Skocz do zawartości
LonsFenomenoo

Pro Evolution Soccer 2013

Rekomendowane odpowiedzi

A do 10/11 jest jakiś dobry?

tak. poszukaj na http://www.pes-patch.com/

sprawdz najpierw jaki masz BLES. na płytce powinno pisać albo na boku pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, spodziewałem się czegoś więcej niż dodanie paru nowych rzeczy - coś czuję że walkę pomiędzy PES a FIFA znów wygra FIFA.

:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tłum też by mogli poprawić... Wyglądają jak kolorowe patyki ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę ci tłum przeszkadza? W meczu jak grasz też patrzysz na trybuny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pes 2013 najlepszą gra sportową na E3. W poprzednim roku była FIFA 12.

http://www.computera...ge=2#top_banner

FIFA 12 rok temu:

http://www.computera...st-sports-game/

Każdy chyba pisze to co lubi

http://www.gamecriti...om/winners.html

Best Sports Game

FIFA Soccer 13

(EA Canada/EA Sports for PC, PS3, Xbox 360)

http://fifasoccerblo...rts-game-at-e3/

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatki dalej z drutu kolczastego, od czasu FIFA 09, żadna piłkarska gra nie ma tego elementu na dobrym poziomie. Bramkarze dalej rzucają się sztucznie, mogli by zrobić lub kupić jakiś silnik odpowiadający za te sprawy, bo te animacje z roku na rok są takie same i nużą.

Dalej trochę czuć że piłkarz jest drewniany...

Jednak po za tym może być całkiem ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh dodają same bajery nie widzę aż takiej zmiany zeby wydawać 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem dobrej mysli , jak wprowadzą full manual shot albo pass i np poprawią siatki że moment strzelonej bramki będzie się różnił od 2012 i może dorzucą jakieś małe usprawnienia typu szybki wykonywanie autu co w fifie jest swietne to napewno KUPIE PESA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full manual shot i pass będzie na 100%.

Nie wiem co wy macie z tymi siatkami :P? Siatka jak siatka, może lepiej nie strzelajcie bramek, wtedy nie będziecie widzieć "dziwnych" efektów :P

poprawieni będą bramkarze, odwzorowane ruchy wielu (gdzieś doczytałem się 40) zawodników, rozbudowany tryb treningu w ML, jakieś nowy tricki - deft dribble, różnie będzie można przyjmować piłkę, zakładać siatki itp, do tego ma być zmniejszone tempo gry (wychodzi więc na to, że nie będzie już przenikających innych zawodników robotów typu Messi).

Z resztą nieważne jaka będzie nowa część i tak ją kupię :P

Za niedługo demo, przekonamy się .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebym kupil pesa zamiast fify to musi przede wszystkim miec licencje bo bez to troche takie malo profesjonalne i wieje amatorstwem typowy arcade mam nadzieje ze pes stanie sie godnym konkurentem dla fify bo nie ma to jak konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebym kupil pesa zamiast fify to musi przede wszystkim miec licencje bo bez to troche takie malo profesjonalne i wieje amatorstwem typowy arcade mam nadzieje ze pes stanie sie godnym konkurentem dla fify bo nie ma to jak konkurencja

no tak bo to ogromny wysilek zeby sciagnac sobie patcha ktory uzupelnia wszystkie licencje i wgrac go na konsole... z takim podejsciem radze zostac przy fifie ktora jest typowym schematycznym arcade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES miał szanse wyprzedzić FIFA, bo ta stoi praktycznie w miejscu, okazuje się że PES też nie chce za bardzo zmieniać, więc jest stagnacja i tak będzie pewnie do nowej generacji.

Do PES'a można zarzucić że ma silnik z poprzedniej epoki historycznej, piłkarze biegają jak w drugim Gothicu, bramki mają schematy jak cholera, system zwodów żenua, sędzia który daje faule według swojego widzimisie.

Za to FIFA okazuje się też ma swoje błędy, ale są mniej irytujące niż w PES, gdzie rozgrywka to jeden wielki bug, a to że postac raz na 100 meczy poleci dziwnie, trudno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramki maja schematy? co masz tutaj na mysli? Fifa to jeden wielki schemat i taki jest fakt... gole zdobywane ciagle po tych samych akcjach - to naprawde musi byc cos niesamowitego... i co do tych goli jak widze to brak tu jakiegokolwiek realizmu . W fifie padaja bramki ktore w rzeczywistosci nie maja prawa wpasc. no ale co tam. liczy sie zeby ladnie to i efektownie wszystko wygladalo bo pojecie realizmu jest calkiem obce:) . System zwodow żenua ? a czy ty miales w ogole z pesem12 do czynienia czy moze taki z ciebie ekspert po obejrzeniu kilku filmikow z gry na Youtubie itp ? dla kogos kto nie potrafi ogarnac sterowania moze to byc "żenua". ... PES stal w miejscu do edycji 2010. od 2011 jest to calkowicie inna gra i tylko naprawde slepy czlowiek musi tego dalej nie dostrzegac. i mam prosbe - to nie jest temat do prowadzenia wojen Fifa vs Pes wiec nie widze dalszego sensu w naszym porownywaniu tych dwoch gier, takze moze skonczmy ta dyskusje bo do niczego dobrego nas nie zaprowadzi :)

Edytowane przez eVi92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że do tematu Pro Evolution Soccer zawsze wejdzie jakiś cienias i będzie się wymądrzał jaka to ta jego fifa nie jest dobra. Chłopie nie masz pojęcia o PESie to się nie wypowiadaj. Tak jak pisze EVI od wersji 2011 PES zrobił duży krok naprzód, wersja 2012 tylko to powierdza (choć też sporo błędów które nawet mnie irytują).

Astro 222 pisząc że konami nie chce zabardzo nic zmieniać poprostu się pogrążasz. Skok jakościowy (i ilościowy) jest spory, także nie wiem skąd wyciągnąłeś swoje wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , mam ps3 juz jakies chyba 5 lat ale dopiero teraz znalazlem troche czasu na forum , widzę tu mały spór na temat mojej drugiej żony czyli serii PES ( gram od 1 części jeszcze na PSX ) , wtrącę tu swoje 3 grosze , mianowicie , za każdym razem kiedy wychodzą te dwie konkurencyjne piłki sciągam oba dema i staram się je porównać , wiedząc o tym ze PES nie ma tyle licencji i że nie jest po polsku , a FIFA to wszystko ma i za każdym razem dochodzę to tego samego wniosku , że szkoda czasu na FIFE , owszem otoczka fajna ale sama mechanika rozgrywki to żenada , zawsze PES tym przewyższał FIFE i jest tak dalej , gram tylko w ML online w wersje 2011 ( mam już swietną drużynę i nie chciało mi się znowu tworzyć ekipy w 2012 ) , to jest SYMULATOR piłki nożnej , porównujecie te dwie gry to tak jakbyśmy porównali , Gran Turismo z Need For Speed , to są dwie całkiem inne gry chociaż o tym samym ! ,tak jak kolega wczesniej wspomniał w Fifkę to sobie mozemy ot tak popykac i nastrzelac tuzin takich samych bramek w PES to sie nie zdaży napewno , oczywiscie ja gram tylko online więc poziom trudnośći jest zajebisty , prawie każdy mecz to wyczerpanie fizyczne i psychiczne , dwa mecze i muszę się napić :-) , zrobić trochę przerwy , samych ustawień taktycznych jest bardzo dużo , praktycznie możemy ustawić wszystko ( jesli potrafimy to zrobić dobrze nasze szanse wzrastają o 30 % , jak w życiu , dobry trener potrafi z przeciętnej ekipy zrobić swietną drużynę np. nasz nowy selekcjoner ), interesuje sie piłką nożną od 6 roku życia i wierzcie mi na piłce zęby zjadłem :laugh: , PES jes najlepszym symulatorem piłki nożnej w historii , a grałem we wszystkie piłki jakie były i na każdym sprzecie , atari , amiga , psx nawet na spectrum ale to w managera , pamietacie sensible soccer ? wtedy marzyliśmy o takiej piłce jaką jest właśnie PES i nie marudzcie na takie szczególiki jak stadiony , licencje i inne pierdoły bo tak naprawde liczy się tylko boisko , to jakich masz piłkarzy i co potrafisz z nimi zrobić , w PES - IE trzeba sie sporo natrudzić żeby strzelić bramkę i to jest piękne , tak jest naprawdę i takie jest życie , , a Fifa to bajka dla arcadowców , w PES - a gra mniej ludzi , ale tylko dlatego że gra jest TRUDNA , wiekszość ludzi wybiera łatwiznę , i znowu sie powtórzę , jak w życiu........ , trudna gra zmusza nas do maksymalnego wysiłku , do zrobienia takiej akcji żeby oszukać przeciwnika i wtedy wychodza nam najlepsze akcje , najpiekniejsze bramki i mamy z nich największą satysfakcję , a Fifa ? eh .... szkoda klawiatury i pada , ostanio gralem w fife z kolegami z bloku , trochę młodsi odemnie a mam 36 lat , i mimo ze grałem 1 raz w fife 2012 , a w przeszłośći tylko parę meczy na demach to byłem dla nich równorzednym graczem ! nauczony gry z PES -A tworzyłem piękne akcje po których były pomruki zachwytu , przystąpiłem do gry bez przygotowania , bez ustawiania taktyk , ot tak sobie odrazu do grania zeby nie tracic czasu i dawałem radę , po co to piszę ? , zeby uswiadomić fanom fify ze żle wybrali , jesli jestescie ambitni to grajcie w PES- a , a napewno nie bedziecie żałować , a do niezdecydowanych mówię , pograjcie online a dopiero wtedy docenicie tą grę , z żywym przeciwnikem to jest dopiero frajda na najwyższym poziomie , pozdrowienia dla wszystkich fanów piłki nożnej

Edytowane przez Goryl_GKS
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz nic nie pisac bo to nie ten temat ale jak widze i czytam post powyrzej to troche mi sie smiac chce,dla mnie arcade wlasnie jest pes zawsze nim byl gry robione przez konami to wlasnie arcade malo zwiazane z pilka nozna nawet licencji im sie nie chialo zakupic bo nie wiedza czym dla europejczyka jest futbol wiec jak japonczycy maja znac sie na robieniu symulacji pilki noznej gra jest przyjemna bo nie raz gralem u kolegi tez wielkiego fana pessa tak jak ten powyrzej gralismy czesto online jak do niego przychodzilem i gralo sie calkiem spoko ale bez wczuwania sie, fajna gierka arcade na pogranie z kolega przy browarze.Fifa kiedys byla latwa i to mnie nudzilo wniej choc z drugiej strony fajne sie gralo z kolega gdzie wyniki konczyly sie na 6-5 np,gralem w iss jescze na jedynce i tez mi nikt nie powie ze nie wiem co mowie fifa kiedys byla latwa teraz jest ciezka i realistyczna.Wystarczy zobaczyc w co graja pilkarze czasem tam sie slyszy ze graja w fife a oni chyba najlepiej wiedza jak wyglada prawdziwy futbol dla mnie ps to zawsze sie kojarzaca gra z automatami za malolata nad morzem w ktore lubialem pograc dlakoneserow jest fifa przynajmniej od odslony 06.Gusta sa rozne i nikomu nie bede mowil w co ma grac jestem fanem lepszego i jezeli uwarzal bym pesa za lepszego poprostu bym go kupil pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku rozumiem kazdy ma swoje zdanie itd. ale juz lepiej sie tu nie odzywaj. piszesz jakies bzdury ktore popierasz jeszcze bardziej bzdurnymi komentarzami. tak jak nasze opinie oparlismy o gameplay z gry to ty swoja opierasz o to w co graja pilkarze ... no prosze cie daruj sobie bo nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×