Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Mi również konsola całkiem niedawno zaliczyła zwiechę na oblivionie - naznaczyć trzeba że grałem około 8h bez przerwy ale każdy kto posiada tę grę wie że to normalne. Wersja Game of the year edition - ntsc. Po restarcie systemu nie zauważyłem problemów. Była to moja pierwsza "awaria" od dłuższego czasu posiadania konsoli więc nieco się zląkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypdku padly porty USB w konsoli. Zaraz po kupieniu naladowalem pada i gdy baterie byly low chcialem je naladowac ponownie. Niestety nie dalo rady. Myslalem ze to wina pada ale jak podlaczylem go do portu USB w moim laptopie pad ladowal sie jak nalezy. Sprzedawca wymienil mi konsole na nowa od reki (mieszkam w irlandii)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiszakapy

Wiecie może jaki czas ma serwis na naprawe konsoli (zaniosłem konsole 22.11.07 do serwisu w Bydgoszczy w tym samym dniu konsola była juz w Warszawie, jak dzis dzwoniłem tj 5.12.07 to powiedziei mi że wysłali ją na Słowacje!!!). Z góry dzięki a pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry dzis sobie gralem w resistance online przy ladowaniu gry byla zwiecha nic sie nie dalo zrobić no to na guziczku wyłączyłem konsole i ponownie ja uruchomilem no i wkladam gierce i normalnie nic sie nie dzieje nie czyta gry zero jakiegokolwiek rozruchu probowalem różnych.

da sie cos zrobic czy serwis wita ??

a nie wiecie gdzie tu najbliższy serwis okolice Bielska Bialej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem juz nic die daje wkladam plyte i zero reakcji nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem na jakiej ulicy jest serwis sony w Bielsku ale zapomniałem w Centrum Bielska w swerze jest salon sony i tam ci powiedzą bo kiedys sie ich z ciekawości pytałem i mi powiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj jeszcze opcji restore ps3 system czy jak to tam bylo... znajdziesz w settings, pod system, moze faktycznie ustawienia sie pomieszaly, bo troche dziwne jest zeby od tak sie cos spierniczylo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo wczesniejszego posta to czas na reklamacje to 14 dni

roboczych tzn liczysz tylko od poniedzialku do piatku.

jesli ktos czyta ten dzial to dobrze radze na mniejsza

awaryjnosc wybrac wersje 60gb i nie zrazac sie problemami

software. ja mialem przy 2.00 przy boardzie a przy 2.01

juz jest ok ale inni nie mieli w ogole.

widac ze software jest slaba strona sony.

jesli masz mozliwosc wymienic konsole na nowa

i nie stracisz save itp to zrob to ale jesli nie to sie troche

wysil i pokombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włanczam dzisiaj swojego PS3, patrze..... I o dziwo nie widzi mi ikonki z Cod'em ;/ Myśle wtf. Potem włożyłem resa... to samo. Tak samo Motorstorm i tak każda płyta. Najwidoczniej laser mi się spieprzył Będzie trzeba do serwisu podjechać.... Zapowiada się interesujący świateczny weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne objawy padł pewnie laser , konsola po jednym miesiącu normalnego uzytkowania odmówiła czytania wszelkich dysków

była to ps3 z 40 g ,oddałem do serwisu i czekam na dobre wieści.Jednocześnie poszczęściło mi sie i mogłem odebrać konsole z 60g twardzielem prosto z sklepu sony w cenie 1999 zł na którą czakałem dwa miesiace.Już mam kupca na naprawioną konsole 40g więc wymiana bedzie bezstresowa.Z moich obserwacji wynika że w porównaniu z 40 odpowiednik z wiekszym dyskiem 60g grzeje sie jak piec kaflowy, dzwięki wydają te same (głośność).

Jednak po zepsuciu konsoli zostaje mała rysa, jakos instyntktownie czekam na kolejne niespodzianki.

Swoją drogą miałem chyba wszystkie konsole które pojawiały się od czasu psx, nosiłem je w reklamówkach i nieraz zalałem alkoholem,a własnie PS3 o którą dbałem jak popierd.. mnie ZAWIODŁA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi natomiast konsola wylacza (wylacza sie i miga czerwona dioda) sie podczas gry w bardziej wymagajace gry.. np. UT3 albo GT HD.. Podczas gry w bowling czy pain'a albo przy odpalonym floding home nic sie nie dzieje.. podejrzewam ze to cos z czujnikiem temperatury RSX'a bo przeciez cell bardziej jest wykorzystywany przez FH niz przez gry..

Poza tym w konsolce zepsul mi sie jakies miesiac temu drugi port USB a po nagrzaniu konsolka nie schodzila z glosnego biegu.. No ale jakos dalo sie z tym zyc wiec nie reklamowalem.. Xboxa mialem od roku (na nieszczescie sprzedalem go 2 dni temu) i nic mu nie bylo.. Ps3 od kwietnia i trzecia usterka!!! No ale przynajmniej spedze swieta jak przystalo katolikowi, przy wigilijnym stole

CECHC04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że nigdy nie będę miał powodu, by tu pisać, ale konsolka zdechła a dokładnie blu-ray nie czyta płyt. Coś tam cyka w środku przy włożeniu płyty, jakby próbował ją odczytywać, ale bez efektu. Pewnie laser się zabrudził. Może to jakiś znak od niebios bym więcej czasu spędzał z rodziną? Po świętach oddaję do serwisu. Przy okazji dam im też pada, bo lewa gałka trochę się zacina.

seria CECH04, kupiona w kwietniu

EDIT: 16.01.2008 - odmowa naprawy. szczegóły: PS3forum/serwis odmawia pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Baikal

Witam, ja rowniez mam dosyc dziwny problem z moja Ps'ka, wiedz tak odpalam, pochodzi z 3-8 minut i słychac ,,pip pip" migaja czerwone lampki i kicha... trzeba restartować, zazwyczej po ponownym właczeniu zawiesza sie, przy 3 podejsiu moze działac nawet 8 godzin i nic.... wie ktos moze gdzie lezy przyczyna, myslałem, ze to moze wina dem'ek, wiedz formatowalem 2 razy nawet i nic nie pomoglo... wywalilem wszystko, zainstalowałem nawet softa nowego 2.10 i nic nie pomaga;/

wersja 60 gb, starterpak seria CECH04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardy reset (5 sec trzmaj I/O) albo restore options jak nie pomoze ..serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kekeke i kolejny przypadek po miesiacu czekana na konsole z serwisu bo w temtej pad naped 60gb wymienili mi na nowke sztuke caly uradowany do domku podlanczam jupi i odrazu robilem update no i sie zrobilo i klapa konsola sie moze na 100x uruchomien pusci ze 2x a wiesza sie zaraz na poczatku jak sie wyswietla napis sony , wyciagne dysk to sie uruchama za kazdym razem a wloze to zwis na dziendobry macie jakies pomysly juz moja 2 konsola i obie zlom. Czyzby tym razme mi sie dysk trafil zdupany ??? robilem formaty restarty konsoli wszystko co sie da nic nei pomaga a 2 dysku nie mam zaby podlonczyc i sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, od nowości mam już trzecią konsolę. Więc nie jesteś odosobniony. Może faktycznie coś z dyskiem nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arab dysk mialem inny wymienilem to samo serwis wita . Arab i co trzecia jzu dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam duży problem związany z serwisem konsoli.

PS3 mam od około dwóch miesięcy. Pewnego niedzielnego popołudnia jak gdyby nigdy nic grałem w Resistance, przeszedłem level i nagle filmik nie chciał się wczytać. Czytnik wydawał dziwne odgłosy, jakby cały czas doczytywał dane z płyty. Zresetowałem grę i próbowałem odpalic ją jeszcze raz lecz bezskutecznie. Sprawdziłem wszystkie płyty jakie ps3 powinna czytać i żadna nie wchodziła. Pomyślałem sobie odrazu, że padł czytnik i powinienem oddać konsolę na gwarancję... Po kilku dniach, dokładnie 17.12.2007 ps3 trafiła do autoryzowanego serwisu Sony we Wrocławiu. Sprzęt wysłałem firmą kurierską zapakowany w oryginalnym pudełku... I tu się zaczyna mój dramat. Dzisiaj 11.01.2008, po niemalże czterech tygodniach dzwoni do mnie Pani z serwisu z wiadomością, że konsola owszem wróciła z naprawy ale naprawa nie została dokonana z powodu mechanicznego uszkodzenia gniazda zasilania!!! W pierwszej chwili myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok! Odkąd mam PS3 dbałem o ten sprzęt jak o własne dziecko, utrzymywałem ją w dużej czystości, praktycznie tylko kilka razy odłączałem ją od listwy! I tu nasuwa się moje pytanie. Co mam z tym zrobić? W serwisie powiedziano mi, że mogę sobie ja conajwyżej odebrać i tyle.

LUDZIE POMOCY!!!

Za konsole są zapłacone dopiero trzy raty, a tu taki numer! Nie mam zielonego pojęcia co mam z ta sprawą zrobić. Będę wdzięczny za każdą sensowną radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole kupiłem razem z BRAVIĄ KDL-W2000 w BEIKO centrum Sony w Radomiu... Jestem z okolic Wałbrzycha, dlatego musiałem wysyłać ps3 do Wrocławia...

Edytowane przez DAvID117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wybacz, ale BEiKO to najgorsze centrum sony jakie w życiu widziałem, obsługa opryskliwa, znają się na sprzęcie na poziomie panów z MM... Nie wiem co mam ci poradzić, Sony daje gwarancję międzynarodową, pójdź do innego centrum sony i zobacz co tam powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że zgodnie z kartą gwarancyjną konsole mam oddać do najbliższego serwisu... Także kwestia tego w jakim sklepie ją kupiłem nie ma większego znaczenia. Przynajmniej tak mi się wydaje...

Na Dolnym Śląsku najbliższy serwis jest we Wrocławiu i tam wysłałem ps3, oni dopiero ją wysyłają chyba do Warszawy, albo jeszcze gdzieś indziej i dopiero tam jest serwisowana. Problem w tym, że jak już trójka wróciła z naprawy to serwis (ten wewnętrzny) wystawił ekspertyzę, że konsola ma uszkodzenie mechaniczne w gnieździe zasilania... Tyle że jak mi sie posypał czytnik to konsola była na chodzie, wszystko działało oprócz czytnika oczywiście...

Zadzwoniłem jeszcze do Obsługa klienta, a tam po podaniu nr seryjnego konsoli powiedzieli mi, że podtrzymują ekspertyzę serwisu... Normalnie dramat.

Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, współczuję. Nie wiem co w takiej sytuacji bym zrobił. Spróbowałbym w innym centrum, masz podbita gwarancję to producent powinien ją (widać teoretycznie) respektować. Jeśli drugi serwis odesłałby mnie z kwitkiem wtedy wysłałbym faks do Centrali Sony na Polskę i poskarżył się na ten oddział. W odwodzie zostaje Ci jeszcze UOKIK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) link niżej:

uokik sprawy indywidualne

Ale to ostateczność. Najpierw próbowałbym to załatwić z SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak dzwoniłem do Obsługi klienta to powiedzieli mi że jest cała dokumentacja serwisowania...

Już sie zastanawiałem nad jakąś petycją tyle, że nie wiem na co się mogę powołać, jakie prawa mi obowiązują.

Jeszcze do tego wszystkiego jakbym miał mało problemów to musiałem wysłać i będę musiał sprowadzić konsole z serwisu na własny koszt. Czyli wychodzi na to, że wydałem ponad 70 zł i czekałem prawie miesiąc tylko na to żeby usłyszeć, że nie chcą mi naprawić konsoli. A jak pisałem wcześniej w ps3 działało wszystko oprócz czytnika... Nie wiem, może się nie znam ale według mnie gdyby popsuło się coś z zasilaniem to chyba w ogóle konsola nie powinna się odpalać, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×