Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Grecky napisał:

@DigitalMan_PL Zapomniałeś dodać wzmiankę o customizacji broni :obama:

 

 

 

 

Fuck starzeję się, zapomniałem :38_worried: ale na szczęście stoisz na straży i już dodałeś, dzięki stary!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulet1408 wielkie dzięki.Teraz dużo lepiej gra mi się w tą grę bo jakoś nie mogę grać diabłami,demonami czy innymi szatańskimi stworami.Tak mam od zawsze i nawet w herosa nie mogłem grać inferno ;)A tak gra teraz nabrała sensu i jasności.Co do Kojima to mam rozumieć że to  taki David Lynch gier?

W sumie cała gra jest ok i nie będę się rozwodzić co na plus a co na minus bo to czy gra się podoba czy nie to kwestia gustu tak jak z muzyką a ludzie typu hudiny co piszą referaty na temat co mu się podoba co nie,co by zmienił a co zostawił i jaki kolor skóry powinien mieć główny bohater powinni może założyć bloga i wtedy może ktoś ich będzie czytał.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy aby kontynuować wątek fabularny tj. móc zrobić misję 45 muszę zrobić wszystkie poprzedzające je misje oznaczone total stealth i extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otóż od wczoraj gram w Phantom Pain i od wczoraj próbuję przesłać sobie mój zapis z Ground Zeros. W czym problem? Otóż podczas zmieniania trybu gry z Offline na Online wyskakuje mi błąd 10003. Poszperałem trochę w Internecie i poza informacjami, że to dosyć powszechne, z rozwiązań znalazłem zablokowanie IPv6 w ustawieniach routera. Niestety mój router w opcjach ma tylko IPv4, a wyłączenie tej opcji powoduje brak możliwości zalogowania się w ogóle na PSN, przy czym Internet na laptopie czy telefonie działa bez problemu. 
Druga metoda jaką znalazłem jest taka:
https://www.youtube.com/watch?v=M6E9XVZXmwQ
I pomimo iż jest to wersja z X One, na PS4 da się robić podobny myk. Dwie sesje po 30 minut i nic. Dodam, że z tego co widnieje na stronie Konami wynika, że wszystkie serwery działają, na wszystkich platformach.
Jakieś pomysły? 

 

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypłynął filmik z niewydanego dodatku, gdzie sam Kojima mówił, że będzie to najtrudniejszy boss w historii całej serii. Podobno sam nie był w stanie go pokonać przez tydzień.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w plusie i jeszcze nikt nic nie powiedział? No to ja powiem :)

Pograłem może ze 3h, z czego pierwsza to wstęp (rozwleczony straszliwie, ale klimatyczny). A z tych dwóch godzin to jedna to robienie w kółko jednego obozu, żeby zrobić po ciuchu :24_stuck_out_tongue:

Gra się przyjemnie, z tego co czytałem to później jest już tylko lepiej, bo mamy więcej sprzętu, możemy rozbudowywać bazę i takie pierdoły. Ale ja takie pierdoły bardzo, bardzo lubię, więc pewnie się będę przy grze bawił bardzo dobrze.

Mam tylko dwa króciuśkie pytania do wyjadaczy.

Jak bardzo warto robić wszystko po cichu? Do tej pory zawsze jak mnie jakaś menda wypatrzyła i nie zdążyłem go ściągnąć, to wyskakiwał mi jakiś komunikat heroism -10 (chyba, albo coś w tym stylu). Trzeba się tym na początku jakoś bardziej przejmować, czy w takich sytuacjach po prostu radośnie wystrzelać resztę i mieć spokój?

Drugie pytanie - jak bardzo nie ma sensu w to grać, jeśli jest to mój pierwszy MGS? Przeczytałem gdzieś jakieś skróty fabuły poprzednich (chronologicznie) części i jakoś nie czuję się pewniej w kwestii rozumienia wydarzeń w prologu i chociażby latającej kobitki, która rozdupczyła helikopter wielkim ognistym waleniem (chodzi mi o zwierze naturalnie :P). To było bardzo spektakularne, nie powiem, ale też dość zaskakujące :) Inaczej sformułuję pytanie - ile w tej grze jest historii a ile fajnego skradania? Bo jeśli jest dużo gry w grze pomijając historię, to gram dalej bez obawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj dalej bez przejmowania się fabułą za bardzo jeśli gameplay Ci leży.
Kojima sam już się w fabule zamotał i pewnie zapomniał o co mu właściwie chodziło.
W MGSV fabuła jest najbardziej spłycona, coś jak FFXV.

Jeśli zrobi się gorąco to możesz jak najbardziej włączyć tryb Rambo.
Później z konkretniejszym wyposażeniem zrobisz wszystko stealth.

Gra jest świetna. 180h, platyna.
Bardzo miło wspominam.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie, dzięki, można lecieć dalej :) Wczoraj jak na zakończenie pierwszej misji pojawiły się

Spoiler

kurde jakieś super zombie agenci wyciągający broń z dłoni

to mnie już totalnie rozwaliło... Nie spodziewałem się motywów jakiś taki paranormalnych, a małżowinka moja jak widziała ten początkowy etap w szpitalu to się zastanawiała, czy to nie jakiś silent hill :24_stuck_out_tongue:

Co nie zmienia faktu, że gra zapowiada się miodnie.

@adick007 masz jakieś rady odnoście rozbudowy bazy? Czy i tak prędzej czy później odblokuje się wszystko i kolejność nie ma znaczenia większego?

Tak z tego co czytałem to przede wszystkim ulepszenie lornetki, balonów i kombinezonu. Reszta to kwestia preferencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2017 o 13:28, xavris napisał:

Jak bardzo warto robić wszystko po cichu? Do tej pory zawsze jak mnie jakaś menda wypatrzyła i nie zdążyłem go ściągnąć, to wyskakiwał mi jakiś komunikat heroism -10 (chyba, albo coś w tym stylu). Trzeba się tym na początku jakoś bardziej przejmować, czy w takich sytuacjach po prostu radośnie wystrzelać resztę i mieć spokój?

Drugie pytanie - jak bardzo nie ma sensu w to grać, jeśli jest to mój pierwszy MGS? Przeczytałem gdzieś jakieś skróty fabuły poprzednich (chronologicznie) Inaczej sformułuję pytanie - ile w tej grze jest historii a ile fajnego skradania? Bo jeśli jest dużo gry w grze pomijając historię, to gram dalej bez obawień.

Grałem nie używajac pistoletu Zzzz, zabijałem wszystkich jak leci, fultonowałem tylko żołnierzy z statsami A+ i wyżej, w drugim rozdziale Big Boss zamienił się w krwawego Demon Snejka miał roga jak ta proteza, i ociekał krwią, której nie dało się umyć, musiałem łapać zwierzęta do zoo, ratować dzieci, i robić odwiedziny do zoo i po 4-5 godzinach bycia dobrym samarytaninem doznałem oczyszczenia. Ale potem wyczytałem że szalę przeważyło mordowanie z szczególnym okrucieństwem - np usypianie przeciwników i podpalanie (szybka metoda na przeciwników w ciężkim pancerzu). 

 

Drugie pytanie: Kojima sam nie wie o co chodzi w fabule, to jest saga fantastyki militarnej której chronologicznie środek fabuły wymyślił w latach 80tych MGSy z NESA, za inspiracje brał takie kino jak Ucieczka z NY czy Terminator, w Latach 90 napisał późniejsze dzieje Snejka MGS 1-2, w 2005 MGS3 fabularny początek wszystkiego :1_grinning: ... MGS4 z 2010 to jest definitywny koniec, a w MGS5 opowiada to co było po MGS3 ale przed MGSami z NESa, czyli próbuje skleić dwa różne światy, przekombinował ...

 

MGS5 w proporcjach to 10% misje fabularne 90% reszta misji  (side ops) ... w innych MGSach więcej było gameplaya wyjątkiem był tylko MGS4 było więcej oglądania, ale w moim rankingu to druga najlepsza część i jedna z najlepszych gier na ps3! MGS3 (najlepsza część - arcydzieło w 100%), MGS2 (najsłabsza fabuła bossowie inny bohater) ... MGS1 klasyka ale bardzo się postarzała nie grywalna dzisiaj, MGS5 mimo wad fabuły, i braku ostatniego rozdziału który Kojima nie dał do gry, gra mechanicznie jest massakycznie dobra i głęboka, systemy w systemach, możliwości, wszystkie uposażaenia, no zabawa na setki godzin, aa i świetna sztuczna inteligencja przeciwników. 

Edytowane przez Malakay
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że praktycznie CAŁA fabuła w mgs5 znajduje się na kasetach, a te to tylko można w spokoju tylko w helikoptrze odsłuchać.Niektórzy uważają te kasety za niepotrzebne zło przez które są tylko trzy scenki na krzyż przez cała gre, ale według mnie spełniają swoją role i jakoś bardziej mi odpowiadały niż scenki . Szkoda, że w open worldzie podczas odsłuchwania nagle Ocelote krzyknie na cały regualtor "BOSS GET DOWN, ITS ENEMY SNIPER" przez co człowiek może zgubić wątek z kasety

 

@Malakay

Jakim cudem MGS2 ma najgorszą fabułe?? Przecież to fabularnie najlepsza i najbardziej pogmatwana część. Do tego te wszystkie ukryte podpowiedzi o co chodzi, opcjonalne dialogi z pułkownikiem i ta rozmowa z Rose przed ostatnią walką :listek:

Jakoś w zeszłym roku jak robiłem sobie martaon mgs1-4 to własnie nad dwójką spedziłem coś około 20h bo chciałem zaliczyć wszystkie rozmowy przez Codec.

Też nie moge się zgodzić z opinią, iż MGS1 niegrywalny na dzisiaj, chociaż ja to fan mgsa jestem i nawet wersje z nesa mega grywalne dla mnie :30vm3cw:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojawiam się ja i co mogę powiedzieć w temacie MGSV :24_stuck_out_tongue: Tylko jedno ;)

 

@xavris odblokujesz GUNSMITH mode to będzie się działo :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2017 o 10:08, DigitalMan_PL napisał:

I pojawiam się ja i co mogę powiedzieć w temacie MGSV :24_stuck_out_tongue: Tylko jedno ;)

 

@xavris odblokujesz GUNSMITH mode to będzie się działo :24_stuck_out_tongue:

Właśnie wczoraj odblokowałem pierwszą misję w Afryce, po której wg internerów odblokowuje się chain side opsów do odblokowania tego pana, także dzisiaj może się uda zrobić :)

W ogóle dobry motyw w misją 11 i 12. Dostałem side opsa, żeby spotkać się z jakimś naukowcem w elektrowni. A tu nagle

Spoiler

po drodze wyskakują cycki pani snajper (w ogóle... nie mam z tym jakiś wielkich problemów, ale na chwilę obecną mam wrażenie że istnienie tej pani jest spowodowane tylko chęcią wstawienia wielkich melonów do gry)

a później po dodarciu do elektrowni okazuje się,

Spoiler

że spotkanie odbędzie się w nieco innej atmosferze i wychodzimy prosto na następną misję :24_stuck_out_tongue: (którą robiłem 1,5 h, żeby zrobić po cichu, masakra)

Ogólnie gra mega. Jest idealnym połączeniem dość konkretnej skradanki z takimi bym powiedział arcade'owymi głupotami. Fultony, to że nas gorzej widać nawet w dziennym świetle o ile mamy pasujące camo - fajnie to wszystko pasuje :) Dużo jeszcze na pewno przede mną, także jest dobrze. Milijard różnych broni i wwszystkiego do odblokowania, cuda na kiju.

Wczorja się tylko wkurzyłem, bo podczas tej misji ze spojlera po drodze mijam kontener. Wyczyściłem gości dookoła, podpinam kontener i piękne 7500 czegoś wpadło do przeróbki. Po chwili mnie przyczaili goście z tyłu, nie zdążyłem się zorientować i zaczynają do mnie strzelać. Resetuje do checkpointa, bo staram się grać po cichu i uznałem ,ze wiele nie strace. Po zwnowieniu kontener dał tylko 75 materiałów :/ Okazuje się, że przerobili to w którymś patchu, ale czemu to nie rozumiem :/ I tak te materiały tak masakrycznie się przerabiają, że szkoda gadać :/ Rozwinięcie wszystkiego w bazie to się wydaje makabrycznym farmieniem. No i jeszcze pinionżków też zawsze za mało :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba trochę pooszukiwałem w trybie online... Nie aktualizowało mi rangi po inwazjach i ciągle mogłem napadać ludzi z wyższą rangą a słabą ochroną. Minutowy najazd na support i wpadało ponad 9k paliwa i ponad milion pieniążków. Ze 30 razy się tak udało :) Chociaż w sumie nie wiem czy to było oszustwo, czy te serwery tak działają, bo dopiero wieczorem zaktualizowało mi rangę. Później jakieś najazdy to ok. 3k paliwa i pół miliona gmp. I tak nieźle :) Przynajmniej się trochę odbiłem i już nie żydzę na lepszą snajperkę na misje :24_stuck_out_tongue:

No i kurde fajna, klimatyczna misja nr 20 (chyba), gdzie na końcu 

Spoiler

jesteśmy w jakimś magazynie zawalonym krwią i ludźmi ze słuchawkami w szyi, gdzie walczymy z tym płonącym gościem.

Po tym zająłem się farmieniem FOBów. Teraz dalej misje główne :)

Gra genialna, kto nie ograł niech odpala, bo warto jak cholera.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe... Nie wierzę, że w 'branży' nie znaleźli bardziej pasującej atrybutowo aktorki do Quiet :24_stuck_out_tongue: 

Ciekawe czy Kojima pisze scenariusz :24_stuck_out_tongue:

No i serio nie stać ich na karton? Mocne 8/10 :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem w końcu grać. Chcę do premiery Rage 2 zrobić platynke Na razie po prostu radośnie biegam, robię misję i napieprzam co się da i w kogo się da. Oczywiście o ukrywaniu się na tym poziomie rozgrywki nie ma nawet co mówić, strata czasu wg mnie.

Jednak macie jakieś porady? Na co zwracać uwagę, jakie przedmioty robić najpierw, gdzie najwięcej hajsu zarobić, materiały, itd. Tak jak mówię, ledwo co zacząłem i nie mam jeszcze nic ciekawego na postaci. Czy po prostu cisnąć do przodu i gra sama wszystko powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zrobić upgrade Fulton-a, tego balona abyś mógł kraść duże kontenery :)

Wtedy materiały lecą srogo, ja potrafiłem pół bazy wroga tym ojebac ;)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×