order to use both at the same time, a wired connection is recommended. If a wired connection is unavailable, please contact your router manufacturer to see if it would be possible to change the frequency that the router sends the wireless signal on.

Again, I apologize for any inconvenience this may have caused.

Sincerely,

Rustin B.

Edit: Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić działania przy zmienionych ustawieniach routera. W tym wypadku sądzę, że oddalenie nadajnika od słuchawek od konsoli może nie pomóc, ale i tak zobaczę, bo potem będę mógł przynajmniej twierdzić, że się starałem :).

Edytowane przez deerhunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja, zastanawiałem się nad kupnem starego zestawu ale teraz jestem zdecydowany na to cudo:) Można wiedzieć gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i pierwsze wrażenie:

ZAWIODŁEM SIĘ. Po dłuższym ograniu napiszę reckę.

Do osób które mają go dłużej: jak Wy gracie w to w nocy na headsecie? Ten zestaw nie ma możliwości odsłuchu swojego głosu, przez co niesamowicie się drzemy. Kompletnie zabija sens nocnego grania, kiedy wszyscy śpią. Do tego błękitna oczojebna dioda przy samym oku na mikrofonie - co za debil to wymyślił??

O ile diodę można zakleić, to jestem cholernie zaniepokojony brakiem kontroli swojego głosu. Jak sobie z tym radzicie?

Co do samego dźwięku nie mam na razie zastrzeżeń, daje radę. w fpsach również.

Edytowane przez Tomisior
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z innymi urządzeniami? Można tych słuchawek używać normalnie z PC i innym sprzętem?

Chodzi mi o normalne odtwarzanie dźwięku + możliwość gadania, itd. Po prostu czy może służyć nie tylko na PS3, ale i na PC?

Powiedz mi też, czy ucho wchodzi całe do środka czy nausznik po prostu dociska ucho?

Bo teraz mam słuchawki Logitecha, ale dolna część ucha wchodzi do środka, a górną mi dociska ta gąbka ze skórką i po dłuższym czasie grania strasznie mnie boli ta góra ucha.

Może śmiesznie to brzmi, ale naprawdę jest to niekomfortowe na dłuższe granie, szczególnie jak ktoś sporo gra na PC i używa słuchawek z mikrofonem.

Jak ma się sprawa z regulacją? Jest sporo możliwości ustawiania czy Ci z większą/mniejszą głową muszą się użerać ze słuchawkami?

No i te słuchawki rozumiem, że są bezprzewodowe...działają na zwykłe baterie czy można je ładować tak samo jak pada?

Jak na zwykłe baterie to tragedia...

Jeśli można ładować to na jak długo wystarczają baterie? Mam nadzieję, że nie jedną nockę...

I tak szczerze...czy jest to warte wydania ponad 400zł?

Bo mam wrażenie, że jeśli ktoś naprawdę nie potrzebuje słuchawek do grania w nocy (inni śpią, nie można puścić głośno TV, itd.), to niech się lepiej trzyma normalnego headseta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko:

Wczoraj pograłem/posłuchałem muzyki troszkę dłużej i stwierdzam że każda chwila spędzona z tym sprzętem działa na jego korzyść.

Postaram się to opisać poniżej.

WYKONANIE:

Słuchawki wykonane są z naprawdę dobrych materiałów. Plastik jest solidny, nie trzeszczy i co najważniejsze - jest matowy. Nie jest podatny na zarysowania i palcowanie. Pałąk słuchawek jest stylizowany na szczotkowanym aluminium, tak jak napisał to w swojej recenzji azrael. Same głośniki są pokryte bardzo dobrej jakości materiałem (prawdopodobnie skóra). Po paru h użytkowania ucho nam się nie poci, ani skóra dookoła niego. Tutaj odpowiadam na Twoje pytania: głośniki są wykonane rewelacyjnie, są bardzo duże i zakrywają szczelnie całe uszy - nawet te duże (mojego ojca). Na uszy mamy jeszcze troszkę miejsca. Wszystko to sprawia że nawet przy dłuższych sesjach nasze małżowiny mogą "oddychać" i nie męczą się. Piszę tutaj porównując do turtle beach PX 21, które posiadałem. Tam głośniki były dosyć małe a ucho pociło się bardzo szybko.

Kolejnym plusem jest design, który jest żywcem wyciągnięty z przyszłości. Nie wiem jak wy, ale ja w swoich słuchawkach wyglądam jak teletubiś :D (są dość masywne po bokach)

Na słuchawkach nie uświadczycie żadnych guzików, spustów, przełączników. Wł/wył słuchawek jest sprytnie ukryte pod lewą częścią sprzętu. Z tyłu i z przodu mamy dwa suwaki. Tył reguluje głośność docierających do nas dźwięków. Przedni suwak reguluje balans headset vs. odgłosy z gry. Jednym ruchem palca możemy uwydatnić mowę naszych kompanów lub skutecznie wyciszyć nastoletni troli puszczających britney spears i ślących fucki na lewo i prawo.

Słuchawek jeszcze nie zdążyłem kompletnie rozładować i nie jestem w stanie rzetelnie napisać ile trwa granie i ładowanie tego zestawu. Całość ładujemy poprzez złącze miniUSB z tyłu headseta. Kabel oczywiście nie jest dodawany do zestawu...

Jako minus muszę wskazać wysuwany mikrofon, który jest iście stadionowy (pozdro beny:). Wysuwamy go z lewej części słuchawek. Sprawia on wrażenie tandetnego, i doczepionego na siłę w ostatniej fazie produkcji - tak jakby producent zapomniał go wcześniej zaimplementować. "Wisienką na torcie" jest oczojebna, blękitna dioda sygnalizująca działanie naszego sprzętu. Świeci nieprzerwanie,idealnie na wysokości naszych oczu. Kupiłem je z zamiarem użytkowania głównie w nocy przy zgaszonym świetle. Osoba która na to wpadła powinna dostać za to cięgie baty. O ile z beznadziejnym mikrofonem nic nie zrobimy, diodę możemy zawsze zakleić/zamalować.

Chcę zwrócić uwagę że sam mikrofon zbiera głos REWELACYJNIE i jakość rozmów przypomina te które prowadzimy przez telefon.

DŹWIĘK MUZYKA/GRY:

Tutaj jest naprawdę świetnie i ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Całość porównuje na tle słuchawek turtle beach px 21, które również do najtańszych nie należą. Jak wspomniał wcześniej mój kolega w trybie muzyki/filmów mamy tylko stereo, które gra niezwykle czysto i wiernie oddaje dźwięki. Nie mamy equalizera więc nie ma opcji podbicia basów, sopranów. Mimo wszystko całość jest niezwykle stonowana i zrównoważona. Słuchałem muzyki klasycznej jak i progressive techno (bas chciał mi rozsadzić głowę). Wierzę że obsługę surround dostaniemy wraz z kolejnymi FW (jak tylko sprzęt pojawi się w Europie)

Skoro jesteśmy już przy surround ...chylę nisko czoła przed Sony. Zdziałali na tym polu cuda. Szczerze mówiąc podchodziłem sceptycznie do opcji virtual surround i bardziej traktowałem to jako chwyt marketingowy. Nic bardziej mylnego. Dźwięk jest doskonale pozycjonowany i w Uncharted 3 czy Killzone 3 nie miałem problemu z namierzeniem skąd do mnie strzelają. Również słyszałem jak ktoś był nade mną czy za mną. Naprawdę - dźwięk jest świetny.

Jako wadę muszę napisać to o czym mówiłem wcześniej. Brak możliwości kontrolowania artykułowanych przez nas dźwięków. Kupiłem je z myślą o nocnym graniu, słuchaniu muzyki. Słuchawki z racji swego wykonania doskonale izolują nas od rzeczywistości - co jest też paradoksalnie minusem. Całość sprawia że szybko zatracamy się w rzeczywistości i granie skończyło się srogim opier...em od współlokatorów. Głośny dźwięk walący w nasze uszy sprawił że przekrzykiwalem sam siebie. W przypadku turtle beach px21 mieliśmy kontrolę własnego głosu - co było naprawdę rewelacyjne. Szczerze wątpię że poprawią to zmianą firmware'u. Jest to dla mnie poważna wada i chętnie posłucham jak wy sobie radzicie z nocnym graniem/rozmawianiem z kumplami podczas wojennej rozpierduchy.

Reasumując:

Sony oddało w nasze ręce kawał świetnego sprzętu. Świetnie zaprojektowanego i wykonanego. Oferującego naprawdę fajne opcje. Czy całość jest warta 400 zł? Tutaj musicie odpowiedzieć sobie sami. Jeśli szukacie sprzętu tylko i wyłącznie do słuchania, znacznie taniej kupicie jakieś senheisery na kablu o znacznie lepszej jakości dźwięku. Wg. mnie cały wydatek "mniej by mnie bolał" gdyby kosztował 300 zł (może tak będzie cena w EU?). Nie uważam tego headseta za zakup obowiązkowy. Sam fakt że nie zamierzam pozbywać się swojej oficjalnej słuchawki HS Sony o czymś świadczy (w dalszym ciągu to świetny kawałek sprzętu i inwestujcie w niego, miast wydawać kasę na jakieś nokie czy jabry).

Stereofoniczny headset Sony będę traktował raczej jako miły dodatek i urozmaicenie do wieczornego/nocnego grania. Jestem gadżeciarzem (chyba jak każdy facet) i słuchawki te traktuje jako zakup udany. Mimo wszystko 439 zł to wciąż spory wydatek w naszym kraju, przy obecnych zarobkach..

ps. azrel - przepraszam że wywaliłem taki duży tekst w Twoim poście, nie chciałem robić Ci konkurencji. tekst mój potraktujcie jako mało profesjonalne uzupełnienie recenzji założyciela tematu. pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmuracz: ja kupiłem w ULTIMIE za 440plnów;

Patricko: słuchawki ładujesz przez dowolne usb, ładują się ok 1,5h; czas grania na głośności ustawionej na ok 40-50% (w BF3 to już było dla mnie bardzo głośno) wynosi średnio 6-7h.

Po dłuższym ograniu/wygrzewaniu słuchawek wiem, że to był trafiony zakup. Są wygodne, dają dobry dźwięk i są bezprzewodowe;

Tomisior: traktujemy Twoją reckę jako solidne i bardzo potrzebne uzupełnienie mojego tekstu. Fajnie, że napisałeś bo inni niezdecydowani mają szerszy ogląd na ten sprzęt.

Mnie dioda nie przeszkadza, słowo daję że ten blask diody jest dla mnie niedostrzegalny, może to kwestia ułożenia na głowie/wysokosci mikrofonu. Do mikrofonu normalnie mówie, nie wydzieram się i jestem słyszany. Poza tym jest suwak balansu dźwięk/czat - tutaj jest jakaś możliwość kombinacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z komunikacją z PC? Jakby ktoś był tak miły i sprawdził że skypem i w jakiejś grze czy coś :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko z tego co wyczytałem w innych reckach tego sprzętu, wkładasz dongla do usb i jedziesz bez żadnych problemów (jak to brzmi:D ). jak sprawdzę, to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z komunikacją z PC? Jakby ktoś był tak miły i sprawdził że skypem i w jakiejś grze czy coś :)

Z PC działa bezproblemowo, wkładasz dongla (faktycznie głupie, hehe :biggrin:) i po kilku sek. masz działający sprzęt. Słuchawki działają, mikrofon działa - sprawdzałem w ustawieniach urządzenia. Jest sporo opcji niedostepnych z poziomu ps3, tzn jakośc dźwięku, głośność mikrofonu, bass boost etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PC działa bezproblemowo, wkładasz dongla (faktycznie głupie, hehe :biggrin:) i po kilku sek. masz działający sprzęt. Słuchawki działają, mikrofon działa - sprawdzałem w ustawieniach urządzenia. Jest sporo opcji niedostepnych z poziomu ps3, tzn jakośc dźwięku, głośność mikrofonu, bass boost etc.

Azrael myślisz że po premierze tego hs w Europie, Sony rozbuduje opcje sluchawek w FW? fajnie gdyby dodali jakiś equalizerek :)

Powiedz mi jeszcze jak wyglądało Twoje pierwsze ładowanie? Rozładowałeś je kompletnie, czy jak tylko pojawił się komunikat o słabej baterii to podłączyłeś do ładowania? Ładowałeś aż zgasła dioda? Wiem że era formowania baterii już minęła, ale chce poznać Twoje zdanie.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azrael myślisz że po premierze tego hs w Europie, Sony rozbuduje opcje sluchawek w FW? fajnie gdyby dodali jakiś equalizerek :)

Powiedz mi jeszcze jak wyglądało Twoje pierwsze ładowanie? Rozładowałeś je kompletnie, czy jak tylko pojawił się komunikat o słabej baterii to podłączyłeś do ładowania? Ładowałeś aż zgasła dioda? Wiem że era formowania baterii już minęła, ale chce poznać Twoje zdanie.

Tomisior, myślę że pojawi się jakaś opcja w nowym FW. Headset Sony ma możliwość regulowania głośności w opcjach konsoli, tymczasem tutaj jej brak.

Odnośnie ładowania - najpierw je podłączyłem do PC i sprawdziłem czy chodzą, jak juz sie upewniłem że wszystko jest OK to wyłączyłem słuchafony i cierpliwie poczekałem aż się naładują do pełna. Pamiętam, że po pierwszym ładowaniu słuchawki chodziły dość krótko, może ze 3-4h. Po drugim czas pracy sie wydłużył do 6-7h i tak juz zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po drugim ładowaniu słuchawki działają ok 3-4 h :/ ładowałem kiedy słuchawki zaczęły tylko pikać i przestałem po zgaśnięciu diody. Może przy następnym procesie sytuacja się polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna,i chciał bym wiedzieć jak działa mikrofon i jak to jest że dzwięk z gry nie pokrywa się z czyimiś słowami?

Edytowane przez pankal422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna,i chciał bym wiedzieć jak działa mikrofon i jak to jest że dzwięk z gry nie pokrywa się z czyimiś słowami?

Z przodu słuchawek masz balans volume/chat. Musisz sobie wyregulować wedle uznania ile odgłosów z gry (strzały komendy) do ciebie trafi, oraz słów kolegów z teamu. Przesunięcie suwaka w górę wyciszy wszystkich. Zaś przesunięcie na połowę będzie wypośrodkowane. Ja się trochę z tym pomęczyłem i daję przewagę głosu kolegów - jest perfekt. Dzisiaj dla odmiany pograłem na pierwszym headsecie Sony i jest masakra :D w ogóle się nie umiałem odnaleźć :)

Azrael - chyba trafiłem na wybrakowany model :( ładuje się 2,5 h - i na pewno nie trzyma 7-8 godzin. Ja gram dość głośno, może dlatego..? używasz również mikrofonu? Dokonałem trzeciego ładowania i zobaczymy jak teraz, ehh. Zawsze mam pecha do sprzętu.

Do tego mam wrażenie że mój suwak Volume jest mocno "wyruchany" - a słuchawki są na 100% nowe. Chodzi b. gładko, stawia mały opór. Nie mam jak porównac z innymi egzemplarzami. Może przewrazliwiony jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Jaki znów wybrakowany? Na pewno poziom głośności wpływa na czas pracy zestawu. Ja mam ustawiony na ok 40%, powyżej jest dla mnie za głośno i te 6h wytrzymuje. Balans dźwięk/czat mam zostawiony na 50%, mikrofonu nie da się wyłączyć. Suwak volume u mnie też chodzi płynnie, jestem pewien że sobie wmówiłeś że coś jest nie tak, no chyba że u Ciebie suwak sam zjeżdża w dół, w co wątpię :smile:

Jest taki programik - BIWAVEGEN (Burninwave generator) - generuje dźwięki do wygrzewania słuchawek. Zrób eksperyment, ustaw sobie różowy szum, daj głośność w programie na 50%, na słuchawkach 50% i włącz. Sprawdź na zegarku ile Ci chodzi do momentu aż dioda na mike'u zacznie migać na czerwono. Ja tak zrobię jutro i porównamy.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sam nie zjeżdża i pewnie nigdy nie będzie :) wątpię żeby dało go się doprowadzić do takiego stanu. Super pomysł z tym programem, aż się boję wyniku :) dzięki !

Mógłbyś dokładniej opisąc na czym polega proces wygrzewania? Czytałem o tym gdzieś na necie i ludzie twierdzą że słuchawki które już jakis czas grały, grają o klasę lepiej niż takie wyciągnięte z pudełka. Prawda li to czy fałsz? :)

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dokładniej opisąc na czym polega proces wygrzewania? Czytałem o tym gdzieś na necie i ludzie twierdzą że słuchawki które już jakiś czas grały, grają o klasę lepiej niż takie wyciągnięte z pudełka. Prawda li to czy fałsz? :)

To jak z silnikiem w nowym samochodzie. Przez pierwsze kilka tysięcy km elementy w silniku sie docierają, dopasowują do siebie. W tym czasie auto normalnie jeździ, ale nie powinno być katowane wysokimi obrotami i prędkościami.

W słuchawkach/głośnikach dotarciu podlegają membrany i przetworniki. Przez pierwsze kilkanaście do kilkudziesięciu godzin dzwięk z głośników jest inny, potem jego barwa się zmienia.

Mogę potwierdzić, że to "wygrzewanie" wystąpiło u mnie w słuchawkach Senka i w głośnikach kina domowego (koda). Zaraz po wyjęciu z pudła grały inaczej (ciężko mi dobrać słowo ale jakby plastikowo, a nie tego się spodziewałem po kinie domowym za te pieniądze) a po kilku tygodniach użytkowania było znacznie lepiej, z tym ze te senki i kody docierałem normalnym użytkowaniem - słuchaniem muzyki z umiarkowana głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za świetne tłumaczenie.

Włączyłem pink noise od godziny 13ej, na ustawieniach które napisałeś. Połowa volume szumu oraz w słuchawkach, już prawie 6h grają. Zobaczymy do której tak pociągną - jestem bardzo ciekaw :) Napiszę jak tylko padnie bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wysiadłem - po 6 godzinach różowego szumu wyłączyłem słuchawki, nadal świeciła się niebieska dioda więc na pewno poszumiałyby dłużej ale oboje z żoną mieliśmy już dość tego dźwięku:) Mimo że nie był głośny to gdzieś ciągle świdrował w głowie nawet przy dość głośno ustawionym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie pojawiła się czerwona dioda. Równiutkie 8 h - chyba niezły wynik ?:) suwak słuchawek miałem troszkę ponad połowę ustawiony. Kamień spadł mi z serca. Ile razy radzisz potwórzyć proces wygrzewania słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko u Ciebie OK. Producent podaje na opakowaniu że powinny działać ok 7h.

Ja takich sesji kilkugodzinnych zrobiłem chyba sześć, na zmianę pink noise i frequency sweep na 60Hz (modulowany bas, bo z reguły niskie tony są rzadziej odtwarzane co wysokie). Czyli łącznie zapodałem ok 30h wygrzewania. Na tym poprzestanę, teraz będę je już najzwyczajniej użytkował. Słuchawki grają bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×