Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Że też na mnie musiało trafić:

1. Kupiona w dniu premiery, w serwisie wylądowała 12.06 z powodu przegrzewania się, wymieniona na nową dnia 29.06.2007r.
2. Nówka sztuka - prosto z serwisu, po godzinie wylądowała tam ponownie. Przyczyna: kolorowe kwadraciki na ekranie w chwilę po włączeniu konsoli.

Numery seryjne:
1. CECH04, 6495766 (ostatnie 6 cyfr z S/N)
2. CECH04, 0048492

Ktoś miał podobne przejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna konsola z prawdopodobnie uszkodzonym czujnikiem ciepła:

S/N: CECH04, 6501484 (dzięki kojak_ct)

Prosiłbym osoby które doświadczają problemów z konsolą (podczas gry wchodzi na głośniejszy bieg, po wyjściu i ochłodzeniu się konsoli wiatraczki nie zwalniają) o dopisywanie swoich numerów seryjnych (ostatnie 7 cyfr z S/N w postaci: XX-XXXXXXXX-1234567-CECHC04).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola po wyjsciu z gry nie wchodzi na wolniejsze obroty a o calkowitym wlaczeniu szumiacego wiatraczka nawet nie ma mowy. Najprosciej mowiac kiedy wiatrak sie juz wlaczy, wyłącza sie dopiero po wcisnieciu guzika power.

Numer seryjny to: CECHC03 3-113-116-01, zakupiona w sklepie "GAME" w UK.

PS. Moze mi ktos poradzic co mam zrobic? Czy powinienem to zareklamowac? Boje sie ze wykasuja mi cala zawartosc mojego HDD; dlatego jeszcze nie podjalem zadnych krokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vilgerfortz ja miałem podobne przejścia z konsolką, tzn. po ok. 30 min grania konsolce włączał się 2 bieg chłodzenia ale zrobiłem chyba najprostszą rzecz na świecie... wyczyściłem odkurzaczem  =] teraz gram ok 2 godziny i konsolka nadal jest cicha...

Aha ma ktoś może jakąś teorie jak jest lepiej dla konsoli, czy jak stoi czy leży ? czy ma to jakieś znaczenie w odprowadzaniu ciepła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vigel: najlepiej jakbyś zadzwonił do brytyjskiego oddziału SONY i zapytał, czy tak ma być w tej wersji i czy jeżeli będziesz oddawać do serwisu, to możesz bez dysku oddać (instrukcja wyraźnie mówi o takiej możliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

problem opisany w tym wątku:

http://www.ps3forum.pl/error-code-8002f149...msg8602#msg8602

Wymienili płytę główną (????) na nową i działa....

L

PS.

za to drugie PS które mamy przestało się pingać, restart nie pomogł :> idę zobaczyć co mu jest... może nie lubi jak jest włączone 2 tygodnie bez przerwy?

edit:

to zly co-worker zainstalowal nowego kernela na ktorym nie chcialo wstac, i oczywiscie nic nie powiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość playmaniak

Hello.Zrobiłem sobie test ps3 co do zawiechy i wogóle..... przez 3 tygodnie włączonej konsoli non stop ( działało przez noc folding@home a w dzien www,demka i filmiki.gry-Motorstorm i R.F.O.M ) i powiem wam że nawet sie ps3 nie zająkało...REWELACJA!!!!! Żadnej zawiechy zmulenia totalny ideał z tej maszynki......jako hardware ps3 mumero one na rynku bez zadnego ALE ... ps: a co do waszych awarii to napewno złe użytkowanie pleya3 .. jedna najważniejsza rzecz - WENTYLACJA POWIETRZA W POKOJU i nie ma bata że cos sie zjebie w pleyu.

ps:SMIGA DALEJ PS3 NON TOPPER  8)

pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Trochę z innej beczki, wczoraj sąsiadowi spało PS3 mniej więcej z 2 metrowej półki, odpadłą górna obudowa i pokruszyło się troche plastiku.. ale wiecie co? działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam oddawać do serwisu w MM w Czeladzi , bo "rozpie***lili" mi całe opakowanie i te tektury co ps3 zapakowane jest.

Ale konsole dali mi nową  =] , ale pudełko do wywalenia  :X <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ps3 calkowicie teraz zepsulo dalem je do naprawy jak im sie nie uda naprawic w na co licze to dostane nowe PS3 hehe =]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy "całkowicie się teraz zepsuło" ?
To znaczy ze po wczesniejszych usterkach (o ktorych mozesz przeczytac wczesniej w tym temacie) gdy odpalilem MotorStorma zeby pograc online z Zia, PS3 zaczelo sie resetowac wylanczylo mnie z neta i wyswietlilo errora i tak 10 razy wiec je oddalem do serwisu i je wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna uszkodzona ps3 . opis uszkodzenia polegał na tym że mi sie zawiesiła  i kompletnie nic nie dało sie zrobić prócz wyłączenia i włączenia jej z powrotem po tej czynnosci przestała czytać wszelkiego rodzaju płyty oddałem do serwisu i w zamian dostałem nową ps3 :) czas oczekiwania trwał 4 tygodnie numer serii podam w  najbliższym czasie

// obawiam się, że możesz nie podać

warnban.gif Ortografia, składnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sam juz nie wiem czy to 'wada' czy tak ma byc ale do rzeczy - konsola wbrew wszelkim wczesniejszym opinia szybko sie 'rozkreca' i jest dosc glosna co tez jest subiektywnym odczuciem kazdego z nas wiec ja postanowilem nadac proste nazwy poszczegolnym etapom predkosci(poziomu szumu) wiatraka. 'Bieg pierwszy' - wlaczenie konsoli/mega cicho

'Bieg drugi'      - praca w XMB bez wczesniejszego odpalania gier (nawet cicho/znosnie) wlacza sie niedlugo po uruchomieniu systemu

'Bieg trzeci'    - po conajmniej 30min w np. MS (juz dosc nieznosnie przy wyciszeniu dzwieku w gosnikach)

Co do konsoli to moja potrafi 'wbic trzeci 'bieg' juz po pol godz uzytkowania. Fakt, ze wiatrak zwalnia jak sie konsola juz ochlodzi, ale i tak jest conajmniej 'drugi' bieg.

Czy ktos z was ma podobne spostrzezenia?

Osobiscie wydaje mi sie, ze to dosc normalne, bo konsola sie grzeje konkretnie wiec musi sie tez schlodzic i poszumiec, a my robimy z tego wielkie halo. Ale gdyby sie jednak mialo okazac, ze moja jest jakims wadliwym wyjatkiem to napiszcie, moze zaniose do serwisu :).

Mam podobnie. Moja Ps3 ma 5 biegów (6 nie ryzykowałem :P). Kiedyś nie schodziła z 3 biegu więc nałożyłem folie i ją włączyłem. Weszła na 1-2--3---4-----5 i zdjąłem folie... zeszła w razem 7minut na 3. Teraz z 3 schodzi dość często zależy od temperatury w pomieszczeniu, uchylonego okna czasami i bez niego...trwa to kilka minut najczęściej. Wyjście z gry, z 5minut max pokręci na 3 i dwójeczka... upragniona cisza  :D

Ale problem miałem z 1 ps3, a mianowicie kupiłem w dniu premiery (numerów seryjnych nie mam) i zostawiała ślady na płytach. To było tak: wkładam FNR3... wyjmuje: ślad na pół płyty jak rysa... WTF? w MM następnego dnia mi wymienili na nową, gry też :) i ta już nie brudziła  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,po zaledwie tygodniu użytkowania PS3 szwankuje:/tzn napęd w konsoli tak jakby rozpędzał plytę i wyłączał się na moment i tak w kółko.Gry co prawda uruchamiaja się ale niemiłosiernie długo trwają loadingi i konsola znacznie głośniej chodzi.

Konsole kupiłem w mm,orientuje się ktoś jak długo może potrwać naprawa?

Czy mogę się domagać wymiany konsoli na nową?

pozdrawiam

Już po:) W MM wymienili na nową a że stare zestawy sie skończyły dostałem wersje ze spidermanem 3 na Blu-reyu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro_RM

Po włożeniu płyty zaczyna sie ona wczytywać i wydaje to dziwne dźwięki tak jakby coś sie przycinało. Tak samo jest podczas gry ! Czy mam to zgłaszać :/ ? Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, odgłos taki jak wczytywanie dyskietek tylko trochę bardziej cichy. Mam go podczas wczytywania zdjęć z płyty lub kiedy wybieram pojazd w MotorStormie oraz gdy wczytuje się trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Casshern

Zastanawialiście się co np. empik zrobi jeśli dostanie uszkodzoną PS3 tak mocno, że będzie wymagana wymiana na nową, ale np. Ja jako osoba której nie podoba się nowa wersja PS3 nie będzie jej chciała tylko taką jaką oddała, klasyczną(z chromem, czytnikami kart i tp.). Jak taka teoretyczna sytuacja może się skończyć według was?

PS. Przyjmujemy, że wersje klasyczne nie są już w ogóle dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawialiście się co np. empik zrobi jeśli dostanie uszkodzoną PS3 tak mocno, że będzie wymagana wymiana na nową, ale np. Ja jako osoba której nie podoba się nowa wersja PS3 nie będzie jej chciała tylko taką jaką oddała, klasyczną(z chromem, czytnikami kart i tp.). Jak taka teoretyczna sytuacja może się skończyć według was?

PS. Przyjmujemy, że wersje klasyczne nie są już w ogóle dostępne.

Nie ma opcji żeby standardowej PS3 nie było! Ale jeśli (hipotetycznie) to pewnie dostaniesz wersję 80giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro_RM
Mam to samo, odgłos taki jak wczytywanie dyskietek tylko trochę bardziej cichy. Mam go podczas wczytywania zdjęć z płyty lub kiedy wybieram pojazd w MotorStormie oraz gdy wczytuje się trasa.

No tak ale to jest prawidłowe czy jednak trzeba to zgłosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie.

Bo mi tez nie schodzi wiatraczek ale wydmuchuje ciagle cieple powietrze

To dobrze czy do serwisu??

tylne wiatraczki odprowadzają ciepło... te z przodu chłodzą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cuma

Mam odgłos taki jak wczytywanie dyskietek tylko trochę bardziej cichy. Mam gdy np wlaczam Cod 4 i w menu slychac jak plyta czyta i jak sie misja w grywa To normalne ?? Jak chodzi dluzej kosnola to prawa strona jest ciepla i tyl przy wtyczce do zasilacza i na jej calej dlugosci Przod jest zimmny Czu to normalne ?? Czy oddac do serwisu ?? Jak wam chodza glosno konsole i po jakim czasie zaczynaja buczyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Mam odgłos taki jak wczytywanie dyskietek tylko trochę bardziej cichy. Mam gdy np wlaczam Cod 4 i w menu slychac jak plyta czyta i jak sie misja w grywa To normalne ?? Jak chodzi dluzej kosnola to prawa strona jest ciepla i tyl przy wtyczce do zasilacza i na jej calej dlugosci Przod jest zimmny Czu to normalne ?? Czy oddac do serwisu ?? Jak wam chodza glosno konsole i po jakim czasie zaczynaja buczyc ??

Zupełnie normalny odgłos gdy czyta dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek:

moja konsola dzisiaj zaliczyła zwiechę na Oblivionie. Po restarcie zauważyłem nieprawidłowe zamykanie konsoli. Przy wyłączeniu systemu dioda mruga, po czym słychać piknięcia charakterystyczne dla resetu i dopiero wtedy się zamykała. Po dłuższych testach odkryłem, że ps3 źle się zamyka wtedy gdy jest płyta w środku (nieważne z jaką zawartością).

Już zrezygnowany zrestartowałem ustawienia do fabrycznych. No i wszystko wróciło do normy. System zamyka się jak trzeba. W sumie to dziwne, że taki restart ustawień pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość THE chief

Mi PS3,xbox360 i wii chodza jak marzenie xkloca mam od 1,5 roku i nic z nim nie było przyjął juz wiele gier do gardła

PS3 mam od kwietnia czarnuch tez chodzi jak złoto choc tez nie ma chwili odpoczynku

WII to samo ostatnio połamałem Wii mot'e bo przegrałem z bossem w Metroid prime 3 buhahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×