Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robsfilm

Witam. Konsola przywieziona z Anglii przestała działać. Czerwona dioda cały czas miga i konsola nie czyta płyt. Wentylator chodzi bardzo głośno. Czy to może być spalony czujnik temperatury? Jeśli tak to czy ktoś wie ile kosztowała by wymiana takowego? Konsola niestety nie jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andy.hanza

witam, mam pytanie, od kilku dni moja konsolka głośno chodzi, a mianowicie wiatrak strasznie burczy, raz ciszej raz głośniej, co ciekawe nie zawsze ma to związek z temperatura w pokoju, chodzi mi o to czy to normalne (jeden z biegów powyżej 3) czy nie. Konsole mam od miesiaca w wersji 40GB, do zeszłego tygodnia chodziła cicho (z tego co czytałem na wcześniej 1-3 bieg). Koś ma podobne doświadczenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka
Miałem nadzieje, że nigdy nie będę miał powodu, by tu pisać, ale konsolka zdechła a dokładnie blu-ray nie czyta płyt. Coś tam cyka w środku przy włożeniu płyty, jakby próbował ją odczytywać, ale bez efektu. Pewnie laser się zabrudził. Może to jakiś znak od niebios bym więcej czasu spędzał z rodziną? Po świętach oddaję do serwisu. Przy okazji dam im też pada, bo lewa gałka trochę się zacina.

seria CECH04, kupiona w kwietniu

EDIT: 16.01.2008 - odmowa naprawy. szczegóły: PS3forum/serwis odmawia pomocy

Wczoraj wracam z nabytym PES2008 wchodzę włanczam Monster Pixel bo czytałem że nie wolno zimnych czy wilgotnych płyt jakby takie były wkładać do napędów ,mineło 20 m włanczam PES wszystko pięknie wchodze w online i tu pierwsze zdezo zawiecha ,więc naciskam PS zdziwiony że działa daje quit game niestety zwiecha dalej czarny ekran .nic daje twardego reseta pikło po migało i się zresetowało patrze w zakładke game a zamiast PES 2008 pisze (unncoret data) wyciągłem płyte wyłączyłem PS3 po chwili włąnczyłem włożyłem PES2008 i gra się urochomiła dałem exibition i skończyło się na słyszeniu kibiców znów twardy reset i frustracja ,uruchomiłem po raz kolejny i dałem install data żeby szybciej działało niestety stawało to na różnych miejscach 75 52 3 itp %. Włączyłem BP pograłem z 8 m i zwiecha sytuacja jak wcześniej ,dałem w opcjach Restore D Settings niestety dalej to samo nie pomogły formaty .

Oznaki jak u kolegi tem sam model kupiona na raty w maju

Jak wyciągne po zwieszce płyte to quit game się nie zwiesza wychodzi normalnie do XMB ale nie widzi płyty pozostaje wył/wł PS3 no i pyka coś podczas zwiechy w napędzie w jednakowych odstępach

Ide dziś lub jutro do sklepu, mam robić te zdjęcia czy poprosić sprzedawce o to żeby mi napisał że nie widzi uszkodzeń mechanicznych i że nie była rozbierana ? A może da się firmaware usunąć do 1-go jak tak to pomóżcie bo nie wiem jak A i powiedzcie jak wy trzymacie ten reset bo mi zawsze się wyłancza a przy zwiechach się resetowała trzymając kreske .

Gdy to pisałem na czarnulce niestartuje już BP zaraz spr PES i napisze co i jak czy to już koniec PS3

//Edit

Napęd umarł PS3 odana do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z PES2008 (tylko, że wersją demo). To normalne chyba z tą grą, bo jakoś grałem w inny gry i się wcale nie wieszało.

P.S.: Moja konsola jest 40GB z grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczela mi sie wieszac przegladarka internetowa w konsoli, nie jest to wina internetu bo na PC dziala dobrze, w konsoli mam Nat 2, gry online smigaja. Jak sie zwiesi to w gornym prawym rogu kreci sie koleczko i tak caly czas, nic nie mozna zrobic z netem, jedynie wejsc do XMB a jak tam cos zrobie to wiesza sie konsola! Dodam ze z grami nie mam problemu. Mial tez ktos cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mial tez ktos cos takiego?

Włazisz pewnie na strony które mają dużo filmików lub tym podobnych podpierdółek we flashu. Jak cie pyta czy chcesz uruchomić plugin na stronie - dawaj "nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam wasze posty odnośnie 1, 2, 3,.... biegu w konsoli i że ciągle chodzi na tym samym biegu.I zastanawia mnie jedno kto powiedział że w ps3 jest taka funkcja że wentylator po ochłodzeniu bebechów chlebaka ma zejść na niższy bieg? Panowie jeżeli wasza konsola wejdzie na ostatni bieg czyli 3 to samowolnie nie zmieni go na mniejszy nawet jak dacie ją do lodówki. Do momentu aż nie wyłączycie konsoli ona bedzie chodzić na 3 biegu.Dopiero po wyłączeni jej zmieni na 1.Czujnik w ps3 reaguje tylko na cieplo i podnosi bieg w momencie jak temp. wzrasta.Ale jak temp. maleje nie zmienia na mniejszy.

co do tego to sie nie zgodze ( mi tam wentylator i tak nie przeszkadza ) gdy gram w jakas gre to wskakuje na wyzszy bieg a gdy wychodze do XMB to zchodzi na nizszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem, wynika pewna teza, że konsola zaraz po grze i rozgrzaniu się nie może zejść na niższy bieg do póki nie obniży temperatury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejny egzemplarz do czarnej listy....zepsuty czytnik :/ , laser przestał czytać płytę podczas gry w Assassin's Creed ,zwiecha , restart i nie czyta niczego...konsola oddana do serwisu więc teraz czekam...zakupiona dwa miechy temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka
Niestety kolejny egzemplarz do czarnej listy....zepsuty czytnik :/ , laser przestał czytać płytę podczas gry w Assassin's Creed ,zwiecha , restart i nie czyta niczego...konsola oddana do serwisu więc teraz czekam...zakupiona dwa miechy temu...

Witam w klubie zobaczymy jak nas sony potraktuje czy będą problemy po cichu licze na nowego starter packa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w klubie zobaczymy jak nas sony potraktuje czy będą problemy po cichu licze na nowego starter packa

Daj znac jak bedziesz juz cos wiedzial, bo tez jestem ciekawy choc sceptyczny w tym przypadku:/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja juz czekam na trzecia sztuke ps3 w 1 padl laser w 2 wgralem soft i zwis nie mam konsoli jzu od 12 gruddnia 2007 masakra i dzwonilem do wawy konsole posylaja na slowacje do naprawy jak nie naprawia i nie znajda modelu 60gb to oddają kase .Nie wiecie jak to jest czy potem sie ze starter paka wszystko im odaje gry i pady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie się narobiło Jeśli rzeczywiście mi nie naprawią tego czytnika, to chyba też paczka pojedzie za granice, bo jak mówisz że już nie ma 60Gb No nic muszę czekać tydzień jeszcze na info o naprawie, ale już się boję. Gdyby nie parę gier na tą konsolę to chętnie już bym ją sprzedał...

f0ol- A jak wyglądała twoja gwarancja ? Miałeś napisane door to door ?? Czy bez tego ci wymieniają na nową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka

Ja nie mam door to door niestety a mam z tym dobre wspomnienia kiedyś popsuła mi się myszka Razer Coperhead pociagłem za bardzo i się kabel sygnałowy zepsól myszka się wyłanczała tel do nich do kuriera i po tygodniu kurier puka w drzwi i bezproblemowo dali mi nową ,po roku używania trwalo to mnie niż 14 dni a tu paranoja czekam 14 max 21 dni i rozwiązuje umowe nie interesuje mnie ich gadanie czy to tak ciężko dać nowy laser kto wycofuje model z produkcji jak nie ma zapsu na psujące się 60 GB ,konsole z pierwszego zrzutu czułem że bedą wadliwe produkcja kosztowała ich dużo a dali się zwałować na lipny napęd wogóle się zdziwiłem jak usłuszałem że te laser na Blu Ray ma prędkość 2x nie da się szybciej czy nie trzeba przy tym formacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ci się coś posypało i nie jest to uszkodzenie mechaniczne, to możesz iść do sklepu i powołać się na niezgodność towaru z umową. Działa to mniej więcej tak (jeśli dobrze zrozumiałem) :Jeżeli w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu towaru ujawni się jakaś usterka (w tym przypadku zepsuty czytnik) to zakłada się, że występowała podczas zakupu... Gdybym sam tak zrobił to pewnie nie miałbym teraz tylu problemów.

Zresztą co Ci będę opowiadał... Obczajcie sobie to:

http://s008.wyslijto.pl/?file_id=09215343030522738307

Dostałem to w Federacji Konsumentów.

Co prawda nie wiem, co tam zamiesciles za plik do sciagniecia, ale juz nie idzie tego pobrac...Czy moglbys napisac co to bylo, ew jeszcze raz to gdzes wystawic, np na rapidzie...?

P.S.

Czytam ten temat z nieukrywana trwoga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi się wydaję, że ta gwarancja wszędzie jest taka sama i w każdej to chyba obowiązuje. Raczej wszystkim posiadaczom PS3 wymienią na nową jak nie naprawią. Praktycznie powinni oddać sprzęt do 2 tygodni, ale robią to dopiero po co najmniej miesiącu. Moja konsola doszła do nich już na drugi dzień kurierem po zgłoszeniu w Poznaniu. Nie wiem co oni tak długo tam robią... Jedno jest pewne, czytnik jest najczęstszym uszkodzeniem w PS3 I naprawa po gwarancyjna do tego dużo kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisałem kiedyś że xbox360 to tandeta .ehhh szkoda gadać , musiałem oddać konsole na gwarancje, zepsuty czytnik...

Owszem można skorzystać z tak zwanej rękojmi czyli oddać konsole na podstawie nie zgodności z umową, a nie na gwarancje tylko że to postępowanie zajmuje bardzo dużo czasu i nie wiadomo nawet jak cała sprawa by się zakończyła ,na miejscu nikt nam konsoli nie wymieni, sklep musi wysłać konsole do serwisu w celu sprawdzenia co jest przyczyną usterki a my musimy wysłać do nich specjalne pismo o złamaniu warunków umowy wtedy sklep podejmuje decyzje na podstawie ekspertyzy serwisu czy może wymienić nam konsole na nową.

Koleś z media markt powiedział że bardzo dużo konsol do nich wraca właśnie z uszkodzonym czytnikiem .

Podobno do dwóch tygodni załatwiają całą sprawę , ciekawe jak to w praktyce , mam nadzieje że z powodu drobnych rysek na obudowie(które powstały przez wycieranie szmatką do kurzu) serwis sony nie napisze w protokole że czytnik się zepsuł z winy użytkownika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a napisałem kiedyś że xbox360 to tandeta .ehhh szkoda gadać , musiałem oddać konsole na gwarancje, zepsuty czytnik...

Owszem można skorzystać z tak zwanej rękojmi czyli oddać konsole na podstawie nie zgodności z umową, a nie na gwarancje tylko że to postępowanie zajmuje bardzo dużo czasu i nie wiadomo nawet jak cała sprawa by się zakończyła ,na miejscu nikt nam konsoli nie wymieni, sklep musi wysłać konsole do serwisu w celu sprawdzenia co jest przyczyną usterki a my musimy wysłać do nich specjalne pismo o złamaniu warunków umowy wtedy sklep podejmuje decyzje na podstawie ekspertyzy serwisu czy może wymienić nam konsole na nową.

Koleś z media markt powiedział że bardzo dużo konsol do nich wraca właśnie z uszkodzonym czytnikiem .

Podobno do dwóch tygodni załatwiają całą sprawę , ciekawe jak to w praktyce , mam nadzieje że z powodu drobnych rysek na obudowie(które powstały przez wycieranie szmatką do kurzu) serwis sony nie napisze w protokole że czytnik się zepsuł z winy użytkownika....

Tak, to prawda, że to trochę może potrwać... Ale według mnie to i tak jest lepsze wyjście niż skorzystanie z gwarancji, chociażby dlatego, że w momencie jakichkolwiek problemów z serwisem, np, takich jakie spotkały mnie czy razika to sklep musi wszystko załatwiać, a nie ty... Sprzedawcy dobrze o tym wiedzą dlatego zawsze będą polecać korzystanie z gwarancji. Po prostu sami nie chcą zawracać sobie tym głowy.

Ja oddałem na gwarancję, akurat pojawiły się komplikacje i teraz sam muszę się wszystkim zajmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem z autoryzowanego serwisu Sony maila następującej treści:

"Pragnę poinformować, że decyzją Sony Poland konsola zgodnie z

procedurami została skierowana na naprawę gwarancyjną do serwisu

naprawczego na Słowację."

Tylko tyle. Ciekawe czy to oznacza koniec moich kłopotów? Zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brzmi to bardziej jak poczatek nowych a moze nawet i siwe wlosy. Ale oczywiscie zycze jak najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. Kupiłem konsole w MM (dzieki Bogu cały czas działa!), ale zgubiłem od niej paragon. Czy w przypadku jakiś usterek dałoby się jakoś obejść brak paragonu, aby przyjęli gwarancje?

dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie. Kupiłem konsole w MM (dzieki Bogu cały czas działa!), ale zgubiłem od niej paragon. Czy w przypadku jakiś usterek dałoby się jakoś obejść brak paragonu, aby przyjęli gwarancje?

dzięki z góry za odpowiedź

nie, MM traktuje paragon jako gwarancję, więc pozostaje Ci jedynie modlitwa aby z konsolą nic się nie działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja oddalem swoja konsole jakies 3 tygodnie temu. Zepsuty byl drugi port USB a konsola wylaczala sie po ok 15 sekundach sygnalizujac to dzwiekiem i migajaca dioda. Po przeczytaniu tematu jestem przerazony... Na szczescie dzieki wam wiem juz jak zachowac sie w przypadku odmowy naprawy.

Mam jednak pytanie: Razik, napisales : "Acha i nieprawdą jest, że tzw. "niezgodność z umową" obowiązuje przez 6 m-cy. Obowiązuje pełne 2 lata od zakupu." Czyli w przypadku kiedy oddalem konsole do MM i dostalem protokol naprawy z opisem ze konsola "nosi slady uzytkowania" to czy w przypadku nienaprawienia konsoli moge oddac ja jako "niezgodnosc z umowa" ? Konsole kupielem pod koniec maja 2007 na raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj otrzymałem z autoryzowanego serwisu Sony maila następującej treści:

"Pragnę poinformować, że decyzją Sony Poland konsola zgodnie z

procedurami została skierowana na naprawę gwarancyjną do serwisu

naprawczego na Słowację."

Tylko tyle. Ciekawe czy to oznacza koniec moich kłopotów? Zobaczę.

Razik, jaki ty model miałeś PS3 ?? 60Gb czy 40Gb ??

Bo coś mi się wydaje że jak padnie napęd w 60'tkach to oni wysyłają na Słowację ( bo ponoć tych modeli już nie mają na stanie ) Czyli trzeba liczyć chyba z tydzień dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to padaja same 40tki, i niektore rodzynki (60tki).

Co do wysylki za granice to mysle ze wysylaja tam bo tu poprostu nie ma kto naprawic usterki, z reszta tak samo dziala M$, wysyla swoje konsolki o ile sie nie myle do czech, poprostu tam maja sprzet i znaja sie na tym co robia i konsola wraca do ciebie naprawiona a nie z otworem po srubokrecie. Oczywiscie pamietam, jak bylo tak samo, ze wracaly Xy z zagranicy, widac bylo ze nie sa to xpudelka ktore zostaly wyslane a calkiem inne pudelka, pamietam, ze rowniez podziorkowane kratki ot wiatraczkow mialy i trzeba bylo wysylac jeszcze raz ale juz z tym problemow nie bylo, dlatego mysle ze to dobrze ze tak sie dzieje, wiem tylko ze byly przypadki nie przyjecia gwarancji wtedy oplata za wysylke i powrot ~600zl o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×