Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki... :)

Jakbyś mógł coś więcej opisać. Sam dopiero zagłębiam się w tym temacie, gdyż jestem niespełna sześć lat do tył.

Mam jeszcze kilka miesięcy, tak więc zapewne zdążę wszystko przestudiować, jednakże będę wdzięczny za wszelkie wskazówki typu: czego unikać, na co zwracać uwagę itd.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-2500K - 849 zł

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 - 175 zł

Pamięć RAM: Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9 - 209 zł

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 - 337 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 680, 2GB DDR5 - 2168 zł

Napęd: LG CH10LS28RBB Blu-ray - 259 zł

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 - 315 zł

Zasilacz: XFX Core 650W - 328 zł

Razem: 4640 zł

Do tego jakiś pilot - 100 zł

Możesz jeszcze dokupić do tego zestawu dysk SSD na system i najważniejsze programy. Przyspieszy on bardzo pracę twojego komputera. Dobre i tanie dyski SSD kosztują około 300 zł i mają pojemność około 64 GB. Tyle miejsca wystarczy na system i inne programy.

i5 po OC dorównuje i7, którego w pełni nie wykorzystasz. Nie ma sensu przepłacać na i7 jeśli nie wykorzystujesz jakichś mocno obciążających procesor aplikacji (np. obróbka video). Można dorzucić jeszcze 2 razy więcej ramu na przyszłość.

Edytowane przez Mation
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długie lata byłem zatwardziałym przeciwnikiem PC, jako platformy przeznaczonej do gier, jednakże w wyniku pewnych zaistniałych okoliczności zmieniłem swoje błędne podejście.

:o

Zastanawiam się nad złożeniem sprzętu, na którym mógłbym cieszyć się grami na maksymalnych ustawieniach w Full HD oraz 3D, przez dłuższy okres czasu. Komputer natomiast podłączyłbym do swojego TV. Jako iż jestem trochę do tył w tym segmencie, chciałbym poznać próg cenowy takiego sprzętu. Czy przedział 5000-6000zł byłby wystarczający? Dodatkowo chciałbym oglądać na nim filmy BD oraz BD 3D, czy jest możliwość dokupienia odpowiedniego pilota Media Center, aby nie rozkładać się na kanapie z klawiaturą? Dziękuję z góry za odpowiedź/i.

Kolega nizej zdecydowanie zarzucil takim systemem, na jakim pewnie byl WD pokazywany na E3. Taki hardware wystarczy spokojnie na duuuuuzo czasu bez zmartwien o modernizacje "po roku czy dwoch". Co do 3D natomiast, efekt jest swietny, tym bardziej jesli masz mozliwosc faktycznie podpiecia komputera do telewizora (mialem monitor i telewizor, po miesiacu od podpiecia PC do TV, monitor poszedl na allegro).

Procesor: Intel Core i5-2500K - 849 zł

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 - 175 zł

Pamięć RAM: Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9 - 209 zł

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 - 337 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 680, 2GB DDR5 - 2168 zł

Napęd: LG CH10LS28RBB Blu-ray - 259 zł

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 - 315 zł

Zasilacz: XFX Core 650W - 328 zł

Razem: 4640 zł

Do tego jakiś pilot - 100 zł

Możesz jeszcze dokupić do tego zestawu dysk SSD na system i najważniejsze programy. Przyspieszy on bardzo pracę twojego komputera. Dobre i tanie dyski SSD kosztują około 300 zł i mają pojemność około 64 GB. Tyle miejsca wystarczy na system i inne programy.

i5 po OC dorównuje i7, którego w pełni nie wykorzystasz. Nie ma sensu przepłacać na i7 jeśli nie wykorzystujesz jakichś mocno obciążających procesor aplikacji (np. obróbka video). Można dorzucić jeszcze 2 razy więcej ramu na przyszłość.

Wszystko pieknie, jednak pilot (no chyba ze ponury na prawde az tak wielki len jestes, ja jak zalaczam jakis film to ide do wyra a k/m zostawiam, musze wstac, to wciskam duza spacje ktora pauzje i ide po drugie piwo np ;)) i inne programy mozna sobie spokojnie podarowac. Moj piec roczny za 2.3 kola bez takich pierdolek do dzisiaj sobie radzi z kazda gra w FHD (a domyslam sie ze ponury do grania chce kupic pieca a nie przykladowo do montazu filmow). Zamiast pilota osobiscie polecilbym bezprzewodowego pada do Xboxa 360 wraz z odbiornikiem USB ktory podpinamy do kompa (teraz 99% gier ma oficjalne wsparcie tego pada, wystarczy ze go wlaczasz, tak jak DS3 a gra sama zmienia interfejs etc) i czujemy sie jak na konsoli lezac w lozku czy siedzac na dupie daleko.

PS. Warto tez zaznaczyc ze przez kilka miesiecy ceny te moga zejsc w dol wraz z innymi (lepszymi) podzespolami, wiec z dokladną specyfikacją radzilbym sie zajac tak z miesiac przed zakupem. No i zdecydowanie tak jak kolega wyzej doradzil pod koniec dokupic jeszcze ramu coby miec spokoj na amen juz.

EDIT:

Mam jeszcze kilka miesięcy, tak więc zapewne zdążę wszystko przestudiować, jednakże będę wdzięczny za wszelkie wskazówki typu: czego unikać, na co zwracać uwagę itd.

A propos tego.

Czego unikac: tanich zasilaczow (osobiscie polecam firme chieftec), wiele ludzi popelnia blad, kupuja zasilacz taniej o polowe zadowoleni z siebie bo rowniez trzyma 650W jednak nie wzial pod uwage taki baran ze tanie szmelce maja skoki napiecia lub w ogole tych 650 moga nie obslugiwac przez co moze im sie cos spalic.

Na co zwracac uwage: Ano na plyte glowna, jesli planujesz kieeedys w przyszlosci druga karte graficzna to upewnij sie ze plyta glowna obsluguje SLI czy Crossfire.

To takie 2 pierwsze rzeczy ktore mi do glowy przyszly na te chwile.

Edytowane przez Bansai
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Warto tez zaznaczyc ze przez kilka miesiecy ceny te moga zejsc w dol wraz z innymi (lepszymi) podzespolami, wiec z dokladną specyfikacją radzilbym sie zajac tak z miesiac przed zakupem.

z takim podejściem, to on nigdy nic nie kupi ;)

@topic

weź ten zestaw od mationa, tylko możesz wziąć tańszą obudowe (ta jest wysoko budżetowa = przepłacasz) :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim podejściem, to on nigdy nic nie kupi ;)

Ale sprzęt elektorniczny to specyficzna dziedzina, w której jeśli nie chce się robić zakupów na już, to warto poczekać, bo za tą samą kwotę można będzie kupić lepszy sprzęt, lub jeśli mamy określone wymagania i nic mocniejszego nie jest nam potrzebne, wówczas można zaoszczędzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim podejściem, to on nigdy nic nie kupi ;)

Hehe :D, rozumiem o co ci chodzi jednak ponurak sam napisal:

Mam jeszcze kilka miesięcy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęt elektorniczny to specyficzna dziedzina, w której jeśli nie chce się robić zakupów na już, to warto poczekać, bo za tą samą kwotę można będzie kupić lepszy sprzęt, lub jeśli mamy określone wymagania i nic mocniejszego nie jest nam potrzebne, wówczas można zaoszczędzić.

akurat siedzę w tym temacie i wiem jak to wygląda, równie dobrze można mówić że za 2-3 miesiącie wyjdzie nowe mobo, gpu, cpu whatever i odwlekać w czasie zakup sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi, dopiero zagłębiam się w temacie, więc są one dla mnie bardzo pomocne...

5-6 tysięcy, a może i więcej piechotą nie chodzi, więc logicznym jest to, iż trzeba poczekać. Tym bardziej, że nie tak dawno miałem inny duży wydatek.

GTX 680 akurat nie jest zbyt opłacalny, gdyż 670 prezentuje w grach praktycznie te same osiągi a jest 400zł tańszy.

Pilot natomiast to nie jest kwestia lenistwa, lecz wygody...

Pada od X'a oczywiście także do gier wezmę.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się pakować więcej niż 4 tysiące w PC. Te 3 tysiące możesz sobie zostawić i za 2-3 lata zmodernizować komputer.

GTX 680 akurat nie jest zbyt opłacalny, gdyż 670 prezentuje w grach praktycznie te same osiągi a jest 400zł tańszy.

Ja jestem takiego przekonania, że lepiej dopłacić i kupić coś lepszego odrazu niż w przyszłości wymieniać. W końcu komputera nie kupuje się na kilka miesięcy.

Teraz nie zobaczysz różnicy w grach, ale w przyszłości ta różnica może się zwiększyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie zobaczysz różnicy w grach, ale w przyszłości ta różnica może się zwiększyć.

Wątpie czy na tyle, by pozwoliło to na wstrzymanie się z wymianą karty na lepszą...

GTX 670 po lekkim OC oferuje praktycznie te same możliwości, bez natomiast porównywalne. Tak czy inaczej, do czasu zakupu wiele może ulec zmianie. Wówczas gdy ukażą się nowe konsole, nie chciałbym, aby praktycznie nowy PC został w tyle, co tworzy także drugi powód zwlekania z kupnem...

EDIT:

Dodatkowo, jak wygląda kompatybilność kontrolera X360 ze starszymi grami, przykładowo starsze części Silent Hill, bądź Grand Theft Auto?. Z miłą chęcią odświeżyłbym sobie niektóre tytuły, lecz na pewno nie na klawiaturze... :)

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dana gra obsługuje pada to tak. Jeżeli nie, to można pobrać tzw. "emulator pada" i poprzypisywać klawisze z klawiatury do przycisków z pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator to slowo ktore odstrasza ;) wiec moze rozwine temat ...

Dla przykladu program Xpadder, mozna ustawic na nim pada tak ze bedzie dzialal z KAZDYM tytulem z precyzja analogow jakiej gry z oficjalnym wsparciem by sie nie powstydzily, a co jest najlepsze ? Program wszystko ustawia praktycznie sam, my tylko przypisujemy co chcemy miec pod ABXY triggery etc. Doskonale sie to sprawdza rowniez z padem od PS3, moj znajomy nie chce wydawac kasy na pada od Xa to kontroler od PS3 sobie przez USB podpial i Xpadderem ustawil.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ostatecznie ramu dorzucił jeszcze raz 4gb i miałbyś w ogóle spokój na lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ram zawsze można dorzucić. a ja po prostu chcę mieć spokój na dłuuuugi czas, ale nie przepłacać. I takie pytanko, co byłoby potrzebne, żeby na takim PC nagrywać programy z TV, lub przechwytywać obraz z ps3 / oraz przesyłać obraz na TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby przesyłać obraz na TV wystarczy podłączyć kompa przez hdmi lub inny kabel pod TV i wybrać tam w opcjach wejście pod które podłączysz kompa...żeby nagrywać z ps3 rzeczy najlepiej kupić odpowiedni interfejs/nagrywarka...tutaj masz ładnie to wszystko opisane/powiedzione...tylko taki interfejs/nagrywarka trochę kosztuje...tak to z tego co widzę składasz na Camino chyba co jest dobrym wyborem...sam u nich składałem kompa i wszystko jest cacy :)

EDIT: zapomniałem dodać że jak podłączysz tv pod kompa i używasz zamiast monitora do grania lub robienia czegoś toooo....żeby to nagrać wystarczy najprostszy program do nagrywania tego co się dzieje na ekranie...FRAPS lub coś takiego powinno dać radę...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma tylko rok gwarancji lepiej doplacic 7-10 zl i miec WD dysk ;) dołozysz 600PLN i masz zajebisty komputer na 6 rdzeniowym amd a nie 2 intelu ;)

wlepa2.jpg

Jak masz np dysk sata III lub obudowe to mozna zrezygnowac z tych rzeczy.

Edytowane przez prosperopro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chodzi o to , że nie chcę przekraczać zbytnio 2 tyś. bo komputer głównie do ściągania, oglądania filmów (na tv) ,przeglądania neta, i grania w raczej starsze tytuły - max Diablo 3. Więc to nie musi być super zestaw do grania, bo do grania mam PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tamten zestaw nie wiem po co ma prawie najdrozsza i3 wsadzona? asrock robi kiepskie plyty seagate z roczna gwarancja na dysk zamiast wd/ goodramy dosc drogie wporownaniu do adata. na karcie graficznej raczej niezaoszczedzisz bo mniejszej niz 192 bity i na nizej niz ddr5 nie ma co kupowac i oczywiscie nie radeon bo sa problemy z grami i sterownikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mu z tych 6 rdzeni? jego wydajność jest porównywalna do Phenoma II x4 955 ;)

@Dragio

skoro w głownej mierze komp potrzebny Ci do oglądania filmów, przeglądania neta i ogólnie do 'normalnego użytku', to weź sobie 4 jajka od amd (wymieniony wyżej Phenom II x4 955 lub x4 965)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prosze na phenomie

wlepa3.jpg

jesli chodzi o wydajnosc to fx mial wieksza ;) ja zaproponowalem kompa dosc tanie i na lata ;)

prosze porpozycja

mozna zejsc z kary graficznej mniej ramu ;) ale karta graficzna nizej niz ta to przeplacanie w tym momencie bo to najtansza 192bitowa a lepsze to juz tylko z duzym portfelem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego i nie narzekam na nic...każda gra mi śmiga,program itp itd...wszystko ładnie chodzi i jest git...oczywiście ramu chcę dorzucić ponieważ wziąłem 4gb zamiast 8gb ale to jeszcze można zrobić :)

EDIT: oczywiście DVD wyszarpałem z poprzedniego kompa i wrzuciłem do tego...ale jak doliczysz sobie nowy napęd to nie powinno być jakoś dużo drożej...tak samo jak dopakujesz ramy na 8gb...teraz oczywiście to wszystko będzie taniej dostępne a i pewnie znajdziesz jakieś lepsze niektóre części niż te co ja podałem ale za to w tej samej cenie...

post-46438-0-25289600-1341843978_thumb.p

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego mojego zestawu co podałem, może być taka obudowa ?

www.morele.net/obudowa-logic-concept-at-b038-13-0000000-0002-417358/

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe najlepiej też kup tam gdzie składasz kompa...wtedy jeżeli nie bedzie pasowała to zadzwonią do Ciebie i zaproponują inną pasującą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o obudowe to weź coś od cooler mastera - są pojemne i gwarantują dobrą cyrkulacje powietrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×