Skocz do zawartości
azrael88

Sony Wireless Stereo Headset

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem pewien co do tych słuchawek od Sony, a po ostatnich komentarzach straciłem tą pewność :/

Duża różnica jest pomiędzy słuchawkami od Sony a tymi http://www.redcoon.pl/B166789-Sharkoon-X-Tatic-Digital-51-Headset_Zestawy-słuchawkowe?refId=ceneo?

Te Sharkoony są fajne, ale ponad 100zł więcej.

Kup i sprawdź, bo każdy biadoli, a np. u mnie nie ma żadnych problemów z tymi słuchawkami.

Trzeszczący plastik czy słaba obudowa mikrofonu może się zdarzyć nawet w najlepszych słuchawkach.

Wolę taką obudowę mikrofonu, który można schować i w ogóle nie przeszkadza i nie trzeba na niego uważać chowając gdzieś słuchawki, czy coś w tym guście.

Jedyny minus jaki dostrzegam jeśli chodzi o prace, to brak wirtualnego dźwięku na PC, ale może to kwestia sterowników i kiedyś komuś będzie się chciało nad tym popracować.

Przed kupnem spytaj się tylko czy można zwrócić w razie czego i już.

Problem z głowy i przynajmniej wypróbujesz i sam ocenisz.

Już dawno przekonałem się, że sprzęt elektroniczny trzeba samemu sprawdzić, a nie kierować się opinią ludzi z neta.

Oczywiście można, a nawet trzeba brać ją pod uwagę, ale nie brać tego jako wyznacznika przy dokonywaniu zakupów.

Bo czasami można na tym wyjść jak Zabłocki na mydle...

PS.

Do rozmowy nt. innych słuchawek jest osobny temat w dziale "Pytajnik".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie nie chodzi o trzeszczący plastik bo takie detale mi nie przeszkadzają. Bardziej chodzi mi o jakość dźwięku no i o to, że niektórzy narzekają na słabą baterię w słuchawkach Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko, że mnie nie chodzi o trzeszczący plastik bo takie detale mi nie przeszkadzają. Bardziej chodzi mi o jakość dźwięku no i o to, że niektórzy narzekają na słabą baterię w słuchawkach Sony.

Tak jak pisalem wyzej mialem okazje uzywac obu sluchawek nawet jednoczesnie, zwrocilem te sony. Dzwiek w sharkoonach jest duzo lepszy i prawdziwie surround czuc, w koncu lacznie masz w nich 8 glosnikow! W soniaczach to chwyt marketingowy, dziala to bardzo dziwnie dla mnie jak tylko nieco ulepszone stereo. Dodatkowo sharkoony zdecydowanie lepiej wykonane - wygodniejsze na glowie, mic nie jest tak tandetny jak w soniaczach, znacznie milszy material poduch i kabel - dla mnie to jednak zaleta, nawet jak sony potrzymaja 7h to jest to b.malo co 1-2dni ladujesz, a jak czytasz ludziom nawet 4h graja , a ja lubie glosno. Z biegiem czasu bateria bedzie tylko slabnac , a czas uzytku malec... Kabel w sharkach ma ok 4m wiec idzie u mnie z tylu glowy przez lewy bark i wokolo fotela dolem do kontaktu, przed soba rece/nogi mam wolne - kabel nie wadzi. Sharki 2 lata gwarancji, sony 1 rok i w sharkach mozesz ustawiac wg upodoban glosnosc kazdego kanalu, opoznienie dzwieku itd... Dodatkowo sharkoony oprocz ps3 podlaczasz tez do ps2/xboxa czy pc:)

Nie neguje produktu sony ale w mojej opinii dawac za nie 400 zl nie warto jak sharkoony sa po 450 zl. Jedyny sens jaki widze to jak ktos koniecznie chce bezprzewodowe ale to i tak wolalbym zwykle ale lepsze stereo kupic niz pseudo 7.1 :)

Edytowane przez OutsideR
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jestem nieliczną jednostką, która naprawdę jest zadowolona z tych słuchawek.

Na pewno są na rynku lepsze, przecież to jest wiadome, ale raz że są bezprzewodowe, a dwa to to, że będę mi zawsze działały z konsolą, pewnie nawet jeszcze z PS5, o ile będzie miało USB :)

A z innymi markami to różnie bywa. Raz może działać, a raz nie.

W każdym razie ja jestem zadowolony na 101%. Czy to w BFie czy innych grach zarówno dźwięk jak i chat spisują się na medal.

Nie jestem jakimś maniakiem, nie mam czujników w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą Sony jest ich bezprzewodowość. Dodatkowy plus w porównaniu do innych bezprzewodowych to brak stacjonarnego nadajnika, którego trzeba by gdzieś upchnąć.Trzymają rzeczywiście maks dwa wieczory, co nie jest najwygodniejsze, a opcja stałego zasilania kablem odpada, skoro potrzebuję słuchawek bez "uwięzi". Dźwięk jest porównywalny do Sennheiserów za kilkadziesiąt złotych, może jedynie basy mają mocniejsze. Emulacja 7.1 to w rzeczywistości dobre stereo, w każdym razie o orgazmicznych doznaniach nie ma mowy. Grają ładnie, wyraźnie, bez zakłóceń. Wykonanie samego mikrofonu jest ok, mi nie przeszkadza, dobrze że jest chowany. Natomiast plastiki to już jest bardziej drażliwy temat. Czytałem w kilku miejscach o trzeszczących słuchawkach, u mnie okresowo niestety też się coś podobnego pojawia. Mimo wad nie widzę dla siebie na razie żadnej alternatywy. Ze względu na plątaninę kabli na wiele dobrych sprzętów jak Sharkoony czy Trittony niestety nie będę mógł sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja powiem tak: do czasu az nie uslyszalem sharkoonow dzwiek w tych od sony wydawal mi sie niezly:) Ale gdy je juz mialem i odpalilem obie sluchawki to te z sony wypadly strasznie biednie. Wiec moze kwestia, ze nie slyszales innych Patricko. Proponuje osobom stojacym przed zakupem po prostu kupic i wyprobowac. W markecie bez problemu oddacie te sony, sa tak zapakowane ze mozna oddac bo opakowanie bedzie wygladac jak nienaruszone, jedynie warto zetrzec lupiez :D Shakroony tez bez problemu redcoon wezmie spowrotem, tam kazdy kabel jest spakowany osobno w folie ale mozna kupic kabel optyczny i na nim wyprobowac i potem oddac je jako nowe/nieodpakowane bo kabel zasilajacy jest przy slychawkach nie spakowany w zadna folie itd.

A sony w sluchawkach muzycznych np. MDR-RF865RK dalo baterie trzymajaca do 25h kto tak dlugo slucha muzyki? Zamiast taka baterie dac dla graczy to zrobili jakos na odwrot ;)

Edytowane przez OutsideR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiedz mi czy słyszysz siebie jak rozmawiasz z kimś podczas gry bo to mnie najbardziej interesuje....

Ja swoje słuchawki kupiłem jakieś 2/3tygodnie po premierze w USA wraz z dwoma innymi osobami i wiem że jedna z nich ma takie same objawy po ostatniej aktualizacji......może w tym jest pies pogrzebany.....

Ja siebie slysze, ale nie w sluchawkach tylko w eterze. Tak jakbym rozmawial o sobie z kolega. (Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi ;). Trzeszczacy plastik, tak tez to mam, ale jak uderze w drewniana czesc łóżka. Jak macham glowa, zaden plastik mi nie trzeszczy.

Druga sprawa jaka ja chcialem was spytac. Jakiego koloru mieliscie pudelka ? Na poczatku mialem wziac wersje z niebieskim pudelkiem, ale w ten dzien nie mialem kasy. Poszedlem tydzien pozniej i dostalem te sluchaweczki w lekko czerwonym (na gory i na dole) pasku i cale tlo bylo biale.

Jest mozliwosc, ze sa to dwie inne wersje sluchawek ? Mi bateria trzyma 8 godzin. Tzn w tygodniu zawsze gram max 4 godziny dziennie przed praca, wiec sluchawki laduje co drugi dzien, czasem co trzeci jak sie zapomne. Laduje je przez kabel usb podlaczony do laptopa. Ladowanie trwa 2/3 godziny chyba :P. Odlaczam je jak ta czerwona dioda na mikrofonie zgasnie. Wtedy wiem ze sa naladowane na maxa.

Edit: Ja mam takie same sluchawki, jak te na reklamie co wklejalem wczesniej. Znalazlem jeszcze takie w irlandi http://www.harveynorman.ie/sony-gaming-headset.html tylko nie wiem czy sa one wireless ;)

Edytowane przez linkin120289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jaka ja chcialem was spytac. Jakiego koloru mieliscie pudelka ? Na poczatku mialem wziac wersje z niebieskim pudelkiem, ale w ten dzien nie mialem kasy. Poszedlem tydzien pozniej i dostalem te sluchaweczki w lekko czerwonym (na gory i na dole) pasku i cale tlo bylo biale.

Jest mozliwosc, ze sa to dwie inne wersje sluchawek ? Mi bateria trzyma 8 godzin. Tzn w tygodniu zawsze gram max 4 godziny dziennie przed praca, wiec sluchawki laduje co drugi dzien, czasem co trzeci jak sie zapomne. Laduje je przez kabel usb podlaczony do laptopa. Ladowanie trwa 2/3 godziny chyba :P. Odlaczam je jak ta czerwona dioda na mikrofonie zgasnie. Wtedy wiem ze sa naladowane na maxa.

Spokojnie, to te same słuchawki :) Wersja w niebieskim pudełku jest po prostu przeznaczona na rynek amerykański.

Możesz nawet zobaczyć na spodzie pudełka "Sony Computer Entertainment America".

Wersja w czerwonym pudełku jest po prostu wersją przeznaczoną na nasz rynek i tyle :)

Nie ma się co doszukiwać spisków, że jedne lepsze, a drugie gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to te same słuchawki :) Wersja w niebieskim pudełku jest po prostu przeznaczona na rynek amerykański.

Możesz nawet zobaczyć na spodzie pudełka "Sony Computer Entertainment America".

Wersja w czerwonym pudełku jest po prostu wersją przeznaczoną na nasz rynek i tyle :)

Nie ma się co doszukiwać spisków, że jedne lepsze, a drugie gorsze.

Dzieki za odpowiedz. Sprawdzales te inne sluchawki co dalem w linku ? Niby te same, ale jakies inne. Sa takie w polsce ? Niestety nie moge sprawdzic, bo nie bylo mnie tam juz 3 lata, a w necie wyskakuja mi te nasze, co mamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to nie jest po prostu wczesny prototyp tych co my mamy teraz.

Bo chyba właśnie taki on był jeśli dobrze pamiętam. Na pewno bym spotkał się z tymi słuchawkami.

No, chyba że to rzeczywiście jakieś inne słuchawki, ale wątpię, bo opis idealnie pasuje do naszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, opłacalny jest przeskok z Sennheiser HD215 na te słuchawki Sony ?

Jedynie co mnie boli to to, że te słuchawki są tylko do ps3 lub pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz bezprzewodowych z wbudowanym mikrofonem, to w żadnym wypadku. Prawdopodobnie nie odczujesz różnicy (chyba że na minus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz bezprzewodowych z wbudowanym mikrofonem, to w żadnym wypadku. Prawdopodobnie nie odczujesz różnicy (chyba że na minus)

Bezprzewodówki by się przydały, bo tak kabel się ciągnie przez pokój, a bracia po kilku piwach nie wiedzą, że jak mam słuchawki na głowie to i zapewne biegnie od nich jakiś kabel.

Boją się jedynie gorszego wykonania, baterii która [jak czytam] krótko trzyma i gorszej jakości dźwięku. Brak jacka jakoś przeżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodówki by się przydały, bo tak kabel się ciągnie przez pokój, a bracia po kilku piwach nie wiedzą, że jak mam słuchawki na głowie to i zapewne biegnie od nich jakiś kabel.

Boją się jedynie gorszego wykonania, baterii która [jak czytam] krótko trzyma i gorszej jakości dźwięku. Brak jacka jakoś przeżyje

Z tym wykonaniem stary to nie wierz w te słowa które są tutaj wypisane - jest na wysokim poziomie.Mikrofon jest jaki jest, ale nie musisz go wysuwać aby spokojnie rozmawiać bo działa/łał.

Mój syn ma nim zabawę jak w nich gram i nie dał rady go wyrwać ani uszkodzić (a ma 1,5roku) więc nie ma tragedii jak to ktoś tutaj opisywał.

Bateria - u jednych działa tak samo u innych gorzej. Kwestia egzemplarza na który trafisz :)

Chcesz spokojnie biegać z braćmi po piwko do lodówki ze słuchawkami na uszach/szyi - bierz te i to śmiało.

Dźwięk - hm.....jest dobry, b.dobry w moim odczuciu - jednak najlepiej napisał ktoś kilka postów wyżej:

Weź sztukę na kablu - odpakuj i sprawdź dźwięk i wykonanie. Pasują - zostaw, nie - oddaj.

Weż sztukę Sony i zrób tak samo. Pasują - słuchaj/graj i baw się bez kabli.

Ja na ich temat nie powiem złego zdania - bateria się osłabiła delikatnie - cóż poradzę :( I tak zakupiłem je w USA i gwarancji nie mam więc monitoruje dealextreme i inne tego typu serwisy za wymiennymi bateriami. Niestety na dzień dzisiejszy nic nie ma..Dziś nie wyobrażam sobie gry w B3 w jakichkolwiek innych słuchawkach. Qrde - miałbym przerywać rozmowę aby polecieć do lodówki po kolejne zimne piwko - wykluczone :)

Jedyny wielki minus dla Sony za ostatni firmware 4.10 - zje###i dźwięk i to do potęgi.........ale to zupełnie inna historia. Polecam link gdzie będziesz miał więcej informacji co takiego się stało.

Sumując: chcesz sprzętu bez kabli, b.dobrze wykonanego z b,dobrym dźwiękiem przeznaczonym do grania i gadania - sprawdzą się.

Chcesz poprawić sobie "skill'a", jesteś wytrawnym melomanem który chce wiedzieć gdzie pocisk śwista - nie polecam bo to tylko zwykłe stereo z fajnym efektem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to autor tej recenzji w bardzo fajny sposób opowiada o słuchawkach.

Może komuś pomoże to przed dokonaniem zakupu :smile:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodówki by się przydały, bo tak kabel się ciągnie przez pokój, a bracia po kilku piwach nie wiedzą, że jak mam słuchawki na głowie to i zapewne biegnie od nich jakiś kabel.

Boją się jedynie gorszego wykonania, baterii która [jak czytam] krótko trzyma i gorszej jakości dźwięku. Brak jacka jakoś przeżyje

Wlasnie to jest ich najwieksza wada moim zdaniem pomijajac "zwyczajny dzwiek". Bateria trzyma krotko do tego sony stworzylo jednorazowke - baterii nie dokupisz pytalem u nich kiedys , moim zdaniem to kpina. Sony samo pewnie wie , ze bateria jest lipa dlatego daja tylko 1 rok gwarancji co jest okresem bardzo krotkim. Lubie kupic dobra/drozsza rzecz ale za to zeby sluzyla kilka lat. Jaki jest sens kupowac urzadzenie bezprzewodowe w ktorym bateria na starcie trzyma krotko , a bedzie sie tylko skracala wraz z cyklami ladowan i nie mozna dokupic nowej baterii? Z ta frywolna rozmowa bezprzewodowa co kolega pisze to nie dowiesz sie jak bedzie u Ciebie az nie sprawdzisz ich - u mnie jak tylko oddalilem sie troche od konsoli wystepowaly beepy i zaniki sygnalu, w kuchni to nic nie slyszalem wiec opcja pojscia po piwo i kontynuowania rozmowy nie mogla miec miejsca. Z tych i innych wzgledow , o ktorych pisalem wczesniej ja wybralem sharkoony i kabel prawie 4m idacy za mna za fotelem w niczym nie przeszkadza, a jak chce wstacto po prostu odkladam sluchawki i za chwile wraca nie widze problemu, a przynajmniej dzwiek jest o niebo lepszy niz w soniaczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam takie słuchawki na sprzedaż,przepraszam bardzo za ot.

Osobiście,użytkowałem 3-4 miesiące i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodówki by się przydały, bo tak kabel się ciągnie przez pokój, a bracia po kilku piwach nie wiedzą, że jak mam słuchawki na głowie to i zapewne biegnie od nich jakiś kabel.

Boją się jedynie gorszego wykonania, baterii która [jak czytam] krótko trzyma i gorszej jakości dźwięku. Brak jacka jakoś przeżyje

No właśnie mam rasowy przykład który opisałeś. Grałem z podłączonymi słuchawkami ( ładowałem je) wstałem po kolejne piwko i zapomniałem że mam je na głowwie :) Słuchawki spadły na ziemię, jest małe pęknięcie na górnym łączeniu, ale działają , przez chwilę myślałem że jest to znak aby kupić inne , ale uznałem że szkoda kasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jesień pojawi się nowy model Headsetu: Pulse Wireless Stereo Headset – Elite Edition http://blog.us.plays...ming-this-fall/

Najważniejsze zmiany:

Higher fidelity speaker drivers for dynamic sound

Preset Modes to optimize your audio experience for select gaming genres, movies, and music

Hidden noise-cancelling microphones deliver crystal clear voice chat and allow for a more streamlined design

Compatible with your PS3, PS Vita, favorite mobile device or MP3 player (connects via built-in 3.5mm audio jack and included auxiliary cable)

+ oczywiście cena - stary 99$ - nowy już 150$

Oczywiście wszystkie funkcje Sony Wireless Stereo Headset 7.1 będą zachowane.

Mnie najbardziej ciekawi BassImpact™ - czy to marketing czy znacząca zmiana. Szkoda mi trochę pozbywać się aktualnego modelu - wszystko zależy moim zdaniem od ceny w UE/PL.

Fotki:

7311136250_e91dc85f7a.jpg

7311136104_79e3807132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie - ale faktycznie dużo żalezy od $, ale pewnie trafią do moich łapsk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą wadą obecnego headseta 7.1 jest to że nie jest kompatybilny z telewizorami. Nowy z kolei powiniem mieć moim zdaniem taką funcję ale pewnie nie będzie tego miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą wadą obecnego headseta 7.1 jest to że nie jest kompatybilny z telewizorami. Nowy z kolei powiniem mieć moim zdaniem taką funcję ale pewnie nie będzie tego miał.

Będzie kompatybilny tylko niestety po kablu na 3.5mm jack'a. :/

E: mogli by dodać funkcję bezprzewodową chociaż do do swoich Barvii. Podejrzewam że różni producenci TV nie przewidują puszczenia dźwięku przez USB chociaż to tak naprawdę kwestia oprogramowania danego telewizora. Z drugiej strony jakiś inny nadajnik pewnie mógłby zwiększyć cenę.

Edytowane przez Old_Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie będą zgodne z tv bo byłaby to konkurencja dla słuchawek z oferty Sony a po co mają sobie robić konkurencję wewnątrz firmy? w.g Sony jak ktoś potrzebuje do tv to kupi drugie słuchawki..

cena pewnie będzie ok 600zł, IMO bardziej się wtedy opłaci SONY MDR- DS6500, za ok 900zł bo są zgodne nie tylko z ps3 a też z tv i innymi urządzeniami (wystarczy kabel chinch-jack 3.5 i wpinamy we wszystko praktycznie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedzianym FW 4.20 kilka ważnych zmian dla posiadaczy headsetu 7.1.

Przede wszystkim będzie możliwość wyłączenia tego, że słyszymy sami siebie przez mic, nawet jak jest wyłączony.

Druga sprawa, to poprawienie virtual surroundu, także zmiany naprawdę na konkretny plus!

Tutaj w oryginale:

As well as the minor functionality improvements, v4.20 will also improve sidetone audio performance (a feature added in v4.10 that enabled you to hear your own voice through the Wireless Stereo Headset when playing multiplayer modes) by giving you the option to select one out of five levels for microphone audio, or turn the feature off completely, this will also improve virtual surround sound functionality.

The System Software Update also slightly improves saved data management, this allows you select multiple saved data items and delete or copy them as a group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×