Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

I najważniejsza oddawajcie konsolę na podstawie "niezgodności z umową" sprzedawcy, nie na gwarancję. Jak nie wiecie jak to zrobić odwiedźcie Rzecznika Konsumentów - on pomoże, albo chociaż zadzwońcie. Ja pierwsze co usłyszałem od rzecznika to: "zrobił pan błąd, że przyszedł do mnie dopiero teraz, trzeba to było zrobić przed oddaniem sprzętu do naprawy"

Acha i nieprawdą jest, że tzw. "niezgodność z umową" obowiązuje przez 6 m-cy. Obowiązuje pełne 2 lata od zakupu.

Pozdrawiam i nie życzę nikomu tego przez co ja teraz przechodzę.

Współczuje wszystkim problemów z PS3 i mam nadzieję że wszystko jak najszybciej u wszystkich się wyjaśni. Ja swoją konsole kupiłem miesiąc temu w elektroword (nakazie na szczęście jest z nią wszystko ok) osobiście nie przepadam za tym sklepem ale jak kupowałem to tam była o 50 zł tańsza. Razik napisał że "niezgodność z umową" obowiązuje przez 2 lata a z tego co mi wiadomo to gwarancja od sony jest tylko na 12 miesięcy i mam pytanie czy to jest jakoś związane z gwarancją czy jest to zupełnie coś oddzielnego. Pytam się tak na wszelki wypadek na przyszłość żeby nie popełnić błędu w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją konsole kupiłem miesiąc temu w elektroword (nakazie na szczęście jest z nią wszystko ok) osobiście nie przepadam za tym sklepem

A ja naprawde polecam ten sklep.. Nie dosc ze taniej to jeszcze zero problemow przy reklamacji itp rzeczach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to dwie oddzielne rzeczy. Jeśli coś ci się stanie z zakupionym sprzętem masz wybór: reklamacja w sklepie i powołanie się na niezgodność towaru z umową (wtedy reklamujesz towar u sprzedawcy), lub oddanie sprzętu do serwisu w ramach gwarancji (w tym przypadku zgadzasz się na wszystkie postanowienia, które są zawarte w tej gwarancji). Wybór należy do ciebie. Sam decydujesz jaka opcja jest dla ciebie najkorzystniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem wcześniej w temacie!!!

Iść do Rzecznika Praw Konsumenta i się więcej zrobi, no i dobrze że poszedłeś i masz większa wiedzę nt temat! Poza tym, wg prawa PL (nie przytoczę tu art bo kumpel prawnik się gdzieś zwinął po imprezie sobotniej) sprzęt którego koszt jest większy niż 450zł ma inne prawa gwarancyjne przez co gwarancja producenta i/lub sklepowa pomimo nie zawierania kilku punktów w tej kwestii jest uważana bez nich jakby je miała! Cos więcej może napiszę jutro nt temat!

Kumpel prawnik doradził mi to w razie problemów!

RÓBCIE ZDJĘCIA KONSOLI DOKŁADNIE Z KAŻDEJ STRONY (również numer seryjny) w dobrze oświetlonym dziennym świetle, zanim oddacie ją na serwis, nie róbcie telefonem i aparatem poniżej 3Mpix ponieważ zdjęcia takie są mało czytelne i kiepskie w druku! Zdjęcia wydrukujcie, najlepiej na papierze foto z rozdzielczością minimum 300pix (jedno zdjęcie na format A4), zepnijcie wszystko razem i opiszcie a w sklepie/serwisie dajcie do podbicia pieczątką i podpisania!! Muszą to podpisać i opieczętować na Wasze żądanie bo to dowód zdania Waszego sprzętu na serwis w stanie w jakim jest!

Jak ktoś nie wie jak zrobić fotę do druku w rozdzielczości 300pix (nie mylić rozdzielczość np monitora/karty graficznej z drukowaną) niech pisze mi na gg!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać H@desowi26 piwo. Dobrze mówi. Mnie sprawa Sony + 2 wizyty u rzecznika nauczyły wiele. I nawet jestem wdzięczny losowi na swój sposób, bo to zaprocentuje na przyszłość. Znam już swoje prawa i nikt od tej pory nie zrobi mnie w balona. No i mogę na tym forum udawać eksperta

@DAvID117 Ja wysyłam im pisemko jutro, poleconym za potwierdzeniem odbioru. Na pewno sprawy nie odpuszczę, tym bardziej, że w moim przypadku sprawa jest do wygrania. To tylko kwestia determinacji i czasu.

@Badi: Otóż reklamując zakupiony towar w sklepie. Masz dwie opcje: zwykła gwarancja producenta lub powołanie się na "Niezgodność z Umową" u sprzedawcy (jeśli np. sprzęt nie działa jak powinien, jest zepsuty i nie spełnia funkcji, dla których go zakupiłeś to to jest podstawa do reklamacji)

Reklamacja na postawie "Niezgodności z Umową" obowiązuje przez 2 lata. Nawet jak raz oddałeś sprzęt na zwykłą gwarancję możesz zawsze od niej odstąpić i powołać się na "Niezgodność z Umową"

Sprzedawcy nie mówią o tej możliwość, ponieważ gdy oddasz sprzęt w ramach "niezgodności z umową" wtedy na sprzedawcy spoczywa obowiązek dokonywania napraw. Sklepom to się mniej opłaca. One są wtedy odpowiedzialne za towar i wszelkie pretensje i uwagi kierujesz do sprzedawcy/sklepu. Przy gwarancji producenta sklep umywa ręce jesteś w rękach autoryzowanych serwisów.

W przypadku PS3 gwarancja producenta jest mniej korzystna niż "Niezgodność z Umową". To trzeba zawsze sprawdzić przed reklamacją. Jak producent jest porządny to może dawać lepsze warunki w swojej gwarancji. Niestety nie dotyczy to Sony w naszym kraju.

Ważne: nawet jeśli skończy Ci się roczna gwarancja Sony dalej obowiązuje Ustawa i jeszcze przez następny rok możesz naprawiać konsolkę u sprzedawcy na zasadzie Niezgodności...

Ja mam problem bo oddając sprzęt na gwarancję Sony w momencie gdy ona wróciła uszkodzona nie mogę jej zareklamować w ogóle na żadnej zasadzie bo ma dziurę i sklep ze względu na uszkodzenie mechaniczne jej nie przyjmie.

Dlatego jestem skazany na dobrą lub złą wolę serwisu, który zabezpieczył swoje prawa w gwarancji. Np nie musi odpowiadać na moje listy w ciągu 14 dni, nie musi mi po paru nieudanych naprawach zwracać kasy za konsolę, nie musi pokrywać kosztów ponownej przesyłki konsoli itd. itp. "Niezgodność z Umową" Tobie takie rzeczy gwarantuje.

To tak w dużym skrócie więcej poszukaj sam albo na stronach UOKIKu, albo Federacji Konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i jestem troche przerazony :/. Wlasnie po okolo dwoch miesiacach padl mi chyba naped BD, dyski dvd czyta a jak wkladam BD to sie pojawia an error occured during the start operation (80010514). Chyba bede musial oddac konsole na gwarancje, kupilem ja w Warszawie w Electro World przy Promenadzie. Chociaz teraz bede wiedzial jak postepowac zeby w serwisie bylo wszystko jak nalezy, zobaczymy co sie stanie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalem caly temat i jestem troche przerazony :/. Wlasnie po okolo dwoch miesiacach padl mi chyba naped BD, dyski dvd czyta a jak wkladam BD to sie pojawia an error occured during the start operation (80010514). Chyba bede musial oddac konsole na gwarancje, kupilem ja w Warszawie w Electro World przy Promenadzie. Chociaz teraz bede wiedzial jak postepowac zeby w serwisie bylo wszystko jak nalezy, zobaczymy co sie stanie :/.

a gdzie mieszkasz ? Bo jak w Warszawie to pojedź do tego Electro World, może Ci wymienią od ręki (zależy jeszcze kiedy kupiłeś) albo pojedź do centrum Sony (na KEN jest dobra obsługa) to potwierdzą, że konsola jest sprawna (oprócz BD) podczas oddawania na gwarancję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie problem rozwiazal sie sam. Znalazlem na jakims zagranicznym forum porade zeby odczekac az konsola ostygnie, no i dzisiaj juz wszystko dziala, ale troche strachu bylo. Dziwny blad, jak komus sie trafi to radze poczekac kilka godzin zeby konsola wystygla i wtedy sprobowac uruchomic dysk BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mrugały do ciebie diody:) Jak jest za wysoka temperatura to konsola informuje za pomocą LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nic sie nie dzialo, gra sie zawiesila, czarny ekran i po restarcie przestalo czytac BD. Wpisz ten blad co tam podawalem w google to sporo sie tematow o tym wyswietli, tylko ze chyba w jednym byla odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

PlayStation 3 mam od kwietnia 2007 roku.

Już w lecie zauważyłem, że z konsolą jest coś nie tak... Mianowicie, kiedy wentylator wejdzie na dany bieg, to później już nie schodzi na niższy... Początkowo zwalałem to na porę roku - było lato, w pomieszczeniu duszno... Jednak dzisiaj zrobilem swego rodzaju test. Pograłem ok. 1h w demo znajdujące się na dysku twardym, wentylator wszedł jak na mój słuch na 3 bieg. Dodam, iż w tle ściągały się pliki z PS Store. Później po wyjściu z gry zostawiłem konsolę samą w pokoju, przy uchylonym oknie (pliki wciąż się ściągały). Wróciłem po ok. 1,5 h (pliki były już pobrane). W pokoju było dosyć chłodno, a wentylator konsoli wciąż był na tym samym biegu (wnioskuje po głośności pracy). Jest to dla mnie dziwne zjawisko, ponieważ konsola wcale nie wydmuchiwała gorącego powietrza, jak to robi zazwyczaj... Była tylko letnia w okolicach wywietrzników.

Co o tym sądzicie? Normalnie, wentylator powinien schodzić na niższy bieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy juz nastawiac sie na najgorsze, po jakim czasie moze pasc laser czy co tam jeszcze pada??

mam od marca 2007 i nie miałem żadnych problemów, a to konsola z pierwszej serii produkcyjnej dla Europy. Więc zależy od szczęścia - komuś konsola może chodzić przez lata a komuś paść po 2 dniach od zakupu. Ale PS3 nie jest awaryjnym sprzętem więc spoko, nie kupujesz przecież X360 i nie ma powodów do strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mi się wydaje to trochę dziwne. Ja dzisiaj zawiozłem konsole do serwisu w Poznaniu ( w oryginalnym opakowaniu oraz z padem i kablami ) na miejscu podałem co nie działa i pokazałem wszystkie dokumenty. Pewna pani zapisała również stan w jakim się konsola znajduje ! Czyli wtedy kiedy oddałem PS3 do serwisu jest zapisane w dokumencie, że posiadała tylko rysy na obudowie. Dlatego nie mam się czego martwić jak oddadzą mi uszkodzoną w sposób nie zrobiony przeze mnie. Jeśli rzeczywiście padł mi laser lub coś innego z napędem to muszą mi to zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lagren

Ja mam jeszcze pytanie. Czy jeśli konsola została zakupiona w sklepie Saturn, to czy w innym Saturnie też można reklamować za niezgodność towaru z umową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No na pewno jest bardziej awaryjna od PS2. Jeszcze nie minął rok od premiery PAL a już dosyć spora ilość uszkodzeń. Za takie pieniądze może ci się zrobić smutno kiedy konsola padnie....

no chyba nie bardzo w ps2 lasery potrafili padać jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Temat dotyczy chyba PS3 a nie PS2. prawda?

Tak więc wracając do tematu, postanowiłem sprawdzić wydajność ''peestrójkowego'' wentylatora. Zrobiłem to na tej samej zasadzie co kolega ''marcinpsx3'', który opisał to na 2 stronie tego tematu.

Tak więc nałożyłem folie na PS3, w 9 minut wentylator wszedł na 5 bieg, po czym zdjąłem folie i w 4 minuty zszedł na bieg 3. Czekałem jeszcze 23 minuty, jednak na 2 bieg wentylator zejść nie chciał...

Co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym z tym poszedl do telewizji : P

Narobilbym im takiego gnoju ze moze wreszcie Sony Polska zaczeloby normalnie funkcjonowac!

Szczegolnie jezeli chodzi o ta postsrubokretowa dziure w obudowie!

Przeciez to miedzynarodowy skandal!

Jestem wrecz zbulwersowany cala ta sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co też zauważyłem że moja konsolka jak wejdzie na 3 bieg to nie schodzi z niego. Trochę się wkurzyłem, a że miałem zaduch w pokoju to otwarłem okno i czekam .... czekam ... czekam ... i nic .W ostateczności wystawiłem ją na balkon i o dziwo po około 2 min ucichła . W zimę jak jest napalone to to samo co w lato Jeżeli ją wystawisz na balkon i dalej będzie drzeć ryja ten wentylator to KIERUNEK SONY CENTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frosty-PL TV ma na pewno ważniejsze problemy niż kilka uszkodzonych konsol - dwie na tym forum i dwa rozwalone pady na innym. W sumie trzy przypadki, które znalazłem. Cały czas nie kumam motywu po co by mieli specjalnie niszczyć konsolę. Może zatrudnili niekompetentnego serwisanta, który nie umiał ich otwierać, albo jakoś dziwacznie im spadła? Nie wiem, nie jestem w końcu rzeczoznawcą, opisałem tylko moje pierwsze wrażenie.

Na zadymę przyjdzie czas później po zakończeniu sprawy, którą mam nadzieję wygram. Wtedy też będę mógł pokazać Wam zdjęcie dziury. (które dostałem z serwisu). Napiszę też oficjalną skargę do SONY POLAND, a jak trzeba będzie to do europejskiej centrali lub jeszcze dalej. Na razie czekam na reakcję serwisu.

@Mario Ja też mam taki zapis, dlatego prędzej czy później konsolę odzyskam Chociaż lepszy byłby jednoznaczny: Brak widocznych uszkodzeń mechanicznych.

Tak dla uspokojenia jak pewnie zauważyliście konsole moja i Davida117 zostały uszkodzone w podobnym czasie. Więc może dalsze przypadki się nie zdarzą, tym bardziej, że moje pismo do "autoryzowanego" serwisu jest w drodze, a David117 już je dostarczył. Nie sądzę, żeby ryzykowali i dalej psuli inne PS3.

@Lagren Nie wiem. Podałem już w tym wątku gdzie możesz się zwracać ze szczegółowymi pytaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym z tym poszedl do telewizji : P

Narobilbym im takiego gnoju ze moze wreszcie Sony Polska zaczeloby normalnie funkcjonowac!

Szczegolnie jezeli chodzi o ta postsrubokretowa dziure w obudowie!

Przeciez to miedzynarodowy skandal!

Jestem wrecz zbulwersowany cala ta sytuacja

O tak, do Drzyzdy iść z tym problemem, iść do niej i powiedzieć co się myśli aby na antynie puścili!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tak, do Drzyzdy iść z tym problemem, iść do niej i powiedzieć co się myśli aby na antynie puścili!!

A jak już tam będziesz to rozpłacz się i wybiegnij ze studia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak.

Ja mam konsole ponad 2 miesiace, chodzi czasem po 24 godziny i... zawsze jest na pierwszym biegu. Nie bylo nigdy sytuacji, zeby chodzila glosniej. Jest bardzo cicha. Inna sprawa, ze ja mam wersje 40GB.

Moze najpierw sprobuj zadzwonic do Sony i sie wypytac czy to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie chyba nadaje do naprawy?

Zdecydowanie nie.

Nie masz problemów ze zwiechami, konsola ładnie czyta wszystkie formaty, przycisk "eject" działa... No właśnie, więc zamiast rozwodzić się nad takimi bzdetami ciesz się sprzętem (i grami). Moja Plejka zachowuje się dokładnie w taki sam sposób (opisywany przez Ciebie experyment), ale nawet przez głowe mi nie przeszło by bawić się w serwisowanie.

Pytasz, więc odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zamiast grac będziecie siedzieć i słuchać czy konsola zmienia biegi... Moja konsola tez rzadko schodzi na niższe biegi, pewnie dlatego ze mam zawsze zamknięte okna, ale się tym nie przejmuje i nie robiłem żadnych testów, ważne żeby działała, a jak się rozwali to pójdę do serwisu Głupie jest takie wyczekiwanie i przejmowanie sie tym, wyluzujcie trochę Wersja 60GB, numer dam później

czy juz nastawiac sie na najgorsze, po jakim czasie moze pasc laser czy co tam jeszcze pada?? angry.gif

A tego to już nie zniosę. Ej, mam pomysł, najlepiej nie wychodź w ogóle z domu bo cię zgwałcą i zamordują. Litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×