Skocz do zawartości
Patricko

Dezaktywacja PS3 przez Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki, + dla Cb.

Czy konto samo się aktywuje na danej konsoli po zalogowaniu, czy trzeba to zrobić ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zrobić ręcznie, chyba nawet tak pisze w tym okienku z informacją przy dezaktywacji wszystkich konsol.

Zaraz zrobię mini-poradnik jak dokonać aktywacji ręcznej, bo nie wszyscy mogą ogarniać :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystalem i do starego konta wrocilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą z ciekawości wykonałem operację i mam jedną uwagę techniczną. Mianowicie opcja dezaktywuje zarówno wszystkie PS3 jak i PSP (Vitę pewnie róznież, ale nie mam tego jak sprawdzić). Także posiadacze obu typów konsol muszą pamiętać o aktywacji zarówno jednej jak i drugiej.

Edytowane przez Hadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja, nie mam Vity, a PSP nie rejestrowałem i nie przypisywałem nigdy do konta.

Zaraz dodam do poradnika tą uwagę.

PS.

Wykonałem też mini-poradnik dot. aktywacji konsoli na koncie.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale słońce tak mi świeci dzisiaj, że nic nie da się zrobić

W nocy spróbuję poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba poprawiać zdjęć, nawet Stępień zobaczyłby co na nich jest :)

Świetnie, że zdecydowałeś się napisać ten poradnik. Wielu osobom może się on naprawdę przydać.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem bardzo co daje mi ta dezaktywacja konta? Można mi jakoś to wytłumaczyć? Bo przeczytałem parę razy i dalej nie mogę do tego dojść... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Twoja konsola zaliczy zgon a będziesz miał wykorzystane już 2 sloty (1 slot to twoja obecna konsola 2 slot jest w (w teorii) razie awarii konsoli lub do "składek") do konta to dzięki dezaktywacji będziesz mógł odzyskać swoje stare konto (na którym np kupiłeś coś z PSS albo by odzyskać trofea jakie zdobyłeś).

Czyli jak wykorzystasz 2 sloty to nie będziesz mógł się zalogować na to konto z innej konsoli i będzie potrzebna dezaktywacja

Edytowane przez dApo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, że się tym zająłęś. Ale dlaczego nie powinienem dezaktywować systemów bez głównej konsoli ''pod ręką''?

Edytowane przez GODLike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wykorzystasz 2 sloty to nie będziesz mógł się zalogować na to konto z innej konsoli i będzie potrzebna dezaktywacja

Zalogować się zalogujesz, trofea też nie przepadną. Traci się tylko wszystkie gry i dlc, przypisane do starej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że miałem kilka konsol na swoim koncie ( brat kumpel itp ) do tego psp dzieciaków = łącznie 9 urządzeń ale nie wiedziałem która jest która

stwierdziłem, że zrobię z tym porządek - wyczyściłem wszystko

zrobiłem aktywacje swojej konsoli - potem zmieniłem nazwę na stronie

resztę konsol aktywuję w miarę potrzeb i najważniejsze jest aby edytować nazwę kolejnej dodanej konsoli abyśmy wiedzieli who is who ...

pamiętać też trzeba, że wszystkie zakupy dokonane do 18 listopada 2011 mają nadal 5 slotów wszystkie zakupy dokonane po tej dacie mają już tylko 2 ...

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętać też trzeba, że wszystkie zakupy dokonane do 18 listopada 2011 mają nadal 5 slotów wszystkie zakupy dokonane po tej dacie mają już tylko 2 ...

Też mała klaryfikacja tutaj. Nie dotyczy to co piszesz np. PS+. Kupione na 5 slotów, przed 18 listopada działa na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy. 2 ściągnięcia kontentu i koniec. Reszta dostaje komunikat o wykorzystaniu aktywnych konsol.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar sprzedać PS3 i nie mogę usunąć konta. Może mi ktoś w tym pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne to usuną się dema z dysku?

Edytowane przez KamPlayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza konsola złapała YLOD, oddałem ją na gwarancje i dostałem inną. Najprawdopodobnie nie miała zamkniętego konta. Na drugiej konsoli (tej obecnie) wróciłem do swojego starego konta , ale nie moge nic pobierac z Ps STORE. Jest komunikat ze mam 2konsole kożystające z mojego konta. Pytanie co mam zrobic? Chciałbym dezaktywować pierwszą konsole której już nie mam.Jak dezaktywuje to za pośrednictwem mojej drugiej konsoli to co sie stanie? Problem zniknie a ja będe mógł wrócić do swojego obecnego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na PSN przez komputer i sprawdź jakie konsole masz przypisane do konta. Następnie postępuj wg. instrukcji powyżej, żeby dezaktywować tą konsolę, której już nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zrob dezaktywacje przez www i aktywuj nowa konsole wtedy bedzie ok ...

edit : sorry @lars nie widzialem twojego posta jak pisalem swoj :D

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że już nie da się dezaktywować przez internet, trzeba z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, jeśli dezaktywujesz z konsoli to usuniesz tylko tą obecną, a nie poprzednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×