Skocz do zawartości
pablos_83

Knytt Underground

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi sie wykonanie plansz kojarzy z gra " Heart of Darkness". Generalnie nie oceniam takich gier poki nie sprawdze jaki maja poziom. Limbo mialo bardzo ciekawe zagadki + kapitalnie zostalo wykonane. Ciekaw jestem czy ten Knytt (dobrze, ze nie knut) da rade.

Ale watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przyjemny ten Knytt, nawet się zaciąłem w 2 chapterze z tą kulką i nie mam pojęcia jak ruszyć do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam Plusa, bo gra niestety nie jest warta tyle ile chce wydawca, graficznie próbuje nawiązać do Limbo, jednak rozgrywka jest po prostu denna,

4/10

+ za darmo w Plusie [jak nie macie Plusa to ta gra nie ma plusów:) ]

-oprawa A/V

-brak jakiegokolwiek wyzwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat oprawa to duży plus tej gry, podkłady muzyczne są lajtowe i odprężające, tła też bardzo przyjemne dla oka. Gameplay mógłby być troche lepszy ale nie jest źle. Lepiej mi się gra niż w Limbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w której nie wiadomo o co chodzi. Spotkany typ wyjaśnia że chłopiec którym gram to dziewczynka i straciła pamięć. Na to ona że to lipa bo pamięć to ona ma tylko chce spotkać wróżki. No i popylam przez 1800 lokacji z maciupcią mapą na Vicie w tle. Znajduję w tych jaskiniach jakieś dwa świeczniki (!) i dziewczynka mówi że to wszystko co było do znalezienia i że wracamy. Tylko nie wiem czy chcę wracać.

Ogólnie plansze są ciekawe. Na PSV grafika nawet może się podobać. Widać że autorzy stanęli w rozkroku, jakby chcieli zrobić staro szkolną platformówkę w nowoczesnej oprawie. Z jednej strony zrobili ładne i realistyczne tła. Z drugiej postać głównej bochaterki pamięta czasy Atari 65 czy C-64. Nie do końca to może pasować.

Uczucia mam mieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiekty , po których skaczemy kojarzą mi się z OUTLAND. Byłem przekonany ,że to to samo studio. Czy ktoś z vitą może powiedzieć czy trofea , jak w Sound Shapes , wpadają "na raz" (w sensie, że po synchronizacji) na vicie i ps3?

Edytowane przez TW_DoomMachine_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z vitą może powiedzieć czy trofea , jak w Sound Shapes , wpadają "na raz" (w sensie, że po synchronizacji) na vicie i ps3?

Tak, są na raz. W grze jest nawet opcja wysyłania sejwa od razu do chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny badziew, wystarczy 10 sekund by zgadnac od kogo zerzneli tworcy gry caly pomysl. A tam gdzie Limbo mialo jeszcze ciekawy klimat tu zepsuto to idiotycznymi planszami, tragicznym .. bieganiem/wspinaniem sie po scianach. Nie mowiac o tym, ze to jest po prostu nudne.

Wiem, ze to mala gra ale po co w ogole cos takiego wydawac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up, od kogo zerżneli bo jakoś nic mi do głowy nie przychodzi?

A mi się gierka bardzo podoba, tylko trzeba zabrnąć do 3 chapteru bo dopiero tam się gra zaczyna. Gierka nie jest prosta, często trzeba się nakombinować jak dostać się w pozornie niedostępne miejsce. Jest też jakaś tam fabułka, jest wróżka Cilia, cyniczna ateistka ze swoją logiką kinder-ateisty rodem z for internetowych. Gierka nie jest krótka, odkrycie całej mapy zajmie pewnie z 10h i bedzie trudne ale eksploracja w tej grze to sama przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bajka. Wessało jak czeski odkurzacz :)

Najlepsze że przy pod koniec drugiego chapteru zaczałem się martwic ze taka krótka i tak samo szybko 3 chapter skoncze.... Gdzie tam... Nagle sie okazuje ze mam do odkrycia jakies 1500 plansz i wreszcie moge wejsc tam gdzie wczesniej nie dawalo rady dzieki pewnej specjalnej wlasciwosci...

Nie dosc ze za darmo to jeszcze kupa fanu. Aczkolwiek zamiast relaksu potrafi zirytowac gdy po raz dziesiaty probuje gdzies wskoczyc i wpadam przez przypadek do lawy....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie (tak w skrócie)....gra bardzo cieniutka....Knytt ściągnięty zainstalowany,odpalony i skasowany :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zdobył trofeum Shortcut Genius? Zadzwoniłem w 6 dzwonów i się nie pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko jedno trofeum wpadło a odkryłem prawie całą mape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby nie ps+ to w życiu bym tej gierki nie tknął. A dużo bym stracił.

Żadna gierka nie wciągnęła mnie tak jak ta. Acz kolwiek trzeba dojść do 3 chaptera żeby poczuć jej moc (ale dwa pierwsze przechodzi się szybko). Eksploracja, humor rozmów tych dziwnych wróżek i cała rozgrywka która łączy w sobie logiczne myślenie ze zręcznościówką. Dla mnie gra 10/10. Cieszę się, że takie gry jeszcze robią. Czyli wciągające gierki bez super grafiki.

Niezłe też jest, że przeszedłem całą grę nie zdobywając ani jednego trofea. Zaglądnąłem do interneta i zdobycie nie których trofeów wiąże się z zaopatrzeniem w porządną dawkę środków na uspokojenie.

Ogólnie gierka pomimo początkowego wprowadzania w stan odpychjąco/wymiotny, w 3 chapterze zamienia się w zupełną przeciwność i ciągnie przed konsolę w każdą wolną chwilę.

Edytowane przez promile4
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyszedłeś poza mape? Niezły patent, w pierwszej chwili myślałem, że gra się wykrzaczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×