Skocz do zawartości
Energit

Brak dzwięku przez hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawił się u mnie taki problem. włączyłem normalnie i dźwięk nie działa. połączony miałem przez hdmi. obraz jest wyświetlany normalnie. robiłem restor systemu, domyślne ustawienia i nic. najdziwniejsze jest to że dzwięk działa przez ten drugi kabel który był w komplecie. usterka amplitunera nie jest to na pewno bo wszystko inne działa. nie działa tylko dźwięk jak jest połączony przez hdmi.

Dzięki za rady bo już nie wiem co mam robić.

próbowałem na dwóch kablach hdmi i na obu jest tak samo

Aki1986: próbowałem i nic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary sformułuj to pytanie jeszcze raz poprawnie.W ustawieniach konsoli w display settings ustaw kabel hdmi jako swoje połączenie.może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to wyraznie na jakis blad w ustawieniach. Pogrzeb w settingsach konsoli audio/video. Sprobuj od nowa wszystko ustawic tak jak ma byc. i nie "kąpletuj" juz nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze zdenerwowania:)

w ustawieniach wszystko jest chyba w porządku. nic wcześniej nie zmieniałem. uruchomiłem ps3 i dźwięku nie było. siedzę nad tym już 2 godziny i nic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach obrazu jest przez co ma lecieć dźwięk, musisz wybrać, że przez HDMI (pewnie zmieniło się na ten domyślny kabel AV, skoro na nim dźwięk jest)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej dźwięk był przy takim połączeniu, a w ustawieniach wszystko jest poustawiane poprawnie...

czekam na inne propozycje bo już mi ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moge polecic to wystartowanie konsoli przytrzymujac power az do bipniecia (jak wtedy gdy chcemy ominac start linuxa, chyba wiekszosc wie ocb) i ponownie ustawic wszystkie opcje. I nie mam na mysli sprawdzic czy sa dobrze, tylko najlepiej przelaczyc np calosc (obraz+dzwiek) na chinche, a potem z powrotem przelaczyc na hdmi. Poza tym pisales ze robiles restore systemu, wiec jest to na bank problem z ustawieniami konsoli. Wiecej nie wiem co poradzic, moze zajrzec do instrukcji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już tak robiłem:( przełączyłem obraz i dźwięk na czincze i z powrotem na hdmi i nic:( sam obraz bez dźwięku jest... i z tym przytrzymaniem powera przez 5 sek też próbowałem i też nie działa:(

Jakieś pomysły????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpinając samo HDMI do amplitunera masz tylko obraz... czy jakoś tak

Spróbuj wpiąć kabel bezpośrednio do TV i zobacz co się stanie. Poza tym przy włączonym HDMI podepnij ten kabelek AV który jest z konsolą i zobacz czy przez niego idzie dźwięk.

Ja bym wyłączył konsolę, wpiął domyślny kabel i zrobił twardy reset. Przechodzisz przez cały konfig i sprawdzasz czy działa audio i video.

Później wyłączasz konsolę podpinasz HDMI znów twardy reset (choć ten u mnie nie był potrzebny) i znów konfig. Sprawdzasz czy działa jak nie to może kabel padł. Bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 mam podpięty hdmi do telewizora a z telewizora optykiem do wzmacniacza. nie działa dźwięk tylko przez hdmi. jak puszczam telewizje to działa normalnie dzwięk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a napewno na tym amplitunerze wczesniej miales dzwiek przez HDMI?

ja w swoim tez sie niemilo zaskoczylem gdy podpinajac kabel HDMI do amplitunera okazalo sie, ze on dzwieku z tego kabla nie odtwarza, jedynie przesyla go dalej np. do tv i musialem biegac za kablem optycznym >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo...dzwoniłem dzisiaj do serwisu pytając czy się spotkali z takim problemem..ale nic ( klasyka )

i dupa zbita..teoretycznie nie ma możliwości żeby na hdmi był obraz a dzwięk nie..fizycznie nie możliwe..

a kolejna rzecz..3 hdmi w tv też nie mogły paść..

i co tu teraz robic?? dla takiej pierdoły wysyłac sprzęt na 3 tyg?? grrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zepsuj jeszcze napęd - wtedy będzie powód :) a tak serio - jak jest pewne, że to konsola to wysyłaj, bo naprawdę zacznie się sypać bardziej i wtedy będzie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podłącz dźwięk optykiem do amplitiunera.

no właśnie, bezpośrednio z konsoli nie wiem po co kablem z TV puszczasz dźwięk ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×