Skocz do zawartości
zdun

Okami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

To jest najlepsza gra na PS2 i tyle. Fakt, że została tak niedoceniona, dobitnie pokazuje, że już w poprzedniej generacji gracze byli generalnie stadem baranów, których podniecają wybuchy, przekleństwa i kolejne części tych samych głupich serii. Jeden z najlepszych gameplayów w historii gier w ogóle, inne gry mogą tylko pomarzyć o takim stylu (celestial brush - kosmos) i takiej różnorodności. Opowieść (nazywać to fabułą to obraza) to zdecydowana czołówka, system walki bije na łeb KAŻDE współczesne RPG. Oprawa zrobiona na japońskie sumi-e do dziś wygląda świetnie na PS2 i HDTV.

Krócej - to jest jedyna pozycja, o której można powiedzieć, że ma wszystko, co gra mieć powinna. I to najwyższej, unikalnej jakości. Że będzie wersja HD, to dowiedziałem się z tego tematu właśnie teraz. Dzięki zdun!

Opowieść? Check. Gameplay? Check. Różnorodność? Check. Niesamowita grafika? Check. Mistrzowska oprawa dźwiękowa? Check. Świat? Check. Genialni bohaterowie? Check. Eksploracja? Check. Walka? Check. Wymagający i różnorodni bossowie? Check. Świetne sidequesty (Skyrim się chowa w ciemnym kąciku)? Check. Długość? Check. New Game+? Check.

Kto nie zagra ten gapa.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To jest najlepsza gra na PS2 i tyle. Fakt, że została tak niedoceniona, dobitnie pokazuje, że już w poprzedniej generacji gracze byli generalnie stadem baranów, których podniecają wybuchy, przekleństwa i kolejne części tych samych głupich serii."

Po prostu takie klimaty nie są takie super dla dużej ilości graczy, lol..

Zaraz się okaże że ta gra to top1 pod względem fab.. TFU opowieści/grafiki/muzyki/systemu walki/npc/bossów i już nigdy żadna gra jej nie przebije.ochłoń.. Gra jak każda inna.. Ciebie jara ta gra, a mnie jara crysis 2, innych jarają gry z przekleństwami, wybuchami i kolejne częsci tych samych serii. A wiesz czemu ? Bo każdy wymaga od gry czegoś innego.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsza gra na PS2 i tyle. Fakt, że została tak niedoceniona, dobitnie pokazuje, że już w poprzedniej generacji gracze byli generalnie stadem baranów, których podniecają wybuchy, przekleństwa i kolejne części tych samych głupich serii. Jeden z najlepszych gameplayów w historii gier w ogóle, inne gry mogą tylko pomarzyć o takim stylu (celestial brush - kosmos) i takiej różnorodności. Opowieść (nazywać to fabułą to obraza) to zdecydowana czołówka, system walki bije na łeb KAŻDE współczesne RPG. Oprawa zrobiona na japońskie sumi-e do dziś wygląda świetnie na PS2 i HDTV.

Krócej - to jest jedyna pozycja, o której można powiedzieć, że ma wszystko, co gra mieć powinna. I to najwyższej, unikalnej jakości. Że będzie wersja HD, to dowiedziałem się z tego tematu właśnie teraz. Dzięki zdun!

Opowieść? Check. Gameplay? Check. Różnorodność? Check. Niesamowita grafika? Check. Mistrzowska oprawa dźwiękowa? Check. Świat? Check. Genialni bohaterowie? Check. Eksploracja? Check. Walka? Check. Wymagający i różnorodni bossowie? Check. Świetne sidequesty (Skyrim się chowa w ciemnym kąciku)? Check. Długość? Check. New Game+? Check.

Kto nie zagra ten gapa.

Ty wolisz blondynki a ja rudowłose i co ? Jestem gapa...

Każdy ma swoje preferencje odnośnie gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem Okami na PS2. Genialna grafika , muzyka i grywalna. Powrót Okami HD na PS3! :)

Edytowane przez pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu takie klimaty nie są takie super dla dużej ilości graczy, lol..

Zaraz się okaże że ta gra to top1 pod względem fab.. TFU opowieści/grafiki/muzyki/systemu walki/npc/bossów i już nigdy żadna gra jej nie przebije.ochłoń.. Gra jak każda inna.. Ciebie jara ta gra, a mnie jara crysis 2, innych jarają gry z przekleństwami, wybuchami i kolejne częsci tych samych serii. A wiesz czemu ? Bo każdy wymaga od gry czegoś innego.

Jeżeli jedna wielka masa oczekuje w kółko tego jednego prostackiego samego, do pracy nad czym nikt się nie przykłada nie zasługuje nawet na złamanego grosza za to, to ja gardzę taką masą. Nie próbuj za oklepanymi hasełkami ukrywać bezguścia. Jeżeli ktoś w gra hardkorowe gry, tak jak Ty, mając 1200 trofeów i 1400 postów na forum, o pewnych rzeczach po prostu warto wiedzieć, poznać, zagrać - takich, które dodają trochę koloru tej szarej branży i zmieniają pewne rzeczy z gównianych w zajebiste. Nie powiedziałem, że musi Ci się podobać.

Widzę, że edytowałeś posta - a już chciałem napisać Ci, żebyś nie nazywał mnie Bogiem, nawet jeśli widzisz we mnie coś boskiego, bo odebrałbym to jako atak osobisty.

Ty wolisz blondynki a ja rudowłose i co ? Jestem gapa...

Śmieszą mnie takie porównania, czegoś z real life do ciągów cyferek, gry do dziewczyn, piractwo do kradzieży samochodu itp. Ale jeżeli bardzo chcesz, to powiem Ci, że ja też wolę rudowłose. Ale to nie oznacza, że blondynki nigdy nie miałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem posta, ale widzę że szkoda czasu na poziom z kimś kto prezentuje taki poziom, żenada =)

może kiedyś porozmawiamy, ale narazie nie mój poziom

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj spłycacie strasznie.... Siriondel ma sporo racji w tym co pisze...

Gra jest ambitna, ba zbyt ambitna aby mogła ją docenić"szara" strefa graczy (tzn preferująca dosyć proste fabularnie gry bez większego przesłania) mi osobiście tacy gracze nie przeszkadzają gdyż ich liczba w tych czasach wynosi średnio 90% ogółu fanów elektronicznej rozrywki, jak napisałem wcześniej ten tytuł się albo nienawidzi albo kocha, dla mnie zdecydowanie jest to najlepszy tytuł w jaki grałem przez powiedzmy sobie te 23~25 lat jak zacząłem zajmować się hobby o wdzięcznej nazwie "granie".

i nie chodzi mi w żadnym wypadku na obrazie kogokolwiek (użytkownicy forum już mnie troszkę poznali i wiedzą ż trzeba wykazać się niewątpliwą głupotą abym zaczął się z kimś kłócić :P ) po prostu okami jest jedno, jedyne w swoim rodzaju które potrafi baaaaaaaaardzo podzielić graczy...

Jak pisałem wcześniej dla mnie 10/10 i nawet nie jest najlepszą grą na ps2 jeną najlepszym tytułem w ogóle i tyle.

Wszędzie piszę "dla mnie" gdyż wiem że dla innych może być to fifa czy inne gta, wszystko jest zależne od gustu i tego nic nie zmieni.

Tytuł ten na pewno potrafi oczarować, zafascynować aby na samym końcu ślepo zakochać się w nim. I ja nie przesadzam...

Do tego tytułu dla mnie nawet journey to płytka gra dla małolatów :P

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny zdunie

Racje może mieć, ale to w jakiej formie to wyraża to czysta żenada, i osobiście mnie szlag trafia gdy coś takiego widze. Opinie można wyrazać ale powinno się jednak prezentować jakiś poziom.

Tu nie chodzi o to jaka gra jest, tylko oto jak chcemy to przekazać, i jak to argumentujemy.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owned jak najbardziej dlatego dopisałem pod moim postem:

a. "sporo racji" ;)

b." i nie chodzi mi w żadnym wypadku na obrazie kogokolwiek (użytkownicy forum już mnie troszkę poznali i wiedzą ż trzeba wykazać się niewątpliwą głupotą abym zaczął się z kimś kłócić :P ) po prostu okami jest jedno, jedyne w swoim rodzaju które potrafi baaaaaaaaardzo podzielić graczy..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

Poza tym miałeś kiedyś napisać posta w temacie o AC, czemu Cię ta seria tak nie porwała (co jest kompletnie niezrozumiałe dla mnie) i nadal czekam :/

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siriondel,

A Mnie śmieszy, nazywanie kogoś stadem baranów czy gapą, bo nie zagra/zagrał w wychwalaną przez Ciebie grę, tylko zadowala się innymi typami gier...

To, że dla Ciebie jest to najlepsza gra na PS2 to Twoja opinia i szanuję ją, ale nie narzucaj jej innym...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose

nie marnuj czasu, najpierw wyzywa od baranów ludzi którzy nie kupili tej gry, by po chwili coś takiego napisać "Śmieszą mnie takie porównania, czegoś z real life do ciągów cyferek, gry do dziewczyn".

Cóz kolego, to tylko gra i to nie powód aby wyzywać innych ludzi, bo nie kupują/nie zachwycaja się tą Twoją super gierką.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej reprezentuj.... Koniec tematu, koniec awantur.

okami-hd-box-arto8gf9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić wojny - każdy ma swoje zdanie i raczej będzie się go trzymał...

Ja chętnie dam szansę tej produkcji - zawsze to coś innego niż latanie po łące za kwiatkami, a jak mi się nie spodoba, to wrócę do ciemnej masy i bezmyślnego naciskania triggerów...

@up - to faktyczne pudełko czy tylko art ? Bo wygląda świetnie...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także kupie za 69 zł skoro ponoć taki must have. poza tym jak zdun się tak zachwyca jakąś gra to nie może być słaba =D

" każdy ma swoje zdanie i raczej będzie się go trzymał..." - ofc, byle każdy potrafił się zachować, no off Siriondel

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ac boję się :) jest na forum zbyt dużo fanboyów tego tytułu, boję się linczu/kamieniowania z ich strony ;)

wracając do okami, powoli zabieram się za recenzję już teraz aby po premierze hd zrobić osobne podsumoanie pod nią (poza lekką poprawą grafiki, oraz trofeów wielkich zmian nie będzie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no zdun :/ akurat w temacie o ac nie zauważyłem jakiś pieniaczy, raczej normalne dyskusje, a jestem ciekaw Twoich wrażeń z ta seria.

Oby faktycznie w tej grze nic nie zmieniali poza grafiką, bo ponoć te ostatnie reedycje gier to ponoć kiepskie, a skoro taka perełka to szkoda by coś popsuli :/

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ac boję się :) jest na forum zbyt dużo fanboyów tego tytułu, boję się linczu/kamieniowania z ich strony ;)

wracając do okami, powoli zabieram się za recenzję już teraz aby po premierze hd zrobić osobne podsumoanie pod nią (poza lekką poprawą grafiki, oraz trofeów wielkich zmian nie będzie ;) )

O fajnie - przyda się coś dowiedzieć o tej produkcji od gracza...

Tylko nie pisz przez pryzmat, że to Twoja best of the best ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, troche obiektywizmu zdun jak coś =D

Zdun pisałes cos o elementach sandboxu, możesz coś więcej o tym napisać ?

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw wyzywa od baranów ludzi którzy nie kupili tej gry,

Kłamiesz. Albo nie umiesz czytać. Albo jedno i drugie. Wskaż mi, gdzie napisałem "ludzie, którzy nie kupili Okami, to barany". Zanim pukniesz w klawiaturę, puknij się w głowę i przestań wsadzać komuś między palce słowa, których nie napisał..

Cóz kolego, to tylko gra

this+is+the+quot+you+don+t+say+quot+face+_d3d47eea8a14bd3a870bef4ef7e56686.jpg

EOT. Poćwicz na przyszłość. I nie próbuj mnie pouczać, nie Ty od tego tu jesteś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem ludzi którzy "nie mogą" grać w jakieś gry bo są "inne". Rano pograłem w BF3 na PC, potem odpaliłem trening w Virtua Fighter V Final Showdown, po południu pograłem w Vagrant Story kupione na PSS itd. Jeśli gra jest dobra to jej gatunek nie ma znaczenia. Nie lubię FPSów, ale Battlefielda polubiłem za fajny multi tak jak i Killzone 3, ICO i SotC to inne, dziwne i pełne bugów ale i genialne gry. Nigdy nie dyskwalifikuję gry przez gatunek czy inność. Jeśli grę lubi wiele osób to na prawdę warto jej dać szansę.

W Okami nie grałem na PS2 dlatego jest szansa, że będzie dla mnie tym czym było Journey - wspaniałym przeżyciem, tyle, że dłuższym i zupełnie innym niż gra thatgamecompany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ixion

To proste, kwestia gustu. Tak samo z książkami, nie czytam książek fantasy ani podobnych, przeważnie historyczne/biografie itp.

Jak napisałem gre kupie napewno, ale może być ciężko się przełamać do niej.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grę lubi wiele osób to na prawdę warto jej dać szansę.

Jedzcie g....! Tysiące much nie może się mylić... ;)

Kwestia gustu, pieniędzy, czasu, chęci, zainteresowań... i można tak wymieniać...

Im więcej oglądam tych filmików, tym bardziej zaczynam się przekonywać do tej produkcji... Jedynie te odgłosy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne słowa nie opiszą mojej radości! Okami to jeden z tytułów o które wręcz modliłem się, by ukazały się w HD. O ile nic nie popsują, to zapowiada się super prezent na koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×