Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz wszystko pokazane

Ja u siebie też to zrobiłem i nie powiem, trochę kurzu poleciało, ale czy ciszej chodzi... raczej nie, cały czas tak samo cicho

Tak jutro będziesz szedł po osiedlu, a tam z każdego mieszkania będzie dochodził dźwięk odkurzacza i przez każde okno będzie leciała kurzawa

Dobra juz skapowalem, ogladalem to wczesniej ale nie widzialem dokladnie xd

Glosne to bardzo ? nie wiem czy sie oplaca teraz to robic czy czekac do rana, na yt wysmiwaja ze x360 tak chodzi ;-)

No jutro w wiadomosciach zobaczymy ze nad polska kraza niezidentyfikowane malutkie pylki a w domach wiosenne porzadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym sprawdził, jaki z mej czarnulki brudas(ek) xD wrzucaj filmik, obadam sprawę, to i sam zrobię filmik swoją drogą to mój sprzęcik działa ultra cicho ^^ baa powiem więcej, ciszej niż pstwo. A na youtubie już kilka filmików z fan testu jest, jednak same z 40gb.

edit:

Pips aj noł, ale stronę wcześniej, któryś z użytkowników pisał że konsola chodzi ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chętnie bym sprawdził, jaki z mej czarnulki brudas(ek) xD wrzucaj filmik, obadam sprawę, to i sam zrobię filmik swoją drogą to mój sprzęcik działa ultra cicho ^^ baa powiem więcej, ciszej niż pstwo. A na youtubie już kilka filmików z fan testu jest, jednak same z 40gb.

Tu nie chodzi ze ma dzialac ciszej chociaz moze tylko o to ze ci konsole oczysci ze srodka.

Pisac czy to dziala glosno, jak odkurzacz :?

MTU: no moze chodzi mu ciszej bo mial multum kurzu, a swoja droga takie szybkie krecenie sie wiatraka moze chyba w chwile ostudzic konsole xP? Bo cztalem kilka przypadkow jak ludziom po kilku godzin grania plyty nie czytalo bo konsola za goraca o.O ja na szczescie tak nie mialem jak gralem w uncharteda xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz... u mnie raczej ciszej nie dziala ale kurz, ktorego odkurzacz nie dosiegal.. wylecial, wiec fantest spelnia swoja role.

Pips.. odglosy ala xbox, da sie zniesc ( u mnie juz domownicy dawno spia... ja sie na L4 bawie a oni pracuja ;p, wiec spokojnie mozesz "czyscic")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster8

Ale i tak nic nie da takiego efektu jak rozkrecenie konoli na najmniejsze czesci i ich wyczyszczenie....ja tak robie raz w miesiacu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 60'tce dziala (obrucenie konsoli na prawy bok) - zastanawia mnie tylko czy PS3 ma wbudowany wlasny akcelerometr ( jakos musi okreslic swoje polozenie ) czy uzywa tego wbudowanego w HDD (niektore dyski szczegolnie Toshiby maja wlasne akcelerometry) - moglo by to wyjasniac inna metode odpalania tego testu w 40GB (moze ten model dysu nie posiada akcelerometra) ale w takim wypadku co jezeli ktos zmieni HDD na inny? Mniejsza z tym - grunt ze 60GB tez ma tryb symulacji X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. eye create

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez potwierdzam, ze dziala w wersji na 60gb, gdyby nie twoj filmik Xiem to bym sie raczej nie odwarzyl na mozliwy ubytek zdrowia mojej czarnej panny w wypadku dobrania zlej "pozycji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a na tym filmiku jak juz skonczy konsola tak chodzic jak odkurzacz to miga czerwona dioda w tym momencie trzeba odlaczyc ps3 od zasilania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa działa na 60 już wczoraj z xiemem o tym pisałem sprawdziłem i działa ale kurzu wyleciało łoho :D a pozatym dla tych co się tak boją czego kurde przecież to tylko wentyle chodzą na maxa i z nim kurz zdmuchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobiłeś na 60gb? Możesz zrobic opis ? Bo mi nie wychodzi cos Z gory dzieki

Juz ok. Mam. Działa Ale kurzu. o ho ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arczi.. przeciez dalem 2x filmik ;p z reszta w moim wykonaniu ;p raz na rapidzie i raz na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, Sony ostrzega, że takie zabiegi narażają konsolę na zgon. Zapodziałem gdzieś linka, nie chce mi się szukać, ale chodzi o to, że nagły skok temp. może uszkodzić GPU i CPU. Zresztą jak konsola uzna, że jest zabrudzona i się przegrzeje, to sama wskoczy na ten wyższy bieg i "wykurzy" kurz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki skok ?? chyba w dół w ver. 40 zaczynają chodzić i po 20sek się wyłączają po zakończeniu czyszczenia nie wiem czemu w 60 musimy odwrócić może jest jakiś czujnik położenia konsoli :D to służy do wyczyszczenia wentylatorów czemu ma być skok temp przecież nic się nie zmieni tylko prędkość wentylów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tyczy wersji testu z 60gb konsoli.Robiłem test na 40gb i przyłożyłem rękę do wylotów i wiało zimne powietrze.Po teście też konsola była zimna.Więc nie ma mowy by nagrzały się GPU i CPU.Tym bardziej,że gdy włączy się konsolę i zostawi się ją na XMB na 10min to już idzie wyczuć minimalnie,że się nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja już wyczyszczona... Kurzu? Prawie wcale nie było. A jak cicho działa teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 40GB tez juz czysta w srodku :-) Glosnosc raczej bez zmian Kurzu po niecalych dwoch m-ch niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was mysli ze Fan Test na wersji 60gb konsoli PS3 jest w pelni bezpieczny i nic za tym nie stoi.

Po pierwsze to ten test powinien sie nazywac "PS3 Overheat test" .

Procesory AMD Althon 3200+ wymagaja wiekszego wiatraka , dzialaja na wyzszym taktowaniu od normalnych Pentium 4.

Skoro taki Althon wymaga wiekszego wiatraka , pomyslcie sobie co chlodzi procesor Cell w srodku PS3 ?

Dobra do rzeczy.

Na youtube.com ten typed zablokowalem prawie wszystkie otwory ktore zassysaja powietrze , wiec nie ma tam wystarczajaco schlodzonego powietrza zeby porzadnie schlodzic procesor Cell i procka karty graficznej. Ten wiatrak nie wlacza sie bez przyczyny , w waszych super bezpiecznych fan testach wlacza sie dlatego ze macie bardzo wysoka temperature w konsoli. I nie bedzie tam zimnego powietrza poneiwaz blokujecie otwory rekoma.

Gdy czytalem komentarze na temat tego fan testa, jeden uzytkownik napisal ze trzymal tak swego PSa przez minute - > farta miales.

Zebys porzadnie zablokowal te otwory i trzymal tak PS3 przez minute to spalila by ci sie ta konsola.

Jedyny fan test jaki jest bezpieczny to ten na wersji 40GB poniewaz nie wymaga on rozgrzewania konsoli, tylko przycisniecia przycisku na pare sekund.

Co o tym sadzicie to juz pozostawiam wam do myslenia.. To sa wasze konsole, z reguly konsole PS3 sie nie przegrzewaja poniewaz maja dobre chlodzenie , ale jesli zrobicie to recznie , gwaranacja raczej tego nie pokryje.

Zrobicie jak chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...
Oj nie masz pojecia o czym gadasz wiec proponuje sie nie odzywac - wszyscy strasza ze 60GB PS3 sie przegrzewa a to za przeproszeniem G. prawda. Czy ktos z was ma 60GB PS3? Czy ktos z was probowal robic ten test z 60GB PS3? Nie. Wiec dlaczego zgrywancie madrale? Obracajac PS3 do gory nogami nie blokuje sie zadnych otworow wentylacyjnych! Bez ich blokowania po rowno 20 sec konsola zaczyna rozkrecac wiatrak - bez wzgledu na to ile byla wczesniej wlaczona. Koles w filmiku na YT nie ma pojecia co robi np: kaze wlanczac konsole kiedy jest do gory nogami a powinno sie wziasc wlaczona konsole i obrocic ja odpowiednio. Informacja ze sony tego nie poleca jest tez falszywa - nigdzie nie ma oswiadczenia Sony w tej sprawie a autor tej informacji tak jak pozostali straszacy dostaje chyba od tego erekcji...

Fakty:

- Konsola przyspiesza wiatrak zawsze po uplywie tego samego czasu - be wzgledu na to czy pred chwila ktos na niej gral i jest nagrzana czy wlasnie ja ktos wlaczyl

- Wiatrak wraca donormalnej predkosci zaraz po postawieniu konsoli w normalnej pozycji - fizycznie niemozliwym jest zeby tak szybko czujnik temperatury zareagowal na jej spadek

Innymi slowy - nie ma wzrostu temperatury konoli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem. Tylko odwróciłem konsole i zaczeło wiac. I nic jej nie jest. Pozniej jak ją odłozyłem przestala wiac mocno i juz. I teraz sie jej lepiej oddycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.. watpie zeby konsola po przegrzaniu doszla do siebie w ok. 5 sekund po jej odwroceniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze nie ma fizycznie mozliwosci, zeby procek rozgrzal sie o wiecej niz kilka stopni, w ciagu kilkunastu sekund z wciaz normalnie pracujacym przeciez wiatrakim i radiatorem, ktory nadal jest na miejscu i prawidlowo odprowadza cieplo, tylko dlatego ze konsola zmienila orientacje. airflow wciaz jest zachowany, otwory wentylacyjne nie sa zatykane. rozumiem, gdyby ktos chcial otwierac obudowe. to niekoniecznie bylby dobry pomsyl, bo zaburzenie przeplywu powietrza, moglby pozbawic czesc podzespolow prawidlowego chlodzenia.

nie zmienia, to jednak faktu, ze nie mam pojecia dlaczego ten wiatrak przyspiesza.....

nigdzie nie ma oswiadczenia Sony w tej sprawie a autor tej informacji tak jak pozostali straszacy dostaje chyba od tego erekcji...

classic, jestes boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×