Skocz do zawartości
Patricko

Resident Evil: Chronicles Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Resident-Evil-Chronicles-HD-Collection.jpg

Marka Resident Evil: Chronicles to jedna z bocznych gałęzi słynnego cyklu survival-horrorów, rozwijanego od 1996 roku przez firmę Capcom. Od głównego nurtu różni ją konwencja gatunkowa. Tytuły z tej sub-serii nie są bowiem klasycznymi grami akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), ale pierwszoosobowymi rail shooterami (tzw. celowniczki). Takie rozwiązanie podyktowane zostało chęcią wykorzystania możliwości kontrolera Wii Remote. Deweloperzy doszli do przekonania, że podobny efekt można uzyskać z PlayStation Move i pod tym kątem tworzona była kompilacja Resident Evil: Chronicles HD przeznaczona na konsolę PlayStation 3.

W zestawie znalazły się dwie gry wydane wcześniej wyłącznie w wersji na Nintendo Wii: Resident Evil: The Umbrella Chronicles (2007) oraz Resident Evil: The Darkside Chronicles (2009).

Fabuła The Umbrella Chronicles stanowi swoiste streszczenie wydarzeń przedstawionych w Resident Evil Zero, Resident Evil i Resident Evil 3: Nemesis, wzbogacone o wątki finalnego upadku tytułowej organizacji. W poszczególnych misjach gracze mają okazję wcielić się m.in. Rebeccę Chambers, Billy'ego Coena, Jill Valentine, Chrisa Redfielda, Carlosa Olivierę i Alberta Weskera, odwiedzając szereg dobrze znanych miejsc, w tym posiadłość, posterunek policji, wioska czy ulice Racoon City.

W The Darkside Chronicles przedstawiono z kolei historię Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield, ukazaną wcześniej Resident Evil 2 oraz Resident Evil Code: Veronica i wzbogaconą o kilka dodatkowych wątków.

W porównaniu z oryginalnymi wersjami, tytuły wchodzące w skład kompilacji Resident Evil: Chronicles HD wyróżniają się oprawą wizualną dostosowaną do standardu High-Definition, wsparciem dla kontrolera PlayStation Move (choć grać można również z wykorzystaniem tradycyjnych padów) oraz systemem Trofeów. Użytkownicy usługi PlayStation Network mogą zdecydować się na zakup całego zestawu lub każdej z gier z osobna.

Wykorzystuje: PlayStation Network + dodatkowo: PlayStation Move

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem wielkim fanem uniwersum RE, który nigddy nie posiadał Wii, zakup owej kolekcji w dniu premiery był dla mnie obowiązkiem ;)

Póki co, nie odpalilem jeszcze Darkside Chronicles. Jestem w trakcie przechodzenia Umbrella Chronicles i jestem zadowolony. Miło było odświeżyć sobie przygody Rebecci i Billy'ego z RE Zero, oraz Chrisa i Jill z RE1, choć wspomniane cześci sa przedstawione w bardzo dużym skrócie i w żaden sposób nie mogą zastąpić pełnoprawnych części RE z Gacka.

Właśnie jestem w trakcie przechodzenia epizodów z RE3 i jak w epizodach z zero i pierwszej cześci RE wydarzenia były przedstawione dość podobnie do pierwowzorów, tak w RE3 akcja dzieje się w troszkę innych miejscówkach. Jest to podyktowane również tym, że gramy cały czas ''w parze'' (Rebecca z Billym, Jill z Chrisem i Jill z Carlosem) wszystko po to, aby bez przeszkód można było grać w co opa na podzielonym ekranie (co opa on-line brak)

Gram na padzie i jest nieźle, chociaż mam wrażenie, że movem grałoby się dużo lepiej (w końcu gra została stworzona pod kontroler tego typu).

Grafika oczywiście dupy nie urywa, miejscami widać mocno rozmazane tekstury, ale w zupełności nie przeszkadza to w czerpaniu radości z gry. To co najważniejsze czyli klimat residentowej otoczki jest tutaj na miejscu i to się liczy ;)

Czy warto? Jeżeli jesteś fanem uniwersum RE i/lub celowniczków na szynach, a w dodatku posiadasz move'a, możesz brać śmiało. Jeżeli nie, to nie masz co sobie zawracać głowy tym tytułem.

Edytowane przez alfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to kupuje, jestem fanem Residenta .

Posiadam wszystkie części i odmiany Residenta jakie wyszły na Psx , Ps2 i Ps3 .

Chociaż trzeba z żalem powiedzieć że prawdziwy Resident to RE1 , RE2 no i ewentualnie RE3 .

Bo Resident Evil 4 i 5 to już nie jest Resident niestety .

Miejmy nadzieje że RE6 wróci chociaż na trochę do korzeni starego dobrego Survival Horror .

Move już się ładuje . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielbiciel House of Dead troche jestem zawiedziony. Graficznie nie jest zle ale sam gameplay troche slaby...moze 2 czesc wypadnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pobrałem te gry z PSN. Niestety, nie moge grać movem. Jakby go gra nie widziała. Działa jedynie pad. Dodam, że w innych grach: Time Crisis 4 i HOTD move spisuje się znakomicie. Ma ktoś też taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem move'a i działa bez problemu. Może spróbuj włączyć grę w XMB używając move'a zamiast pada ;)

Swoją drogą pograłem trochę w Darksides Chronicles i różnica w oprawie graficznej jest ogromna - oczywiście na korzyść Darksides. Epizody z RE2 są świetne oddane, to samo tyczy się miejscówek, które zwiedzamy (pomieszczenie gdzie po raz pierwszy spotykamy lickera i samo spotkanie to moim skromnym zdaniem mały majstersztyk).

Na razie skończyłem Umbrella Chronicles i kawałek Darksides Chronicles (już z użyciem mova) i nie załuję zakupu. Dla fana serii must have ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wielkim fanem residenta ale mam pytanko do osob ktore juz graly nie majac kontrolera move oplaca sie kupowac ? daje rade w to grac na padzie czy kuleje

licze na odp pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wielkim fanem residenta ale mam pytanko do osob ktore juz graly nie majac kontrolera move oplaca sie kupowac ? daje rade w to grac na padzie czy kuleje

licze na odp pozdro

Bardzo dobre pytanie i również chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sterowanie na padach.

Ostatnio odświeżyłem sobie kilka klasyczny RE i jakoś przypomniałem sobie, że w "celowniczki" jako jedyne nie miałem okazji zagrać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×