Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Planuję wymienić mojego 5 letniego kompa i się zastanawiam nad czymś takim http://allegro.pl/ok...2300353641.html Chciałbym, żeby nowy PC starczył mi na dośc długo, ale z racji tego że od 2 lat nie interesuję się PCtami, więc potrzebuję rady.

Lepiej 4 rdzeniowy czy 6 ?

I jakieś rady odnośnie bebechów.

Budżet jaki chce na to przeznaczyć to około 1000-1500 ...najlepiej z dyskiem twardym i bez monitora

Albo coś takiego ... http://allegro.pl/panda-6rdzeni-6x-2-7ghz-1000gb-gt520-2gb-ddr3-8gb-i2316992756.html bo moja Kobieta zwróciła mi uwagę, że dysk był w tamtym mały... więc tutaj troszkę inny zestaw z 1TB dysk

Help z wyborem :P

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowany przez ciebie na pewno na dlugo nie starczy. Wystarczy zobaczyc na ilosc ram'u.

Zreszta co ty chcesz za 1500 zl kupic? Za tyle to mozna dosyc dobra karte graficzna, ktora na pare lat spokojnie starczy, a nie caly komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 to ja wydałem na samą grafę i procek :) A biorąc pod uwagę ceny dysków trudno wybrać coś "na wieki" za tą cenę :) Zresztą jeśli się nie ściąga obrazów gier i filmów HD z sieci to taki duży dysk nie jest potrzebny. Chociaż tak naprawdę nie napisałeś do czego ma służyć komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... to max 2tyś. A zresztą po co mi mocniejszy komp... skoro grać mam zamiar na PS3! A komp do ściągania filmów/ oglądania (bo chce przez HDMI podłaczyć do TV) i do ogrywania jakiś starszych gierek na PC, ewentualnie do pogrania w gierki (oryginały) które się koledze znudzą - np takie Diablo 3 jakieś 2-3 tygodnie po premierze. I ewentualnie chciałbym aby mi ruszały gierki które na PS3 nie chciałem kupować, a z chęcią bym ograł np taki Dragon Age 2 ... Czy jakieś NFS ...albo GTA 4 dla mojej kobietki. Max możliwości powiedzmy niech będzie taki BF3 haha ...

Ale tak na serio... to jakieś konkretne propozycje - opinie bym prosił :P bo jak wspominałem gry mam zamiar ogrywać na PS3 a ewentualnie starsze tytuły na PC jak mi będzie szkoda kasy na wersje ps3 to może po ograniu jakiegoś pirata zakupię oryginał na PC żeby nie było

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eh boże, ale znawca. Ram zawsze będzie mógł chłopak dokupić. Sam co prawda 2 lata temu, ale zaplaciłem za PC (sam składałem) niecałe 1500zł. 4gb ram ddr3, Radeon 4850 HD 1gb, AMD Athlon II X4 635 2,9GHZ. Na takim sprzęcie Risen 2 mi chodzi na ultra. To, że ludzie wydają 1500zł na kartę graficzną, to albo trzeba s*ać pieniędzmi albo nie wiem... Za 1500zł też można dobry sprzęt złożyć, tylko się trzeba znać i choć trochę orientować.

Edytowane przez Salwik92
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh boże, ale znawca. Ram zawsze będzie mógł chłopak dokupić. Sam co prawda 2 lata temu, ale zaplaciłem za PC (sam składałem) niecałe 1500zł. 4gb ram ddr3, Radeon 4850 HD 1gb, AMD Athlon II X4 635 2,9GHZ. Na takim sprzęcie Risen 2 mi chodzi na ultra. To, że ludzie wydają 1500zł na kartę graficzną, to albo trzeba s*ać pieniędzmi albo nie wiem... Za 1500zł też można dobry sprzęt złożyć, tylko się trzeba znać i choć trochę orientować.

Nosz o to mi kurde chodzi. Szukam jakiś gotowy zestaw na allegro .... bo samemu ani wiedzy ani chęci już nie mam. 2 lata temu to bym w ogóle nie pytał co brać, bo byłem obeznany w tym co najnowsze, ale teraz to ja już nic nie wiem heh.

Proszę więc o jakieś linki do allegro z ciekawymi ofertami... albo na co zwracać uwagę... typu ... " nie bierz GForca tego lub tamtego bo to syf" ale lepiej od razu jakieś linki do ofert :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nosz o to mi kurde chodzi. Szukam jakiś gotowy zestaw na allegro .... bo samemu ani wiedzy ani chęci już nie mam. 2 lata temu to bym w ogóle nie pytał co brać, bo byłem obeznany w tym co najnowsze, ale teraz to ja już nic nie wiem heh.

Proszę więc o jakieś linki do allegro z ciekawymi ofertami... albo na co zwracać uwagę... typu ... " nie bierz GForca tego lub tamtego bo to syf" ale lepiej od razu jakieś linki do ofert :P

Musisz znaleźć te części:

-AMD Athlon II X4 635 2,9GHZ (procesor)

-Radeon 4850 HD 1gb (grafika)

-2-4gb ramu, zależnie od potrzeb

-dysk też wedle uznania

Najlepiej do procesorów AMD brać karty Radeona, lepsza wydajność wtedy jest sprzętu. No chyba, że wolisz Intela i GeForce'y. Niby teraz ta firma przoduje, ale na swój sprzęt narzekać nie mogę, więc mogę Ci polecić taki zestaw, jaki sam posiadam. Poszukaj te części i jak kupisz, to dasz znajomemu do złożenia, czy jakiejś firmie, która się tym zajmuje, jak nie będziesz umiał. Na tych częsciach musisz bazować, a reszte to Ci poradzą jakieś sklepy internetowe, bo ja ekspertem to nie jestem, ale mogę w taki sposób chociaż doradzić, nasunąć pomysł.

Edytowane przez Salwik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragio tak się składa,że kilku moich znajomych miało do czynienia ze sklepem PeCet i wszyscy są w 100% zadowoleni,więc jak najbardziej mogę polecić ten sklep,może napisz do nich co mogą Ci złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie aukcja która się interesowałem od nich dobiega końca... ale napisałem do nich, że chciałbym podobny zestaw co tutaj http://allegro.pl/okazja-amd-x6-fx6100-3-9ghz-geforce-gt520-2gb-i2300353641.html tylko że z większym dyskiem. Bo wydaje mi się, że opcja nawet spoko na moje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie aukcja która się interesowałem od nich dobiega końca... ale napisałem do nich, że chciałbym podobny zestaw co tutaj http://allegro.pl/ok...2300353641.html tylko że z większym dyskiem. Bo wydaje mi się, że opcja nawet spoko na moje potrzeby.

jak się uparłeś na ten zestaw, to po zakupie grafike masz już do wymiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to co lepszego polecasz .... i czy taki zestaw jak podał ktoś wyżej byłby dobry

"-AMD Athlon II X4 635 2,9GHZ (procesor)

-Radeon 4850 HD 1gb (grafika)

-2-4gb ramu, zależnie od potrzeb

-dysk też wedle uznania"

I czy może coś takiego http://allegro.pl/pa...2316992756.html

Chociaż w sumie grafa ta sama jest co w poprzednim ... eeh. Znajdźcie mi jakiś dobry zestaw na allegro :P tam max do 1,5-1,7 tyś

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się jakoś specjalnie na tym nie znam, o tyle zawsze i wszędzie na każdym forum pojawia się jedno zdanie "nie kupuj gotowców".

Raz że przepłacisz, dwa przepłacisz, a trzy że często jakieś gówniane zasilacze dają które podobno są w stanie nawet się spalić.

Wejdź na jakieś forum typu pclab i tam poproś o ułożenie sprzętu i przy okazji zarzucą pewnie jakimś dobrym sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ta.... ale jestem leniwy i na obecną chwilę chciałem się od was koledzy dowiedzieć, czy jakiś gotowy zestaw jest godny uwagi w moim przedziale cenowym..... bo jak nic nie bedzie to po prostu spiszę sobie to co kolega wyżej mi raz podał ... i pójde do starego znajomego co składa kompy i ma sklep komputerowy i się spytam żeby mi wycenił co i jak... tylko problem w tym, że sam nie mam czasu się z nim skontaktować haha ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o sklepy esc.pl, apollo.pl, proline.pl, morele.net

Tak jak kolega wyżej, nie kupuje się gotowców, gdyż zawsze nie wiadomo co naprawde jest w środku (słaby zasilacz, grafika)

Podaj budżet max jaki możesz wykorzystać, przeznaczenie i coś się złoży.

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh boże, ale znawca. Ram zawsze będzie mógł chłopak dokupić. Sam co prawda 2 lata temu, ale zaplaciłem za PC (sam składałem) niecałe 1500zł. 4gb ram ddr3, Radeon 4850 HD 1gb, AMD Athlon II X4 635 2,9GHZ. Na takim sprzęcie Risen 2 mi chodzi na ultra. To, że ludzie wydają 1500zł na kartę graficzną, to albo trzeba s*ać pieniędzmi albo nie wiem... Za 1500zł też można dobry sprzęt złożyć, tylko się trzeba znać i choć trochę orientować.

pewnie ze ram moze dokupic, procesor tez, karte graficzna nowa...

wszystko bedzie mogl dokupic.

4gb ramu to ja w 3 letnim laptopie mam i nie uwazam ze na dzisiejsze czasy jest to wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy esc.pl, sirius.pl, apollo.pl, proline.pl, morele.net

Tak jak kolega wyżej, nie kupuje się gotowców, gdyż zawsze nie wiadomo co naprawde jest w środku (słaby zasilacz, grafika)

Podaj budżet max jaki możesz wykorzystać, przeznaczenie i coś się złoży.

No jak już cały temat piszę, więc:

budżet około 1500-1700zł max maxów to 2k

Przeznaczenie - ściągnaie filmów, internet, ogrywanie gier (ale nie najnowszych i nie na super detalach. Jak już wspominałem na grach mi nie zależy bo mam Czarnulkę.)

ważne żeby miał hdmi bo chce podłączyć do TV i oglądać filmy z kompa na TV

W zasadzie do tego co mam napisane to starczyłby mój stary 5 letni AMD 2 rdzeniowy 2,1 GHz z 2gb ramu ... ale ...no właśnie grafa w nim padła i z moją girl stwierdziliśmy, że trzeba wymienić staruszka na nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PROCESOR

http://www.morele.ne...box-box-263229/

GPU

http://www.morele.ne...1gd5-oc-356317/

PSU

http://www.morele.ne...sxs2-eu-266934/

RAM

http://www.morele.ne...l9-4gdc-244577/

MOBO

http://www.morele.ne...e3-u3s3-462679/

NAGRYWARKA

http://www.morele.ne...as-bulk-330190/

RAZEM : 1768,22 zł

można oczywiście zaoszczędzić na grafice, jeśli nie masz zamiaru grać w bf3, czy inne produkcje tego pokroju :)

-obudowa do wyboru

-nagrywarka ze starego blaszaka

btw. jaki masz dysk w starym blaszaku?

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nagrywarkę będę chciał nową. Dysk mam 300 GB i chce go używać jako taki "a'la wymienny"

Apropo, link nie otwiera do Twojego koszyka :P

Tak jak już pisałem nie ma to być super maszyna do grania. Ale żeby chociaż Starcraft 2 (czy Diablo 3) ruszało haha. Nic nowszego nie musi hahaha

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję złożyć coś na intelu - zawsze możesz wymienić później procka na mocniejszego a z AMD za dużo nie podziałasz...

Wychodzi gdzieś ~1600zł do tego jeszcze musisz doliczyć obudowę i napęd...

a179acdf80386cdemed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dragio napisał wyraźnie, że gry na PC ma głęboko w tunelu za lasem, nie licząc kilku klasycznych staroci (zresztą kto jeszcze gra na PC, to wręcz sytuacyjna paranoja). Tak więc, jeśli głównym celem są filmy tudzież wspomniane wyżej klasyki, ewentualnie coś, na co szkoda kasy by wziąć na PS3 z nowszych tytułow, to tak szczerze polecam laptopa. Sprawdź oferty Packard Bell do 2000zł z HDMI (firma niezawodna) i zakup. Po co Ci blaszany złom przed telewizorem, jeśli możesz połączyć styl z niezawodnością.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragio napisał wyraźnie, że gry na PC ma głęboko w tunelu za lasem, nie licząc kilku klasycznych staroci (zresztą kto jeszcze gra na PC, to wręcz sytuacyjna paranoja). Tak więc, jeśli głównym celem są filmy tudzież wspomniane wyżej klasyki, ewentualnie coś, na co szkoda kasy by wziąć na PS3 z nowszych tytułow, to tak szczerze polecam laptopa. Sprawdź oferty Packard Bell do 2000zł z HDMI (firma niezawodna) i zakup. Po co Ci blaszany złom przed telewizorem, jeśli możesz połączyć styl z niezawodnością.

Nie zapominaj, że laptopy to architektura zamknięta, więc lepiej złozyć blaszaka na częściach, które umożliwiają w przyszłości ewentualny jego upgrade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się... laptopa można złożyć/ulepszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się... laptopa można złożyć/ulepszać :)

ewentualnie ramu możesz dołożyc, składanie jest nieopłacalne, gdyż wiąże się to z dużymi kosztami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się za bardzo tym segmentem sprzętowym, lecz z tego co mi wiadomo, nic nie stoi na przeszkodzie zmiany również i układu graficznego. Jeśli się mylę, to zwracam honor, jak już wspominałem to nie moja działka :)

Mimo wszystko, dla potrzeb twórcy tematu, laptop to trafna inwestycja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie laptopa ostatnio sprzedałem i jakoś bardziej przekonuje mnie blaszak. Z tego co mi jakiś dalszy znajomy informatyk powiedział, to że

Komputer AMD X6 FX-6100 3.3 GHZ

GAINWARD GeForce GT 520 2GB

GOODRAM 4GB DDR3 1333 MHz

WD Caviar 500 GB HDD SATA 3

Że jak na potrzeby które napisałem to jest kombinacja OK, tylko dałby inny dysk - inna firma i większy bo te WD niby słabe.

No i koledzy wyżej proponowali zmianę grafy na inną - to znaczy, że ta jest aż taka słaba?

Ktoś zaproponował Intela... a mi "przyszły - teść" powiedział żebym lepiej obstawił AMD

No i co tutaj zrobić w takim wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×