Skocz do zawartości
jedras96

[Ps2] Need For Speed: Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jeszcze takiego tematu, więc zakładam. Wczoraj kupiłem tę grę na PSS, dzisiaj zagrałem. Wszystko fajnie, to ten sam Most Wanted z PS2 tylko z bonusami z racji emulacji. Ale mam wrażenie, że za przygotowanie emulatora PS2 oraz samego tytułu ktoś wziął się "na odwal". Po kolei:

1) Po zainstalowaniu gry, w XMB tworzy się nowy katalog "PlayStation 2". Do niego trafił Need for Speed. Podtytuł Most Wanted pojawia się dopiero po załadowaniu się menu z opisem gry.

2) Ikona gry wygląda beznadziejnie w stosunku do gier z PSone, które mają schludne ikony, takie jak w PSS. NFS natomiast ma ściśniętą okładkę z PS2 do normalnego kafelka z Minisów lub właśnie PSone. Wygląda to słabo, ponieważ z lewej strony zostaje wolny pasek.

3) Emulator! Nie wiem jak inne tytuły, ale kiedy gram w Most Wanted i wcisnę PS button to widzę brak niektórych znaków w prawie wszystkich opcjach przez napisy wyglądają komicznie i na pewno nieprofesjonalnie.

4) Znów emulator i to chyba będzie najmocniejszy zarzut. Ustawienia emulacji posiadają opcję rozmiaru ekranu. Możemy ją wyłączyć, wtedy rozdzielczość to maks. 576p, a ustawienia proporcji zmieniamy w menu gry. Możemy ustawić na "normalny" - obraz jest w formacie 4:3 (w grze także należy tak ustawić) w rozdzielczości 720p. Zostaje opcja w teorii najlepsza, czyli "pełny ekran". Logicznym wydaje się zobaczyć tutaj 720p w proporcji 16:9. A skąd! Po ustawieniu 16:9 w grze, na ekranie widzimy paski z góry i z dołu ekranu i brak części obrazu z lewej i prawej strony. Nie wiem jaki to format, ale na pewno nie tak powinno to wyglądać. Najwygodniejsze okazuje się wyłączenie upscalingu czyli pozostawienie oryginalnej rozdzielczości z progresywnym skanowaniem (576p).

Ma ktoś pomysł jak można (jeżeli w ogóle można) zaradzić tym problemom? Głównie chodzi o 3. i 4., bo sprawa tytułu i ikony to szczegóły.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje na płycie DVD i nie występują takie problemy.Jedynie do XMB nie idzie wyjść z poziomu gry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×