Skocz do zawartości
marcinka

The Walking Dead

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że raczej będziemy kontynuować od punktu w którym skończyliśmy.  Inaczej byłby trochę kwas :). Założę się jednak, że w wypadku obydwu opcji gra stosunkowo szybko wróci na jeden tor, tak jak było do tej pory. Możliwe, że sam początek będzie jedynie ciut odmienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozpoczęcia trzeciego sezonu, to raczej obstawiałbym zupełnie inny początek, niż się spodziewamy. Raczej nie będzie to bezpośrednio związane z wybranym zakończeniem TWD2, gdyż wymagałoby to konieczności posiadania sejwa z drugiego sezonu, a nie każdy potencjalny nabywca TWD3 będzie posiadać taki sejw. Ponadto zmusiłoby to devsów do napisania przynajmniej pięciu różnych prologów, a na to raczej się nie porwą. Poza tym premiera nowego sezonu będzie na tyle odległa, że gracze zapomną co się działo wcześniej i nie będą robić dymu z powodu określonego rozpoczęcia trzeciego sezonu, choćby nawet nie był związany z drugim.

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą zrobić zawsze coś w stylu "6 miesięcy później" i przygotować jakieś cutscenki, które pokażą co się działo, a właściwa rozgrywka będzie zaczynać się tak samo dla każdego.

Pożyjemy, zobaczymy, ale mój pomysł niezmiernie przypadł mi do gustu i gdybym był TTG, to właśnie tak bym to rozwiązał :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą zrobić zawsze coś w stylu "6 miesięcy później" i przygotować jakieś cutscenki, które pokażą co się działo, a właściwa rozgrywka będzie zaczynać się tak samo dla każdego.

Pożyjemy, zobaczymy, ale mój pomysł niezmiernie przypadł mi do gustu i gdybym był TTG, to właśnie tak bym to rozwiązał :P

 

O, to może być to! Twój pomysł również przypadł mi do gustu.  :)  Łap lajka. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jak najbardziej ok - tylko te 6 miesięcy później może być jak..

 

Clem śmiga sobie po Wellington i wszystko jest ładnie pięknie

 

lub..

 

tuła się sama po świecie lub kisi się z Jane w dawnej bazie Carvera ;)

 

Dobrze, że to nie ja muszę się nad tym zastanawiać bo ból głowy jaki mogą mieć (lub już mają) twórcy może być kosmiczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być tak jak opisałeś. Równie dobrze może być np tak:

 

Fabuła zaczyna się 6 miesięcy po zakończeniu TWD2 i Clem robi zupełnie coś innego i żyje sama, opiekując się jednocześnie Alvinem. Przy okazji wraca tylko wspomnieniami do tego felernego dnia, w którym musiała dokonać ostatecznego wyboru. W tych wspomnieniach może nawet rozważać, co by było gdyby postąpiła wtedy inaczej. Czyli tak naprawdę devsi wcale nie muszą łączyć obu sezonów spójnością fabularną.

 

Na szczęście to scenarzyści Telltale (a nie my) muszą się głowić, jak to wszystko sensownie rozwiązać. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to jest myśl :)

 

I tak jak oboje stwierdziliśmy - mamy pełno koncepcji. wymysłów, pomysłów,  że moglibyśmy sami napisać scenariusz do trzeciej odsłony. Na nasze szczęście nie musimy  :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko odnosnie 1 sezonu. W recenzji na pssite autor wspominal ze w zaleznosci od dokonywanych wyborów mozemy poznac rozne osooby jak i zwiedzic inne miejsca - przeszedlem gre 2x i niczego takiego jak nowe postaci czy lokacje nie uswiadczylem. Ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakoś może minimalnie. Wszystkie wybory zmieniają naszą ścieżkę gry na dość krótki moment potem wraca na jeden tor.

Może autor recenzji zbyt ogólnie napisał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze tez dopiero teraz sie za ten tytul zabralem ale lepiej pozno niz wcale... w promocji za ile kupilem wychodzilo 3-4 zl za odcinek... BAJKA. Optymalnie grajac 1 epizod dziennie (raz majac 2 dniowa przerwe) bylo ok. Nie dziwie sie ze gra uwazana jest za GOTY, mimo bledow z przycinajacymi sie cutscenkami, dretwymi animacjami i brakiem napisow PL (co nie bylo az takim problemem ) jest to majstersztyk. Wiele momentow zapada w pamiec ale to ostatni 5 ep mnie rozwalil, motyw jak

Lee podczas przechodzenia z jednego dachu na drugi po jakims znaku zerwal go a pozniej zeskoczyl na dol do zombiakow i udal sie w strone szpitala po Clem... w 1 dloni tasak a w drugiej kawalek ostrego szkla.. i ta muzyczka w tle - EPIC, epizod na farmie kanibali tez mega a o samej koncowce 5 odcinka to juz nie mowie...  TLOU, Valiant Hearts, TWD, jedyna trojca w ktorej oczy mi sie spocily podczas grania)



Motyw po napisach koncowych ciekawy, 2 sezon tez juz kupiony i sciagniety z promo Telltale Games ale obstawiam ze to juz nie bedzie to samo

bez Lee, no bo chyba nie ozyje, nie? :biggrin: Ja go zostawilem ale widzialem tez na necie jak Clem strzela i nie jest pokazane czy w niego trafia :biggrin:



A co do dodatku 400 days... bylo promo i nie pomyslalem zeby tez dokupic, nie wiedzialem ze gierka tak wciagnie... teraz kosztuje 21 zl a opinie o nim tez sa rozne, skoro to tylko 2h grania nic nie wnoszace do dalszej rozgrywki to wole obejrzec na youtubie.
 

edit
2 sezon dziabniety w 2 dni... powiem tyle - ta gra to bardzo dobry film, grafika moze byc ciulowata (mimo iz u mnie sezon 2 znaacznie lepiej smigal, 0 zaciec w animacji itp) to fabula bije wszystko na leb.

Co do zakonczenia 2 sezonu (bo z pewnoscia przeczytam wszystkie posty w tym temacie co o tym myslicie i jakich wyborow dokonaliscie) to ja

niestety, musialem zrobic pauze i to przemyslec, ale ostatecznie zabilem Kennego... cholernie lubilem goscia, biegalo sie z nim od poczatku gry ale juz mu szajba odwalala a i tak czesto stalem po jego stronie, w ostatniej akcji wiedzialem ze ta babka schowala dziecko i chciala zobaczyc jego reakcje gdy ciagle gadala zeby jej zaufac... niestety przestal panowac nad soba, ciagle tworzyl jakies klotnie itp ale mimo to go polubilem.. zobaczylem na yt inne zakonczenia i wiem ze je zmienie jak Clem odchodzi z Kennym a sejwa gdzies zgram na pendrive (tak na wszelki wypadek)



Jesli w koncu wypuszcza kolejny sezon to tylko biore go w calosci, nie widzi mi sie czekanie 2-3 miesiace na kolejny odcinek zwlaszcza ze pod koniec niektorych byly zajawki powodujace syndrom "no to jeszcze tylko jeden odcinek".

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×