Skocz do zawartości
LonsFenomenoo

Pro Evolution Soccer 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak w opcji "free trening" przestawić, aby atakować na drugą bramkę (tzn. po lewej)?

Musisz kupić wersję gry dla leworęcznych.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was drodzy PES-owcy :) Czy gracie tylko online , czy lubicie też zagrać sobie meczyka z komputerem? A jak tak to na jakim poziomie gracie? Bo ja na TOP PLAYER , ale nie wiem czy się nie przerzucić na SUPER STAR!

Ja tez pykam na TOP PLAYER i dla mnie jest akurat:) Chociaz na samym poczatku przygody z nowym PESem gralem na PROFESSIONAL, ale po jednym sezonie w MASTER LEAGUE, gdy zdobylem potrójną korone przeskoczylem wlasnie na TOPa. Jak na razie sie przyjemnie gra, ale z czasem moze znowu przeskocze na poziom wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie w każdym PES włączałem najwyższy poziom ale ogólnie gram Online a teraz wkręciłem się totalnie w MLO jak już dobiera przeciwników o podobnych parametrach.

Takie pytanko do Grzybu i do innych co pykają w MLO. Kiedy nie wiem kogo kupić to zawsze się was pytam i zawsze mi dobrze doradzacie. Mam do wydania około 12 baniek i potrzebuję piłkarza ofensywnego nie musi to być CF może to być skrzydłowy, rozgrywający. Czekam na odpowiedź pozdro :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, co januszp85 :)

Przyzwyczajenia robią swoje.

No nic, będzie trzeba trenować na gałkach dniami i nocami...

Kolego ja od 12 - 15 lat gralem na krzyzaku i wydawalomi sie ze jest niemozliwe przejscie na galke! Jenak grajac na pes.com.pl musialem poprawic swoje umiejetnosci aby dorownac reszcie! zapoznawanie z analogiem zajelo mi 2 tyg. i juz gram teraz na analogu i jest lepiej niz na krzyzaku a gralem na nim 12 -15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie w każdym PES włączałem najwyższy poziom ale ogólnie gram Online a teraz wkręciłem się totalnie w MLO jak już dobiera przeciwników o podobnych parametrach.

Takie pytanko do Grzybu i do innych co pykają w MLO. Kiedy nie wiem kogo kupić to zawsze się was pytam i zawsze mi dobrze doradzacie. Mam do wydania około 12 baniek i potrzebuję piłkarza ofensywnego nie musi to być CF może to być skrzydłowy, rozgrywający. Czekam na odpowiedź pozdro :biggrin:

Konsola dalej kwitnie u serwisanta (ponoć nie dojechała część) więc nie wiem ile on tutaj kosztuje ale jeszcze jak grałem w 12-tkę to na pozycję AMF i CMF wystawiałem K.P. Boatenga. Umiał przywalić ładnie na bramkę ze sporej odległości.

Z kolei jako CMF i DMF miałem Miguela Veloso. Też się ładnie spisywał. Odbiór piłki przeciwnikowi bardzo ładny a i z rzutu wolnego na lewą nogę piękne gole strzelałem.

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola dalej kwitnie u serwisanta (ponoć nie dojechała część) więc nie wiem ile on tutaj kosztuje ale jeszcze jak grałem w 12-tkę to na pozycję AMF i CMF wystawiałem K.P. Boatenga. Umiał przywalić ładnie na bramkę ze sporej odległości.

Z kolei jako CMF i DMF miałem Miguela Veloso. Też się ładnie spisywał. Odbiór piłki przeciwnikowi bardzo ładny a i z rzutu wolnego na lewą nogę piękne gole strzelałem.

Dzięki Iceman. Z Konsolą to już przeginają. Jak słyszę tekst typu "części nie dojechały" to aż żal he to co oni z Japonii je ściągają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdybym ją wysłał do wspomnianej Japonii to już by była dawno z powrotem :biggrin:

Po prostu to jest mentalność nasza polska. Na wykonanie usługi jest 14 dni ale można to wydłużyć do 21 w przypadku gdy np zanosi się sprzęt do miejsca gdzie kupiłeś a oni go np wysyłają do serwisu.

Tu co prawda serwisant dojeżdża na miejsce ale nie jest u gościa zatrudniony bo ma swój biznes w innym miejscu. Tak więc nawet nie mogę się zbytnio rzucać... jednym słowem blada doopa. :pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdybym ją wysłał do wspomnianej Japonii to już by była dawno z powrotem :biggrin:

Po prostu to jest mentalność nasza polska. Na wykonanie usługi jest 14 dni ale można to wydłużyć do 21 w przypadku gdy np zanosi się sprzęt do miejsca gdzie kupiłeś a oni go np wysyłają do serwisu.

Tu co prawda serwisant dojeżdża na miejsce ale nie jest u gościa zatrudniony bo ma swój biznes w innym miejscu. Tak więc nawet nie mogę się zbytnio rzucać... jednym słowem blada doopa. :pinch:

Aż się boje pomyśleć jakby moją czarnulę zabrali na tyle czasu he chyba bym zwariował.

P.S. To jest już nałóg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się boje pomyśleć jakby moją czarnulę zabrali na tyle czasu he chyba bym zwariował.

P.S. To jest już nałóg :biggrin:

Wiem coś o tym....

Żona wykorzystała moment i mam w domu remont. Co prawda zaczął się gdy konsola jeszcze była ale teraz idzie znacznie szybciej :biggrin:

Najgorsze jest to, że moment nie ten... ponoć dawali jakąś kasę dodatkową a mnie jak zwykle ominęło. Poza tym jak widzę kupujecie tu już zawodników nieco lepszych a ja będę musiał sprostać Van Der Mirchem i Victorem Montano plus Barreto i Mphela na skrzydle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was drodzy PES-owcy :) Czy gracie tylko online , czy lubicie też zagrać sobie meczyka z komputerem? A jak tak to na jakim poziomie gracie? Bo ja na TOP PLAYER , ale nie wiem czy się nie przerzucić na SUPER STAR!

witam u mnie jest tak ze w gram o wiele wiecej z komputerem. online tylko ligi w ktorych biore udzial. ogolnie w PESie gra z komputerem sprawia naprawde bardzo duzo przyjemnosci. Obecnie grywam na Top Player i nie kazdy mecz wygrywam ale przerzuce sie wkrotce na super star.

A i sciagnalem patcha WENB 3.2 i naprawde jest swietny . w koncu mozna pograc sobie Borussia czego wczesniej mi brakowalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym....

Żona wykorzystała moment i mam w domu remont. Co prawda zaczął się gdy konsola jeszcze była ale teraz idzie znacznie szybciej :biggrin:

Najgorsze jest to, że moment nie ten... ponoć dawali jakąś kasę dodatkową a mnie jak zwykle ominęło. Poza tym jak widzę kupujecie tu już zawodników nieco lepszych a ja będę musiał sprostać Van Der Mirchem i Victorem Montano plus Barreto i Mphela na skrzydle.

Tą kase co dawali czyli 10 baniek będziesz miał bo przedtem miałeś już drużynę w MLO prawda?? Jeden wymóg to drużyna założona przed tą datą co kasę wypłacali. A teraz ja np kupuję zawodników bo Konami w końcu poprawiło dobór przeciwników. Rozegrałem od ostatniej aktualizacji około 40 spotkań i tylko kilka remisów żadnej porażki no może z jedna i ani razu nie wylosowało mi koksów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem drużynę przed datą co była podana. Więc skoro mówisz że dostanę kasę to spoko.

I tak przy okazji... bo w większości pytania dotyczą napadu czy środka a ja napomknę o obronie.

Polecam obrońcę Escude. Nie jest zbyt drogi a w obronie się spisuje. Nie wywaliłem gościa z drużyny nawet jak już miałem w składzie S. Ramosa czy Pique (mówię tu o 2012). W 2013 też go kupiłem i te pare meczy przed awarią sprzętu rozegrał bardzo ładnie.

Jeśli Piszczek też gra tak jak w 2012 to jego kupię w następnej kolejności. W bramce z kolei bardzo fajnie spisywał mi się Al Habsi.

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem drużynę przed datą co była podana. Więc skoro mówisz że dostanę kasę to spoko.

I tak przy okazji... bo w większości pytania dotyczą napadu czy środka a ja napomknę o obronie.

Polecam obrońcę Escude. Nie jest zbyt drogi a w obronie się spisuje. Nie wywaliłem gościa z drużyny nawet jak już miałem w składzie S. Ramosa czy Pique (mówię tu o 2012). W 2013 też go kupiłem i te pare meczy przed awarią sprzętu rozegrał bardzo ładnie.

Jeśli Piszczek też gra tak jak w 2012 to jego kupię w następnej kolejności. W bramce z kolei bardzo fajnie spisywał mi się Al Habsi.

Dzięki za podpowiedzi na pewno skorzystam. Ja jeżeli chodzi o obronę polecam ADDY lewy obrońca chyba dobrze napisałem a np DMF to ALBIN, KRYCHOWIAK, AJLORE, DIAME. AMF to Stanković. I bardzo polecam na SS- DI NATALE nie drogi ale robotę robi a CF JO -on gdzieś w lidze brazylijskiej chyba gra a GK to HILDEBRAND.

Ja ogólnie staram się zbudować drużynę taką żeby wszyscy byli równi a nie że wpakuje kasę w CR7 a reszta zawodników same patałachy.

Jak będziesz miał czarnule to możemy zrobić spara drużynami z MLO :)

Edytowane przez januszp85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł na tematykę MLO to proponuję, podajcie swoje jedenastki, którymi graliście jeszcze bez pokaźnej sumy $ w kasie klubu.

Niebawem zacznę zabawę w tym trybie i dobrze byłoby mieć rozeznanie w kogo na początku zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ISS PRO 98 gram na krzyżaku. Tzn sterując piłkarzykami D-padem.

Postanowiłem przy edycji 2013 wreszcie przeskoczyć na gałki analogowe, ale długoletnie przyzwyczajenia jednak dają się we znaki.

Pytanie do starszych doświadczonych graczy [tych, którzy już za czasów PSXa ogrywali kumpli w osiedlowych turniejach]:

jak sobie z tym "problemem" poradziliście?

Gracie na gałkach czy krzyżaku?

Też miałem ten sam problem, wszędzie słyszałem, że na gałce się lepiej i przyjemniej gra, ale te przyzwyczajenie grą na strzałkach było silniejsze.Ja też od ISS PRO 98 grałem na strzałkach, niejednokrotnie wygrywając turniej z kumplami przy piwku. Jednak od ok 2 tyg. gram na gałce i wychodzi mi całkiem nieźle, trzeba się po prostu oswoić i przyzwyczaić, na początku to palec ześlizguje się z tej gałki...parodia. Ale teraz muszę przyznać że warto przejść na gałkę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos powiedziec gram ML online turnieje mowicie ze losuje wam mniej wiecej takiego podobnego rankigowo nie wiem co jest u mnie gdy gram na open all dostaje kozakow dzieki czemu spadlem i mam rankig teraz 296 a kolejna sprawa to na czym polega kondycja tych zawodnikow caly czas jest ukosna strzalka niebieska lub co grosze fiolet w dol wtedy zawodnik rusza sie tak jakby mial kamienie w butach i nie rozumiem tez obrony za kazdym razem koles naciska :triangle: i heja a moja obrona stoi jak wryta przestawialem ustawialem zmienialem nic to nie dalo. kupilem zawodnikow babel belasie i mam van der mircha wydawalo mi sie ze to dobra opcja do napadu lecz niestety w offline oni graja dosc dobrze w online mija sie to z celem co do sedziowania to porazka czasem grasz wykonuejsz te same ruchy w jednym meczu sedzia ci puszcza wszystko w 2 dostaje czerwien za to ze koles upadl.. Prosze o pomoc co do obrony jak ustawic zeby nie bylo takich niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł na tematykę MLO to proponuję, podajcie swoje jedenastki, którymi graliście jeszcze bez pokaźnej sumy $ w kasie klubu.

Niebawem zacznę zabawę w tym trybie i dobrze byłoby mieć rozeznanie w kogo na początku zainwestować.

mój skład to Vorm - Demel - Marchena - Smalling -

Wiem coś o tym....

Żona wykorzystała moment i mam w domu remont. Co prawda zaczął się gdy konsola jeszcze była ale teraz idzie znacznie szybciej :biggrin:

Najgorsze jest to, że moment nie ten... ponoć dawali jakąś kasę dodatkową a mnie jak zwykle ominęło. Poza tym jak widzę kupujecie tu już zawodników nieco lepszych a ja będę musiał sprostać Van Der Mirchem i Victorem Montano plus Barreto i Mphela na skrzydle.

uwierz da się grać bez takich oklepanych zawodników

z tanich to polecam Gameiro CF/SS, B.Parker 66 jako CF ale na lewej pomocy 73, Cornostara 61 DMF - jako DC 70, Beckmann 66 CF ale 74 jako prawy/lewy pomocnik i na środku też ponad 70, P.Rodriguez 70AMF - 76 LMF/RMF, Saez 68 DMF, Zidan 68 CF (szybkość) Marreloco 68 CF (szybkość i ogólnie niezłe statsy)

u mnie to w tej chwili wygląda tak - Vorm - Demel Smalling Marchena Rakitskyi - Fernando G.Fernandes Chantom (78 cmf - fajne statsy) - Mirallas (71cf ale 77 lmf/rmf) Rodrigo - Gameiro. Na ławce kilku wspomnianych + Wuytens 70 CB (niezłe statsy)

W sumie mam już 56 mln na koncie ale nie chce mi się póki co kupować super grajków.

czy moze mi ktos powiedziec gram ML online turnieje mowicie ze losuje wam mniej wiecej takiego podobnego rankigowo nie wiem co jest u mnie gdy gram na open all dostaje kozakow dzieki czemu spadlem i mam rankig teraz 296 a kolejna sprawa to na czym polega kondycja tych zawodnikow caly czas jest ukosna strzalka niebieska lub co grosze fiolet w dol wtedy zawodnik rusza sie tak jakby mial kamienie w butach i nie rozumiem tez obrony za kazdym razem koles naciska :triangle: i heja a moja obrona stoi jak wryta przestawialem ustawialem zmienialem nic to nie dalo. kupilem zawodnikow babel belasie i mam van der mircha wydawalo mi sie ze to dobra opcja do napadu lecz niestety w offline oni graja dosc dobrze w online mija sie to z celem co do sedziowania to porazka czasem grasz wykonuejsz te same ruchy w jednym meczu sedzia ci puszcza wszystko w 2 dostaje czerwien za to ze koles upadl.. Prosze o pomoc co do obrony jak ustawic zeby nie bylo takich niespodzianek

trzeba sporo rotować zawodnikami, wybieraj tych z dobrą staminą ...

No cóż ja na Van Der Mirchów daje obrone deep na 4 i cofam w taktyce obrońców środkowych na linie pola karnego, całkiem dobrze sie to sprawdza (nie zawsze bo wiadomo są lepsi i gorsi spammerzy)

Edytowane przez nujazzkid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja zapytam o ML: kupiłem Ibrę do Chelsea, transfer udany ale w składzie go nie mam. Dlaczego? Pojawi sie w zimowym okienku (bo aktualnie mam wrzesień ) ?

Celt dokladnie tak:) Okienko transferowe jest jak w realu

A tak ps to w pierwszym sezonie swojej przygody z The Blues kupiles Zlatana? Bo ja tez go probowalem sciagac i do Juve i do Chelsea, ale twardy byl :P

Edytowane przez grzybu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój skład to Vorm - Demel - Marchena - Smalling -

uwierz da się grać bez takich oklepanych zawodników

z tanich to polecam Gameiro CF/SS, B.Parker 66 jako CF ale na lewej pomocy 73, Cornostara 61 DMF - jako DC 70, Beckmann 66 CF ale 74 jako prawy/lewy pomocnik i na środku też ponad 70, P.Rodriguez 70AMF - 76 LMF/RMF, Saez 68 DMF, Zidan 68 CF (szybkość) Marreloco 68 CF (szybkość i ogólnie niezłe statsy)

u mnie to w tej chwili wygląda tak - Vorm - Demel Smalling Marchena Rakitskyi - Fernando G.Fernandes Chantom (78 cmf - fajne statsy) - Mirallas (71cf ale 77 lmf/rmf) Rodrigo - Gameiro. Na ławce kilku wspomnianych + Wuytens 70 CB (niezłe statsy)

W sumie mam już 56 mln na koncie ale nie chce mi się póki co kupować super grajków.

trzeba sporo rotować zawodnikami, wybieraj tych z dobrą staminą ...

No cóż ja na Van Der Mirchów daje obrone deep na 4 i cofam w taktyce obrońców środkowych na linie pola karnego, całkiem dobrze sie to sprawdza (nie zawsze bo wiadomo są lepsi i gorsi spammerzy)

Dzieki kolego zobaczymy czy to cos da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W PESa gram kilka lat, lecz dopiero co przesiadłem się na wyższą generację, i napotkałem małą niewiadomą przy wgrywaniu OFa. Otóż podczas kopiowania na dysk wyskoczył mi komunikat o treści "W zależności od gry, zapisanych danych innego użytkownika nie można użyć. Ponadto podczas gry przy użyciu zapisanych danych innego użytkownika nie można zdobywać trofeów". Jeśli dobrze to zrozumiałem, to jeśli wgram OFa, to stracę możliwość odblokowywania trofeów? Czy może niczym się nie martwić, a trofea i tak będą wpadać? Prosił bym o szybką odpowiedź, bo w takim wypadku musze się wstrzymać z instalacją

Edit:

Dobra, znalazłem poradnik jakiś konkretniejszy, który wyjaśnia mi moje wątpliwości. Tak więc instaluje, i do zobaczenia w grze

Edytowane przez LukeDNB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego zobaczymy czy to cos da :)

ah i jeszcze jak widze co się święci to często staram się zaznaczyć obrońcę i cofam go od akcji do tyłu często przechwytując tego typu podanie. Dodatkowo zawsze raczej staram się mięć przewagę w posiadaniu piłki żeby ograniczyć ilość akcji przeciwnika.

http://forums.pesfan.com/showthread.php?248088-Best-Formations-tactics-and-players-suggestions-By-Neno-%28-PES-2013%29 to jest też ciekawy temacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś Ty "bystry". Rozumiem, że masz wersję dla praworęcznych i cały mecz atakujesz na bramkę po prawej? :laugh:

Ja widzę że to Ty jesteś ten "bystry" skoro nie załapałeś żartu w czystej formie.... nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego zobaczymy czy to cos da :)

Witam co do obrony tez miałem kiedyś ten problem ale zrób tak jak radził nujazzkid weź obronę w jednej linii ustaw suwak na deep i możesz np oznaczyć żeby obrońca krył napastnika który cię nęka. Najlepiej pokombinuj z ustawieniem na standard chodzi o resztę suwaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patch 1.03 wychodzi 20 grudnia, pełna lista zmian z oficjalnej stronki Konami:

To include the 2v2 player change option in Online Community matches.

We have a very special patch ready for our fans this week, as it includes a lot of changes which are based on our player feedback. These changes range from the 2v2 fix to new goal celebrations, amongst many fixes that were requested directly by our fans.

So let's cut to the chase and have a look at what you can expect from our new 1.03 patch!

  • New multiplayer game mode in Online Community:

Our developers tried to offer a different experience in the online 2v2 matches on our Online Community mode, however it was not what our fans expected. Thanks to all your feedback we are implementing the option to allow our fans to switch players during the 2v2 (and 4v4) Community matches!

  • All new goal celebrations and improved player movements:

To add more flare and excitement to the game, we bring you a new set of celebrations inspired by real players in real matches! Select players in the game will have new ways to celebrate their goals, which will allow you to show off in front of your friends and also continues to build our Player ID feature. We have also tweaked our AI to allow more fluid and intuitive player movements to improve your game experience.

  • Better offside calls from our referees:

Our fans have provided us with constant feedback, and were not completely satisfied with how our referees acted on several offside situations. So new tweaks have been included in the patch to help improve the realism and flow of your matches.

  • PES Total Player to be included in the Patch:

PES 2013 has made history by including for the first time ever a real life fan as a player in our game. After winning the "Enter the Game" event in Madrid, Edu Morillo will be introduced into PES 2013 with his own Player ID and even a special celebration!

  • Better Goalkeeper performance:

As requested by our fans we have improved the performance of our Goalkeepers, especially for those with a rating over 70.

  • General issues fixed:

Several issues in the game have been fixed to improve your overall game experience. These fixed include a matchmaking MLO issue occurring when a guest user was logged in, a better myPES communication and accessibility, several Online Pass issues, COM controlled substitution issues in Community matches and many more!

We would like to also take a moment to thank you all for your great feedback, as it is invaluable in helping us improve the game and more importantly making the changes that matter most to make the game you all deserve!

So remember, whether it's on our webpage, Facebook page or even on Twitter, leave us your suggestions and we will make sure they reach our developer team! You say, we listen!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią coś lepiej z serwerami żeby czasami nie lagowało anie nie zamulało.

Opcja 4v4 spoko :D

Edytowane przez januszp85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×