Skocz do zawartości
Patricko

Project C.A.R.S.

Rekomendowane odpowiedzi

Weź wyślij filmik na ich forum. Partactwo trzeba tępić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wersje GOTY z myślą przyjemnego pojeżdżenia i tu pojawia się pewne ale... dla mnie ta gra je niegrywalna, próbowałem zmieniać ustawienie wg wielu poradników na youtube i nadal nie rozumiem modelu sterowania. Gram na padzie i najbardziej irytujące jest dla mnie skręcanie, auto prawie w ogóle nie skręca w zakrętach za to często bardzo łatwo na prostej wprowadzić je w poślizg, który kończy się jakimś bączkiem... ręczny jest pod x, ale nic nie daje, nie da się wejść bokiem w zakręt, toż w życiu każdy zakręt da się bokiem wziąć jak się umie go używać... Jakieś rady na początek, czy ta gra jest taka sztywna? No nie mogę przeboleć tego, że w realnym życiu takie łuki jak tu są biorę z prędkością powyżej 100km/h samochodem cywilnym (200km+), a tu samochód torowy to jakiś pociąg co po szynie jakiejś jedzie... ta gra ewidentnie na siłę próbuje być trudniejsza niż jest... toż tu nawet lekki dirft kontrolowany nie istnieje, bo samochód nie wiadomo co robi już przy małych prędkościach. Nie jest to dla mnie symulator ani arcade, nie mam pojęcia jak nazwać nawet takie coś i dziwię się, że nikt oprócz paru osób w necie nie ma zastrzeżen co do małego promienia skrętu pojazdów. Jeżdżę tylnionapędówkami już od dobrych 7 lat i sorry ale jak w połowie zakrętu kiedy daję się gaz samochód zamiast wziąć mocniej łuk i wyprowadzić dupą lub lekkim poślizgiem tak tu zmniejsza jeszcze swój kąt pokonywania zakrętu, co to ma być? Tak samo jak dajesz więcej gazu lekko skręcisz i bączek, no bez jaj, ale to na żywo nie jest takie proste, aby samochód obrócić i trzeba się postarać, a tu ni z tego czy owego obrót przy małej prędkości, a przy dużej zamiast poślizgu tylnych opon brak reakcji i leci prawie prosto hahahha nie rozumiem tego... Z tego co widzę na yt to grając kierą skręty wychodzą normalnie, więc wychodzi na to że gra nie jest przystosowana pod pada albo już sam nie wiem... nie rozumiem jak ludziom taki model jazdy odpowiada, on na pewno nie jest realny i zachowanie pojazdów również. Po paru godzinach gry czuję tylko jakąś irytację tym tytułem.

Edytowane przez senor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są dostępne settingi, które znacznie poprawiają sterowanie na padzie - sam z jednego korzystam i z chęcią bym się podzielił, ale nie mam obecnie dostępu do konsoli :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, przed kupnem czytałem opinie o lipnym sterowaniu na padzie, ale ludzie i tak chwalili, że po zmianie ustawień jest ok więc myślałem, że będzie w porządku. Teraz wychodzi, że im po prostu pasował z góry narzucony "wymagający model jazdy", który z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. No ale nie mogę przyjąć tego faktu do wiadomości, że tak chwalona produkcja przez dziwne skręcanie utrudnia robienie kontrolowanego poślizgu, co jest normalne w mocnym autach w realu, kto miał styczność ten wie jak łatwo można polatać bokiem i kontrować i tu już mi nie chodzi o pada,  ale o to że drift tu prawie nie istnieje, ale łatwe zaliczenie 360 stopni już tak. Przez to gra pokazuje naiwniakom, że tak ma być i trzeba się podszkolić, bo każdy błąd kosztuje... Oczywiście nie chodzi mi o to, że mi w tej grze nie idzie, tylko o to że jest to strasznie męczące jak ktoś w grze próbuje na siłę udowodnić, że szybkie auta tak beznadziejnie się prowadzą i są tak straszne w opanowaniu. Jakby ktoś miał jakiś setting zmieniający ten promień skrętu lub mi powiedział czy da się jakoś szybko wejść w zakręt z uślizgiem tylnych opon jak w realnym życiu i do tego wytłumaczył działanie w tej grze hamulca ręcznego to byłbym wdzięczny (w grze jakby tylko istniał w autach ręczny na przycisk bez wajchy jak w passatach b6 hahah).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do driftowania trzeba było kupić Asseto Corsa. pCARS do tego się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z takich ustawień i powiem że jakoś da się jeździć ale niestety kontry na padzie są bardzo trudne i często odwraca auto. Wrażenie przy zakręcie mam takie, że albo jest on za słaby albo za mocny w końcowej fazie kiedy już leci bokiem, ale i tak się tego nie da skontrować. 

 

Steering dead zone: 0
Steering Sensitivity: 30

Throttle dead zone: 0
Throttle Sensitivity: 50

Brake dead zone: 0
Brake Sensitivity: 30

Clutch dead zone: 0
Clutch Sensitivity: 45

Speed Sensitivity: 75
Controller Filtering: 50

Force Feedback: 100 
Advanced: Off

 

Co do Asseto Corsa, nawet nie brałem tego tytułu pod uwagę, jakoś mi umknął... ale jak teraz poczytałem opinie to chyba mi się bardziej spodoba, więc trzeba zakupić.

Co do driftowania to zmylił mnie ten filmik:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dodatki w wersji goty są na płycie , czy jest jakiś kod?

Edytowane przez Lewy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktos pojezdzic ? Jezdze na kierownicy, jak co piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie, chce kupić project cars goty, ale gra była kupiona w UK. Wie ktoś czy będzie język polski?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra, można poczuć się jak na prawdziwym torze. Może się czepiam, ale muzyka w tej grze jest chybiona, mi nie podchodzi. I te pit stopy wyglądają strasznie biednie, może się czepiam za bardzo i kwintesencją powinny być wyścigi, wyprzedzanie przeciwników, uzyskiwanie jak najlepszych czasów, ale to jednak przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tej grze jest muzyka?

A czy Ty sądzisz, że ktoś tego słucha podczas wyścigów?

 

Pozdrawiam :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, xenomorph napisał:

To w tej grze jest muzyka?

A czy Ty sądzisz, że ktoś tego słucha podczas wyścigów?

 

Pozdrawiam :)

 

:) hahaha :)

dobre :)

A tak serio - co kto lubi. 

O ile w bardziej arcadowych grach lubie jak cos mi tam gra (wezmy soundtracki z NFS underground 1 i 2 oraz WM 2005) o tyle w grach gdzie to na jezdzie trzeba sie skupiac to podczas wyscigu wylaczam muzyke, bo ta jest dla mnie: praca silnika, zawieszenia, skrzyni biegow, pisk opon. 

Juz w GT5 pierwsze co robilem to wylaczalem muzyke. 

W pCARS nawet jej nie zauwazalem a ta z intra jak i samo intro bardzo mi sie podobaly. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.07.2017 o 16:23, xenomorph napisał:

To w tej grze jest muzyka?

A czy Ty sądzisz, że ktoś tego słucha podczas wyścigów?

 

Pozdrawiam :)

 

Odpalam sobie spootify i jazda. Anyway, muzyka bodajże jest w menu głównym i podczas ładowania wyścigów o ile dobrze pamiętam. Wyłączyłem ja w pipu, bo mnie irytowała...

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może orientuje się dlaczego od jakiegoś czasu nie ma dostępnych wydarzeń społeczności i czy wiadomo kiedy będą znowu dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to uczyniłoby platynę niemożliwą do zdobycia, więc mam nadzieję, że jednak nie porzucą jedynki...

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może orientuje się dlaczego od jakiegoś czasu nie ma dostępnych wydarzeń społeczności i czy wiadomo kiedy będą znowu dostępne?

Masz podstawkę czy z dodatkami? Ja też niedługo zaczynam przygodę i mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. Podobno z dlc jest więcej, ale to tylko tyle co czytałem w necie.

 

OK, już poczytałem i jak zwykle nie działa...

Pytanie czy w ogóle będzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie. Na Twitterze piszą, że już niedługo będą...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to dobre info, bo naprawdę już się bałem, że powoli kończą ze wsparciem "jedynki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie zacząłem swoją przygodę z PC, na razie doszedłem do Superkartów, ale gram na kierze bez jakichkolwiek wspomagaczy, więc najpierw nauka samochodu, a potem trasy. Jednak setup do każdego auta to podstawa, niebo a ziemia czasami. Dzięki za stronkę z setupami http://projectcarssetups.eu/, ktoś pomyślał, żeby ją zrobić.

 

Jednak przejdźmy do moich pierwszych spostrzeżeń. Póki co gra nie zerwała mi czapki z głowy, ale jest to solidna samochodówka z mnóstwem opcji do regulowania (szkoda, że połowa z nich nie została nawet wytłumaczona). Jednak już po kilku wyścigach zauważyłem, że gra ma problemy z FFB. Co kilka wyścigów kierownica trzepie się jak szalona na każdym zakręcie, a raz miałem tak, że lekko się sama skręciła i dopiero jak pauzę zrobiłem to puściło. Czytałem, że gra ma sporo problemów z zapamiętywaniem setupów samochodów i to również już uświadczyłem. Da się odczuć, że jest to produkt mocno niedopracowany, a przynajmniej taki był i jakieś niedoróbki wciąż się walają tu i ówdzie. 

 

Szkoda, że kariera jest taka mega biedna, liczyłem na chociaż własny zespół, mechaników, jakieś zarabianie hajsu i kupowanie ulepszeń, a tutaj mamy coś, co już 15 lat temu było oklepane :) Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, jednak Gran Turismo to to nie jest jeśli chodzi o singla. 

O multiku się nie wypowiadam bo zupełnie mnie nie interesuje na chwilę obecną.

 

Mimo wszystko bawię się dobrze, ze wszystkimi asystami na off, po połowie dnia grania, naprawdę czuję łapy :) 

Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko -  kierownica u mnie glownie dostaje jobla - dzialaja mega wibracje i mini ffb jesli zrobie restart sesji - mam pozamiatane wyjscie z gry i wejscie znow.

Jesli przechodze sesje po kolei bez prob dodatkowych nie jest zle.

 

Co do kariery - nie ma drabinki zgodze sie rzucaja Tobie tylko event za eventem w kalendarzu plus zaproszeniowke do innego motosportu (formula jesli np jedziesz w klasie GT).

Mnie brak drabinki zupelnie nie przeszkadzal. A celem stawalo sie ukonczenie sezonu z mozliwie najlepszym wynikiem.

 

Chciales napisac ze pCARS to nie jest to co GT dawalo (czas przeszly) bo patrzac na GTS to raczej bedzie biedniej nizli w pCARS1 jak i pCARS2 ;) jesli chodzi o singla.

 

zgodze sie ze nie jest to gra ktorej oczekiwalem, na ktora hajpilem, ale jest to po prostu solidna dobra pozycja.

 

Z gatunku offtopic - kupujesz tez Assetto w aktualnej promocji skoro juz masz kiere?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zaraz Destiny 2, więc PC mam na ten czas. Potem Dirt Rally jak już ogram D2. Na Dirta się ślinie od dawna.

 

Wracając do PC, to jak nie trawie PD za to co robią z GT, tak muszę przyznać z ręką na sercu, że GT ma wciąż jedną z najlepszych fizyk samochodu. Szkoda tylko, że gdy konkurencja wydaje 2 albo nawet 3 gry, oni nie są w stanie wypuścić płatnego dema nawet... Ale to już rozmowa do innego tematu.

 

Fizyka w PC mocno przypomina mi tą z Shifta, w końcu ta sama ekipa. Na szczęście tutaj auta nie jadą non stop bokiem tak jak tam, ale czasami mam wrażenie, że samochód żyje własnym życiem :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×