Skocz do zawartości
kloose

[Recenzja] Samsung Hm1100 - Tani Headset Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Po przygodach z większymi zestawami słuchawek z mikrofonem, dedykowanych dla konsoli, przyszedł czas na zakup czegoś mniejszego (i tańszego) z przeznaczeniem tylko do czatowania i okazjonalnego używania z komórką. Wybór padł na poniższego bohatera – czyli zestaw Samsunga - HM1100, którego nabyłem za 39zł…

Specyfikacja:

  • Czas pracy: 14 godzin
  • Czas gotowości: 336 godzin
  • Łączność: Bluetooth 2.1 + EDR
  • Zasięg działania: 10m
  • Wymiary: 18 x 52 x 10 mm
  • Waga: 10g

Jedyne czego jeszcze nie sprawdziłem to czas gotowości, pozostałe parametry pokrywają się z powyższym – a zasięg jest nawet lepszy niż 10m (około 16m na otwartej przestrzeni).

W środku opakowania nie licząc samego HS’a, znajdziemy ładowarkę, instrukcję obsługi, oraz (za co należy się duży plus dla producenta) dodatkowy uchwyt i silikonową nakładkę która umożliwia używanie HM1100 bez pałąka.

ab1464699c407c0a.jpg

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie – wszystko jest dokładnie spasowane i nie trzeszczy a przyciski chodzą lekko i dokładnie. Jedyne obawy można mieć co do uchwytu – wydaje się delikatny i podatny na uszkodzenia, ale jest to w zasadzie bolączka większości zestawów Bluetooth, tak więc nie ma się zbytnio nad czym rozwodzić. Dzięki niskiej wadze wygoda użytkowania jest niezła – nic nas nie uwiera i nie męczy po kilkugodzinnej rozgrywce a zestaw pewnie leży w uchu i nawet podczas mocniejszych ruchów głową, nie ma szans na wypadnięcie.

clipboard01eng.jpg

Oprócz włącznika oraz przycisku do odbioru, na obudowie znajdziemy także przyciski do regulacji głośności – dzięki temu unikniemy niepotrzebnego wychodzenia do menu podczas rozgrywki (które pełnią także funkcję włączania/wyłączania mikrofonu). Dodatkowo mamy możliwość podłączenia słuchawki z dwoma urządzeniami jednocześnie (Multipoint) – ale niestety mimo usilnych starań, nie udało mi się tego uruchomić z konsolą – za to z dwoma telefonami sprawuje się świetnie.

W porównaniu do podobnej klasy urządzeń (Nokia BH-108 / 110, Jabra BT2045), dźwięk jest dobrej jakości – co prawda czasami pojawiają się lekkie szumy, ale są one naprawdę niewielkie i nie przeszkadzają. Pewnym zgrzytem może być za to niska głośność podczas użycia z telefonem – nawet po ustawieniu poziomu na max, możemy mieć problemy ze zrozumieniem nadawcy, zwłaszcza jeśli przebywamy w głośniejszym otoczeniu. Do mikrofonu nie mam większych zastrzeżeń – jest odpowiednio czuły (nawet trochę za bardzo) i spełnia swoje zadanie… [/size]

Podsumowują – za w sumie niewielką cenę, dostajemy całkiem sympatycznie działający i porządnie wykonany zestaw, który dobrze sprawdza się zarówno w pracy z telefonem/telefonami jak i z PS3…

Plusy

  • Cena
  • Dobra jakość wykonania
  • Niewielka waga
  • Przyciski do regulacji głośności
  • Multipoint (działa tylko z telefonami)
  • Dodatkowy uchwyt i nakładka w zestawie

Minusy

  • Lekkie szumy
  • Niska głośność (przy współpracy z telefonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić skąd go kupiłeś ? Poszukuję jakiegoś taniego w miarę dobrego hs'a a ten mnie nawet zaciekawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne - w MM, mieli ostatnią sztukę i zrobili mi rabat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee... To dalej muszę szukać jakiegoś taniego hs'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gioteck EX-01 :D Troszkę droższy, ale lepszego nie znajdziesz na jedno ucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gioteck EX-01 :biggrin: Troszkę droższy, ale lepszego nie znajdziesz na jedno ucho :)

Dokładasz parę złotych i masz HS z Sony'ego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz parę złotych i masz HS z Sony'ego ;p

Kwestia gustu, HS Sony wygląda słabo + jakość dźwięku jest taka sama.

Płacimy tylko i wyłącznie za znaczek Sony i nic więcej.

Gioteck ma dodatkowo miłą dla ucha gąbkę, no i wygląda futurystycznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczek Sony na słuchawce, pasuje do znaczka Sony na konsoli ;) ale racja kwestia gustu - ale i tak w wypadku obu zestawów trzeba zapłacić raz więcej, niż ja dałem za tego Samsunga...

I Gioteck zdaje się z komórkami nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×