Skocz do zawartości
Patricko

Deus Ex: Human Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra robota, mam tylko jedną małą uwagę. Gdzie te filmiki w spojlerach? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik, szkoda, że przygodę i platynę z Deus Ex mam już za sobą, bo na pewno bym skorzystał ;) Plusik dla Ciebie za ciężką pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego jedno ale.

W pucharku Motherly Tiesbronze.png jest pewna nie ścisłość.Chet Wagner nie jest murzynem i jego biuro znajduje się na trzecim pietrze,a biuro komendanta na drugim.

A co do bossów, to tutaj też się sprawdza rewolwer + pistolet obezwładniający. Najpierw ogłuszasz przeciwnika a później walisz w z rewolweru.

Osobiście miałem mały problem z lokalizowaniem e-booków, więc polecam ten filmik

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tym filmiku są e-booki w innej kolejności. W moim poradniku ułożone są wg lokacji w jakich się kolejno znajdujemy w grze.

Dałem tam wszystkie szczegółowe informacje, w tym zdjęcia z mapami oraz pomieszczeniami w których znajdują się ebooki.

Wg mnie to dużo lepsze bo raz, że mamy po kolei wszystko, a dwa to że nie trzeba potem przewijać i szukać tego na filmiku.

No, ale co kto woli :)

Co do Motherly Ties, to chyba pomieszały mi się postaci po prostu. Więc moja wina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą grę od premiery, ale dopiero tydzień temu zająłem się nią na poważnie. Dzięki temu poradnikowy zdołałem wbić platynę.

Sam bym napisał poradnik, ale ja nie umieć więc podzielę się kilkoma spostrzeżeniami. Platynkę najlepiej sobie zostawić na drugie albo i trzecie przejście gry, w tym czasie odkrywając najlepsze ścieżki do celu oraz położenie punktów praxis jak i rożnych ulepszeń do broni ułatwiając wam tym życie :) podczas kolejnego przechodzenia gry.

Teraz pare uwag na temat skradania, czasami najlepszą metoda jest zwabić przeciwnika z dala od jego "ziomków" i po cichu ogłuszenie, "ciche zabójstwo" nie jest w cale takie ciche, bo jeśli zabijemy przeciwnika w pobliżu innych to zostaną zaalarmowani jego krzykami i przyjdą sprawdzić co się stało.

Bossowie, nawet na najwyższym poziomie trudności nie stanowią wyzwania jeśli wiadomo co się robi. Tak jak wyżej miny się sprawdzają w przypadku pierwszego bossa. Wystarczy rzucić pierwsza minę wybuchowa na jego drodze a gdy zostanie ogłuszony wybuchem powtórzyć tą czynność 2-3 razy walka zajmie góra minutę.

Drugi boss, sprawa tez jest banalnie prosta, wystarczy stać obok generatora a gdy ona się pojawi i będzie w zasięgu to strzelić w generator i zostanie ogłuszona prądem na jakiś czas, w tedy można w nią strzelać ile w lezie. Powtarzamy tą czynność 2-3 razy i po kłopocie. Przed walką najlepiej się zaopatrzyć w niewrażliwość na elektryczność dzięki temu walka będzie prosta

Z trzecim bossem walka jest jeszcze dość prostsza. Wystarczy gdy będzie przeskakiwał przez ścianę w kierunku ciebie wystarczy nacisnąwszy kółko i James go znokautuje. Normalnie się nie da bo w tym momencie giniemy

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj kupiłem ją na PSN i będę podchodził do platyny.

Tylko jedno pytanie czy da radę przejść grę na najwyższym poziomie trudności bez rzucania padem o ścianę? :P

Może lepiej przejść najpierw na jakimś niższym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj kupiłem ją na PSN i będę podchodził do platyny.

Tylko jedno pytanie czy da radę przejść grę na najwyższym poziomie trudności bez rzucania padem o ścianę? :P

Może lepiej przejść najpierw na jakimś niższym poziomie?

Jasne, bez problemu. Jeśli się skradasz, itd. to tak naprawdę poziom trudności nie robi tutaj żadnej różnicy.

Jeśli chcesz wbić platynę za pierwszym podejściem to koniecznie przeczytaj sobię "sposób przechodzenia gry, aby wszystko odblokować".

Jedyna różnica jest taka, że na najtrudniejszym poziomie trudności nie są podświetlane przedmioty i inne interkatywne przedmioty (np. ściany do rozwalenia).

Musisz sam wszystko przeszukiwać, lizać ściany ,itd. :) Ja grałem mimo wszystko pierwsze podejście na Normalu, potem już wiedziałem co gdzie jest mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda :biggrin: Docelowo to wszystko jest wyłączone na najwyższym poziomie, ale z menu gry można spowrotem to włączyć. To nie zrobi różnicy na platynie. Na hardzie będzie kilka wkurzających momentów jak uratowanie malik, ale moim zdaniem sporo razy będziesz musiał grę ładować od poprzedniego zapisanego stanu jeśli chcesz łyknąć platynę za pierwszym razem

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, człowiek cały czas się dowiaduje czegoś nowego :P A ja sierotka biegałem tak i musiałem przeszukiwać każdy kąt.

Ale nie żałuję, bo gra jest genialna i warta przejścia na 10x razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda :biggrin: Docelowo to wszystko jest wyłączone na najwyższym poziomie, ale z menu gry można spowrotem to włączyć. To nie zrobi różnicy na platynie. Na hardzie będzie kilka wkurzających momentów jak uratowanie malik, ale moim zdaniem sporo razy będziesz musiał grę ładować od poprzedniego zapisanego stanu jeśli chcesz łyknąć platynę za pierwszym razem

Wystarczy, że zrobisz save i przejdziesz ten poziom nie ratując jej, a po skończeniu gry wczytasz save i zrobisz to na łatwiejszym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Short question: Czy śmierć Malik blokuje trofeum Pacifist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no bo przecież nie Ty ją zabijasz.

Ale jak kogoś ubijesz podczas jej obrony z broni palnej, lub też ktoś zginie od wybuchu beczki, to wtedy nie zaliczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, te wybuchy beczki mnie przerażają. Wczoraj mi przeleciały napisy końcowe na normalu i dzisiaj zabieram się za platynę. W planach ambitnie Legend, Doctorate, Pacifist i Foxiest of the Hounds za jednym zamachem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak nie wypalą te 3 puchary i wpadnie tylko hard, to będę je próbował na easy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hard nie jest trudny, powiedziałbym, że nie ma prawie żadnej różnicy.

Tym bardziej jeśli grasz i skradasz się oraz eliminujesz przeciwników po cichu.

Wtedy poziom trudności nie robi żadnej różnicy.

Co do obrony Malik to robiłem ją na Hardzie, bo nie chciało mi się potem wracać.

Najważniejsze to obranie odpowiedniej ścieżki i eliminowanie odpowiednio kolejnych przeciwników.

Warto mieć też pod ręką batoniki + słoik, na uzupełnienie bateryjek, bo "ręczna" eliminacja również tutaj się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem absolutnie nie ma sensu robić w tej prze platyny przy pierwszym podejściu bo sztywne trzymanie się wymogów do "Foxiest of the Hounds" i "Pacifist" bardzo wpływa na "swobodę decyzji". Na pierwszy ogień zdecydowanie polecam hard i pełną swobodę i branie na klatę konsekwencji swoich działań - jak najmniej ładowania saveów itd.

A ratowanie Malik na hard+pacifist wcale trudne nie jest jeśli tylko jest się odpowiednio wyekwipowanym - kilka granatów/min gazowych + 1 granat/mina EMP i naprawdę nie powinno to nikomu sprawić większych trudności, co innego na "rympał" bez gazu i EMP - wtedy jest jazda :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że roboty można też rozwalić przy użyciu broni palnej.

Raz, że nie musimy używać beczki, a dwa to jest po prostu bezpieczniej i pewniej.

Sam tak robiłem i pucharek Pacifist wpadł bez problemu po przejściu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam się lekko pożalić i poprosić o jakąś radę. Właśnie skończyłem po raz drugi Deus Ex'a, tak jak miałem w planach, robiąc przy tym podejściu w.w. trofea. Wszystko wykonywałem jak nijaki savgcom z YouTube, 37 filmików, przejście gry niemal skopiowane, a na końcu zabrakło Foxiest of the Hound.

Wiadomo, że alarm został uruchomiony bo jakie może być inne wytłumaczenie, ale sam jestem niemal pewny, że nie słyszałem żadnego przechodząc grę.

Trochę odpocznę od Deus'a i wrócę do niego za kilka dni próbując Foxiest na easy. Macie może jakieś bardziej szczegółowe rady? Miejsca/sytuacje gdzie można podnieść alarm do końca o tym nie wiedząc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim staraj się, żeby Cię nikt nie zauważył, a jak zmieni się napis nad radarem na czerwony to zrób sobie load od razu.

Staraj się unikać hakowania. Nieudany hack powoduje, że włącza się alarm. Jak Ci nie wyjdzie hack, to też sobie zrób load.

Oczywiście jak zdążysz przerwać to nie ma problemu.

Niszczenie kamer również powoduje bodajże włączenie się alarmu, czy coś w tym rodzaju.

Poza tym, jak już zrobiłeś Pacifista, to nie musisz się z nimi cackać.

Tłumik na gnata i jedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej się żaliłem, to teraz się pochwalę - siadła platyna w Deus Ex'ie.

Co do samego Foxiest of the Hounds, jeśli ktoś miałby podobne problemy co ja. Gra niestety nie pokazuje Nam w którym miejscu załączyliśmy alarm. Nie pokazuje nawet ile tych alarmów było. Porównując mój gameplay z drugiego przejścia do tego ostatniego, zwróciłem uwagę na 3 rzeczy.

Po pierwsze nie dałem się złapać nawet na sekundę kamerze, robotowi, czy działku. Status podejrzany, czy ostrożny nie wchodził w grę (nie wiem jakie są odpowiedniki angielskiej wersji) Warto tutaj wspomnieć, że użyłem kilka razy paralizatora na kamerze, owocuje to kilkusekundowym zawiasem kamery. Druga sprawa - ani razu nie spaliłem hakowania i to jest najbardziej realna opcja jeśli chodzi o mój fail podczas drugiego przechodzenia gry. Na 99% w jednym miejscu zawaliłem wszystkie próby, ale po tej ostatniej ani nie zawył alarm, ani nie zmienił się mój status na radarze, więc grałem dalej. (99%, ponieważ raz na bank po takim failu zrobiłem reload, nie pamiętam zatem dokładnie jak to było). I po trzecie, też dosyć realna opcja, podczas ostatniej walki też ponoć nie można podnieść alarmu. Kiedy zhakowałem działka campiłem się do czasu zniknięcia bariery chroniącej boss'a. Trwało to dosyć długo, więc zacząłem strzelać i to mogło wywołać alarm, na który nie zwróciłem uwagi. Przy trzecim przejściu też atakowałem barierę, przyuważyłem, że robot (albo te "zombiaki") zaczęły coś podejrzewać i po kilku sekundach już był czerwony status na radarze. Wcześniej może po prostu myślałem, że skoro to boss, to może być sieka.

Dodatkowo polecam filmiki rotblitzkrieg'a z YT. Za drugim razem grałem z innym kolesiem, który to (na szczęście) grał dosyć dokładnie, przez co wyczyściłem wszystkie puchary poza Foxiest, zatem nie potrzebowałem ich grając kolejny raz. rotblitzkrieg ma właśnie idealne nagrania dla kogoś, komu brakuje tylko alarmów. Jego przejście to prawie mały speedrun. Wymaga tylko wcześniejszego przejścia gry, ponieważ czasami nie pokazuje np. samego początku misji, czyli jak dostać się do dosyć istotnego szybu, czy coś w tym stylu.

PS. Danny Boy, chyba mnie nie do końca zrozumiałeś. Napisałem, że właśnie za PIERWSZYM razem grałem na totalnym luzie skupiając się bardziej na cut-scenkach, niż trofeach, na które zawsze patrzę po napisach końcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy swobodnie możemy się poruszać po wszystkich lokacjach w celu szukania ebooków ? Czy po zmianie miasta nie ma już takiej możlwiwośći?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dorzucę z pytaniem czy trzeba zebrać je za jednym podejściem czy można zbierać na raty jak np skarby w Uncharted?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy swobodnie możemy się poruszać po wszystkich lokacjach w celu szukania ebooków ? Czy po zmianie miasta nie ma już takiej możlwiwośći?

Można zebrać tylko gdy jesteś w odpowiedniej lokacji

To ja się dorzucę z pytaniem czy trzeba zebrać je za jednym podejściem czy można zbierać na raty jak np skarby w Uncharted?

Za jednym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zmieniłem poziom trudności na najłatwiejszy i robię grę stylem rambo-polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×