Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie masz pojecia o czym gadasz wiec proponuje sie nie odzywac - wszyscy strasza ze 60GB PS3 sie przegrzewa a to za przeproszeniem G. prawda. Czy ktos z was ma 60GB PS3? Czy ktos z was probowal robic ten test z 60GB PS3? Nie. Wiec dlaczego zgrywancie madrale? Obracajac PS3 do gory nogami nie blokuje sie zadnych otworow wentylacyjnych! Bez ich blokowania po rowno 20 sec konsola zaczyna rozkrecac wiatrak - bez wzgledu na to ile byla wczesniej wlaczona. Koles w filmiku na YT nie ma pojecia co robi np: kaze wlanczac konsole kiedy jest do gory nogami a powinno sie wziasc wlaczona konsole i obrocic ja odpowiednio. Informacja ze sony tego nie poleca jest tez falszywa - nigdzie nie ma oswiadczenia Sony w tej sprawie a autor tej informacji tak jak pozostali straszacy dostaje chyba od tego erekcji...

Fakty:

- Konsola przyspiesza wiatrak zawsze po uplywie tego samego czasu - be wzgledu na to czy pred chwila ktos na niej gral i jest nagrzana czy wlasnie ja ktos wlaczyl

- Wiatrak wraca donormalnej predkosci zaraz po postawieniu konsoli w normalnej pozycji - fizycznie niemozliwym jest zeby tak szybko czujnik temperatury zareagowal na jej spadek

Innymi slowy - nie ma wzrostu temperatury konoli!

Koleś, ja mam 60 GB i zrobiłem ten Fan Test. Konsola po tym teście zrobiła się niesamowicie gorąca. Komunikat na TV wyskoczył "The system has become hot" czy coś w tym stylu i było napisane, żebym natychmiast wyłączył PS3, ale nie zdążyłem bo się samo wyłączyło i migała przez kilka sekund czerwona lampka. Faktem jest to, że wyło jak cholera i co kilka sekund wiatrak przyspieszał i syf ze środka wyrzucał prosto na moją białą koszulkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zatkales wyloty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i cacy!

Wydmuchało ciutke kurzu (konsole mam od niedawna) i wszystko pięknie nadal śmiga!

Oczywiście testowane na 40gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy to robicie ja normalnie łapie moją 60giga odwracam ją nie zatykam żadnego wylotu po dokładnie 20sek wchodzi na największy bieg powietrze leci zimne po 30sek odstawiam konsole na swoje miejsce i w 2sek wraca na 1 bieg żadnego przegrzania nic !! zrobiłem już to z 3 razy i zawsze leciało zimne powietrze ! aha ważne jest żebyście wyjęli płytę bo możecie ją uszkodzić !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak taka operacja obracania konsoli wpływa na dysk twardy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysk twardy pewnie w minimalnym stopniu, bo HDD'ki są hermetycznie zamykane, należy jedynie uważać, żeby płyty nie było w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zastanawia mnie jak taka operacja obracania konsoli wpływa na dysk twardy?

Twarde dyski w konsolach maja te same parametry co dyski w laptopach (czyt. sa te same) ich wytrzymalosc na wibracje, przeciazenia jest kilkunasto krotnie wieksza od zwyklych 3.5 calowych dyskown. Wiec nie ma co sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miesiąc lub dwa odkurzam swoją PS3 (rura przyciskana do kratek) więc z ciekawości chciałem sprawdzić czy to działa. Odpaliłem Fan Test (wersja 60 giga) i wyleciało dosłownie troszeczkę (a po kilku opisach spodziewałem się gór kurzu)... A muszę się przyznać że mój pokój zakurzony jest zawsze jak diabli.

Teraz już wiem ze mój sposób jest dobry. Inny jest mi zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co miesiąc lub dwa odkurzam swoją PS3 (rura przyciskana do kratek) więc z ciekawości chciałem sprawdzić czy to działa. Odpaliłem Fan Test (wersja 60 giga) i wyleciało dosłownie troszeczkę (a po kilku opisach spodziewałem się gór kurzu)... A muszę się przyznać że mój pokój zakurzony jest zawsze jak diabli.

Teraz już wiem ze mój sposób jest dobry. Inny jest mi zbędny.

Ilosc syfu wylatujacego z wentylatora napewno zalezy od tego jak kto dba o konsole - ja podobnie czyszcze sprzet raz na 1 do 2 tygodni (ale sprezonym powietrzem) i poza jedna martwa muszka nic z wentylatora mi sie nie wydostawalo. U mnie tez kurzu mam w pokoju w cholere co szczegolnie widac na podstawie TV - 2h po wytarciu jest cala pokryta kurzem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co miesiąc lub dwa odkurzam swoją PS3 (rura przyciskana do kratek) więc z ciekawości chciałem sprawdzić czy to działa. Odpaliłem Fan Test (wersja 60 giga) i wyleciało dosłownie troszeczkę (a po kilku opisach spodziewałem się gór kurzu)... A muszę się przyznać że mój pokój zakurzony jest zawsze jak diabli.

Teraz już wiem ze mój sposób jest dobry. Inny jest mi zbędny.

Ja zawsze czyściłem swoją 40'stkę odkurzaczem. Włączałem większą moc ssania i przykładałem rurę z cienką końcówką do każdego otworu. Podczas "czyszczenia kurzu plejką" w ogóle nic nie wyleciało' date=' ale za to wiatraki pracują ciszej. Polecam wszystkim czyścic swoje sonki co jakiś czas odkurzaczem, tak jak w instrukcji jest napisane.

----------------------

[!--quoteo(post=0:date=:name=ClassicGOD)--'][div class=quotetop]CYTAT(ClassicGOD)[div class=quotemain][!--quotec--]U mnie tez kurzu mam w pooju w holere co szczegolnie widac na podstawie TV - 2h po wytarciu jest cala pokryta kurzem :/

Mam to samo! Nie wiem co się dzieje. Sprzątam rano, a już po południu wszystko wygląda tak jakbym w ogóle nie sprzątał. Zimą jeszcze jakoś idzie wytrzymać, ale latem.... Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kurzem w domu mam to samo. U mnie wynika to z powodu otwartych okien niemal 24h i bliskości lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez kurzu mam w pokoju w cholere co szczegolnie widac na podstawie TV - 2h po wytarciu jest cala pokryta kurzem :/

A już myślałem ze to tak tylko u mnie... Wystarczy kilka dni sobie odpuścić a już jest taka warstwa że strach dotknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante ma 666 postów LoL. Ja zrobiłem test jak była płytka w środku i nic się nie stało Ale na przyszłośc będe wyciągał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster8

Nic nie da takiego efektu jak rozkrecenie Czarnulki i jej wyczyszczenie....nie macie pojecia gdzie kurz wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie da takiego efektu jak rozkrecenie Czarnulki i jej wyczyszczenie....nie macie pojecia gdzie kurz wchodzi

tylko co się wtedy stanie z gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kurzem w domu mam to samo. U mnie wynika to z powodu otwartych okien niemal 24h i bliskości lasu

bliskosc lasu powoduje ze masz duzo kurzu? a to ciekawe XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa dzięki Wam zepsułem konsole ; [ pisze że

the hard disk's filr system is corrupted and will be restored
normalnie zajebiście ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa że robisz to na własne ryzyko A jaki model uszkodziłeś (40gb)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk uszkodziłeś, to na pewno nie wina testu.... musiałeś ją mocno położyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczy w tym że ja jej nie ruszałem : D moze to wina ze w pionie była ?

ps. odpowie mi ile trwa naprawa ze strony media markt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MM niemam pojęcia, normalnie około 2 tyq. Zostajesz potem poinformowany czy masz nową czy naprawioną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stojace PS3 to smierc, naprawde. Postanowilem sobie jakis czas temu postawic aby ladni sie prezentowalo na biurku i wiecej miejsca bylo ale wtedy konsola mi sie po jakims czasie zaciela w jakims demku, dotychczas tak nie bylo. Przegladarka tez stanela i nc procz odlaczenia zasilania ni pomoglo xd mialem jeszcze kilka roznych takich wyskokow konsoli i postanowilem ja odwrocic aby lezala i jak lezy jest wszystko ok, moze to dziwne ale ja na swoim przykladzie sie przekonalem ze lepiej jak lezy xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi caly czas stoi taaak to fajnie zabrzmialo..

i wydaje mi sie, ze w tej pozycji cyrkulacja powietrza jest lepsza.. poza tym nie mam mam jak jej polozyc na szafce pod tv. musi stac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×